Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Büyük Hazine (National Treasure)  (Okunma sayısı 7058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2007, 03:36:32 öö
  • Aktif Uye

Benjamin Franklin Gates, ömrünün tamamını birçoklarının hayal bile edemediği çok değerli bir hazineyi aramaya adamıştır. Gates´in bulmaya çalıştığı Orta Doğu kökenli Tapınak Şövalyeleri hazinesidir.İnsanlık tarihinin en kıymetli hazinelerinden birisi olduğu kabul edilen Tapınak Şövalyeleri Hazinesi´nin Kuzey Amerika´ya getirildiği ve getirenler tarafından burada bir yerlerde gizlendiğine dair efsaneler vardır. Gates ailesinin üyeleri tam altı kuşaktan beri, Amerika´nın Kurucu Babalarının büyük bir ustalıkla gizlediği/sakladığı öne sürülen bu hazineyle ilgili ipuçlarının izini sürmüş, bulabilmek uğruna ülkeyi birçok kez baştanbaşa dolaşmıştır.

Şimdi hazinenin izini sürme sırası Ben Gates´tedir. Yaptığı araştırma sonucunda hazinenin yerini gösteren güçlü ipuçlarına ulaşmıştır. Kendisini hazineye götürecek bu ipuçlarının, Bağımsızlık Bildirgesi´nin arkasına gizlenmiş bir haritada olduğunu keşfetmiştir. Ancak aynı hazinenin peşinde başkaları da vardır. Bunlardan birisi de en ufak bir kazanç için her türlü kötülüğü yapabilen Ian Howe´dur.

Haritanın yeriyle ilgili bilginin Ian Howe´un eline geçmesi olasılığı karşısında Ben Gates kendisini müthiş bir ikilemin içerisinde bulur. Amerika´nın en kutsal belgesini ilk çalan kendisi olmalıdır. Aksi takdirde bu belgenin kötü niyetli kişilerin eline düşmesi kaçınılmaz bir sonuç olacaktır.

Amacına ulaşabilmek için rakipleriyle ve resmi otoritelerle zamana karşı bir yarışa giren Gates, tarihteki belki de en geniş hayal gücünün ürünü olan büyük soygunu başarıyla tamamlayabilmek için teknoloji dahisi genç Riley ve Ulusal Arşivler yetkilisi Abigail Chase ile işbirliği yapma yoluna gider.

Tüm zamanların en inanılmaz ve en görkemli soygununu yapmayı başarabilecekler midir? Bağımsızlık Bildirgesi´ne ulaşmak için gösterdiği çaba, Ben´i hazineye yaklaştıracak mıdır? Amerikan Ulusal Arşivleri binasının havalandırma bacasından New York City´nin altındaki yeraltı mezarlıklarına kadar çeşitli mekanlarda macera devam eder. Amerika´nın en büyük ulusal hazinesinin ardındaki sır perdesi yavaş yavaş aralanırken Ben Gates de aradığı cevaplara birer birer ulaşmaya başlayacaktır.

Yapım Yılı:  2004
Süre: 100 dk

Oyuncular
Nicolas Cage
-- Benjamin Franklin Gates
Justin Bartha
-- Riley Poole
Sean Bean
-- Ian Howe
Diane Kruger
-- Dr. Abigail Chase
Harvey Keitel
-- Sadusky

Yönetmen
Jon Turteltaub

Senarist
Cormac Wibberley
Marianne Wibberley

Yapımcı
Jerry Bruckheimer
Jon Turteltaub

Müzik
Trevor Rabin

Görüntü Yönetmeni
Caleb Deschanel

güzel bir film tavsiye ederim.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 16, 2007, 07:03:24 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Masonluk (ozellikle Amerikadaki Masonluk) hakkinda bircok dogru bilgi veren bir film. Merak edenlerin izlemesini tavsiye ederim. Eski bir film oldugu icin, video marketlerde bulabileceginizi dusunuyorum.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 16, 2007, 05:04:34 ös
Yanıtla #2

Güzel filmdir. Tarihi belgeler ve az bilinen yerler, bir kovalamaca ve büyük bir bulmaca...

Mayıs 19, 2007, 01:29:07 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

harika bir filmdir kessinlike tavsiye ederim. ayrica bu filmin 2 si cekiliyor diye duymustum. haberi olan varsa bi bilgi versin.

Eylül 15, 2008, 03:34:42 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Güzel bir filmdi, tavsiye ederim.

Eylül 15, 2008, 03:53:28 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bu filmi izledim malesef yorumlara katılamıyacağım son derece Hollywood işi bir heyecan vermek istiyor ama konular ele alışı insanı sıkıyor sadece bazı bilgileri belki dile getirdiği için onlarda ne kadar doğru bilmem ilgisi olan arkadaşlarımız izleyebilirler sanırım.
Çok fazlada ilgi görmedi hemde böyle konuların revaçta olduğu bir dönemde bence boş vaktiniz çoksa ve yapcak birşey yoksa filmde evde hazırsa tv den sıkıldıysanız izlenir o derece ... :)
Bir konuyu böyle işlememek lazım bence...

Eylül 16, 2008, 12:04:19 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok sevdiğim filmlerden birisi defalarca izlerim.
Gül bahçesinde geçen aşk sırrını bir gül bilir, bir de ağlayan bülbül!