Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason'larda yolsuzluk davası  (Okunma sayısı 26342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 07, 2009, 10:54:40 ös
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Loca neden bu yolsuzluk iddiasına karşılık olarak 3 üyesini ihraç etti..? Haberin bu kısmını anlayamadım..? Sayın aaron un belirttiği iddiaların bütünü de iddianame de yok, ama bence yerinde ve konunun açılmasını da sağlıklı buluyorum...

Saygılarımla
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Şubat 09, 2009, 03:04:07 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ben bir iddiada bulunmadım ve bir ‘şey’ e hizmet etmiyorum keza taraf olamayacak kadar kendimi, küçük fasulye(!) tanesi gibi hissederim.
Temcit pilavı dünyanın vizyonudur, bu büyük lütuf. Haber eski değil, günceldir. Yargı sürecindedir.
Atatürk, adının bile ağzımıza lüzumsuz yere almayacağımız kadar değerlidir, değerdir.
Şahsıma suçlamalar yaptığını düşünenler… En azından kendinize saygı gösterip cümlelerinizi Sn. ile başlayıp yahut saygılar sözüyle bitirmeyin.
Anlaşılırlıktan yana değilim ve anlayanların yanındayım sözümü başka kim söylemiş çok merak ettim ve öğrenirsem çok mutlu olurum.
Zamanınız olduğu sürece az ve düşünerek yazmanız dileğiyle. Kolonya kıvamı ve kimyasında yazılar sizlere bir şey getirmez.

*Alıntı değildir ve bu konu hakkında son sözlerimdir.
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2009, 03:07:09 öö Gönderen: aaron »

Mart 10, 2009, 07:50:37 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

gercekten eski davaları açmak gerekmez ama buna şu açıdan bakmak gerekir( masonlar cevresinde dürüst, seviyeli, sevilen başarılı vb. olarak tanınan kişilerdir) demek masonlar içerisinde de dürüst olmayan cıkarcı kişilerde olabiliyor(yada aralarına karışıyor diyelim yanlış anlaşılmasın) çünkü hatasız kul olmaz. masonlarda her zaman iyi olacak   diye bir şeyin olmadığı ortaya cıktı

Mart 10, 2009, 08:05:30 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Locanın kararına saygı duyarım ama hukuki süreç devam ediyor. Bir dışrak olarak beni bağlayan unsur mahkemenin vereceği karardır. Üstad-ı Azam ile diğer Beyefendiyi tanımam ama Prof. Sevgener hocama sahip çıkıyorum, bırakın yolsuzluğu öyle bir paraya tamah edecek kişi değil. Ayrıca Üstad-ı Azam'ın lüks bir otelde kalması gayet normal yani okadarcık farklılığı da olsun. Gerekeni mahkeme karar verecek bakalım sonucu göreceğiz. Ama yine de bu olayın bu kadar ucuz bir şekilde basına yansımaması gerekirdi.

masonlarda her zaman iyi olacak   diye bir şeyin olmadığı ortaya cıktı

Mart 10, 2009, 08:45:53 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Tabi asıl kararı mahkeme verecek ama biz burda bazı şeyleri tartışarak anlamaya calışıyoruz biz burda şu yolsuzluk yaptı bu çaldı kelimeleri kullanmadık sadece masonlar hakkındaki görüşlerimizi aktarıyoruz

Mart 10, 2009, 09:21:12 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Siz aşağıda bulunan yazınızda mahkemeden evvel kararınızı vemişsiniz. Birşeyin ortaya çıkıp çıkmadığını mahkeme karar verecek. Yani o üç kişiden birinin oğlu ya da yakını da olabilirdim, bence bu sözünüz çok yakışıksız. İnsanları mahkeme kararı sonuçlanmamış birşeyle suçlayamazsınız.
H.K.M.B.L.'nın verdiği karar kendi kurumunu bağlar, biz dışrakların referans olarak onların verdiği kararı göz önünde bulundurmamız saçma olur.

Mart 11, 2009, 10:37:15 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Siz aşağıda bulunan yazınızda mahkemeden evvel kararınızı vemişsiniz. Birşeyin ortaya çıkıp çıkmadığını mahkeme karar verecek. Yani o üç kişiden birinin oğlu ya da yakını da olabilirdim, bence bu sözünüz çok yakışıksız. İnsanları mahkeme kararı sonuçlanmamış birşeyle suçlayamazsınız.
H.K.M.B.L.'nın verdiği karar kendi kurumunu bağlar, biz dışrakların referans olarak onların verdiği kararı göz önünde bulundurmamız saçma olur.

sayın m.akyol bir kişiye olan sevginizden ve ona göstermiş olduğunuz saygıdan onları savunuyor olabilirsiniz ama ben yine tekrarlıyorum son sözü mahkeme söyleyecek ben bu kişiler yolsuzluk yaptı gibi kelime kullanmadım sadece masonlar arasında da böyle kişiler olabiliyor dedim

Mart 11, 2009, 08:34:12 ös
Yanıtla #17

Siz aþaðýda bulunan yazýnýzda mahkemeden evvel kararýnýzý vemiþsiniz. Birþeyin ortaya çýkýp çýkmadýðýný mahkeme karar verecek. Yani o üç kiþiden birinin oðlu ya da yakýný da olabilirdim, bence bu sözünüz çok yakýþýksýz. Ýnsanlarý mahkeme kararý sonuçlanmamýþ birþeyle suçlayamazsýnýz.
H.K.M.B.L.'nýn verdiði karar kendi kurumunu baðlar, biz dýþraklarýn referans olarak onlarýn verdiði kararý göz önünde bulundurmamýz saçma olur.

masonlarda her zaman iyi olacak   diye bir þeyin olmadýðý ortaya cýktý

sayýn m.akyol bir kiþiye olan sevginizden ve ona göstermiþ olduðunuz saygýdan onlarý savunuyor olabilirsiniz ama ben yine tekrarlýyorum son sözü mahkeme söyleyecek ben bu kiþiler yolsuzluk yaptý gibi kelime kullanmadým sadece masonlar arasýnda da böyle kiþiler olabiliyor dedim

Zaten Sn. Akyol da mahkeme sonuclanmadan o kisilerin "boyle" olduguna kanaat getirmemeniz gerektigini savunmus. Simdi bahsi gecen kisiler beraat etse gene de "boyle" kisiler olduklarini mi dusuneceksiniz?
Spes mea in Deo est

Mart 12, 2009, 10:28:36 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

sayın Lux_e_Tenebris  en son sözü mahkeme verecek tabi mahkeme kararlarına saygımız sonsuz ama şu açıdan bakmalıyız olaya bunlar ya yapmışlar yada yapmamışlar ama bunların mahkemeye götürülmesi neye dayandırılarak yapılmış onu sorguluyoruz mahkeme önüne geleni sorgulayp yargılamaz ellleinde delil varki mahkemeye çıkmışlar.

Mart 12, 2009, 02:03:33 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Ne alakası var, belge olması demek yolsuzluk yapıldığı anlamına gelmez. Herşeyin bir usulü var. Belge incelenir, ona göre karar verilir. Sizin dediğiniz gibi, sadece belge kanıt olarak, dikkate alınsaydı, beraat etme kavramı ortadan kalkardı. Sizin yaptığınız gibi, kolay olsaydı insanları karalamak, belgeyi mahmeye sunardınız, ilgili kişiyi hapise arttırırdınız. Hatta mahkemeye bile gerek yok.

sayın Lux_e_Tenebris  en son sözü mahkeme verecek tabi mahkeme kararlarına saygımız sonsuz ama şu açıdan bakmalıyız olaya bunlar ya yapmışlar yada yapmamışlar ama bunların mahkemeye götürülmesi neye dayandırılarak yapılmış onu sorguluyoruz mahkeme önüne geleni sorgulayp yargılamaz ellleinde delil varki mahkemeye çıkmışlar.

Kendilerini koruduğum söz konusu değil, okuldaki herkez gibi dersinden geçebilmek için anam ağladı, ama iyi bir notlada geçtim.Sınavda tek soruya bakıyor geçip kalmanız.Yani kendilerine hissettiğim duyguları tahmin edebilirsiniz. Ama hocamız böyle diye doğrudan sapmam. İnsanları suçsuz yere karalamak, doğru bir davranış değil.Prof. Sait Sevgener'in hem eğitimini hem özgeçmişini incelerseniz beni daha iyi anlayabileceksiniz. Üniversite öğrencisiyseniz, bir dersine girip, nasıl biri olduğu anlayabilirsiniz. Mahkemenin sonucunu hep beraber göreceğiz.
sayın m.akyol bir kişiye olan sevginizden ve ona göstermiş olduğunuz saygıdan onları savunuyor olabilirsiniz