Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Levent Kırca Ulusal Kanal projelerini açıkladı  (Okunma sayısı 3289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2013, 08:47:53 ös

Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Ulusal Kanal'ın genel müdürlüğü görevine getirildi. Levent Kırca kanal ile ilgili projelerini bir basın toplantısı ile duyurdu.
İlk konuşmayı kanalın genel müdürlüğünü yapan Yalçın Büyükdağlı yaptı. Büyükdağlı, "Genel Müdürlük görevimi ülkemizin değerli sanatçılarından ve aydınlarından Sayın Levent Kırca'ya bugün itibariyle devrediyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Kendisinden çok büyük beklentilerimiz var. Onun bu kanala bütün birikimiyle gelerek büyük katkılarda bulunacağını ve zaten yükseliş içinde olan ve milletimizin umudu olan doğru ve gerçek habercilik yapan Ulusal kanalın Levent Kırca yönetiminde sıçrama yapacağını göreceğiz" dedi. Ardından Büyükdağlı görevini alkışlar eşliğinde Levent Kırca'ya devretti.

"BEN BUNU BİR EMİR OLARAK KABUL ETTİM"

Ulusal Kanal'ın Genel Müdürlük görevini devralan Levent Kırca, "Ben serbest çalışan bir devrimciydim, burada bir örgütlü çalışma için girdim. Budan dolayı da çok mutluyum. Çok iyi bir aile ile karşılaştım. Gerçekten sevgi dolu insanlar var burada. Görevlerini memleket aşkıyla yapan insanlar var. 'Ulusal Kanalın Genel Müdürü olur musun?' dendi. Benim böyle bir talebim yoktu. Ben bunu bir emir olarak kabul ettim. Kabul etmemek söz konusu değildi. Onurla kabul ettim. Çünkü Ulusal Kanal en dürüst, en inanılır, en doğru, en gerçekçi haberleri alabileceğiniz bir kanal konumunda" diye konuştu.

Daha önce çeşitli televizyon kanallarından da teklifler aldığını belirten Levent Kırca, "Serbest çalışmalarımda birtakım televizyonların yönetimlerinde görevler teklif ettiklerinde bu beni hiç heyecanlandırmamıştı. Oralarda ne kadar etkili olacağım konusunda fikrim yoktu. Burada olmak bir şeyler yapmak için gayret etmek benim için onur verici bir görev. Büyük bir memnuniyetle kabul ediyorum. Elbette yapmak istediğim şeyler var arkadaşlarımla birlikte " dedi.

"KANALIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİRKEN EVRENSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ "

Ulusal Kanal için çeşitli projelerini de açıklayan Kırca, "Ulusal Kanal'ın zaten biz şu anki başarısını biliyoruz. Seçimimi de o nedenle yaptım. Bir meseleyi kavramış emin adımlarla yürüyen bir kanal burası. Ama bu kanalın biraz çehresini değiştirirken, kanalı da evrensel hale getirmek istiyoruz. Çocuklarımız da burada çocuk programı bulabilmeli. Kadınlarımızın sorunlarıyla ilgili programlar ağırlık kazanmalı. Bizim televizyonumuzda neden yarışma programları olmasın diyoruz. Bizim burada yapmak istediğimiz diziler piyasadaki dizilerden olmayacaktır. Haberlerde vermek istediğimizi dizilerimizde de aynı ciddiyeti sürdürmek istiyoruz. Sabahın 5' inde evinden alınan bir yurtseverin ailesinin ne yaşadığını ülkenin bir takım kapılarının yüzüne nasıl kapatıldığını anlatan, bir başka kanalın cesaret edemeyeceği diziler yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

" 'OLACAK O KADAR' OLMASI GEREKİYORSA O DA OLACAK "

'Olacak O Kadar' programının kanalda yer alıp almayacağı sorusu üzerine Levent Kırca, "Bu program engellenmekten ziyade yasaklanmış bir programdı. Yayından kaldırılmıştı, ne diye? Kanala 'Bu programı yok edin yoksa lisansınızı iptal ederiz' denilmişti. Bir tehdit sonucu kaldırılmıştı. Yazarı yönetmeni oluyor baya ciddi bir masraf oluyor. Yazarı da çizeri de fedakarlık yapacak. Bugünden itibaren oyuncu arkadaşlarımızı toplayacağım. Bu programın yayınlanmaması için hiçbir sebep yok. Biraz daha küçük bir kadroyla olabilir. 'Olacak O Kadar' olması gerekiyorsa o da olacak. Belki daha küçük kadrolu bir sit com yaparız " dedi.

Mizahın son derece önemli olduğunu söyleyen Levent Kırca, "Mizah o kadar önemli birşey ki zayıfın güçlüye karşı sınavı diyoruz. Çok işlevi olduğu ortada. O nedenle elbette burada mizah programı olacak. Bir tanesinde mutlaka ben oyuncu olarak olacağım. Ne yapmamız gerekiyorsa kellemizi kütüğün üstüne koyduk. İnşallah mahçup olmam diye düşünüyorum" yanıtını verdi.

İşte Levent Kırca'nın o basın açıklaması...

Kaynak: http://www.odatv.com/n.php?n=levent-kirca-ulusal-kanalin-genel-muduru-oldu-1401131200

• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Ocak 14, 2013, 08:54:24 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Görevi bir emir olarak kabul etmiş yalnız,özgürlüğünü peşinen bırakmış yani hadi hayırlısı
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 19, 2013, 11:30:51 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Son zamanlarda gündemde olan Altaylı ve Levent Kırca düellosuna değinmek istiyorum ; