Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Reklamlar  (Okunma sayısı 13389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 19, 2010, 03:06:57 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Sayın Mozart

Elbette paylaşmak isterim ama bir yandan siteye destek olmak isterken diğer yandan bu eklentiyi açıklamakta bir fayda göremiyorum. Sadece yönetimin giderleri karşılama planlarını sekteye uğratmış olurum. Gerçi çok gizli bir eklenti değil ama paylaşmam etik olmaz.

Saygılar

Kasım 19, 2010, 05:15:11 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bir şey sormak istiyorum;

Bu reklamlara tıklanınca mı site para kazanıyor? Eğer öyle ise arada sıra tıklayalım da amacına ulaşsın.

Kasım 19, 2010, 09:57:02 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sitenin üst tarafında ki reklamların çıkarılmış olması ve artık sadece alt tarafta bulunması fikirlerimi değiştirmiştir bilginize.

Sevgiyle

Kasım 20, 2010, 10:19:21 ös
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Siteye reklam alimi hakkindaki tepkilerinizi anliyor, sizlere katiliyorum. Mevcut rahatsizligi gidermek adina bu hususta bazi aciklamalar yapmak gerekiyor.

Bekar Kalma, Sen de Eşini Bul Evlen Türkiye'nin Ciddi Evlilik Sitesi

Reklamlar google tarafindan "ilgi bazli" (interest based) diye adlandirilan bir yontem ile gosterilmektedir. Bu yontem, sizin aradiginiz kelimeleri, ziyaret ettiginiz ve zaman harcadiginiz siteleri cookie iceriginizden faydalanarak ilginizi cekecek reklamlari gosterir. Ornek olarak eger siz kitaplar hakkinda sitelere giriyorsaniz, bu sitelerde zaman geciriyor ve googleda kitaplar hakkinda bilgiler ariyorsaniz Masonlar.org`da size kitaplar hakkinda reklamlar gorunecek demektir. Ilgi alaniniz ve internette zaman gecirdiginiz konular ne ise, google ona gore (kisiye ve ilgiye endeksli) reklam gostermektedir.

Yine gosterilen reklamlar bulundugunuz sehire, bilgisayarinizin ip adresine ve mevcut kulturunuze dayanarakta degiskenlik gosterir. Amerikadan Masonlar.org a giren bir kisi ingilizce reklamlar gorurken, Almanyadan baglanan kisi Almanca, Turkiyeden ziyaret edenler Turkce reklamlar gormektedir. Bu oldukca yeni bir teknolojidir.

Alıntı
Lütfen sitenin aşağısında bulunan "son mesajlar" kısmını eskisine döndürün yahu, son iletileri görelim. 15 adet çok çok az, atılan mesajları kaçırırız. Eskiden ne güzel, son atılan daha fazla mesajları görebiliyorduk. Eğer değiştirmek istemiyorsanız, üyenin istediği gibi yapabileceği bir seçenek olabilirse eğer daha hoş olur.

Son konularin forumdaki yarari sanirim biraz kucumsenmis. Gelen talepler uzerine daha once 40 olan son konular bolumu 50 ye cikartildi.

Sayın Mozart

Elbette paylaşmak isterim ama bir yandan siteye destek olmak isterken diğer yandan bu eklentiyi açıklamakta bir fayda göremiyorum. Sadece yönetimin giderleri karşılama planlarını sekteye uğratmış olurum. Gerçi çok gizli bir eklenti değil ama paylaşmam etik olmaz.

