Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Profil Bilgileri Hakkında Bir Soru  (Okunma sayısı 12643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 12, 2008, 04:25:40 ös
  • Ziyaretçi

Sayın Mason: Ben şimdi e-posta adresimi Profilimde görüntüledim. Hani olacağından değil de Anti-Mason (kötü niyetli), biri beni zor duruma sokar mı?, Adresimi öğrenip, saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2008, 04:38:48 ös Gönderen: skullG »

Eylül 12, 2008, 04:37:46 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. akasya,

Öncelikle soruyu doğru yerde sormanın da bir gereklilik olduğunu söyleyeyim. Sorunuz konudan bölünerek yeni bir konu olarak açılmıştır. Bundan sonra bu noktaya daha fazla özen göstermenizi rica ederim.

Sn. Üstadıma sormuşsunuz, ancak izninizle ben cevap vermek isterim, Üstadımın da affına sığınarak.

e-posta adresinizi isterseniz gizleyebilirsiniz. İsterseniz şunun veya bunun bilmesini istediğiniz bilgilerinizi de yazabilirsiniz veya gerçek adınızla da kayıt olabilirsiniz veya olmazsınız. Bu tamamen sizin bileceğiniz bir iş. Masonlar.org üyeleri arasında pek çok görüşten kişi bulunduğu gibi, masonluk karşıtı görüşleri benimsemiş olanlar da olabilir.

Kimliğiniz ile ilgili bilgileri Profilinizde görüntülemeniz tamamen sizin tasarrufunuzdadır.

Kim ne yapar ne eder onu da Masonlar.org yönetimi bilemez.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2008, 04:40:41 ös Gönderen: skullG »

Eylül 12, 2008, 04:49:03 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin akasya,

Sayin skullG gereken aciklamayi yapmis. Bende ek bilgi olarak, her uyenin kendi email adresini ve profil bilgilerini tam olarak goruntuleyebildigini ancak (gizlenmis ise) normal uyeler tarafindan goruntulenemedigini bildirmek isterim. Suanda sizin email adresiniz profilinizde gizlenmis durumdadir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 12, 2008, 05:23:45 ös
Yanıtla #3

Sayın Mason: Ben şimdi e-posta adresimi Profilimde görüntüledim. Hani olacağından değil de Anti-Mason (kötü niyetli), biri beni zor duruma sokar mı?, Adresimi öğrenip, saygılarımla.

Bir soz aklima geldi :D '' Korkunun Ecele Faydasi Yoktur. '' diye..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 12, 2008, 05:37:16 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil, her aklınıza geleni böyle ortaya dökmemelisiniz. Nitekim bir söz de benden olsun "bin düşün bir konuş". Ayrıca aklınıza gelen şeyin konuyla da ilgisi olmalıdır. Eğer mevzuyla ilgisiz bir şey aklınıza geldiyse onu hiç söylememek gerekir ki. Bunu deyince de "Boşboğazı cehenneme atmışlar. Odun yaş demiş"  ve "Bülbülün çektiği dil belasıdır" gibi atasözlerimiz anımsanır.

Söz olan kestire başı söz ola kese savaşı... Sözünü bil, pişir; ağzını der, devşir

Saygılarımla.

Eylül 12, 2008, 05:41:31 ös
Yanıtla #5

Sn. Sevil, her aklınıza geleni böyle ortaya dökmemelisiniz. Nitekim bir söz de benden olsun "bin düşün bir konuş". Ayrıca aklınıza gelen şeyin konuyla da ilgisi olmalıdır. Eğer mevzuyla ilgisiz bir şey aklınıza geldiyse onu hiç söylememek gerekir ki. Bunu deyince de "Boşboğazı cehenneme atmışlar. Odun yaş demiş"  ve "Bülbülün çektiği dil belasıdır" gibi atasözlerimiz anımsanır.

Söz olan kestire başı söz ola kese savaşı... Sözünü bil, pişir; ağzını der, devşir

Saygılarımla.

:D İyi de simdi Sevgili Akasya neden Antimasonlardan cekinsin ki? Ha Masonsa o ayri ( bu arada gereken bir duzeltmeyi ivedelikle yapmam gerektigini dusunuyorum, Masonlarin tabiki Antimasonlardan bir cekincesi oldugunu iddia etmiyorum ) ama soyledigim gibi birseylerden korkup cekinme olayi varsa bunun altinda muhakkak bir sebep vardir. Her zaman icin soylerim korkmak hicbirseye fayda vermez. Bu arada nasihatlariniz icin Tesekkurler Sayin skullG; aklimda tutmaya calisacam.

Saygilar Bizden, 
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2008, 05:45:14 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.