Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29316 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2011, 04:11:38 öö
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Asli,

Masallah sitenin ayar vericisi gibisiniz. Ya da ben oyle goruyorum. Tanidigim tum dinciler gibi (dindar degil dinci) caktirmadan hakarette edeiyorsunuz. Yine onlar ginbi icten ice bir kompleksiniz var. Mesela buraya uyesiniz ve kmblye uye olmayi soruyorsunuz. Hani evet seni boyle de alirlar dense dakka durmqz basvuruda da bulunursunuz. Fethullahtan dem vuruyorsunuz tipki onun gibisiniz. İslah mantigiyla yaklasilmasina ben de karsiyim. Ben o yuzden dinsel dogmalara da zorunlu egitime de karsiyim. Ayri konu. Fethullah ile Ataturkumuzu karsilastirmaniz iae abesle istigal. Hele ornek verecegim kisvesiyle hakarette bulunmaniz gercek yuzunuzu de aciga vuruyor.

Tertiplerle vatanin has evlatlari, sadece muhalif olsugu icin iceride yatanlar darbeci degildir. Darbe olsu bile, tankla tufekle degil. 12 eylul fasizmi sizin o taparcasina sevdiklerinizi buyuttu besledi ve onlar yapqcaklarini yapti.

İyi seyler yapiyorlar onlari da gorun diyorsunuz. 1 ton bal yapsalar ne cikar, o balin icine bir damla zehir karistirilsa tum bal zehirlidir. Surasindan tatmazsaniz olmezsiniz de olmaz. Siz zehirli bali gosteriyor e bakin bal yapiyoruz diyorsunuz. Ben almayayim. Eksik olsun sizin baliniz.

Hala ayni demegojiyi yineliyoeaunuz. Universiteye bizi almiyorlar teranesi... Aliyorlar efendim, aliyorlar. Ama bu da size yetmiyor. Bakin Cankaya Koskune bile aliniyorsunuz. Yetmez! Her yere alinmalisiniz! Yetmez sizden baskasi alinmamali! Yetmez onlar yasamamali. Bu surec boyle ilerler. 79 oncesi İranda sizin zevatta bugun soylediklerinizi soylemisti. Takiyye! Sizler baska yasam bicimlerine saygi duyamazsiniz. Cunku hocalarinizin dogmalariyla islah edildiniz. Surusunuz. Oz benliginizden fakirsiniz, ozgue dusunceden uzak.

Bizim dilimizi essek arisi soksun! Dedigimiz dogruda olsa onu zor soyluyoruz. Dogru! Cunku istirabimiz var. Bu ulkese ipe aapa gelmez iddialarla Ordu cokertildi. Asker komutani olmadan savasamaz. Bakin ttbikat bile yapilamiyor. Demoralize olmus bir silahli kuvvetlee var artik. Basbakan gelince ayaga kalkmayan generaller layigini buluyor. Darbeci lan bu denip tikiliyor iceri. Harp okulunu dereceyle bitirmis gencecik tegmenler komployla desiseyle yillarca iceride tutuluyor.

Bizim dilimizi essek arilari soksun! Belki iki-uc yil burada kalip herkesin hoauna gider usluba da sahip oluruz. Ama kusura bakmayin siz degil iki-ic yil, iki asir burada olsaniz cacik bile olamazsiniz, islah edilemezsiniz, zincirlerinizden kurtarilamazsiniz. Bu da benim dusuncem.

Usturup bilmezliklerim ve bodosluklarimla ayeica islahedilemezlikliklerimle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Haziran 06, 2011, 04:35:46 öö
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sevgili zagzagel,
Alıntı
caktirmadan hakarette edeiyorsunuz.
edebiliyormuyum edemiyormuyum? :)

