Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Modern çağ müslümanları ve türban yasağı  (Okunma sayısı 20928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2008, 09:08:10 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Açılama için çok teşekkür ediyorum. Biraz politik bir cevap olmuş. Cevabınızı çok beğendim.

Ancak kastettiğiniz çok zor bir şey illaki birileri oyunu bozucaktır. Bence bizim amacımız bu olsun diyelim. İnş. ileride toplumca aydınlanırız.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 22, 2008, 04:02:26 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

israil devleti şeriatle yönetilmiyormu acaba?

şeriatle yönetilen iran siz bunlar için cahil geri kalmış  yobaz diyebilirmisiniz?     (bu soru herkezedir.)

bir ateiste herhangi bir dini anlatmanız çook zordur çünki herşeyi matıkla yorumlar ve kılıfları hazırdır.
bu işte öyledir birilerine birşeyleri anlatırsınız fakat kılıf hazır sıkıştıklarında ise hiç utanmadan U dönüşü yapalar.
bence herzaman gölge takip edilmeli  ışığı takip edersen gözünü alır arada olanı biteni anlamazsın.

bu sıkıntının temeli sahtekar  bir topluluğun oluşturmuş olduğu  yaygaradır  bir yandan  birşeyi destekliyor bir yandanda provakatörlerini  çıkarttırıp başka birilerini çıkartıp onları çaktırmadan destekliyor ortalığı karıştırıyor.

32.günü izliyordum  bir genç dediki  bu yangına medyada odun atıyor  bu şekilde değilde bunu ifade etmek istedi  sonra MEHMETALİBİRAN dediki şimdi sizin aranızda ki bu  sıkıntılı durumu benmi çıkardım(çoçuk bir kızla konuşuyordu)   ama alt yazıda ve öğrencilere sorulan sorular  baş örtüsü  üni ye girsinmi girmesinmi , baş örtüsü üniye girerse ne tür çatımalar çıkar ve boyutu ne olur  ya kardeşim sorsana öğrenciye  eğer böyle bir sıkıntı oluşacaksa lütfen aranızda  kargaşa çıkartmayın bunlar  oyundur  ülkeyi bölmek için hepiniz TC vatandaşısınız  siz nasıl daha sıkı arkadaş olursunuz vss... demiyorlar ama neden yoook  ozaman ülkeyi nasıl parçalıyacağız  nasıl çatışma çıkaracağız.

iran la kıyaslama yapıyorlar bazıları zorba baskı yapıyor diye eee  siz ne yapıyorsunuz kafanızı açın  diye bu baskı değilmi  biz tersten baskı yapıyoruz ayrıca  sevmediğimiz iran teknolojik olarak türkiyeyi kaça katlıyacağını hesaplıyamıyorum ne oldu bizim akıllı LAİKÇİLER bir türlü ülkeyi ABD nin güdümünden kurtaramadılar  laikçiler heryerde hadi kardeşim göstersenize hünerlerinizi    sizler varya sizler ahh ahhh  hiç bir halt yapamazsınız(genel olarak bu düşünce çerçevesi altında mükemmel kalitede ve bilgide insanlarda vardır onlarında arada karambole gitmesini tabiki istemem)  konusşmalarınızda döneklikden başka  sıkışınca işine gelince  ATATÜRK ATATÜRK siz varya ATATÜRKÜ kalkan olarak kullanıyorsunuz biz  ATATÜRKÜ sizden daha çok seviyoruz ATATÜRKÜ  mezarında bile rahat bırakmıyorsunuz.
konular karışacak inönü ye kadar  gider bu konular  bence  herkez aklını başına alsın  kasımpaşa ve etrafında oturan  yahudi ve rumları bu beyinsizce düşünceler o canım insanları oradan  sürdüler ozaman  insanlar arasında öyle bir bağ varmışki  adamlar kapılarını açık bırakıp uyuyorlarmış  hey gidi heyy  kendini laikçi görenlerin en az yarısı boş konuşma uzmanı  bazıları hariç kimsenin ağzından duymadım bunlar  kasıtlı yapılan oyunlar bunlara gelmeyin işinize bakın aranızdaki bağınızı koparmayın ülkeyi bütünden ayırmayın.

sıkıntılar yazmakla bitmez umut ediyorumki  cahil  laikçiler ile cahil islamcılar ortayı bulurda  ülke bütünlüğünü parçalamakdan kendilerini alı koyarlar
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2008, 04:08:02 ös Gönderen: klmtrs »

Mart 05, 2008, 10:02:05 öö
Yanıtla #22

Sn. alaaddin,

Basitce şöyle izah edeyim; Bir öğretmen sınıfta ders verirken konuyu sınıfın tümü aynı düzeyde kavrayamaz.Bu son derece doğaldır.Kast ettiğim grup kavrayamayan gruptur.Doğru olansa, dersi öğrenenlerin biz herşeyi öğrendik haydi bize eyvallah deyip başka derse geçmek yerine geri kalanlara yardımcı olarak beraberce diğer konuya geçmelerini sağlamaktır.

