Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1909-1935 Türk Masonluğu / Hatırlatıcı Sorular - 1  (Okunma sayısı 3048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2018, 11:49:10 öö
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Hem forumu biraz canladırmak, hem sizleri biraz araştırmaya yöneltmek amacıyla, sizleri sıkmadan, hatırlatıcı sorular serisi yazmaya karar verdim.

Bunlardan ilki: Türkiye Büyük Maşrıkı'nın ilk yayınorganı nedir ve ne zaman yayınlanmaya başlamıştır?
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Kasım 22, 2018, 03:44:36 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın ANARCHOSA,

Başlığı açmaktaki amacım, sizin gibi değerli üyelerin bilgilerini sınamak değildir, böyle bir şey haddim de olamaz zaten. Bu konularda benden çok daha fazla bilgi sahibi olduğunuzun bilincindeyim.

Amaç hem forumu biraz hareketlendirmek hem de meraklısına hap bilgiler vermektir.

İstediğiniz zaman yanıt verebilirsiniz.

Katılımınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla ve sevgilerimle
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Kasım 22, 2018, 03:49:28 ös
Yanıtla #2

19 sayı basılan ‘Büyük şark’ dergisi mi acaba?
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 22, 2018, 03:57:44 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Adonai'nin cevabı doğrudur.

Büyük Şark, Türkiye Büyük Maşrıkı'nın ilk yayın organıdır. Nisan 1931'de yayınlanmaya  başlamıştır.

Kasım 22, 2018, 04:01:12 ös
Yanıtla #4

Sayın Adonai'nin cevabı doğrudur.

Büyük Şark, Türkiye Büyük Maşrıkı'nın ilk yayın organıdır. Nisan 1931'de yayınlanmaya  başlamıştır.

Sayın ANARCHOSA ‘nın bahsettiği ve bugün hâlâ yayımlanan dergilere nasıl ulaşabiliriz?

Sevgiler sayın Caliper
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 22, 2018, 04:04:05 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Eski yayınları sahaflardan bulabilirsiniz. Yeni sayıları sadece Masonlara verilmektedir. Genel olarak bir yayını ve satışı söz konusu değildir.

Sevgilerimle ve saygılarımla

Kasım 22, 2018, 04:13:54 ös
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın ANARCHOSA, o kadar naziksiniz ki ne demek istediğiniz net bir şeklide anlaşılıyor. Sizin yaptığınız paylaşımda böyle bir düşünceniz olmadığını fark etmeme rağmen, yanlış anlaşılmamak adına yazma gereği duydum.

Saygılarımla ve sevgilerimle

Kasım 22, 2018, 04:57:25 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Son yıllarda dergi denemeyecek kadar güzel, detaylı, daha ziyade Akademik araştırma denebilecek JANUS var...

Bu dergi ÖMBL bünyesinde yayımlanan bir dergi midir Sn. Anarchosa?
Live long and prosper.