Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ATATÜRK’ÜN HAYAT FELSEFESİ 3  (Okunma sayısı 9645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 27, 2011, 10:28:39 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Valla Atatürkün hayat felsefesi beni gerçekten ilgilendirmiyor. Ben 38 yıldır bu ülkede yaşıyorum, huzurlu geçirdiğim tek bir Yıl bile hatırlamıyorum. Benden öncekilerin mutlu olduklarını ve sonraki jenerasyonun mutlu olacaklarını da hiç sanmıyorum. Sağcısıydı, Solcusuydu, Dincisiydi, Komünistiydi, Atatürkçüsüydü, Ülküçüsüydü, Türkçüsüydü, Kürtçüsüydü üf... Say say bitmez...Kendimi bildim bileli 7/16 esasına göre siyasetçilerin birbirilerine havlamalarını izliyor dinliyorum. Seçim oldumu? evet. seçildinmi? evet. E defol git işine gücüne bak! koca Türkiye sabahtan akşama kadar sizin havlamalarınızı dinlemek zorunda değilki..! Yok başörtüsüydü, yok çarşaftı, yok efendim Pkk'ydı, yok bilmem zıkkımın köküydü... Lanetler olsun ülkesine de yaşamına da...Adam gibi bir ülke kursaydılar da İnsan gibi yaşasaydık kardeşim! Atatürkün (görünürde) kurduğu ülkede hiç kimse yaşamından memnun olmadı ve hiç bir zaman da memnun olmayacak. Ölçü budur.

Bu sitede en yaşlı değerli büyüğümüz çıkıp "evet ben Türkiye'nin şu yıl huzurlu yaşadığını gördüm" desin!  Diyemezler işte...

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 27, 2011, 11:23:59 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Tamam sayın agnusdei, sanırım bu sitenin yaşlılarından biride benim. Doğru söylüyorsunuz. Kendimi bildim bileli bu ülkede hep sorunlar var. Vatan-Millet cepheleri kuruldu, halk cephelere bölündü. Radyolarda ajans yerine cephelere katılanların isimleri tekrar tekrar söylendi. Sonra bir sabah ihtilal oldu , asker yönetime el koydu dediler. Daha sonra kominizm diye bir canavardan söz ettiler,koministlerle mücadele edildi. Panzehir olarak ülkücülüğü yarattılar. Bir müddet kominist devrimci gençler ile ülkücü faşistler bir birlerini öldüresiye mücadeleye girdiler. Sokak ortalarında genç-yaşlı , solcu  sağcı demeden insanlar öldürüldü. Arkasından muhtıralar. İkişer günlük hükümetler derken ortaya bir de akıncılar-dinciler çıktı. Hayda, bu sefer de yok türbandı, başörtüsü idi derken kurt izi ile it izi karıştı. Sonra bir sabah nitekim darbelerin anonsları ile uyandık.  Katliamlar, tutuklamalar,işkenceler, l5 yaşındaki ortaokul çocuklarının darbe yapma girişim iddiaları gibi utanç verici yargılamalar. Derken "fol yok yumurta yok eniştem beni niye öptü" gibisinden yaratılan bir terör örgütü. Ve ondan sonra terörist cenazeleri, şehit naaşları  v.s. v.s. v.s. Evet hiç te hoş bir manzara değil.
         Ama, bütün bunların sorumlusu olarak Mustafa Kemal'in gösterilmeye çalışılması son derece yersiz ve mesnetsiz bir iddiadır bence. Tamam. Mustafa Kemal'i bir an yok sayın. Ne oluyor. Sözde bir padişahlık. Pekiyi padişahlık olursa daha mı iyi olacaktı hayatımız ? Mustafa Kemal'in ilkelerine dikkkat edin. Neler yapmış. Neler yapmak istemiş düşünün bakalım. Haksızlık etmeyelim. Şayet Muatafa Kemal'den sonra gelenler gerçekten O'nun izinden yürümüş olsalardı. Sanırım Ülkemiz bu gün çok daha ilerilerde, muassır medeniyetler seviyesinde, huzurlu ve müreffeh bir ülke olurdu.
         Bana Mustafa Kemal'in bilimden ve çağdaşlıktan söz etmediği bir konuşmasını veya sözünü söyleyebilirmisiniz ?

Şahsen kendisinin hayranıyım. Konu hakkında çok daha uzun anlatılarda bulunabilirim ama her zaman olduğu gibi yine kısa ve öz olarak anlatmayı uygun görüyorum.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 28, 2011, 06:57:07 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah'a katılıyorum. Sayın Agnusdei, sizin şanssızlığınız ülkemizde dünyaya gelmiş olmanız açıkcası her türlü şartlar altında biz bu ülkede yaşamaktan memnunuz ve ülkeyi kurtaran Atatürk ve ekibine duacıyız.

Atatürk'e ve cumhuriyete küfreden dinci görüntüsü sergileyen ve sürekli şükretmek yerine homurdanmayı tercih eden kesimin hazır gündeme gelmişken Ermeni'lerin başlatıp başaramadığı müslüman soykırımını göz önüne almaları gerekiyor. Yani Amerikalılar, Almanlar, Yunanlılar, Ermeniler, Ruslar saymakla bitmiyor bu adamların yapacaklarının sadece bir demosuydu yaşananlar, ki soykırım konusunda deneyimli ve yetenekli ülkelerdir. Yani soykırım yapılacaktı. Bu soykırımı önleyenler beğenmeseniz de Atatürk ve ekibiydi.

Ha, Atatürkçüler Kemalistler çok mu iyiydiler, neticede ölmek ve bayılmak farklı şeydir. Psikolojik sorunlarından ötürüdür diye tahmin ettiğim şahısların Kemalizmi milleti ezme politikası haline getirip ekonomik ve psikolojik zulümlere imza atmalarını alkışlamasam da her şerde bir hayır vardır diye düşünüyorum. Ki yaşanılan tarihi şartlar açısından her kuruma sızan ve sinen istihbarat ajanlarının varlığı insanların kurumlara ve bireylere güven duygusunu kaybettiği kaos ortamında hataların yapılması doğaldır. Örneğin Avrupa'da 30 yıl savaşları diye bilinen Katolikler ile Protestan vb. mezhepler arasındaki savaşlarda 20 milyon civarında insan ölmüştür fakat günümüzde Avrupa ve Amerika barış ve özgürlük kavramlarının en iyi yaşandığı ülkeler sayılabilir. Yani ülkemizde de gelecekte daha güzel günler yaşanacağına inanıyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2011, 07:19:10 öö Gönderen: Masor1976 »

Aralık 28, 2011, 07:59:58 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Valla Atatürkün hayat felsefesi beni gerçekten ilgilendirmiyor. Ben 38 yıldır bu ülkede yaşıyorum, huzurlu geçirdiğim tek bir Yıl bile hatırlamıyorum. Benden öncekilerin mutlu olduklarını ve sonraki jenerasyonun mutlu olacaklarını da hiç sanmıyorum. Sağcısıydı, Solcusuydu, Dincisiydi, Komünistiydi, Atatürkçüsüydü, Ülküçüsüydü, Türkçüsüydü, Kürtçüsüydü üf... Say say bitmez...Kendimi bildim bileli 7/16 esasına göre siyasetçilerin birbirilerine havlamalarını izliyor dinliyorum. Seçim oldumu? evet. seçildinmi? evet. E defol git işine gücüne bak! koca Türkiye sabahtan akşama kadar sizin havlamalarınızı dinlemek zorunda değilki..! Yok başörtüsüydü, yok çarşaftı, yok efendim Pkk'ydı, yok bilmem zıkkımın köküydü... Lanetler olsun ülkesine de yaşamına da...Adam gibi bir ülke kursaydılar da İnsan gibi yaşasaydık kardeşim! Atatürkün (görünürde) kurduğu ülkede hiç kimse yaşamından memnun olmadı ve hiç bir zaman da memnun olmayacak. Ölçü budur.

Bu sitede en yaşlı değerli büyüğümüz çıkıp "evet ben Türkiye'nin şu yıl huzurlu yaşadığını gördüm" desin!  Diyemezler işte...

Saygılarımla.

Saygılarımla.

sn.agnusdai

38 yaşındasınız olur böyle şeyler sizin yaşadıklarınızı bir dönem hatta tam o dönemde bende yaşadım siz anlamsızlık hastalığına yakalanmışsınız.Sizi hiçbirşey mutlu etmiyor o yüzden herşeye muhalifim geldi bir tarz oluşuyor her kusur gözde büyüyor ve sizi mutlu etmiyor.Korkmayın geçici bir durum ama insan korkuyor herşeyin anlamsız gelmesinden.

Siz dünyaya anlam veremezsiniz o zerrecik halinizle,o zerre hal ile anlam vermeye çalışma yerine anlamaya çalışmak zerreyede mana katar hayatı daha yaşanır yapar.
Bahsettiğiniz şeylerdeki problemlere inanın hala bende katılıyorum ama biraz empati işi çözüyor.Aldatıldığını bilmek insanı aşırı rahatsız ediyor bir çok insan için yapacak bir şey yok böyle gelmiş böyle gider durumu var duyarlı olanlarda ise iş krize dönüyor.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 30, 2011, 01:49:15 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Alşah ve Sayın Karahan, hem asıl soruma cevap vermiş, hem de teyit etmişler. Teşekkürler.
(Türkiye’nin Haritasına bazı bölgelerden bazı lanetli yerler dahil edilmeseydi tüm bunların hiç biri olmayacaktı. Bunu aslında siz daha iyi biliyorsunuz, değil mi?)

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 30, 2011, 10:55:58 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, aslında eldeki verilere bakınca tüm çaba siyonizmin kutsal saydığı toprakları elde etme mücadelesi gibi durabiliyor. Lanetli yerlerin elimizde olmasından kastınız sanırım budur. Fakat örneğin Almanya yahudilerin büyük çoğunluğunu barındırıyordu Almanya  arzı mevut muydu, Amerika arzı mevut muydu, ya da dünyada hangi coğrafyada kan, zulüm ve savaşlar yaşanmamıştır. Her olumsuz şeyin altından yahudi çıkmasını beklemek de haksız bir yaklaşım gibi duruyor. Örnek veriyorum siyonistler osmanlıdan yani 2.Abdulhamit'den kutsal saydıkları topraklarda yaşama hakkı istediler bunun karşılığında da osmanlıyı darboğazdan kurtarmayı vaadettiler. Bence de yahudilerin osmanlıyı kurtarmaya ekonomik ve siyasi arenadaki güçlerinden ötürü kudretleri vardı. Fakat yahudilerin ve siyonistlerin bunu kabul etmeyen osmanlıya saldırmaktan ziyade osmanlıya saldıran güçlerin önünde güçleri yetmesine rağmen durmadıkarını ve seyirci kaldıklarını düşünüyorum. Ki her ne kadar seyirci kalınsa da T.C. kuruluşunda yahudilerin ve gayrimüslimlerin çok büyük çabaları vardır. Yani canları pahasına  ikili oynayarak ülkemizin ciddi bir soykırımla yok edilmesini engellemişlerdir. Yani görünürde milli mücadele ve Atatürk görünse de perde arkasında siyonistlerin bizi kolladığı aşikarlaşır biraz mantıklı düşünebilirseniz. Ki rahmetli Atatürk'ün sadece yahudi din adamlarına farz olan şapkanın yüceltilmesi de onlara olan teşekkür gibi algılanmasına neden oluyor. Bu şekilde düşünebilirseniz siyonistlerin düşmanımız olmadığı ortaya çıkabilir.

Siyaset çok kirli bir iştir. Yani çamur güreşi yapıp da çamura bulanmamak ne kadar mümkünse siyasi konularda da sütten çıkmış ak kaşık olmak imkansızdır. Yahudilerin sürdüregeldikleri siyaseti alkışlamıyorum fakat dünyanın gidişatı böyledir. Yani örneğin Fransanın bizi soykırımla insani altyapıdan yoksunlukla suçlamasına bir bakalım, aynı tarihlerde hristiyan mezhepleri arasındaki yaşanan katliamlarda öldürülen 20 milyon insanı, dünya savaşlarında öldürdükleri 60 milyon insanı göz önüne alalım, tabi ki rakamlar bir kıstas olamaz bin kişi de öldürülse on milyonlarca kişi de öldürülse katliam hoş bir şey değildir. Fakat milyarlarca insanın birbirine girdiği savaşların faturasını birkaç yahudiye kesmek çok mantıklı durmuyor. Neticede Allah sadece Yahudilere değil her insana akıl ve zeka vermiştir. Her olumsuz senaryonun siyonistlerce kurulduğu yaklaşımı çok dar bir bakış açısıdır kanaatindeyim.

Saygılarımla.

Aralık 30, 2011, 07:50:21 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın agnusdei, aslında sizi çok iyi anlıyorum.Diğer yazılarınızı da zevkle okuyorum. Ama sizden biraz daha geniş perfektiften bakarak değerlendirme yapmanızı bekliyorum. Siz de takdir edersiniz ki ; çok zordur bu topraklarda yaşamak. Tarih boyunca hep böyle olmuştur ve  bu zorlukların daha çok uzun yıllar süreceğini düşünüyorum.
         Her şeye rağmen ülkemin tüm insanlarına sağlıklı,  huzurlu ve müreffeh bir yaşam diliyorum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"