Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 24, 2011, 09:04:12 öö
Yanıtla #70
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Üyeler,

Prometheus kullanıcı isimli üye, Forum Kuralları'nın 5., 8. ve 12. maddelerinin yanı sıra 14. maddesini de defaten ve ısrarla ihlal etmesi sebebiyle,  45  gün forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sevgi ve Saygılarımla.

ilgili Forum Kuralları:

m 5 : " Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez."

m 8 "Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez."

m 12 " Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır."

Ağustos 24, 2011, 11:52:27 öö
Yanıtla #71
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Prometheus'a yazık oldu. Kendisi açısından değil, bu forumda tartışarnylar açısından çünkü ara sıra onun kural tanımayan hatta anarşist düzeyde diyebileceğimiz tutumuyla yazdıkları, akla gelmedik ya da karanlıklar ardına gizlenmiş birtakım alternatif yaklaşımları da gün yüzüne çıkarıyordu.

Dilin kemiği yok. Sayın Prometheus'in bu olaya üzüldüğünü sanmıyorum.

Ancak böyle bir durumdan ötürü üzüntü duymayacak başka üyelerimiz de var. Onların deyişleri de ara sıra hepimiz için üzüntü nedeni oluyor. Bu nedenle hepimiz dilimize egemen olmayı, birbirimize saygı çerçevesende davranmayı (istemesek bile) başarırsak, bu forumun temizliğini ve saygınlığını koruruz.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 24, 2011, 12:48:07 ös
Yanıtla #72
  • Aktif Uye

Fazla mı ciddiye alıyor acaba sayın Prometheus, anlamadım ?
Burası altı üstü bir forum sitesi. Bukadar öfke neden?.. neyi ispatlıcaz birbirimize...
Sayın ADAM'ın vurguladığı gibi sitede bir çok kişi zaman zaman fevri gereksiz çıkışlar yapıyor.
Sayın Prometheus, zaman zaman karşı tarafa sert çıkışları oluyor.
sayın Mustafa Kemal de zaman zaman sert gereksiz çıkışları oluyor.
hadi sayın Mustafa Kemal i anlarım sitede yönetici konumunda ve işi gereği diyebilirim.
sayın Prometheus bu yakıcı çıkışlarına bence ara vermeli ve burasının sanal ortam olduğunu bilerek davranmasını öneriyorum. (Relaks)
ceznın düşürülmesi için bir anket yapılsa sitede uygun olur mu?
Saygılarımla

Ağustos 24, 2011, 01:04:22 ös
Yanıtla #73
  • Ziyaretçi

Kanaatimce forum ortamında amaç bilgi paylaşmak ve beynindeki bilginin doğruluğunu kontrol etmek ise her düzeyden, her görüşten ve her karakterden arkadaşımızın olması lüzumlu bir şey. Ben şahsen 3 haftadır sayın Prometheus foruma tekrar katılacak diye umut ederken tek nefes bile almasına izin verilmemesi beni üzdü.

Sayın Prometheus'un yaklaşım tarzının asabiyet sergilemesi konusunda size katılıyorum. Fakat belli bir dozda da olsa asabiyet her insanda mevcuttur. Sayın Prometheus da heyecanını araştırma hızını bu özelliğinden alıyor olabilir. Eğer yüreğinde iyi niyet taşıyorsa asabi tavırlara bile müsamaha göstermekten kaçınmamalıyız. Bence kendisini idare etmemiz gerekiyor. Çünkü bu forumun söküp atamayacağı bir değer halini almış bir isim.

Saygılarımla.

Ağustos 26, 2011, 12:59:15 öö
Yanıtla #74
  • Uzman Uye

Muhterem site yönetenleri ve değerli site mensupları; üç hafta evvel sayın Prometheus'un 21 gün süre ile siteden uzaklaştığını öğrenince kelimelerle tarif edemeyeceğim kadar üzüldüm. Tam bu uzaklaştırma bitti , tekrardan bu değerli arkadaşımızın ilginç  fikirleri ve değerli açıklamalarına kavuştuğumu düşündüğüm sırada, bu defa da hayal dahi edemeyeceğim bir cezaya çarptırılmasının şokunu yaşıyorum.
        Pekiyi, Prometheus  bu cezayı neden almıştır?. Öyle zannediyorum ki, sitemizdeki bir başka üyenin tahrik edici yazılarından ve mensubiyetine yapılan saldırıdan rahatsız olduğu için keskin bir dil kullanmaktadır.
        Dikkat edilirse, Sayın Prometheus'un,  genelde bütün site mensupları ile son derece iyi iletişim kurabilen, insanları seven ve saygı gösteren kişiliğine rağmen sitedeki tek bir üyenin kendisine karşı takındığı ve tamamen proveke amaçlı yazıları nedeniyle ifadelerinde keskin cümleler kullandığı anlaşılacaktır. Her nedense bu üyemiz , sayın Prometheus'un en hassas olduğu konuyu çok iyi yakalamış ve devamlı olarak oradan işleyerek onu tahrik ve proveke  etmiştir.
          Sayın Prometheus, bütün yazılarında  Laik Türkiye Cumhuriyeti Devlatinin bölünmez bütünlüğünü  ve  Atatürk Devrimlerinin savunuculuğunu her fırsatta ifade etmiş, aksi yöndeki fikirlere hep karşı durmuştur.
          Sayın Prometheus, bence mensubiyetini savunma durumunda bırakılmıştır. Hakkındaki yaptırım kaldırılsın veya kaldırılmasın, azaltılsın veya azaltılmasın şu anda bunu düşünmüyorum. Moralim son derece bozuk. Üç haftageçmez derken şimdi de 45 gün. Çok özleyeceğim.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 26, 2011, 09:11:21 öö
Yanıtla #75
  • Aktif Uye

::)
....... ve saygı gösteren kişiliğine rağmen....

Ağustos 26, 2011, 01:18:25 ös
Yanıtla #76
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn Alsah,

Daha oncede söyledim yine soyleyeyim yaptırım sebebi bahsettiginiz husus değildir. Kimseye görüşleri nedeniyle yaptırım uygulamayız. Uye 21 günlük yaptırım sonrası ilk gönderdiği mesaj sebebiyle bu yaptırıma maruz kaldı. Yaptırımlar ilgili forum kurallarını da yazdık. Buyurun o mesaj: https://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,13005.msg82356.html#msg82356

Konuyu uzatmak da istemiyorum. Ama iste oyle bir yerden bağlıyorsunuz ki sanki an Prometheusun dunya görüşüne saldirilmis da o da oyle yapmis gibi. İlgisi yok. O link verdigim mesaja verdigim cevapta dediğim de o mesajla nasil bir ihlal olduğunu göstermeye yeterlidir.

Suna da eminim 45 gun sonra geldiginde aynı kabul edilemez üslupla yazacak ve daha agir ceza alacak. Cunku benim gordugum, tanidigim bildigim kadariyla, kendisinin ateş olduğunu zannediyor ama ısıtmıyor, yakıyor; su olsa susuzluğu gidermez bogar. Oyle bir yapısı var ne yazik.

Saygılarımla.

Ekim 25, 2011, 07:05:17 öö
Yanıtla #77
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Değerli üyeler,

Prometheus nickli üye, başka bir üyeye, felsefi görüşe ve dini inanışa hakaret eden yazıları sebebiyle 21 gün yasaklanmıştır.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Şubat 14, 2012, 11:01:40 ös
Yanıtla #78
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın üyeler,

Kisi forumda süresiz olarak yasaklanmistir.

Saygılarımla.