Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: The Big Lebowski  (Okunma sayısı 4767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 21, 2007, 05:10:01 öö

Can sıkıntısına, hayatla fazla haşır neşir olup ne olacak kavgasıyla kendini yiyenler için yapılacak bir kaç şey varsa biri bu filmi izlemektir. Terapi gibi bir şey ahbap :)
ars longa, vita brevis...

Ocak 11, 2008, 10:32:46 ös
Yanıtla #1

Bu lanet olası filmle kafayı yemek üzereyim. Bir film efalarca izlenebilir mi evett izleniyormuş..

Ocak 12, 2008, 01:03:55 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Konusu nedir? Kaç yapımıdır? Google da aramaya üşendim niyese :)

Ocak 12, 2008, 01:11:54 öö
Yanıtla #3

98 yapımı Coen kardeşlerin en iyi yapıtı olarak gösterilen bir film.. Konusuna gelince hiç bir şeyi kafasına dert etmeyen Lebowski adına bir kahramanımız var. Kendisi eski bir barışçı bowling hastası biridir ve kendisini tanıyan herkes ona dude der yani ahbap. Başka bir Lebowski yüzünden başı belaya girer (ki bunda da tek sebeb kıyamadığı halısıdır) ve olaylar gelişir gider...

Ocak 12, 2008, 01:14:50 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Teşekkürler Sn. nietzsche, ben sinemada çoktan :) kaçırdım bu filmi, en iyisi hemen DVD'sini alıp izleyim :) Şimdi youtube bakmaya başladım filmden kesitlere :)

Ocak 12, 2008, 01:16:39 öö
Yanıtla #5

Önemli değil. Orjinal dvdsini henüz bulamadım fakat dublajı nadir mükemmel olan filmlerden biridir. İyi seyirler.

Ocak 12, 2008, 01:23:08 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Dublajı iyi demek, bu durumda alt yazılı almaya gerek yok :) Bilgi için teşekkürler :)

Ocak 12, 2008, 03:55:13 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Dublajli seyretmemenizi tavsiye ederim. Onemli olan soylenen "ince" seyleri yakalayabilmek.

Ocak 12, 2008, 10:48:35 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Teşekkürler Sn. SublimePrince uyarınız için, kesinlikle dikkate alacağım... Youtube'dan birkaç kısmını izlediğimde filmin, ne demek istediğinizi anladım... Sanırım sizde filmin meraklılarındansınız... :)

Ocak 22, 2008, 03:27:16 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bende bıg lebowskının uc adet ayrı ayrı cdlerı var bırı kırılırsa dıgerını ızlerım ama ben hıc ızlemedım merak ettım dogrusu...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..