Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BÜYÜK HAZİNE SIRLAR KİTABI  (Okunma sayısı 10360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2008, 03:13:04 ös

Sayın Masonlar, bu filmin gösterime yeni girdiği ve tanıtımında Masonluğa dair bir Sembolün ( Tepe Göz ) dikkatimi çektiği ve büyük bir Sırrı bünyesinde barındırdığı hakkında önbilgilere sahip oldum ve merak ettim. Gerçi filmi maalesef seyretme şansına sahip olamadım, ancak seyretmek için sabırsızlıkla bekliyorum  ;)

Bu film hakkında Sizlere ait bir Sembolün kullanılması vesilesiyle aranızda bir bağlantı var mı? Bu filmde bir şekilde Sizlerin bir Etkisi düşünülebilinir mi? Çünkü Sizlerin de Evrensel Sırlara sahip olmanız nedeniyle filmin konusu itibariyle de aslında çok sabırsızlanıyorum ama büyük bir Sırrı açığa çıkaracağından bahsediliyor? Bu yüzden Sizinle (Masonluk) kendimce bir bağlantı kurdum. Tabi bana göre,  bu konuda bana söylemek istedikleriniz var mı Sayın Masonlar?

Yönetmen: Jon Turteltaub

Saygılarımla  :)

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 15, 2008, 03:46:29 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Masonlar, bu filmin gösterime yeni girdiği ve tanıtımında Masonluğa dair bir Sembolün ( Tepe Göz ) dikkatimi çektiği ve büyük bir Sırrı bünyesinde barındırdığı hakkında önbilgilere sahip oldum ve merak ettim. Gerçi filmi maalesef seyretme şansına sahip olamadım, ancak seyretmek için sabırsızlıkla bekliyorum  ;)

Bu film hakkında Sizlere ait bir Sembolün kullanılması vesilesiyle aranızda bir bağlantı var mı? Bu filmde bir şekilde Sizlerin bir Etkisi düşünülebilinir mi? Çünkü Sizlerin de Evrensel Sırlara sahip olmanız nedeniyle filmin konusu itibariyle de aslında çok sabırsızlanıyorum ama büyük bir Sırrı açığa çıkaracağından bahsediliyor? Bu yüzden Sizinle (Masonluk) kendimce bir bağlantı kurdum. Tabi bana göre,  bu konuda bana söylemek istedikleriniz var mı Sayın Masonlar?

Yönetmen: Jon Turteltaub

Saygılarımla  :)

Büyük bir sırrın bir filmde açıklandığını söylemekte ancak sizden beklenirdi :) hoşgeldiniz...Bence siz From to Hell filmide bi izleyin tavsiye ederim:) ismini yanlış yazmış olabilirim Türlçesi Cehennemden gelenler gibi bir şeydi
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 03:50:01 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 15, 2008, 03:49:59 ös
Yanıtla #2

:D (h.b) Sevgili LuckyEye2; Teşekkür Ederim. Valla ilk defa böyle bir engele takıldım. Merak etmeyin filmi seyrettikten sonra sonuçları itibariyle gene burda olacam  :)

Saygılar!....

Ocak 15, 2008, 03:51:54 ös
Yanıtla #3

Yok ben almıyayım, zaten yarım aklım var bu gidişle güzel aklımı karıştırarak çorbaya dönüştürmiyeyim şimdi  :D
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 03:54:30 ös Gönderen: Sevil »

Ocak 15, 2008, 04:46:43 ös
Yanıtla #4

Sayın Masonlar; yorumlarınızı dikkatli bir şekilde beklediğimi belirtmeliyim.

Ocak 16, 2008, 12:00:40 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bende izlemedim ama Masonik öğreti ile alakalı hiçbir sırrı açıklayacağına inanmıyorum... Ozaman hala sır demezdik değil mi? ;D
Hoşgeldiniz tekrardan Sn. Sevil...

Ocak 16, 2008, 11:40:55 öö
Yanıtla #6

h.b. teşekkür ederim de anlamadığım nokta Kendilerinden bilgi rica ettim yoksa bilmediğim kadarıyla Masonların sessiz kalıp da yerine konuşmaları için sizi mi vekil tayin ettikleri?

Ayrıca en azından bu konuyla ilgili bir açıklama pekala yapılabilirdi? Tabi Soruyu İlgilendiren Kişiler tarafından!!!
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2008, 11:49:21 öö Gönderen: Sevil »

Ocak 16, 2008, 11:54:51 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

h.b. teşekkür ederim de anlamadığım nokta Kendilerinden bilgi rica ettim yoksa bilmediğim kadarıyla Masonların sessiz kalıp da yerine konuşmaları için sizi mi vekil ettikleri?

Ayrıca en azından bu konuyla ilgili bir açıklama pekala yapılabilirdi? Tabi Soruyu İlgilendiren Kişiler tarafından!!!
Açıkçası en azından biraz fikir sahibi olduğumdan böyle bir yorum yapma cüreti gösterdim. Beni vekil yapmaları gibi bir yakıştırmayı kabul edemem Sn. Sevil... Sonuç olarak, bütün konu başlıkları buradaki TÜM üyelerimize açık olduğundan, her üye burada acizane fikirlerini belirtebilirler... Bir hatam var ise bu hususta, Sn. Mason üyelerimiz söylediklerimi düzeltsinler lütfen...
Saygılarımla,

Ocak 16, 2008, 12:32:52 ös
Yanıtla #8

Anlıyorum, en azından sorumu yanıtsız bırakmayarak kendi çapınızda yanıtlamaya çalışmanız öncelikle benim açımdan sevindirici bir olaydır!. Olaya bir de bu yönden bakalım Sevgili Blossom  ;) Sayın Masonlar'dan gereken açıklamanın en kısa sürede yapılmasını temenni ediyorum.

Bu arada sahip olunan Sırlar'ın elbet bir gün açığa çıkarılacağını, sadece Masonlar'a özgü bir durum olmadığını,  Sonuçta İnsanlığı yakından ilgilendiren Önemli Sırlardan ibaret olduğunu ve zamanı geçmeden beklenilen Görev'in Masonlar tarafından yerine getirileceğinin Görüşü'ndeyim.

Saygılar!...
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2008, 12:35:28 ös Gönderen: Sevil »

Ocak 16, 2008, 05:52:44 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bende izlemedim ama Masonik öğreti ile alakalı hiçbir sırrı açıklayacağına inanmıyorum... Ozaman hala sır demezdik değil mi? ;D

konuyla ilgili verilebilecek en kısa ve tamamen soranı tatmin edici bir cevap olmuş

Sırrın güvencesi ilimdedir. Onu anlayabilmek için ise zekanın yanısıra istidat ve liyakate de ihtiyaç vardır. yani yalnız dinlemek, görmek yetmez. 

Sevgi ve saygılarımla...