Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Faili belli Roboskî Katliamı  (Okunma sayısı 11388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 30, 2012, 02:17:47 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

İlerde bir gün P.K.K ile mücadelemiz de sözde ermeni soykırımı gibi. Kürt soykırımı olarak adlandırılacak mı acaba ? diye düşünmüyor değilim. Bu dünyada herkes haklı. Çünkü herkes olaylara kendi penceresinden bakıyor ve ona göre yorumluyor. Objektif düşünebilmek neredeyse imkansız hale gelmiş vaziyette. Örneğin bu başlıkta tartışılan uludere (Roboski) katliamı (Kazası), T.C bakış açısına göre oradaki insanlar sınır ihlali yapan terörist gruplardı. İstihbarat hataları sonucu aslında terörist olmayan bu konuda masum insanlar öldü. Bu insanların kaçakçılık yaptıkları ve geçimlerini bu şekilde sağladıkları da ortada bu konuda masum değiller. Ancak insanların kaçakçılıkla geçinmesine sebep olan alt yapı, eğitim ve istihtam da devlet tarafından zamanında sağlanamamış. Bir şekilde mecbur kalınmış. Bu insanlar zaten kaçakçıydı ölseler ne olur demekte yanlıştır. Devlet burada büyük bir hata yapmıştır. Bu olayla her gün verdiğimiz şehitleri ve terörist gruplarla yaptığımız mücadeleyi de bağdaştırmak bana göre yanlış olur.

Aralık 30, 2012, 06:41:00 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Sayın Kaçakçı

Babası eşek.
Anası attır.
Eşek, atı becerir.
Katır doğar.

At’tan küçük, eşek’ten cüsselidir.
Her ikisinin toplamından kuvvetlidir.
Kromozom sorunu nedeniyle kısırdır.
Ancak, katır ırkı yok edilse bile...
Eşek’lik varoldukça nesli tükenmez.

Kaçakçılık katır’dır.

Yasak aşkın meyvesi.

Kimin kimi, hangisinin hangisini becerdiğinin bi önemi yoktur... Neticede, devlet’le kaçakçı’nın çiftleşmesidir.

Mazot zamlandıkça, sigara zamlandıkça, yani vergiye binildikçe, katır da kıymete biner, fiyatı yükselir. Şu anda ikinci el’i tiko para beş bin lira... Her defasında 140 litre mazot veya 400 paket sigara taşıyabilir. TÜİK’e göre, memlekette 50 bin katır var, 30 bini orda, hesap et.

Entel barların romantik tayfası “50 liracık için canını tehlikeye atmak zorunda kalan masum köylü” filan diyor ama... Haftada iki sefer yaptığında, ayda 15 bin lira kazanıyor o masum!

Aslına bakarsanız, bizim entel’lerle katır’ların ortak özelliği var. İkisi de viski içiyor. Evet, viski içiriyorlar katır’lara...
Sebebini herhalde veteriner hekimler daha iyi açıklar ama, enerji patlaması yapıyor. Yük kapasitesi, sürati artıyor.
Nasıl olsa, viski de kaçak, sudan ucuz.

(Devlet’in de katır’ı var. İsmi Reşo... Üstelik madalyalı... Henüz mayın dedektörleri bu kadar yaygın değilken, Hakkari Tugayı’nda görev yapıyordu. Devletimiz kendi elleriyle döşediği mayınları nereye döşediğini hatırlamadığı için, önden Reşo’yu gönderiyordu. Enteresan şekilde mayına basmıyordu. Önde katır, peşinde ip gibi tek sıra dizilmiş komandolar iyi mi... 1994 senesinde emekliye sevk edildi, sembolik madalyayla onurlandırıldı, orduevine yerleştirilemeyeceği için, Kara Harp Okulu Atlı Spor Eğitim Merkezi’ne konuldu.)

(Kaderin cilvesi olsa gerek...
Katır’a madalya veren, dönemin Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş, emekli olunca siyasete atıldı, kaçakçılığın efsane başkenti Kilis’ten mebus oldu!)

Hadiseye dönersek...
Kaçakçıyı kim yakalar?
Devlet.
Kaçakçı kime haber vermiş...
Kaçakçılığa gidiyorum diye?
Devlet’e.
E tazminat ister tabii kaçakçı.

Sayın terörist’le sayın kaçakçı arasında katır tepmişe dönmek istemiyorsa, bi karar vermesi lazım artık devletin...
Kişneyecek misin ?
Anıracak mısın ?

Yılmaz Özdil / Hürriyet
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Aralık 30, 2012, 06:53:31 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yazı çok güzeldi ağzına sağlık yılmaz özdil.Ufo görüp kaçağa çıkan masum köylüde değiller kaçak yani yasadışı bir iştir yaptıkları şartları ne olursa olsun daha en başından yasadışı iş yaptıklarınıda biliyorlar.Ekonomik şartlar bir tarafa kürt politikacıların bunu masumane gösterip söylemlerini aşikar katliam boyutuna vardırıp zırvalamalarına ne demeli.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 08, 2013, 03:37:58 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

Öncelikle tekrardan merhabalar.

Öncelikle kısacıkta olsa sayın DOR'a şunu söylemek isterim.Milliyetçi duygular ile yazılmış dediğiniz yazılar içerisinde benimde iletim mevcuttur.Fakat milliyetçi olmadığımı bilmenizi Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığımın bile olmadığını bilmenizi isterim.Ben olaya bambaşka bir çerçeveden bakıyorum ne yazıkki.. Şu boyutuda mevcuttur.. Oradaki 30 kişi para kazanıyorsa buradaki 80 milyon.. o kaçak paranın vergisini daha fazla ödüyor.. Bende yurtdışından geldim.Türkiye'ye yerleştim. En az onlar kadar zorluk çektim. Fakat susam bile kaçırmadım.. Aksıne kaçıranların verdiği zararıda ben vergi ödeyerek kapatanlar arasında yer aldım. Son olarak Yılmaz ÖZDİL gerçekten sevdiğim bir köşe yazarıdır ve olayı çok açık ve net özetlemiş üzerinede daha birşey söylemek ayıp olur.

Yazdıklarımda hata, kırıcı söz veya hakaret içerikli unsurlar varsa şimdiden özür diliyorum.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 10, 2013, 06:42:16 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim takip ettiğim kadarıyla burada devleti sorumlu tutan üyeler ve Sırrı Süreyya Önder'in suçlamalarının dayandığı noktaları anlamıyorum.Öncelikle insansız uçakları bu olaydan çok önce aldık.Kimse bahsini ettiğim milletvekili gibi içinde insan yok , katır insan ayrımı yapamaz demedi.
Güneyimizde oradaki insanları tehdit eden bir ülke olduğunu varsayalım oradaki insanlar insansız hava uçakları için devletine askerine minnet duyardı.
Doğru mu ?
Kaldı ki Sırrı Süreyya gibi kişiler barışdı , insandı bu tip sözleri söylerken inanmam imkansız.
Neden mi ?
Çıktığı bir televizyon programında şehitlerimiz için veriyorlar tüfeği çıkıyor şehit demem ona, gidip kendi iradesiyle savaşana şehit derim. (sizce ne demek istiyor ?) sözlerini söyledi.İzlerseniz fikriniz oluşur.Ne düşünüyorsunuz bu adam hakkında ?
Ne çabuk unutuldu canlı bombalar ?
Canlı bomba derken içinde insan demiyoruz ama insansız uçaklar derken insandan bahsediyoruz.
Bu adamları veya bu konuyu devlet aleyhinde ele alan üyeler bence neler olduğunun farkında olmalılar.

« Son Düzenleme: Ocak 10, 2013, 07:09:23 ös Gönderen: Etimolog »

Ocak 10, 2013, 06:57:44 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Öncelikle tekrardan merhabalar.

Öncelikle kısacıkta olsa sayın DOR'a şunu söylemek isterim.Milliyetçi duygular ile yazılmış dediğiniz yazılar içerisinde benimde iletim mevcuttur.Fakat milliyetçi olmadığımı bilmenizi Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığımın bile olmadığını bilmenizi isterim.Ben olaya bambaşka bir çerçeveden bakıyorum ne yazıkki.. Şu boyutuda mevcuttur.. Oradaki 30 kişi para kazanıyorsa buradaki 80 milyon.. o kaçak paranın vergisini daha fazla ödüyor.. Bende yurtdışından geldim.Türkiye'ye yerleştim. En az onlar kadar zorluk çektim. Fakat susam bile kaçırmadım.. Aksıne kaçıranların verdiği zararıda ben vergi ödeyerek kapatanlar arasında yer aldım. Son olarak Yılmaz ÖZDİL gerçekten sevdiğim bir köşe yazarıdır ve olayı çok açık ve net özetlemiş üzerinede daha birşey söylemek ayıp olur.

Yazdıklarımda hata, kırıcı söz veya hakaret içerikli unsurlar varsa şimdiden özür diliyorum.

Saygılar.

Sn.Bulgaria

Sadece merak ettiğim için ve özelliklede dikkatimi çektiği için soruyuorum.
Yazılarınızı denk geldiğimde ilgi ile okurum,Birkaçdir türk vatandaşı dahi olmadığınızı söylüyorsunuz,Yanılmıyorsam bulgaristandan geldiniz oradaki türklerdenmisiniz köken olarak,kendi,nizi türk hissetmediğiniz içinmi vatandaşlık almadınız yoksa farklı nedenlerden ötürümü bunu belirtiyorsunuz samimi soruma samimi cevap verirseniz sevinirim.

Bende milliyetçi baktığımdan sormadım soruyu bilesiniz.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 11, 2013, 02:03:06 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Sayın karahan.

Farklı nedenlerden dolayımı bunu belirtiyorsunuz sorunuzun cevabını vereyim sadece ;

Evet.

Teşekkürler.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: