Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eğitim Sisteminde Köklü Değişiklikler İstiyoruz! #change.org  (Okunma sayısı 2618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2015, 06:20:06 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Merhaba değerli öğrenci kardeşlerim.

Ülkemizdeki birçok sorunun temelinde yanlış eğitim yatmaktadır. Bugün, bireylerin yetişmesinde en önemli evre nitekim eğitim evresidir. Bilinmelidir ki bizler, bu ülkenin geleceğiyiz. Bundan 30 yıl sonra, dönemin bakanları, vekilleri, avukatları, doktorları, mühendisleri, ekonomistleri ve daha nice meslek erbabı bizler olacağız. Eğitim sistemimizin kör bir noktası varsa o da ''öğrenme''ye değil ''ezbere'' dayalı bir sistemi barındırıyor olmasıdır.

Biz öğrenciler olarak ''ezber ve not'' tehdidiyle sömürülmek değil, parlak bir vizyona sahip gençler olarak, geleceğe umutla yürümek istiyoruz. Bunun için ülkemizin siyasi ve söz sahibi makamlarından ''ÖNCEEĞİTİM'' adımlarıyla ülkemizdeki eğitim sisteminde köklü değişikliklere imza atmalarını ve öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerinde ''Dünya'' vizyonuna sahip olmalarını istiyoruz.

Bizler, gelecekte kendi ekonomimizi inşa etmek, kendi hukukumuzu yaratmak ve kendi siyasetimizle geleceğe yön vermek istiyoruz.

Bizler, evlatlarımıza doğru eğitim ve öğrenimi, hayat gayesinin ''insani değer'' olduğu bir gelecek bırakmak istiyoruz.

Bizler, sadece ülkemizin değil Dünyanın ekonomisine yön vermek ve daha güzel bir gelecek için çalışmalarımızı bütün Dünya'ya duyurmak istiyoruz.

Unutmayın! Gelecek, evlatlarınıza sunduğunuz eğitim ve öğretimle şekillenir.

Sevgi ve saygılarımla...

Destek İçin: https://www.change.org/p/turkiye-buyuk-millet-meclisi-y%C3%BCksek-%C3%B6%C4%9Fretim-kurulu-cumhurba%C5%9Fkanl%C4%B1k-%C3%B6sym-milli-e%C4%9Fitim-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-e%C4%9Fitim-sisteminde-k%C3%B6kl%C3%BC-de%C4%9Fi%C5%9Fiklikler-istiyoruz
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Aralık 03, 2015, 08:54:49 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğitim konusunda her birimizin,farklı zamanlarda optimist düşünceleri olmuştur muhakkak,ama bir ülkeyi ülke yapan dinamikler çok hassas işler,kısaca bireylerin iş dağılımı,muazzam bir esnek eğitim gerektirir.
Çağının gereksinimlerine göre ve ya hedeflerine göre şekillenir.

Örneğin, temizlikçiyede,bulaşıkcıyada ihtiyaç vardır.Her optimist düşünce sahibinin istediği gibi,SORGULAYICI.eğitim,ülkenin dinamiklerini sarsa bilir veya kaosa sürükleye bilir.devlet anlayışlarında halkın sorgulayıcı olması pekte istenen bir eklenti değildir.

GG
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 04, 2015, 09:45:50 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Risus çok güzel bir konuya değinmissiniz peki bununla ilgili bir çözümünü var mı?
Tarihimize baktığımızda hep ''ithal'' eğitim sistemlerini uygulayıp durmuşuz  korkarım bütün eğitim sistemlerini heralde tükettik,kendi milletimizin değerleri ile yaşam tarzlarını gözden geçirirsek acaba hangi eğitim sistemi ortaya çıkıyor biraz araştırılmalı bence güzel bir tartışma olur umarım.

Saygılar
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Aralık 04, 2015, 09:58:10 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim her konuda ezber ettiğim bir düşünce vardır oda,GELENEKSEL olarak en doğru gördüklerimizi,ASLINI bozmadan,dallandırmadan yeni zamana uyarlamak.

Emin olun ,geçmişte bir zaman muhakkak bu işi doğru yaptığımız an olmuştur.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 04, 2015, 10:01:46 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus çok güzel bir konuya değinmissiniz peki bununla ilgili bir çözümünü var mı?
Tarihimize baktığımızda hep ''ithal'' eğitim sistemlerini uygulayıp durmuşuz  korkarım bütün eğitim sistemlerini heralde tükettik,kendi milletimizin değerleri ile yaşam tarzlarını gözden geçirirsek acaba hangi eğitim sistemi ortaya çıkıyor biraz araştırılmalı bence güzel bir tartışma olur umarım.

Saygılar

Eğitim sisteminde not korkusu yerine vizyon sahibi öğrenciler yetiştirilmeye dair adımlar atılabilir. Örneğin henüz ilkokuldan itibaren kişisel gelişim, hedefe dair mesleki gelişim dersleri, diksiyon dersleri konulabilir. Açıkçası din dersi yerine dinler dersinin olmasını tercih ederim.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe