Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2011, 03:20:40 ös
Yanıtla #40
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Benim cenabı haktan öyle bir dileğim yok. Onun işine karışmayı hiç düşünmedim, dileklerimle bile...
Fikirlere her zaman saygı duyulur, ancak karşımdaki kişi benim vatanıma, Cumhuriyetime ve geleceğime yönelik başka hevesler içindeyse, burada saygı olmaz. Kimse kusura bakmasın saygı gösteremem, eşitlikte yok, adalet de olmaz, konuşma da olmaz.
"Ya konuşalım ne var konuşmakta" derken amaçları laikliğin cumhuriyetin ve Türklüğün içini boşaltmaktı, amaçlarını çocuklar bile bilebilir. Yıllar önce Cumhuriyetin sonu gelmiştir, hem laik hem müslüman olunmaz diye bas bas bağırırlarken amaçları zaten belli olmuştur. Bizlere saygı gösterdiklerini de kimse iddia edemez, içten içe bir kin beslemektedirler. İftiralarla ulusalcı aydınlarımızın hepsini hapislerde çürütmekteler. İngiliz işgalinde bile bu kadar komutan tutuklanmamıştı, Bu nasıl bir örgüttür ki koca ordunun hepsi darbeci ama ellerinden hiçbir şey gelmiyor. Hayır. Bizlere saygıları falan yok, sırtımızdan bıçaklıyorlar, yüzümüze gülmeye çalışıyorlar ama dişlerindeki ve gözlerindeki kan onları belli ediyor. Hayır konuşmayacağız onlarla ve aynı zihniyettekilerle. Saygı falanda gösteremem memleketimi Oferlere satanlara.

Sanırım saygı konusu da böylece çözmüş olduk.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 31, 2011, 02:44:21 öö
Yanıtla #41
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Üyeler,

Prometheus kullanıcı isimli üye, Forum Kuralları'nın 5., 8. ve 12. maddelerini defaten ve ısrarla ihlal etmesi sebebiyle 21 gün forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sevgi ve Saygılarımla.

ilgili Forum Kuralları:

m 5 : " Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez."

m 8 "Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez."

m 12 " Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır."

Temmuz 31, 2011, 03:43:41 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sayın SkullG, siyasi konularda tartışmanın dozunun artması doğal karşılanmalı ya da siyasi konuları açmak yasaklanmalıdır diye düşünüyorum. Sayın Prometheus'un siyasi fikirlerine katılmıyorum fakat üslubu sert de olsa beyin cimnastiği yapmamızda farklı bakış açılarıyla görmeye çalışmamızda büyük bir rolü var. Bence susturulmaması gerekirdi.

Saygılarımla.

Temmuz 31, 2011, 04:02:53 ös
Yanıtla #43
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Masor1976,

Görüşlerinizi saygıyla karşılıyorum. Bizler forumda belli kurallar icerisinde her seyin konusulabilmesi gerektiği dusuncesindeyiz. Ancak bu konuşma, tartisma, fikir alışverişi boyutunda olmalı. Verilen ceza siyasal bir konudan dolayı verilmedi. Herkes düşüncesini özgürce söylemeli, ama bu karşısındakine futursuzca saldırmak, fikri degil kisiyi hedef almak biciminde olmamalı. Siyasetin konuşulması forunda yasak degil ama siyasal olaylarla ilgili özel bir baslik da dikkat ederseniz yok. Güncel konuları, haberleri yorumlayip analiz edebileceğimiz Güncel ve diğer konular bölümleri var sadece. Uygulanan yaptırım ne kisinin görüşleri ne de siyasal veya kişisel yorumları sebebiyledir. Uygulana yaptırımın nedeni bu yorumlarda konudan ziyade kisilerin/ karşısındakilerin hedef alınması ve yakışık almaz yaklaşımlarda bulunulmasidir.

Burada biz hic kimseyi susturmuyoruz, susanlar kendileri susuyor. Forumda nasil paylaşımda bulunulabilecegi, siteden hangi koşul ve kurallara gore yararlanilabilecegi Üyelik Sozlemesi ve Forum Kurallarında açık, anlaşılır ve ayrıntılı bir sekilde izah edilmiştir. Bizler sadece uyelerin o kurallara uygun davranmasını bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.

Temmuz 31, 2011, 04:54:21 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Aklıma annemle babam geldi. Sürekli laf dalaşıyla kavga ediyorlar; 70 yaşındalar fakat kesin boşanır bunlar diyorum  fakat 1 gün bile ayrı kalamıyorlar. Yani insanlar arasındaki sözlü anlaşma sanırım tartışmasız olmuyor. Buna düşmani bir tavır olarak bakmak da yanlış olmaz fakat aslında "gönül dostuna küser" , "büyük aşklar kavgayla başlar" gibi konuya uygun pozitif bakan laflar da vardır.

Tabi ki yönetici olmak birey olmaktan zordur. Sorumluluk hissiyle tartışmasız bir ortam olsun diye çabalıyorsunuz. Bu konuda iyi niyetli olduğunuzu Sayın Prometheus da düşünüyordur eminim.

Sayın Prometheus'u özlemle bekleyeceğiz artık.

Saygılarımla.

Ağustos 03, 2011, 01:30:55 öö
Yanıtla #45
  • Uzman Uye

Sayın Premetheus'a 21 gün gibi çok uzun bir süre ceza verilmesini öğrenince çok şaşırdım. Bu cezayı hak edebilecek neler yaptığına baktım. Ve doğrusunu isterseniz bazı ufak tefek ayrıntılar dışında cezayı hak eden bir durumu şahsen göremedim. Ner demiş sayın Prometheus, sayın Asli'nin , varlığımızı borçlu olduğumuz , cumhuriyetimizin kurucusu , bizlere  Türk kimliğini veren ve bu gün her türlü ibadetimizi tam bir hürriyet içinde yerine getirmemizi sağlayan ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ile daha ne  ve kim olduğu dahi bilinmeyen Fetullah Gülen'in mukayesesini yapamacağını anlatmış, evet keskin cümleler kullanmış ama dikkat edilirse sayın Asli devamlı bir tahrik içinde sayın Prometheus'a hakaret bile etmiş. Sayın Prometheus'un "ERDEMİNİ" sayın Asli mi belirleyecek ?
       Konu TÜRKİYE ve ATATÜRK olunca ne ben , ne sayın Prometheus ve nede Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan hiç bir kimse tarafsız olamaz. Ne olduğu, kim olduğu, neye ve ne için  hizmet ettiği bilinmeyen kişi veya kişilerle ATATÜRK'ü mukayesenin amacı nedir? Sayın Asli'den bunu açıklamasını beklerim.
       Sayın Prometheus bence ağır tahrik altında  sert ifadeler  kullanmış olabilir ama cezasının bu kadar çok olmasını doğrusu pek şık bulmadım.
       Sayın Asli devamlı olarak  konuyu  bir şekilde başörtüsü olayına çekerek polimik yaratmaya çalışıyor. Ben şimdi kendisine soruyorum, Hazreti Muhammed'in eşlerinden hangisi TÜRBAN takıyordu ? Türk toplumunda başörtüsünden rahatsız olan bir kişi bile gösterilemez iken türban neden bu kadar ön plana çıkıyor ?
        Bu vesile ile sayın yönetimden bir talepte bulunacağım. Yazılarından dolayı üyelerinize konu ile ilgili savunma hakkı verseniz ve ceza-i işleme bundan sonra hükmedilse daha iyi olmaz mı ?
        Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ağustos 03, 2011, 01:43:33 öö
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah, 21 gün bana da abartı bir ceza gibi görünüyor. Bu konuda site yönetiminin tekrar düşünmesinden yanayım.

Türkiye'de yapılabilecek en ateşli tartışmalar din ve siyaset konularıdır. Bu nedenle karşıdaki insanı rencide etmemek zor olur. Ben normal yaşantımda bu konuları bu nedenle asla konuşmamaya çalışıyorum. Çünkü hiç bir konu bir arkadaşımın kalbinin kırılması kadar önemli değil. Aslında bu gibi konulara girmesek daha iyi olabilir ve insanlar kırılmayabilir. Fakat gündemle alakalı konularda konu konuyu açıyor ve toplumun dogmalarına dokunuluyor. Bu da tiki olan birinin tikine dokunmaya benziyor.

İnsanların yapmaları gereken kanaatimce birinin dogması hakkında konuşurken aynı konuşma şeklinin kendi dogmasına yapılırsa içinde oluşan tansiyonu hissederek karşısındaki insanın psikolojisini sarsmadan yapıcı bir şekilde konuşmaya çalışmak olmalı. Tabi ki bunu ayarlayabilmek kolay olmuyor ipin ucu kaçıyor arada sırada.

Saygılarımla.

Ağustos 03, 2011, 01:50:52 öö
Yanıtla #47
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn.Alşah, verilen cezanın gündeme getirmeye çalıştığınız hususla bir ilgisi yoktur. Yaptırım uygulanan sayın üyenin aylar öncesindeki bir tartışmasını bugüne getirmenizdeki amacı da anlayabilmiş değilim. üyenin genel paylaşımı ve son zamanlardaki diğer üyeler karşı takındığı tavır yukarıda izah ettiğimiz üzere Forum Kurallarının bazı maddelerine aykırı görülmüş, kişiye daha evvel benzeri uyarı ve ihtarlarında yapıldığı göz önüne alınarak bu yaptırım uygulanmıştır.

Sn. Masor1976 ve Sn. Alşah, en hafif yaptırımın uygulandığını düşünüyoruz. Konuyu uzatmanın ne sayın üyeye ne sizlere ne diğer üyelere ne de foruma bir yararı olmayacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla.

Ağustos 03, 2011, 01:55:52 öö
Yanıtla #48
  • Aktif Uye

öneri : kişisel sorunlarınız varsa, verin msn adresinizi birbirinize orda tartışın. Doğru mu?

Saygılarımla
Saygılarımla

Ağustos 03, 2011, 11:00:09 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Sayın skullG, sanırım  ya bir yanlış anlaşılma yada anlatımda bir hata var. Dikkat eerseniz ben cezanın miktarından çok ikili teatilerde  traflardan birinin  devamlı bir tahrik içinde olduğunu, bu tahrikler  sonucu diğer tartışmacının  biraz keskin ifadeler kullanmış olduğunu ifade ettim.
        Konunun uzatılmasının bir yarar sağlamayacağının da farkındayım. Sadece bir öneri olarak, her hangi bir kardeşimize  yaptırım uygulanmadan önce  kendisine  bir savunma hakkı verilmesinin  adil bir uygulama olabileceğini  düşünüyorum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"