Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar hakkında soru sorulsa nasıl tanıtırdınız?  (Okunma sayısı 21873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2009, 01:02:27 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

cikarlarin birleserek olusturdugu bir cikar grubu

Yanildiginizi anlamaniz icin bu forumun detaylarini incelemenizi salik verecegim, eger dogrulari ogrenmek istiyorsaniz.

Sevgi ve Saygilarimla,    

sayın dino masonlar içine sızmış çıkar gruplarından dolayı bu tür bir izlenime kapılınmış olunabilirmi ?

Ocak 25, 2009, 01:02:51 öö
Yanıtla #21
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Dünya yüzünde artık bir " Sır" ın kaldığını düşünmüyorum.Yaşananlar sadece Ata-erkil - Ana-Erkil savaşıdır.
     Nasıl bugün Mısırda İsrailoğlu diye bir halk yaşamadığı biliniyorsa, gizli sırda artık yoktur.

Sayin Degas,

Masonlugun sirri insanda gizlidir. Eger Masonlugun sirlarini ariyorsaniz, fiziksel bir mekanda bulabileceginiz bir sey yoktur. Olsa olsa bulabilecekleriniz insan icindedir ve eger layiksaniz birseyler bulabileceksinizdir.

Sevgi ve Saygilarimla,  
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 25, 2009, 01:10:03 öö
Yanıtla #22
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

cikarlarin birleserek olusturdugu bir cikar grubu

Yanildiginizi anlamaniz icin bu forumun detaylarini incelemenizi salik verecegim, eger dogrulari ogrenmek istiyorsaniz.

Sevgi ve Saygilarimla,    

sayın dino masonlar içine sızmış çıkar gruplarından dolayı bu tür bir izlenime kapılınmış olunabilirmi ?

Sayin Degas,

Elbette olabilir ama cikar gruplari lafi iddiali bir laftir. Masonlar, cikar iliskilerini reddeden zihniyete sahip insanlardir. Ve bir Mason olarak ben, ne ulkemde ne de diger ulkelerde boyle gruplara rastlamidim. Bizler kamil insan olma yolunda calisan insanlariz. Aramiza da cikar icin sizacak kisiler kolay sizamaz, sizsalar da erkenden kendilerini ele verir ve kapinin onune konurlar. Sİz okula egitim ve ogretim haricinde bir amacla gideni duydunuz mu? Duyduysaniz da okul omru kac ay surmustur dersiniz?

Sevgi ve Saygilarimla,

Ocak 25, 2009, 01:18:51 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Elbette olabilir ama cikar gruplari lafi iddiali bir laftir. Masonlar, cikar iliskilerini reddeden zihniyete sahip insanlardir. Ve bir Mason olarak ben, ne ulkemde ne de diger ulkelerde boyle gruplara rastlamidim. Bizler kamil insan olma yolunda calisan insanlariz. Aramiza da cikar icin sizacak kisiler kolay sizamaz, sizsalar da erkenden kendilerini ele verir ve kapinin onune konurlar. Sİz okula egitim ve ogretim haricinde bir amacla gideni duydunuz mu? Duyduysaniz da okul omru kac ay surmustur dersiniz?

Sevgi ve Saygilarimla,

Sayın dino sadece imaj'dan bahsediyorum.Kişiselleştirmeden insanların Mason denilince verdiği tepkiyi söylemeye çalıştım. Judeocu dinyada , Mason olmak, ateist veya Judaist dinlerden başka bir şeye inanmak ahlaksızlıkla bir tutulduğu dünyada kişisel düşüncelerimizi konuya mal edersek insan üzerinde imaj düzeltici bir eylem yaratmıyor.İnsanoğlunda çıkar amaçlı bir örgüt olduğu yolunda yaygın bir görüş hakim.  Ve nette her hangi bir forumda Masonluk nedir diye bir başlık açtığınız zaman gerek sağcısı gerekse solcusu aynı nameleri okuyup duruyor.Net üzerinde konuyla ilgili açmış olduğum 3 farklı ortamda yazılanları okuyabilirsiniz.

degas.

Ocak 25, 2009, 01:28:08 öö
Yanıtla #24
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Degas,

Imaj konusunda fazlasiyla haklisiniz, bu kisisel olarak beni de rahatsiz eden bir nokta. Ben yurtdisinda yasiyorum ve yasadigim bu ulkede bile toplum Masonlar hakkinda net bilgilere sahip degil. Ki Turkiye gibi hizla " radikal islam" cizgisine suruklenen bir toplumda bizler icin soylenen ya da dusunulenleri bir dusunun.

Sevgi ve Saygilarimla,     

Ocak 25, 2009, 01:37:59 öö
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

sn.dino siz kac yasında masonluga inisiye olduguz soylenene gore yas sınırı 18 mıs fakat en erken alınan 25 yasında diyorlar.

Ocak 25, 2009, 12:36:48 ös
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Degas,

Imaj konusunda fazlasiyla haklisiniz, bu kisisel olarak beni de rahatsiz eden bir nokta. Ben yurtdisinda yasiyorum ve yasadigim bu ulkede bile toplum Masonlar hakkinda net bilgilere sahip degil. Ki Turkiye gibi hizla " radikal islam" cizgisine suruklenen bir toplumda bizler icin soylenen ya da dusunulenleri bir dusunun.

Sevgi ve Saygilarimla,    

sayın dino ;

Kişisel olarak dünya üzerinde Masonluk kavramının ifade etmiş olduğu eylem biçiminin son 150 yıldır son bulduğunu düşünüyorum.Şuan dünya üzerinde yahudi, siyonist ve Mason terimleri birbiri içine girdi.İnsanlar Mason deyince birden yahudi anlıyor , yada yahudi deyince mason.

Ayrıca son 100 yıl içerisinde yahudilerin kendilerini Mason olarak göstererek insanoğluna kan kusturucu organizmalarda başı çekmesi Masonluk konusunda eğer ki , felsefesi erdem ve yüksek seviyede ahlak ise taban tabana zıt bir anlayış için girilmiş oluyor.
  Ben kişisel olarak kültün batı tipi düşünce yapısına girmeden evvel ki dönemlerinde yopunlaştığım için, batı tipi pozitivist anlayış içerisindeki Masonluğun ; eğer ki verilen isimlerin gerçekten Mason olduğu doğru ise , insana kan ve gözyaşından başka birşey vermediğini düşünüyorum ki , bu felsefesine tamamen zıt.
  Eğer ki, masonluk insanlığa kan ve gözyaşı sunan bir nevi isimlerin kengi gruplarına ait olmadığını düşünüyorlarsa bunun düzeltilmesi yine kendilerine ait olmalı, örnek vermek gerekirse Amerikanın kurucularının Aydın birer kişiler olmalarına karşın onların izinden gidenlerin onlarla aynı aydınlanmacı felsefeyi paylaşmayıp, insan esaretine yönelik eylemler içerisine girmelerini gösterebiliriz.Aynı durum TC içinde geçerli. Boşuna küçük amerika demeiyorlar TC ye.Amerikada bir insanın hayatı boyunca yapacağı , düşüneceği nelerden hoşlanacağına kdar herşey bellidir.Aynı durum Tc dede yapılmak isteniyor.İşte bunu ; insan hayatını bir çizgi haline çekmek isteyen belirli düşünce grupları üyelerinin mason grupları arasında gösterilmesi, Masonluk kavramını savaşılması gereken bir Burjuva klübü olarak görülmesini sağlıyor.

Buda ortaya 2 soru çıkıyor ;

1- ya Masonlar kendilerinden sonra ki  kişiyi seçemiyor
2- yada batı tipi masonik anlayış erdem ve ahlaktan uzaklaşarak burjuva klubü oldu.

hangisi olduğunu şuan ben yorumlayamam, belki sizde yorumlayamazsınız, piramit şekilli bir düşünce sisteminde tüm masonlara herşeyin verildiğini düşünmüyorum.

degas.

Ocak 25, 2009, 05:44:01 ös
Yanıtla #27
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

sn.dino siz kac yasında masonluga inisiye olduguz soylenene gore yas sınırı 18 mıs fakat en erken alınan 25 yasında diyorlar.

Sayin Maldow,

"Masonluga inisiye olmak" diye bir tabir yoktur, oncelikle bunu duzeltmek istedim. "Tekris olmak" diye bir tabir kullanilir bunun icin. Ulkeden ulkeye degisiklik gosterebilir ama Turkiye icin yas alt siniri 18 dir ve bu uygulanmaktadir. 25 yas gibi bir sanal sinir uygulamasi yoktur. 21-22 yaslarinda Kardeslerim vardir aramizda.

Sevgi ve Saygilarimla, 

Ocak 25, 2009, 06:05:09 ös
Yanıtla #28
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Degas,

Sevgi ve Saygilarimla,    

sayın dino ;

Kişisel olarak dünya üzerinde Masonluk kavramının ifade etmiş olduğu eylem biçiminin son 150 yıldır son bulduğunu düşünüyorum.Şuan dünya üzerinde yahudi, siyonist ve Mason terimleri birbiri içine girdi.İnsanlar Mason deyince birden yahudi anlıyor , yada yahudi deyince mason.

Ayrıca son 100 yıl içerisinde yahudilerin kendilerini Mason olarak göstererek insanoğluna kan kusturucu organizmalarda başı çekmesi Masonluk konusunda eğer ki , felsefesi erdem ve yüksek seviyede ahlak ise taban tabana zıt bir anlayış için girilmiş oluyor.
  Ben kişisel olarak kültün batı tipi düşünce yapısına girmeden evvel ki dönemlerinde yopunlaştığım için, batı tipi pozitivist anlayış içerisindeki Masonluğun ; eğer ki verilen isimlerin gerçekten Mason olduğu doğru ise , insana kan ve gözyaşından başka birşey vermediğini düşünüyorum ki , bu felsefesine tamamen zıt.
  Eğer ki, masonluk insanlığa kan ve gözyaşı sunan bir nevi isimlerin kengi gruplarına ait olmadığını düşünüyorlarsa bunun düzeltilmesi yine kendilerine ait olmalı, örnek vermek gerekirse Amerikanın kurucularının Aydın birer kişiler olmalarına karşın onların izinden gidenlerin onlarla aynı aydınlanmacı felsefeyi paylaşmayıp, insan esaretine yönelik eylemler içerisine girmelerini gösterebiliriz.Aynı durum TC içinde geçerli. Boşuna küçük amerika demeiyorlar TC ye.Amerikada bir insanın hayatı boyunca yapacağı , düşüneceği nelerden hoşlanacağına kdar herşey bellidir.Aynı durum Tc dede yapılmak isteniyor.İşte bunu ; insan hayatını bir çizgi haline çekmek isteyen belirli düşünce grupları üyelerinin mason grupları arasında gösterilmesi, Masonluk kavramını savaşılması gereken bir Burjuva klübü olarak görülmesini sağlıyor.

Buda ortaya 2 soru çıkıyor ;

1- ya Masonlar kendilerinden sonra ki  kişiyi seçemiyor
2- yada batı tipi masonik anlayış erdem ve ahlaktan uzaklaşarak burjuva klubü oldu.

hangisi olduğunu şuan ben yorumlayamam, belki sizde yorumlayamazsınız, piramit şekilli bir düşünce sisteminde tüm masonlara herşeyin verildiğini düşünmüyorum.

degas.

Sayin Degas,

Oncelikle, konulara yaklasim tarziniz ve bilgilerinizin derinliginin bana cok ilginc geldigini, sizi aramizda gormekten kendi adima mutlu oldugumu belirtmek isterim.

Yukaridaki dusunceleriniz ve fikirleriniz, ucu acik bir tartisma konusudur, sonu gelmeyebilecektir. Ama bu, bizlerin fikirlerini tartismaktan bizi alikoymayacaktir elbette.

Ilk olarak sunu soylememe izin verin; Masonluk varoldugundan beri gelenkci tutumundan taviz vermemistir. Yani 100-150 sene once ne isek simdi de O'yuz. Bu forumda aciklanmasi mumkun olmayan bir cok sey var, bu nedenle net bir yanit veremiyorum.

Masonlugun , Siyonizm ve Yahudilik ile ayni kefeye konmasi, maalesef bizim ulkemizde fazlasi ile yapilmaktadir. Nedeni tamamen, politikacilarin Masonlugu bir siyasi arguman olarak kullanmalaridir. Bilirsiniz, siyasette kendinize bir dusman yaratir ve ona karsi mucadele verir gorunur ve oy topamaya calisirsiniz, bu konu sosyolojiktir ve gercektir. Ben yurtdisinda yasayan bir Mason olarak burada boyle bir es tutulma ya da ayni kefeye konma durumu gormedim.

Bu konuda, daha genis bir zamanimda birseyler daha yazmaya calisacagim.

Sevgi ve Saygilarimla, 

Ocak 25, 2009, 07:30:25 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

Bazı polemikciler kuruntularının yada siyasal mezheplerinin bir geregi olarak dunya capında bir mason komplosundan soz etmıslerdir. Batıda baslayan ve dogal bir uzantı halinde Turkıyedede taraftar bulan bu akıma gore soz konusu komplo yerine ve cagına gore ingiliz emperyalizmi,amerikan tröstleri,hatta bolsevikler hatta hatta bizzat seytan tarafından ama son kertede daima yahudiler tarafından yonetılmektedır.Komplonun amacı butun dınlerı ortadan kaldırıp tum ulkelerde iktidarı elegecirmektir. Neyle hangi yollara basvurarak yurutmektedir Masonlar bu komployu ? Teror devrinden baslayıp Kiralık katıller aracılıgıyla gunumuze kadar islene gelmıs siyasal cinayetlere basvurarak !

Bir kere bu görus tarih acısından dogru degildir. Gerci masonlar fransız devriminin 1791 e kadar uzanan ılımlı donemınde etken bir rol oynamıslardır ama konvansiyon donemınde örgüt olarak kapatıldıkları gibi cok gecmeden basta Marsık-ı Azamları olmak uzere kitle halinde giyotine yollanmıslardır.Turkıyede ise siyasal cinayetlerın kımler tarafından ıslendigi hicbir kuskuya yer vermeyecek sekılde ortadadır....Masonlar arasında emperyalızmle dogrudan dogruya iliskisi olanlar bulunabılır ama Masonlar arasında sosyalizmle dogrudan dogruya iliskisi bulunanlarda vardır.Masonlar arasında musevi kokenlı olanlarda bulunabılr ama Marx da yahudi kokenlıdır. Masonlarla yahudilik arasında kurulan iliski hiram efsanesınden esinlenmis olsa gerekir.Ama yahudi hiram ve kurdugu Kutsal Tapınak gorduk ki birer simgeden ibarettir.Mason dusmanlıgının temelınde yahudi dusmanlıgı yatar yahudi dusmanlıgının kokunude kapitalizmin dogus sartlarında aramamız gerekir.Batı kapitalizminin ilk gelisme donemı boyunca ticaret burjuvazisine dayandıgı ticaret burjuvazisine mensup kısılerın ezici cogunlugunun hıristiyan oldugu, Hıristiyan kilisesinin faizi yasakladıgı , kapitalizmin temel sartı olan sermaye birikiminin faizsiz gerceklesemeyecegi hatırlanırsa sosyal is bolumunde faizcilik gorevini yuklenecek Hıristiyan dısı toplulugun geregi ortaya cıkar . Bu tatlı kazanca acık oldugu kadarda her sıkıntıya dusen rejimin saldırılarına acık olan isi ancak yahudiler yüklenebilirdi.Yurtlarından kopmusugun soyutlanmıs topluluklar halinde yasamak zorunda kalmıslıgın getirdigi bir benligi koruma iradesi veya bir öç alma duygusu yuzunden bu goreve adaydılar.Ve yuklendiler bu rolu tatlı kazanc sagladılar ama tatsız kıyımlara da ugradılar.Sonuc olarak yahudi dusmanlıgıyla israil devletinin emperyalıst sıyasetıne karsı olmak arasında daglar kadar fark vardır.Neyse fazla uzattım asıl konumuza donelım

Masonlugun bazı ulkelerın siyasal evriminde oynadıgı rolü yadsımak da dogru degildir . Örn: Fransada kiliselerin devletten ayrılmasına yol acan mucadeleyi masonlar yurutmustur. Amerikan bagımsızlık bildirisine imza koyan 56 kisiden 50 si masondur yine amerikada zenci hakları icin acılan mucadeleye mason localarının hatrı sayılır çapta etkisi olmustur.