Geride kalan grubun diğerine siz kazanımlarınızı terk edin kafayı boşaltın bizim düzeyimize inin demesinin veya bu kişilerin geri kalmasından dolayı olduğu yerde sayarak başka sınıfların güdümüne girmesinin önüne bu şekilde geçilebilir.

Benzetmeyi bırakıp esasa gerçersek kast ettiğim olgu açılan köy enstitülerinin "Bu halk çok bilinçlenirse  zapt etmek ve sömürmek zor olur" gibi çok doğru ancak bir okadarda kötü niyetli bir düşünce ile kapatılmalarıdır.Bugün çekilen sancıların sebebi budur.Bu süreç okadar başarılı uygulanmıştır ki günümüzde Atatürk çü kesim (şeriatla yönetilen ülkelerede bakarak) dindar kesimi cahil ve yobaz olarak görüyor ve kendilerini kıtır kıtır keseceğini zannediyor.Dindar kesim ise Atatürk çü(cumhuriyetci) kesimi dinsiz olarak görüyor ve dinlerini ellerinden alacağını düşünüyor.Kardeş kardeşe işte bu şekilde düşman oluyor.Kardeş kardeş ten bu şekilde uzaklaşıyor.

Umarın yeterince net açıklayabilmişimdir.

Saygılarımla,

Çok güzel bir Örneklem sunmuşsunuz, Saygıdeğer Mystic; bu Dünya'yı bir Eğitim Yuvası olarak görmememin en önemli sebebi budur. Çünkü Yaşadığımız Dünya istenilseydi bir anda yok edilebilinirdi. Buna rağmen işin kolay tarafına kaçmak yerine yukarda da değindiğiniz üzere her Birey'le yakınen ilgilendirilerek Yaşamı Süresince birçok Safhalardan, Aşamalardan geçirilerek Hayat Tekamülünü bu şekilde tamamlatılmaları sağlanılmaktadır.

Ancak her zaman için değindiğim çok önemli bir husus bulunmaktadır; Atatürk, o dönemde büyük bir Devrim yaparak Karanlık ve Gerici Zihniyete karşı gelerek Aydınlanmış Zihniyeti Bizlere Kazandırmıştır. En azından bu > Yol'u Bizlere açmıştır ;)

Sevgilerimle,   
« Son Düzenleme: Mart 05, 2008, 10:04:48 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 11:16:57 öö
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bana kalırsa türban takanların gerici olarak görülmesi son derece yanlış.Kendimden örnek vermem gerekirse inancım gereği kapanmama rağmen modern hayattan kopmuş değilim.Kapanmayanlara karşıda saygım sonsuz.Aynı saygıyıda doğal olarak bekliyorum tabii ki.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 05, 2008, 11:35:01 öö
Yanıtla #24

Bana kalırsa türban takanların gerici olarak görülmesi son derece yanlış.Kendimden örnek vermem gerekirse inancım gereği kapanmama rağmen modern hayattan kopmuş değilim.Kapanmayanlara karşıda saygım sonsuz.Aynı saygıyıda doğal olarak bekliyorum tabii ki.

Özür dilerim, sanırım yanlış anlaşıldım. Kapanmak Bire'yin inisiyatifine kalmış bir durumdur. Kişisel Hak ve Ögürlük Bağlamında;) Ancak ben o Dönemdeki Anlayış gereği kastetmiştim. Yersiz polemiklere girmemek adına kendi sözlerimi bu hususta ( sadece bu konu için ) noktalıyorum.

Sevgili Aslı; uzun süredir görüşemememize rağmen bu Foruma ilk geldiğim esnada tanıştığım Ender İnsanlar'dan Biri'ydin ;)

Sevgiler;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 12:52:46 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Devletin, her şeyin başında olduğu gibi ünvanının önünde Sn. olan,  Başbakanı çıkıyor diyor ki

“5 yıl başörtüsü konusunda hep sabır dedik. Şimdi böyle adım atıldı, parlamentoda destek yüzde 80’i aştı, toplumsal destek yüzde 73. Bunu bir kenara koyamayız” dedi...

Geçtiğimiz aylarda da Atatürk'ün sigaralı fotosunun kötü örnek teşkili vardı. Yakında ayakkabısına da takarlar. Yada havuzdaki fotolarına. Kısacası toptan kaldırılmasına karar verir iktidarımız bu milletin desteği ile.

Şaşıyorum. Askerimiz cephede aslan, memlekette kedi mi oluyor diye düşünmekten alamıyorum kendimi. Artık onlara da, kimseye de  güvenmiyorum.

Umuyorum bu son atılımları olur ve Sn. Erdoğan'ın sonunu getirir.

10 kelimesinden 8'i dinini ifade eden ve sırf cebinin kenarına sıkıştırılan 3 kuruş para için, iktidara oy atan toplumun tüm bireylerinden nefret eder hale geldim.

Nerede yürüyüşler, nerede o atılan sloganlar nerede anıtkabir ziyaretleri?

Önce düşündüler nasıl uzak tutarız diye, "Kuzey Irakla meşgul ettiler askeri, sonra biliyorlardı ki ülke şehit verip kan ağlayacak ve bu ülke şehitler konusunda çok hassas. Gündem de siyasete dair birşey kalmazken rahat rahat Türban için çalışılacak, şimdi ırakta bitti. Ama bu sefer de asker kuzu oldu."

Genel kurmay Açıklama yapıyor ama fazlasıyla pasif ve klişe bir açıklama geliyor.

Bırakın yaw bu işleri artık. Ne için? kim için? hangi ülke için? hangi bayrak için?

Bir devletin iktidarı Askerine bile kafa tutuyor ve askeri bu kadar pasif kalabiliyor ise devlet denen bütünlükten şüphe ederim.

Kapanma konusuna gelince.

Cağrı filmini izlemişsinizdir eminim. Orada bile kara çarşaf denen birşey yok. (Müslümanlar açısından) Onlar bile bunu giymezken ben halen sokakta kara çarşaflı insanlar görüyorum.

Kapanmanın altında ne yatıyor ya?

"Laik bir toplumda kapanma diye birşey olmaz. Çok olunması isteniyor ise bunu layıkı ile yerine getiren devletler var. Oraya vatandaşlık başvurusu yapabilirler."

Not: Dini görüşüm yok! (Ateistim) özellikle belirtiyorum ki hiç bir safı tutmadığım açıklık kazansın diye. Benim burada kızdığım 1 nokta var ki o da türban denen şey devletin bütünlüğünü bozuyor. Bütünlüğü bozulan bir devlette yaşamanın anlamı yok!

Mart 05, 2008, 08:04:59 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

''10 kelimesinden 8'i dinini ifade eden ve sırf cebinin kenarına sıkıştırılan 3 kuruş para için, iktidara oy atan toplumun tüm bireylerinden nefret eder hale geldim.''

Sen bu kurduğun cümleyle bu milletten olmadığını kanıtlamışsın sana diyecek hiç bir şeyim yok.

Son olarakta asker siyaset yapmaz bu üçünü sınıf ülkelerde oluyor artık. Asker devletin memurudur, o kadar başka bir şey değil.

''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 05, 2008, 10:41:10 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizin kurduğunuz cümleden de bana karşı çıktığınız ve "söylediğim şeyi yaptığınız açıkça ortada" sanıyorum... tırnak içinde yazdığım metini lütfen daha doğru yorumlayınız.

Dünyada herkesin bir fiyatı vardır yada çıkar doğrultusunda menfaatleri. Bu siyasette yaptırır, darbe de yaptırır, kedi de yaptırır adamı.

O kadar...

Mart 05, 2008, 10:46:20 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

benim fiyatım yok ısleo  satışa sunulmuyorum  sizin fiyatınız nedir.fiyat kullanılmaya müsait olanlar içindir kendini bilen  hiç bir akıllı insanın fiyatı yoktur fiyatı olan insan boş , işe yaramayanıdır  mundar olmuşudur.

Mart 05, 2008, 10:51:07 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çalışıyorsanız bilgi birikimiz kadar satın alınmışsınız demektir... Kendi işinizin sahibiyseniz bilgi birikimiz kadarlık bir bireysiniz ve o kadarlık insanlara mahkumsunuzdur.

Okuyorsanız da bu dediklerim gerçeli açık mı?

Sadece görmek istemediğiniz noktalardan bakıyor olmanızdan ötürü bu şekilde bir cevap veriyorsunuz bana...

Bunlar da benim doğrularım sizinkiler de sizin doğrunuz.