Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonik Kurallar Değiştirilebilirmidir ?  (Okunma sayısı 22203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 11, 2011, 03:00:17 ös
Yanıtla #30

"Yoktur" yoktur. Sayın Üstad

Devamında yazdıklarımı biraz daha dikkatli okuyunuz lütfen. Dernekte "üye" yoktur demedim. Bu çatı altında ateist Mason yoktur dedim. Eğer gerçekten Mason olabilme yolunda birisi ise, gereklerin hepsine uyması beklenir. Yoksa o kişiye kolay kolay Mason denemez. Kastettiğim budur.

Yazıyı yazarken diğer mesajlar geldi, ki biraz daha yazmam gerekiyor anlaşılan. Nasıl bir algı nasıl bir bilgiyle, Masonların kendilerini avuttukları, aslında kendilerini kandırdıkları vs. söylenebiliyor, anlamam zor. Ne zaman "ben Masonum" dediğimi, ne zaman "Mason olmaya çalışıyorum" dediğimi anlamak istiyorsanız, Forumu biraz daha detaylı araştırın. Bu konuda açılan başlıklar da var.

Ha illa ki en doğruyu siz biliyorsunuz, biz kendimizi avutuyorsak, zaten birşeyler anlatmamıza hacet yok, siz alî bilgilerinizle irfan yaymaya devam edin. Biz de haddimizi bilir kenarda oturup avunmaya devam ederiz.

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Şubat 11, 2011, 03:06:38 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sizi öfkelendirmek gibi bir niyetim yoktu Üstad.Fikirlerimi ifşa ettim.Bir üyeniz üye olduktan sonra tanriya inancını kaybederse ve istifa etmez ise bunun adı ateist mason olmuyormu? Tekrar ediyorum sübjektif olarak masonluktan bahsetmiyorum kanlı canlı insan dan bahsediyorum.

Saygılar sunarım

Şubat 11, 2011, 03:08:38 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Sn. Mustafa Kemal bey ,

Efendim cevabınız güzel ancak biraz nasıl söylesem '' ateşli ''.. Zaten ''dışardan '' biri olarak ''içerideki '' kuralları değiştirmek gibi bir amacım yok. Hem olsada başarılı olma imkanıda yok.  Benim tek merak ettiğim konu değiştirilip , değiştirilemeyeceğiydi okadar. Zaten forumun amacı Masonlardan Masonluğu ögrenmekse , '' dışardan '' biri olarak içerdekilere kırıcı ve yıpratıcı olarak istediğimi sormak olur ki , '' İçerdekileri '' ilgilendiren şeylerinde '' dışardakiler '' tarafından sorulabilceği aşikardır. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Sn. Zagzagel ,

Maalesef ben briçte bilmem ve aynı sizin gibi benimde forumda bulunma sebebim masonları masonlardan ögrenmektir. Ancak bir spormudur ? diye sorucak olursanız ozaman işler değişir ve poker gibi diğer sporların yanında yerini alır kanaatindeyim. :)

Saygılarımla.

Şubat 11, 2011, 03:19:39 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SEvgili Leo-Franz,

başlıkla ilgili değil ama cidden sadece internette bir araştırma yapmanızı öneririm, Briçle ilgili. Briç bir spordur, federasyonu, uluslararası birliği vardır. http://www.tbricfed.org.tr/ adresine bakarak başlayabilirsiniz.

Sporcuyuz yani oturarak oynasak bile, kafa istiyor bu oyun, matematik istiyor. yani lütfen reca ederim allasen ayrıa poker de iradeyi güçlendirir :)

sevindirik sevecenliklerimle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Şubat 11, 2011, 10:47:23 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizi öfkelendirmek gibi bir niyetim yoktu Üstad.Fikirlerimi ifşa ettim.Bir üyeniz üye olduktan sonra tanriya inancını kaybederse ve istifa etmez ise bunun adı ateist mason olmuyormu? Tekrar ediyorum sübjektif olarak masonluktan bahsetmiyorum kanlı canlı insan dan bahsediyorum.

Saygılar sunarım
   ateist mason olur ama ateist olarak kabul edilmis bir mason olmaz. Bakin masonlar ne diyor? Biz ateistleri mason yapmayiz aramiza almayiz diyorlar. Aramiza giren dini inanci olanlari sonradan ateist olduklari icin cikaririz demiyorlar. Yani eger bir kere mason olan hr zaman masonsa o zaman o kisinin sonradan ne kadar degistigi onemli olmaz. Yani masonluk icin nir utanc olur herhalde ama birsey yapamazlar yani.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin