Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 111583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2014, 02:47:14 öö
Yanıtla #230
  • Ziyaretçi

Sayın yihaak

Güneş döner... Orada Dünya'nın etrafında döndüğünü demişsiniz... Ama ayette Dünya kelimesi geçmiyor... Güneş Avcı Kolunda dönmektedir... Avcı Kolu nedir bilirsiniz umarım... Bilmiyorsanız Google'a Samanyolu Avcı Kolu yazın gelecektir... Diğerlerini de başka vakit açıklayayım...

Saygılarımla...

Sn. Genetic; ayet ile ilgili hükümlerde bana değil, bunun böyle olduğunu söyleyen din büyüklerinize çatın. Ayrıca madem tartışacağız e buyurun tartışarak sonuca varalım ve öğrenelim...

Şubat 12, 2014, 03:03:52 öö
Yanıtla #231

Sayın yihaak

Güneş döner... Orada Dünya'nın etrafında döndüğünü demişsiniz... Ama ayette Dünya kelimesi geçmiyor... Güneş Avcı Kolunda dönmektedir... Avcı Kolu nedir bilirsiniz umarım... Bilmiyorsanız Google'a Samanyolu Avcı Kolu yazın gelecektir... Diğerlerini de başka vakit açıklayayım...

Saygılarımla...

Sn. Genetic; ayet ile ilgili hükümlerde bana değil, bunun böyle olduğunu söyleyen din büyüklerinize çatın. Ayrıca madem tartışacağız e buyurun tartışarak sonuca varalım ve öğrenelim...

Bu ayetleri mantıklı aciklayabilecek bir din büyüğü günümüzde bulunmamaktadır...

Zaten olsa bile Allah ile arama hiçbir din adamını sokmam... Kendi başıma Okurum aydın bir gözle yorumlarim yasamima yansitirim... Siz de deneyin işe yarıyor...
Tanrı'nın yardımı ve kendi gayreti ile...

Şubat 12, 2014, 03:08:09 öö
Yanıtla #232
  • Ziyaretçi

Bazen körü körüne gitmemek lazım Sn. Genetic. Ben bir ateist değilim fakat rahmetli Turan Dursun'u da okuyup bilen biriyim. Tek kitaplı insandan korkacaksın demiş zat-ı muhteremin teki, doğru söze ne hacet? Ve madem Tanrı her yaptığında gizli davranacaktı, insana neden kendisini buldurtmak, varlığına delil sundurmak istesin? Bazen Tanrı'dan değil, bizden kaynaklanan problemler oluyor ve bizler bu problemleri görüp üstüne gidip çözmek yerine nedense karşımızda bize doğruyu anlatan insanları suçlayarak vicdanlarımızı rahatlatıyoruz.

Ekim 10, 2015, 05:48:15 ös
Yanıtla #233
  • Aktif Uye

Islam baris, hosgoru ve kardeslik dinidir. Siddetin, adam oldurmenin Islam da yeri yoktur. Sizin bu netten kopyaladiginiz kareler , gercek Islam ile hic bagdasmiyor.

Selamlar
Adequatio intellectus et rei

Ekim 10, 2015, 08:56:48 ös
Yanıtla #234
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslında karanlık yüzü demek doğru değil. Her dinin bu tarz katı kuralları var. Bazı dinlerin çok aşırı kuralları olabilir, bazılarınında hiç olmayabilir. İslam'ı bilmeyenler, İslam içerisinde bulunan katı kuralları da bilmedikleri için dinin tamamen barış ve sevgiden ibaret olduğunu sanıyorlar. İbrahimi dinlerin kitapları vardır. İslam'ı öğrenmek için Kur'an-ı okumak gerekir. Kur'an-ı hayatı boyunca Türkçe okumamış, kendi hayalinde bir din oluşturmuş ve bunu İslam ile özdeşleştirmiş bir sürü insan var. Her din içerisinde cezalar ve aşırılık (günümüz yorumlamasıyla) bulunabilir. Ben Kur'an-ı Kerim'i Türkçe okuduktan sonra kafama takılan ayetler üzerine araştırma yaparak ateist oldum. İslam konusunda oldukça bilgim vardır. Fakat şunu söyleyebilirim, İslam (ben İslam denilince Kur'an-ı Kerim'i ölçü alırım) bugün ortadoğuda görünen tablonun sebebi değil. Ana sebep yobaz din adamlarının kafalarına göre dini yorumlamaları ve bu yorumları bir şekilde Peygamber'e bağlayarak insanlara dayatmaları. Gelinen nokta bundan kaynaklanıyor. Şunu bir ateist olarak söylüyorum ki sadece Kur'an-ı Kerim esaslarına göre yaşayan bir ortadoğu olsa şiddet seviyesi çok çok daha az olur.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2015, 09:58:53 ös Gönderen: kurt »
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Ekim 26, 2015, 05:49:22 ös
Yanıtla #235
  • Uzman Uye

Sayın ziyaretçi yihaak, madem tartışacağız e buyurun tartışarak sonuca varalım ve öğrenelim " demiş. Şimdi bu konuda sayfalar dolusu yazışmalar tapıldı, o yazıları okuyun bakalım bir anlaşma sağlanabilmiş mi?. Din ile bilimin tartışmasından sağlıklı bir sonuca varılabileceğine inanmak, bence tek kelime ile abesle iştigaldir. Bu bakımdan istediğiniz kadar tartışın havanda su dövmekten başka bir şey yapmış olmazsınız.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"