Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum ve Uye Yonetimine Basvuru  (Okunma sayısı 17318 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 06, 2010, 09:30:43 öö
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

MODERATÖRLÜK HAKKINDA GENEL AÇIKLAMA

www.Masonlar.org forumu moderatörlüğü bir forum görevidir. Bu sebeple,  Moderatörlük site üyeliğinde herhangi bir üstünlük yaratmayacağı gibi site dışında da gerek normal yaşantı da gerekse Masonlukla ilgili olarak herhangi bir avantaj ve/veya yakınlık oluşturmaz.  Moderatör olunmakla forumun amacı dışında kişiye yönelik bir yönelim istisnası oluşmaz. İsteklinin en başta moderatörlüğün  bir forum görevi olduğunun bilincinde olması beklenir.

Moderatör, forumun genel işleyişinde, Forum Kuralları çerçevesinde paylaşımlar yapıldığını izleme, doğru bölümde açılmayan konuları ilgili bölüme aktarma, konu içerisinde konuyla ilgili olmayan mesajlaşmaların yoğunluk göstermesi halinde konuyla ilgisi olmayan mesajları konudan ayırma, sert tartışmaların yaşandığı konularda gerekli olduğu takdirde konuyu kilitleme gibi temel yetkilere ve bunların dışında forum yönetimi tarafından uygun görülebilecek forumla ilgili farklı yetkilere haizdir. Bu yetkiler, forumun kurallara uygun olarak işleyebilmesi için kullanılmalıdır.

Moderatör, Forum Yönetiminin bir üyesi olmakla, Masonlar.org ismini her durumda taşıyabilecek olgunlukta ve yetkinlikte olması gereklidir.Bu nedenle en başta kendisine verilen yetkilerin özensiz ve kişisel çıkar gibi sebeplerle kullanımı Site Yönetimince hoşgörü ile yaklaşılmayacak hallerdir. Moderatörün görevini ifa ederken adalet duygusundan ayrılmaması ve bir biçimde temsil ettiği forumun ağırlığı ile paralel davranışlar sergilemesi gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır.

Moderatör adaylarının yukarıda açıklanan nedenlerle www.Masonlar.org Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi’ni çok iyi düzeyde bilmesi olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

MASONLAR.ORG FORUMU MODERATÖRLÜK BAŞVURU ŞARTLARI

1)   Başvuran, Masonluk Nedir?; Masonluk Bilgidir Bilimdir; İnanç ve Sanat bölümlerinden birinde ve/veya birkaçında başka hiçbir internet sitesinde yayınlanmamış ve başka herhangi bir yerden alıntılanmamış olma koşulunu sağlar nitelikte kendi kişisel görüşlerini açıkladığı özgün en az 10 konu açmış olmalıdır.

2) İsteklinin www.Masonlar.org Site Sözleşmesi ve Forum  Kuralları hakkında tam ve yetkin bilgi birikimine sahip olması gereklidir.

3) Başvuran 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

4) Başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Başvuru ile birlikte mutlaka bir adet fotoğraf eklenmelidir. Başvurular [email protected] adresine "Moderatörlük Başvurusu (Forum Kullanıcı İsmi)" konu başlığı ile gönderilmelidir.

FORUM MODERATÖRLÜK BAŞVURU FORMU

Bir Adet Tanınabilecek Açıdan Çekilmiş Fotograf

Ad-Soyad                                                                                                                                                                                             

Doğum Yılı

Mesleği

En son bitirdiği Okul (Okul İsmi / Bölüm / Mezuniyet Yılı)

Yabancı Dil Bilgisi

GSM Numarası

Skype Ve E-Mail Adresleri

Günlük Online Olabileceğiniz Süre Ve Saat Aralıkları Nelerdir?

İnternette En Çok Ziyaret Ettiğiniz Siteler Nelerdir?

Başka Herhangi Bir Forumda Benzeri Bir Görev İfa Ediyor Musunuz?

Cevabınız Evetse İnternet Adresi Ve Forumdaki Kullanıcı İsminiz Nedir?

Bilgisayar Bilginizin Düzeyi ve Kullanabildiğiniz Programlar Nelerdir?

PHP ve HTML gibi programlama dilleri hakkındaki Bilgi Düzeyiniz Nedir?

Website Teknikleri ve Forum teknik Yapıları Hakkında Bilgileriniz ve Düzeyi Nedir?

SMF Forum Kullanımı ve Yönetimi Hakkında Bilgileriniz Nelerdir?

Moderatörlük Görevi Hakkında Bilginiz Nedir?

Niçin Moderatör Olmak İstiyorsunuz? Sizi Moderatörlük başvurusu yapmaya teşvik eden etkenler nelerdir?

Sizce Sizi Diğer Forum Üyelerinden Ayıran Özellikleriniz Nelerdir?

BAŞVURU SONRASI SÜREÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Başvuru alındıktan sonra Yönetim tarafından değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme şeklini ve süresini gizli tutar.