Alıntı
12 eylul fasizmi sizin o taparcasina sevdiklerinizi buyuttu besledi ve onlar yapqcaklarini yapti.
Hayir. 12 eylul de ve 12 eylul enkazinda herkes zarar gordu. 12 eylul sadece ve sadece tek bir grubun isine yaradi. PKK abdullah ocalan.
PKK bize 12 eylul un hediyesidir. Din, dinciler, dindarlar, seriatcilar her zaman vardi. her zaman var olur. Her zaman sorunda olurlar, cozumde. Ama PKK o zaman cikti, sadece sorun oldu ve bir turlu cozulemedi. Simdi bize siniri olan ulke kurdular. Biz daha kibrisi tek bir ulkeye tanitamiyorken onlar kurdistani neredeyse amerikaya tanitmak uzereler :)
Sonucta 12 eylul dincilerin isine yaradi demeniz dogru degil. Oyle olsaydi AKP iktidara gelmek icin 20 yil beklemezdi. Coktan iktidar olmustu. Ama akp ye kdar bakalim kimler iktidara geldi. Tansu hanimlar, ecevitler, ozallar vs. bir necmettin hocam dinci olarak orada bulunuyordu. O da yazik sadece gorunumde ordaydi, propagandadan baska hicbirsey yapamadi. Yani eger 12 eylul dincilerin isine yarasaydi 20 yil bu ulke dincilerin elinde olurdu. ama akp (galiba) 2002 de iktidara geldi. 2 defa halkin cogunlugu tarafindan secilerek baska gecti.

Biraz once bir arkadasa ozel mesaj ile yaziyordum. Ben fetullahci degilim. ama kemalistte degilim. sayginin ve haklarin esit olmasi gerektigini anlatmak icin fetullahci gibi gorundum ki saygisiz kisileri irite edebilsin. sevgi secenektir ama saygi zorunludur. saygi olmadikca ifade ozgurlugude olmaz. benim deger verdigim bir kisiye saygi duymaniz icin illaki o kisiyi sizde seviyor olmaniz gerekli degildir. Sizde gore sacma yanlis yada ulema bir kisi olabilir ama kendi deger verdiklerinize saygi bekliyorsaniz sizde diger kisilerin deger verdiklerine saygili olmak zorundasiniz.

Eger ben bir tahtaya saygi duyuyorsam siz ona hakaret edemezsiniz. Size sacma gelebilir. Anlamayabilirsiniz. Ama elestrilerinizde kufur ve hakaret kullanamazsiniz.

Alıntı
İyi seyler yapiyorlar onlari da gorun diyorsunuz. 1 ton bal yapsalar ne cikar, o balin icine bir damla zehir karistirilsa tum bal zehirlidir. Surasindan tatmazsaniz olmezsiniz de olmaz. Siz zehirli bali gosteriyor e bakin bal yapiyoruz diyorsunuz. Ben almayayim. Eksik olsun sizin baliniz.

asla sadece bal yapiyorlar demiyorum. Ben akp, dinciler vb. kisileri asla en iyiler olarak gormedim. Sadece kotunun iyisi diyorum. Onceki yapilan ballarda o bir damla zehir varmiydi? Vardi. Damla degil kasikla eklenmisti o zehirler. Peki onceden yapilan ballarin icinde zehir olmayani oldu mu? hayir. Her balda bir zehir kesin vardi ki bu hale geldi ulke. Bende dyorum ki, madem her zehirli bal yenildi. Bu seferkide yenilsin ve en az zehirli olanini tercih edelim. Iste bu kadar basit.

Alıntı
Hala ayni demegojiyi yineliyoeaunuz. Universiteye bizi almiyorlar teranesi... Aliyorlar efendim, aliyorlar. Ama bu da size yetmiyor. Bakin Cankaya Koskune bile aliniyorsunuz. Yetmez! Her yere alinmalisiniz!

amerikadada her yere aliniyorlar. almanyadada her yere aliniyorlar. benim bulundugum universitede namaz kilmak icin ayri bolumler yapilmis ogrenciler ders aralarinda gidip namazlarini kilabiliyorlar. ne oluyor peki bunun zarari ne? elemi geciriyoruz amerikayi almanyayi? devlet elden mi gidiyor? hayir. yasa disi birsey yapildiginda bir nazi yanlisi nasil bir ceza goruyorsa basortulude ayni cezayi goruyor. bir nazi nasil kendisini ifade edebiliyorsa bir basortulude kendini ifade edebiliyor.
Bana en cok dokunan su, biz hiristiyan ulkelerde cok daha fazla ozgurluge sahipken nasil oluyorsa %90 i musluman olan bir ulkede basortusunden dolayi farkli muameleye maruz kalabiliyoruz? Iste bu cok yanlis.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Haziran 06, 2011, 04:36:54 öö
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Aslı,
Araştırmam bilmem ama ikisi de aynı demeniz sizi açıklıyor.

Darbe zamanlarında yapılanları anlatırken sanki ben o kişileri savunuyormuşum gibi bir havadasınız. Nedense, bu tarz düşünen herkes aynı şeyi söylemektedir. Oysa darbeler bu ülkedeki ulusalcılığı bitirmek için dışarıdan desteklerle yapılmıştır. Sadece ulusalcılık değil, solculuğa bitirmek için yapılmış ve bitirilmiştir. Yani darbe zamanlarında ortalık da gezinen bu günün iktidar sahipleri hiç zarar görmemiştir. Hapislerde işkence gören hep solcular olmuştur. Sol kesim emperyalist güçlerin önündeki en bilinçli yopluluk olduğu için hedef alınmış ve ezilmiştir. Yani darbeler asıl bizleri vurmuştur. Tatlı su yılanları hep gezinmişlerdir. Bu gün o hapislerde ölenler için timsah gözyaşları dökmeyi de en çok onlar becermiştir.

Neden Prometheus'u seçtiğimi anlatayım, Yunus Emre benim hayatıma son 10 yılda daha çok girmeye başlamıştır ondan önce internette hep Prometheus ismini kullanmışımdır. Hatta 1999 yılında aldığım yahoo hesabı buna ispattır mail atabilirim.
Prometheus yarı tanrıdır ve tanrıların sahip olduğu bir değeri alıp insanlara hediye etmiştir. Yani iktidar sahiplerine rağmen halkı düşünmüştür. Üstelik sonrasında başına gelecek cezanın da tanrısal olacağını bilmektedir ve kaçış söz konusu değildir. Sadece bu kadar değil elbette, ateşin insanlık için önemi bilinmektedir. Yani bir bardak su için yapmamıştır bunca şeyi. Yaptığı şeyin sonuçları da insanlık için çok önemlidir. Yine bitmedi, bu yaptığının karşısında insanlarda alabileceği bir bedel yoktur. Yani bunu bir güç, şöhret veya meta için yapmamıştır. Sadece doğru olduğunu düşündüğü için sadece güzel olacağını bildiği için yapmıştır. En büyük cezaya rağmen en değerli şeyi bedelsiz yapması benim için bir erdemdir. Mitolojik de olsa, iyi veya kötü bir örnektir. Bu yapılan şeyleri fettulah ile karşılaştıralım isterseniz? İstemez misiniz yoksa? Birebir yapsın demiyorum, genel hatlarıyla fettulah ile karşılaştıralım bakalım. fettullah gülenin mal varlığı 20 milyar dolar olarak konuşulmaktadır. Doğru veya yalan, bir kaç trilyon olsa bile yeterli bize. Peki fettulah gülen hakim güce karşı çıkmış mıdır? Hayır, iktidarda kim varsa ona yaranmıştır. (açın bakın tarihe)Peki hiç ceza çekmiş midir? Hayır ülkesini terk etmiştir, daha sığınaklı yerler aramıştır.

Ulusalcılığı ve yeryüzündeki iki görüşü öğrenmeden sizinle konuşmayacağımı bildireyim. Fikir yürütebilecek, tartışacak kadar bilgiye sahip olmanız gerekir. Ha şu iki görüş, sağ ve sol dur. Bunların haricinde başka bir görüş yoktur. Dinlerde sağ kesime girer.  

Bizden eşit haklar istemişsiniz. Bu sitede hak dağıtabilecek konumda değilim. Ancak sizlere tarih boyunca çok çok fazla haklar tanındı. Zaten sorunda sizlere tanınan bu haklardır. Hep kötüye kullandınız. Cumhuriyetin getirdiği bütün hakları kullanırken(oy kullanma, eğitim, adli olarak tanınma, miras, ibadetlerinizi dilediğiniz gibi yerine getirme) cumhuriyeti ve kurucusunu lanetlediniz. Burada açıkça yapmadınız belki ama, apartman köşelerinde huu çekmeden hemen önce yaptınız, tarikatlara bağış yapmadan hemen önce yaptınız.

Bilgi yoksa, tartışmada yok.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 06, 2011, 04:37:58 öö
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

12 eylulden ve darbecilerden bu kadar nefret eden siz (zagzagel) nasil oluyorsa askeri ve askeriyeyi savunuyorsunu anlayamiyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 04:41:10 öö Gönderen: Asli »

Haziran 06, 2011, 04:44:28 öö
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Çünkü darbeyi askeriye yapmadı da ondan.
Ayrıca Ecevitler, tansular diyorsunuz da. Bu günkü banka kanunlarını çıkaran akp değil ondan önceki hükümettir. 100 kere söyledik yine söyliyelim. Ecevit Irak'a yapılacak müdahelede Musul ve Kerkük ü alır korkusuyla amerika tarafından zehirlendi.  Çünkü oraya kırmızı çizgiler çekmişti ve kabul ettirmişti.
Verecekseniz örnekleriniz şunlar olmalı, bakın bunlar tek başına iktidar olan kişilerdir;
adnan menderes(marshalcı, 6. filo hayranı)
demirel(dün dündür)
özal(küçük amerikacı)
tayyip(Allah amerikan askerine zeval vermesin)
12 eylül zamanlarında tek bir tane bile islami örgüt yoktu, nasıl oldu da zarar gördünüz? :) (ciddi yapılanmaları kastediyorum üç beş çapulcuyu saymıyorum).

Şu an, İngiliz işgalindekinden fazla komutan hapse atıldı, komedi yaaa.
İnanın hiç bilginiz yok.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 04:48:30 öö Gönderen: Prometheus »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 06, 2011, 04:52:05 öö
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Zagzagel, bir ton bal nerede yapıldı anlatır mısınız? Emeklilik mi iyileştirildi? Enflasyon mu olmadı? Devlet sanayide, teknolojide yatırım mı yaptı? Asgari ücret açlık sınırının üstüne mi çıktı(fakirlik değil). Ortada bir ton bal falan yok, bir ton zehir var ve içine bir damla bal konmuş onuda yandaşlar yiyor.

Şimdi sayın Aslı enflasyon yok der. :)

Haziran 06, 2011, 12:58:11 ös
Yanıtla #36

saygıdeğer Asli,

fetullah, su bu serefsizdir demesi kolay. Peki acaba ben ataturk ... diyebilirmiyim? Bu yonetim tarafindan musade edilir mi?

velev ki  yönetim izin versin , genede sizin böyle hakaret vari cümleleri hiç kimseye karşı kullanmayacağınızı düşünüyorum
forumdan takip ettiğim kadarı ile yüksek seviyede adab-ı muaşeret e haiz olduğunuzu tahmin ederek , bırakın herhangi bir konuda, herhangi bir zümre size ve herkese izin verse bile küfre  yakın cümleler kurmayı, sizin önce yanlışlıkla kuranları düzelteceğinize inancım tamdır
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Haziran 06, 2011, 03:05:51 ös
Yanıtla #37

Konu bu başlığı aştı yine, olsun...

İsteyen Atatürk'e de söz söyleyebilir. Zaten belli kesim bunu hiç saklamadan, tüm medya kanallarıyla yapıyor oy toplamak için. Atatürk düşmanı bir cephe zaten oluşmuş durumda.

Ama bunu burada yapamazsınız. Asla... Bunu yapmaktan zevk alan birçok site var. Hatta uzantıları ".de"...

Türk Masonları buna şimdiye kadar izin vermemiştir, bundan sonra da vermez.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 06, 2011, 03:39:55 ös
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Asli hanimin iletilerinde secilmis alintilar.....

<O kadar yonetici olmasina ragmen tek bir kiside ne mesajinizi editlemis, nede size bir ceza vermis ve siz hala bu site sizinmis gibi, yazilanlardan sadece siz sorumlu olacakmissiniz gibi mahalle serserileri gibi agziniza geleni soylemeye, kelimelerinizi hicbir filtreden gecirmemeye devam ediyorsunuz.>

bak ne guzel soylemissiniz. Senin ecdadina nasil saygi bekliyorsan sende diger kisilerin ecdadina (saygi duyduklarina) saygili olmalisin. Insanlar esit haklara sahip olmali. Sen turklugunu ustun goruyorsan bir baskasina ingilizligini ustun gorur. Ama eger sen turklugunu degil insanligini one cikariyorsan o zaman milli kimlikler aradan kalkar ve INSAN gibi gorusebilirsiniz. Esit haklara sahip olursunuz.
Sen fetullaha yada diger dinine bagli kisilere kufrederken ataturk e saygi bekleyemezsin. Iste celiski budur.///