Saygılar

Elbette paylasabilirsiniz. Normal hayatta engellenemiyor olsalarda reklamlara bakmamak herkesin ozgur hakkidir. Telif haklari hususundan dolayi programin kendisini degil yanlizca ismini paylasmaniz uygundur.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2010, 10:21:29 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 21, 2010, 11:07:40 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Selamlar, reklamlar hakikaten sitenin amacıyla hiç ama hiç örtüşmüyor. Sadece flört, evlilik üzerine reklamlar var.
Ayrıca reklam alanları da oldukça uygunsuz gözüküyor.
Forumdaki, Masonluk ile ilgili Sorular ve Cevaplar kategorinin hemen altında yiyecek reklamı var :)
Konuların en altında Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir yazısının altında da dediğim gibi evlilik üzerine reklamlar bulunuyor.
Bu reklamlara zor alışacağız. Aslında Google adsense üyelik panelinden bu tarz reklamları engellemek mümkün hatta son güncelleme ile 200 site engelleme izni veriyor. Sitenin sponsora ihtiyacı var ise kendime ait oldukça güçlü bir linux makinam bulunuyor. Ve oldukça da az ve kaliteli web siteleri barınıyor. Google adsense ile günlük 3 bin ziyaretçisi olan web sitelerim bile günlük 1 dolar kazandırmazken masonlar.org senelik 100 doları zor bulacaktır. Bunun yerine sponsorluk veya biz üyelerden yardım talebi yapılması daha makbul olacağa benziyor. Daha önceden de belirttiğim gibi bilişim konusunda hertürlü desteğe hazırım. İyi akşamlar.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2010, 11:11:49 ös Gönderen: Barbaros »

Kasım 23, 2010, 12:11:22 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Merhaba;

Konuyla ilgili an itibariyle edinmiş olduğum tecrübeyi paylaşmak isterim. Forum içerisinde yapılmış olan yorumları incelerken, bir yandan da -ister istemez- reklamları takip ediyor gözüm :) Bu anlamda "www.kutsalkitap.org" adlı sitenin reklamı hemen dikkatimi çekti. Üniversite öğrencisi olduğum yıllarda Kuran, Tevrat ve İncil' i okumuş olmama rağmen, malumunuz bir süre geçtikten sonra bilgiyi tekrarlamayınca zihin unutuyor. Site ücretsiz kitap göndermekten söz etmiş ancak buna gerek duymuyorsanız sitedeki link aracılığıyla da İncil' i okuyabiliyorsunuz.

Küçük ayrıntılar fark yaratıyor. Elbette bir konuda eksiklik hisseden birey bunu gidermek için gerekli eylemlerde bulunacaktır. Ancak yoğunluk nedeniyle arka plana itilen konuların bir anda insanın önüne çıkarılmasıda hiç fena değil :)

Site yönetimine tavsiyede bulunmak haddime değil ancak naçizane düşüncem reklamların seçiminde bu gibi unsurlarada dikkat edilmesi kullanıcıların faydasına olacaktır.

Saygılarımla,

Kasım 23, 2010, 02:59:11 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bay Mason,
Siteye neden reklam almaya başladığınızı bizlerle paylaşmak istermisiniz?
Sevgiyle
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2010, 03:07:56 öö Gönderen: Mozart »

Kasım 23, 2010, 08:11:11 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Bir konuda itirafta bulunmak istiyorum ! Ben reklamları hiç ama hiç yadırgamadım (görsel olarak yani) ... Neden mi ! www.gezenbilir.com adlı siteyide sıklıkla takip etmekteyim. Söz konusu sitenin yapısı "şekil" itibariyle www.masonlar.org ile tıpatıp aynı ve ben bildim bileli de reklam alıyorlar :)

Kasım 23, 2010, 08:33:55 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

gezenbilir.com ile SMF forum altyapısı sebebiyle benziyor ama acaba .....imler.org sitesi nasıl olacak?

Kasım 23, 2010, 10:36:07 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

gezenbilir.com ile SMF forum altyapısı sebebiyle benziyor ama acaba .....imler.org sitesi nasıl olacak?

SAyın ozkann;

Haklısınız... Benimde gözüm hemen sitenin sol alt köşesinde belirtilmiş olan Pewered by SMF açıklamasına takılmıştı. Hİçbir organik bağ yok, içerikte bambaşka ancak ilginç bir tesadüf olmuştu o an benim için

".....imler.org sitesi nasıl olacak?" derken neyi ifade/ima etmeye çalıştığınızı anlayamadım ?

Saygılarımla,