Değerlendirme sonucu isteklinin moderatör olması yönetim tarafından uygun görülürse Forum Yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda Masonlar.org Yönetim Kurallarına uygun davranacağına dair söz vermesi beklenir. İstekli bu an da dahi talebinden vazgeçmekte serbesttir. Bahse konu söz; yöneticiler arasında koordinasyonu zedelememe, güven bütünlüğüne göre görev yapma, görevini yerine getirirken kişisel gaye ile hareket etmeme, forum üyelerine adil davranabilme ve yönetimin gizliliğine riayet etmeyi kapsar.

Değerlendirme sonucu uygun görülen üye, deneme moderatörlüğü statüsüne alınır. Bu sürecin uzunluğu yönetim tarafından belirlenir. Deneme sürecinde görevi titizlikle yerine getirilip getirilmediği, üyelere karşı yaklaşımın yönetim tarafından beklenen şekilde olup olmadığı gibi konular değerlendirildikten sonra yönetim tarafından deneme moderatörlüğünden, moderatörlük statüsüne geçirilebileceği gibi, tekrar normal üye statüsüne de döndürülebilir.

Moderatörlük yetkileri verilen üyenin bu yetkileri yönetim tarafından önceden herhangi bir bildirimde bulunulmadan ve herhangi bir sebep gösterilmeden her zaman geri alınabilir. Başvurusunda gerçeğe aykırı bilgi verdiği saptananlar ayrıca seyirci statüsüne de geçirilebilir.

Her başvuruya geri dönüş yapılacağı gibi bir şart bulunmamaktadır.

Masonlar.org Yonetim Yapilanmasi Hakkinda Detayli Bilgiler ve Semalar Icin Bu Adrese Bakabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2013, 09:27:43 öö Gönderen: MASON »

Nisan 15, 2013, 11:36:48 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şimdiye kadar açtığım hiç bir konu mod olmak için açılması gereken 10 konunun özelliklerini sağlar nitelikte değil  :(  Daha çok çalışmam lazım...

Mart 26, 2018, 09:26:58 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın skullG

Moderatör başvurusu (alımı) hâla aktif mi acaba?

SAYGILAR
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Mart 28, 2018, 01:26:58 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın @ARARAT ,

Moderatör alımları devam etmektedir. Başvuruda bulunabilirsiniz.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ekim 30, 2018, 06:45:24 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

moderator olmak istemiyorum. Ama faydalı olmayı kesinlikle istiyorum.
Hatta gerekirse masonlara yol göstermek isterim. Hiç bir masonun, benden daha bilgili olduğunu sanmıyorum. alçak gönüllü olmak bana yakışmaz, ama asla kendini beğenmiş denmesini istemem, sınanmak daha iyidir.

sizden ricam, zor soruları bana sorun ve yayınlayın. Bütün bilim dallarına önem verip yıllarımı harcadım. Bana olmasa bile en azından bu bilim dallarına saygı duyarsınız diye düşünüyorum.

Saygılarımla efendim.

Ekim 30, 2018, 08:14:42 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

En az 10 konu açmış iste bu maddeye göre daha çok çalışmam gerekiyor.. Bıkmadan usanmadan çalışmaya devam  :)  :)

Ekim 31, 2018, 10:34:18 öö
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Hatta gerekirse masonlara yol göstermek isterim. Hiç bir masonun, benden daha bilgili olduğunu sanmıyorum. alçak gönüllü olmak bana yakışmaz, ama asla kendini beğenmiş denmesini istemem, sınanmak daha iyidir.

sizden ricam, zor soruları bana sorun ve yayınlayın. Bütün bilim dallarına önem verip yıllarımı harcadım. Bana olmasa bile en azından bu bilim dallarına saygı duyarsınız diye düşünüyorum.

Saygılarımla efendim.

"Ben oldum diyen şüphesiz ki çok hamdır. "
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Ekim 31, 2018, 01:39:11 ös
Yanıtla #7

Saygılarımla efendim.

Siz bu üslup ile düşüncenizi yazınca, aklıma "Erol Büyükburç" geldi; ışıklar içinde yatsın.

Bir canlı yayında; "en çok bana soracaksınız" ile başlayan bir çıkışı vardı ki unutulmaz.

...Şöyle de bir cümle geçmişti: "Taş sesi, keser sesi; ustalar konuşunca çıraklar keser sesi"

Sizinki de şöyle olmuş: "Harç hasan,taş hasan; duvar geliyor kaç hasan"

Sevgiler
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2018, 02:07:34 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ekim 31, 2018, 01:59:44 ös
Yanıtla #8

Saygılarımla efendim.

Siz bu üslup ile düşüncenizi yazınca, aklıma "Erol Büyükburç" geldi; ışıklar içinde yatsın.

Bir canlı yayında; "en cok bana soracaksınız" ile başlayan bir çıkışı vardı ki unutulmaz.

...Şöylede bir cümle geçmişti: "Taş sesi, keser sesi; ustalar konuşunca çıraklar keser sesi"

Sizinki de şöyle olmuş: "Harç hasan,taş hasan; duvar geliyor kaç hasan"

Sevgiler

Sayın mubuti kızmasın ama sesli güldüm.  :D :D

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ekim 31, 2018, 07:57:31 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn @Mubuti sizin bu iletileriniz nerdeyse konuyla alakasız ve antimason düşünceleriniz ap açık ortada bu tür iletileri gönderecektiniz neden forma kayd oldunuz.