Sizden istenen tolerans degil. Esit haklar. Eger sizde bende turk vatandasiysam hicbir baska neden aranmadan esit haklara sahip olmamiz gerekir. Benim gorunusumden dolayi bana ayri muamele yapilamayacagi gibi, sizin politik dusuncenizden dolayida size ayri muamele yapilmamali. ///

Dusmanlarina bile saygi gostermis turkler mi yapti ermeni soykirimini? Dusmanlarina bile saygi gostermis turkler mi anadoluya girerek koca bir imparatorlugu cokertip yunanlilari egenin diger tarafina itti? Dusmanlarina biel saygi gosteren turkler mi hemen hemen her hafta sonu protestolarda amerikan israil vb. bayraklar yakiyorlar?///

Ben sizin değer verdiğiniz kişlere saygı duyuyorsam sizde benim değer verdiğim kişilere saygı duymalısınız. Bu kadar.
Bu sadece ben yada prometrus içinde geçerli değil. Herkes için geçerli.//

Biraz once bir arkadasa ozel mesaj ile yaziyordum. Ben fetullahci degilim. ama kemalistte degilim. sayginin ve haklarin esit olmasi gerektigini anlatmak icin fetullahci gibi gorundum ki saygisiz kisileri irite edebilsin. sevgi secenektir ama saygi zorunludur. saygi olmadikca ifade ozgurlugude olmaz.//

Bana en cok dokunan su, biz hiristiyan ulkelerde cok daha fazla ozgurluge sahipken nasil oluyorsa %90 i musluman olan bir ulkede basortusunden dolayi farkli muameleye maruz kalabiliyoruz? Iste bu cok yanlis..///

Asli hanim,
 Tartismayi izlemeyi tercih edeyim dedim ama bu kadar celiskiler icinde olup konuyu kendi ustune ceken ve sahsilestiren biri olarak nerede oldugunuzun farkinda degilsiniz sanirim.

ilk paragraftaki benzetmeniz pek filitreden  gecmemis gibi, sizde istediginiz gibi konusuyorsunuz.

Ve ...eger dediginiz gibi bir TURK vatandasiysaniz, ATATURK te sizin ataniz ecedadiniz,bu gun burada  esitlik ilkesinden bahsedebiliyorsaniz bu hakki size sunan ataniz  Ataturk'tur.
Bu gun bir ulusal kimliginiz olmasaydi hangi devletin somurgesi olurdunuz? dininizi ozgurce secme hakkiniz olurmuydu? insan olarak haklarinizdan bahsedebilmek icin INSAN gibi yasamaniz gerekli ,kendi kimliginize sahip cikmatan acizmisiniz? siyaset ayridir ,farkli politakalarin izlenmeside bu siyasetin kapsamindadir.
siyasetciler,dini liderler kurulmus bir devletin icinde yer alirlar.
Bu gun bir ATATURK ile fettulah yada herhangi bir dinciyi yada siyasetciyi ayni kefeye koyamazsiniz!

Ulkelerin tarihlerine biraz bakin ,Amerikanin amerika olusuna ,adamlar karma irklardan gelen ulus ama once Amerikaliyim der..Amerika kitasinin yerlilerine noldu ?

Savaslar uluslarin devletlerin buyume gelisme ve korunma var olus surecini kapsar.
Sadece Turkler savasmadi tarihte,dinlerin arac oldugu savaslarida  bilirsiniz hacli savaslarini...
Turk milletinin tarihini irdelerken kavimlerden ,ve Kavimler Göçü, günümüz Avrupa devletlerinin temellerini atan önemli bir olaydır.
Unutmayiz kurtulus savasindaki osmanlinin durumunu, Anadolu yine isgal altindaydi ve yine koskoca bir imparatorluk cokertildi ..icinden bir avuc toprak ve TURKUM siyebilen bir ulus kaldi,kurtulus savasi sonrasi topraklarimizda olen askerlerin anasina  seslenen ATAMIZ ,Onlar, bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır."         Evlatlarınız,bizim bağrımızdadır!!!   bu bir saygi ve sevgi degilmidir ?

