Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Masonlar Toplantilarinda Neler Yapiyorlar?

Keci kesiyorlar
Kan iciyorlar
Sarap iciyorlar
Seytana tapiyorlar
Alem yapiyorlar
Kulturel egitim yapiyorlar
Felsefi egitim yapiyorlar
Politika konusuyorlar
Din konusuyorlar
Halki nasil kaosa sokariz diye planlar yapiyorlar
Tarihsel egitim yapiyorlar
Locanin durumu ve bulunduklari bolgeyi nasil daha cok gelistirebileceklerini konusuyorlar
Egitim ve ogretim icin daha neler yapilabilecegini konusuyorlar
Insanligin gelisimi icin din ve politika haric her konuyu konusup, yapilmasi gerekenler konusunda kararlar aliyorlar

Gönderen Konu: Sizce Masonlar Toplantilarinda neler yapiyorlar?  (Okunma sayısı 84420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 24, 2011, 10:37:30 ös
Yanıtla #100
  • Aktif Uye

Sayın Lucian, Öncelikle beni anlayan sitede ender kişilerden birisisiniz. Dolayısıyla  sizinle yazışmak, bana büyük keyif verdi diyebilirim.

Video paylaşımı isteme mevzusunda küçük bir ayrıntıyı gözden kaçırmamanızı isterim. Öncelikleben her başlıkta video görüntüsü de istemiyorum.,
Bu başlığı harici bir üye açmış olsaydı,benim Masonlardan Video paylaşımı istemem abes olabilirdi. Dediğiniz gibi, sırların sır kalması hususunda hassas davranacaklarını düşüne bilirdim ,pek tabi. Taktiredersiniz ki bu başlığı açan sayın MASON. Demek oluyorki mevzunun sır kalması gibi bir durum söz konusu değil. '' Masonlar Toplantıda neler yapıyorlar'' başlık bu olunca ben de bir harici olarak ''evet neler yapıyorlar'' deme öğrenme ve görme şansım var diye düşünüyorum. Paylaşımda bulunan bir üye olarak haklı bir talebim,isteğim var diye düşünüyorum. Hatta Forum harici üyelerinden bu talebi desteklemelerinide bekliyorum... Başta siz ,sayın Lucian.
Saygılarımla

Ağustos 24, 2011, 11:49:50 ös
Yanıtla #101
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Konunun bir anket olduğunu; cümlenin soru işareti ile bittiğini görmüyorsunuz galiba.

Ben o yüzden konunun başlığına "SİZCE" ifadesini ekliyorum. Daha iyi anlayasınız diye.

saygılarımla

Ağustos 24, 2011, 11:59:45 ös
Yanıtla #102

Kişisel gelişim ve toplumu bilinçlendirme, bulundukları bölgeyi/ülkeyi kalkındırma konularında konuşuyor olabilirler. Ara sıra tarihsel bilgiler veriliyordur.
Yemek olarak, hafif bir şeyler atıştırmalarına izin veriliyor olabilir de :)
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ağustos 26, 2011, 10:38:22 öö
Yanıtla #103
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Üyeler, konunun daha fazla dağılmaması için Sayın Hacamat'ın iletisini son kez yanıtlamak, ve Sayın SkullG'nin uyarısına bir kez daha dikkat çekmek üzere bu iletiyi yazıyorum, verdiğim bir rahatsızlık söz konusu ise özürlerimi sunarım. (Sn. Hacamat, bu konu üzerindeki tartışmalarımızı özel mesaj üzerinden sürdürürsek konunun dağılmasını da önlemiş oluruz.)

Video paylaşımı talebinizi başlığın yazarının bir Mason ya da Harici olması doğrultusunda belirlemeniz beni gerçekten şaşırttı. Bunun yanı sıra açılmış olan başlığın Sayın SkullG tarafından da özenle vurgulanmış olduğu gibi bir anket olması ve kişisel görüşlere dayanıyor olması da burada yer alan bilgilerin kesinlik içermediğini ortaya koymaktadır çünkü oy kullananların tahminimce çoğunluğunu Hariciler oluşturmaktadır. Bu durumda oturup sayfalarca bilgiler verilmemiş olmasına rağmen konuyu kesin bir kaynak olarak ele almak ve bu konuda bir video talebinde bulunmak kişisel düşüncem olarak doğru değildir, gerekçelerini bir önceki iletimde dile getirmiştim. Konunun ''Sır Kalması'' kavramını ise başlığın ana hatları için değil, Çalışma ve  Ritüel yapıları ve uygulamaları konusunda kullanmıştım ki zaten bu konuların açık paylaşımı forum kurallarınca sınırlandırılmıştır. Dilerim düşüncelerimi doğru bir şekilde ifade edebilmişimdir. Kafanıza takılan bir şey olur ya da yanıt yazıp diyaloğu sürdürmek isterseniz özel mesaj aracılığıyla memnuniyetle yanıt veririm, böylece konuyu da daha fazla dağıtmamış oluruz...

Işık dolu Sevgi ve Saygılarımla...

Lucian
In lumine tuo, videbimus lumen....

Ekim 20, 2011, 12:35:53 ös
Yanıtla #104
  • Ziyaretçi

Locanin durumu ve bulunduklari bolgeyi nasil daha cok gelistirebileceklerini konusuyorlar
Egitim ve ogretim icin daha neler yapilabilecegini konusuyorlar
Insanligin gelisimi icin din ve politika haric her konuyu konusup, yapilmasi gerekenler konusunda kararlar aliyorlar

Tabii her derecedede aynı mevzuların konuşulmadığı kanaatindeyim.

Ekim 20, 2011, 06:27:24 ös
Yanıtla #105
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlar Toplantilarinda neler yapiyorlar?

Birden cok secenegi isaretleyebilirsiniz.

Bu soru Türkiye deki Masonlar için sorulmuşsa,

Bence her defasında "Yahu, biz bu sürüyü nasıl güdecez" diye kara kara düşünüyorlardır...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Mayıs 11, 2012, 01:52:20 ös
Yanıtla #106
  • Skoç Riti Masonu
  • Yeni Katilimci
  • *

CERBERUS

Mayıs 11, 2012, 02:05:02 ös
Yanıtla #107
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu soruya net bir cevap vermemi istiyorsanız beni de toplantılarınıza alın.. istemiyorsanız keçi kanı içtiğinizi düşünüyorum :)
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 11, 2012, 07:06:25 ös
Yanıtla #108
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Cevabı aranan ama cevabı verilemeyecek biz hariciler trarafından bir soru oldu bu sadece tahmine dayalı olur cevabı lakin böyle bir anketle yapılmak istenen nedir?
Ketumiyetin bu kadar yoğuyn bilginin az olduğu bir ortamda masonlar toplantılarda ne yapıyorlar sorusu neticesi açısından bana çok mantıklı gelmiyor amaçlanan hedefine ulaşabilirmi bilmiyorum.

Ama benim kendi genel kabulümü göre masonlar şunu yapıyordur ilk olarak toplantı öncesi genel derneksel işlerinden sonra kişisel inşa işlerini yapıyorlardır.
Yani masonluk insanın kendini inşa etme uğraşısı ise her toplantıda her üye kendi demine mertebesine göre kendini inşa etmeye çalışıyordur.Ben bunu anlarım.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 01, 2013, 11:35:54 öö
Yanıtla #109
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence kültürel ve kişisel gelişimle ilgili konular ağırlıktadır. Politika ve dinin konuşulmasının yasak olduğunu biliyorum. Keçi kesip şeytana secde ettiklerini hiç zannetmiyorum. Az çok bu siteden masonların tavırlarını görüyoruz normal düzgün insanlar...