Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Örgütlü Din=Örgütlü Kötülük  (Okunma sayısı 3902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 22, 2014, 09:17:44 ös
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Stanislav Grof, 50 yıldan uzun süredir bilincin olağandışı hallerini araştıran bir psikiyatristtir. Günümüzde, San Francisco, Kaliforniya Enstitüsü, Integral çalışmalar bölümünde, psikoloji alanında profesörlük yapmaktadır. Bu videoda örgütlü dinlerin zaaflarından ve ruhsal deneyimle kurdukları sorunlu ilişkiden bahsediyor.

Video: https://www.facebook.com/photo.php?v=875059852519534&set=vb.521817687843754&type=3&theater

Not: Söz konusu videoyu türkçeleştiren -yani altyazı ekleyen- şahsımdır. O yüzden burada bir kopyala-yapıştır ucuzculuğu yaptığım sanılmasın.

Değerli düşüncelerinizi bekliyorum.

~ Alterius non sit qui suus esse potest ~

Nisan 23, 2014, 11:23:18 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Attis,

ellerinize sağlık, tarafıma farklı bir bakış açısı kazandırdınız, çalışma ve emeklerinizin devamlılığı dileğiyle

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Nisan 23, 2014, 03:44:39 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Teşekkürler. Ama bazen, konulara ilgi ve alakası donuklaşmış bu forumda boşuna başlık açtığımı hissediyorum ne yazık ki.

Saygılar.

Nisan 23, 2014, 08:38:48 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Hayır boşuna değil, elinize sağlık.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Nisan 23, 2014, 11:00:48 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Bence de boşuna değil. Emeğine sağlık. Böyle  paylaşımlar insanların ufkunu açar. İyi anlamak lazım.
Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 24, 2014, 08:40:57 ös
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında olması gereken özgün yazı yok.

Bir başka yerde varmış!

O yazıyı okuyamadığımız için, konu görüşülemiyor.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 24, 2014, 08:57:27 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Bu başlık altında olması gereken özgün yazı yok.

Bir başka yerde varmış!

O yazıyı okuyamadığımız için, konu görüşülemiyor.

Ben bu forumdaki katılımcıların çoğunun facebook kullandığını varsayarak başlığı açtım. Siz bir istisna olabilirsiniz. Ne yazık ki bunun için yapabilecek bir şeyim yok, zira videoya ilgili linkten ulaşılabiliyor.

Şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim ki, ben zaten düzenli yazı faaliyeti olan bir insanım ve internet forumlarını "özgün yazılar" üretilecek yerler olarak görmüyorum. O yüzden benim yaklaşımım genelde paylaşım yapmak ve soru sorarak tartışmak yönünde. Karşı taraf bir yorum yapar, ben bir yorum yaparım. Ben sorarım o cevap verir, o sorar ben cevap veririm. Ben forumu böyle kullanırım.

Umarım açık olmuştur.

Saygılar.

Nisan 25, 2014, 12:56:42 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Attis keni "forum" tanımı ve bakış açısından öye diyorsa da, masonlar.og adlı bu Forum (büyük harfle çünkü kendine özel) açısından yanılıyor.

Bu Forumun en önemli özelliği, salt paylaşımcı ya da tartışmacı niteliğiyle katılanlara değil, internet üzerinde tüm izleyicilere açık olmasıdır.

Nitekim burada verilen bilgiler ve yapılan belki ancak %5 oranında Forum üyeleri, %95 oranında izleyiciler içindir.

Bu nedenle de burada açılan bir yeni başlığın bir özgün çalışmayı yansıtması gerekir.

Öteki türlü olursa, ben de size bir başka internet adresi verebilir ve gidip orasını gördükten sonra tartışmasını ya da yorumunu burada yapmayı önerbilirim. O zaman bu Forum'un işlevi kalmaz. Kaldı ki, herkese değil, belli üyeleri olan bir yere bakılacak; o hiç olmaz.

« Son Düzenleme: Nisan 25, 2014, 01:06:11 ös Gönderen: ADAM »

Nisan 25, 2014, 01:35:57 ös
Yanıtla #8
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Devamı:

Elbette benim her konuya katılmam gerekmez.

Nisan 25, 2014, 02:25:22 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Attis keni "forum" tanımı ve bakış açısından öye diyorsa da, masonlar.og adlı bu Forum (büyük harfle çünkü kendine özel) açısından yanılıyor.

Bu Forumun en önemli özelliği, salt paylaşımcı ya da tartışmacı niteliğiyle katılanlara değil, internet üzerinde tüm izleyicilere açık olmasıdır.

Nitekim burada verilen bilgiler ve yapılan belki ancak %5 oranında Forum üyeleri, %95 oranında izleyiciler içindir.

Bu nedenle de burada açılan bir yeni başlığın bir özgün çalışmayı yansıtması gerekir.

Öteki türlü olursa, ben de size bir başka internet adresi verebilir ve gidip orasını gördükten sonra tartışmasını ya da yorumunu burada yapmayı önerbilirim. O zaman bu Forum'un işlevi kalmaz. Kaldı ki, herkese değil, belli üyeleri olan bir yere bakılacak; o hiç olmaz.

Sayın ADAM benim ifadelerimi tam okumamış anlaşılan.
Başlığı açtığım mesajda şöyle demiştim:" Not: Söz konusu videoyu türkçeleştiren -yani altyazı ekleyen- şahsımdır. O yüzden burada bir kopyala-yapıştır ucuzculuğu yaptığım sanılmasın."

Anlayacağınız ortada yeterince özgün bir şey var. İlgili videoyu buraya yükleyebilseydim, zaten link olarak paylaşmazdım.
Mesele net. O yüzden bu faslı daha fazla uzatmaktan yana değilim sn.ADAM.

İyi günler dilerim.