ulusal bagimsizlik mucadeleri ile toplumsal olaylarin yarattigi tepkileri ayni kefeye kormamaniz gerektigini bilmeniz gerekirdi.bu gun bir mac sonrasinda
yunanistanda TURK  bayragi yakiliyor,gunydoguda da...malum durumlar var,
soy kirim hikayelerine gelecek olursak osmanlida az isyan yasanmadi ,azinliklarin yaptigi katlimlar gorunmeyip te devletin yaptidigi islah etme calismasini niye yargiliyorsunuz,birde bu soykirim olaylari bir iddadir bunun cevabi osmanli arsivlerinde mevcuttur,murat bardakci ,ilber hocayi biraz tarihcilerimize kulak verin, onlar belgeli kanitli tarih konusur saptirmalari degil.

saygi duymak diye feryat etmenize gerek yok,saygi duymak bir zorunluluktur demissiniz .. saygi da sevgi gibi duygusal bir kavramdir. mecburiyetle kazanilmaz, baskinin oldugu yerde sadece otoritenin getirdigi sekilcilik olur,gercek saygi hak edene hayranlik sevgi vs belli erdemlerlerle...hak edisle  kazanilir..
Sizin kendi ulusal degerlerinize kimliginize saygınız yokken saygı beklemek ne kadar hakkınız?
saygi ile ozgurluk kavramlarinida ayrica irdeleyin ,Başortsunun konusu ise apayri, dediginiz gibi musluman bir ulkedeyiz hepimiz muslumanligin gerekcelerini biliriz baş ortusüne kimsenin tepkisi yok analarimiz ninelemizde bas ortusu takiyor,tulbentti esarptir adetler geleneklerimiz belli ..bunun icinde turban olmadi hic birzaman,moda akim olarak simdi cikmis olabilir,bu akimin arkasindaki sepeplerde gayet belirgin oldu.Farkli mumamele gordugunuzu  beirtiyorsunuzda  sucluyu disarda arayacaginiza kendinize biraz baksaniz /bu tepkilere neden olarak yarattiginiz etkenleri siralasiniz,
ve ilgincitir konuyu bir şekilde basörtusune dolandırp getirdiniz.
surada bulundugumuz bir formun kurallarini onemsip uymanlari tenkit edebiliyorsaniz,bulundugunuz ulkenin vatandasi olarak uymaniz gereken kurallari neden delmiye israr ediyorsunuz?resmi kurumlarin kilik kiyafet zorunlulugu var ,hemsirenin,dr un,askerin.hakimin vs ve ogrencilerinde var...
bizler kara onluk beyaz yaka örgu sac, yada kisa ise belirli boyda.. ne daha uzun nede kisa  sacla ,etek boyu dizde ise ne mini giydik ne maksi.bunun sıkı bir denetimi vardi, simdi keyfi secimler basladi,kendine ayricalik istenmeler dayatildi,sonrada boyle sorasiniz neden farkli muamele goruyoruz, hani yukarda soylediginiz filitreden sizde bir kendinizi gecirmeyi deneseniz?

Haziran 10, 2011, 02:20:47 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Izmirli Sayin smyrnali hanimefendi dogru soylemis. Benimde kelimelerim kaba olmus ve saygisiz sozler soylemisim. Bir konuyu duzeltmem ve aciklamam gerekir. Ben Ataturk dusmani degilim. Bana gore Ataturk buyuk bir onder ve o zaman yapilmadi gerekeni buyuk bir cesaret ve bsari ile yapmis bir kisi. Ben Fetullahida cok sevmem. Saygisiz kisilerin anlayabilmeleri icin onlara, en hassas olduklari yonlerinden ornekler verdim. Ben esitlikciyimdir. Amacim kim olursa olsun herkese esit haklarin dagitilmasidir. Saygida bu haklardan biridir. Sevmek zorunda degilsiniz. Ama saygili olmalisiniz.

Cenabı Hak, hepimize her zaman saygılı olabilecek sabrı eylesin.

Sevgilerimle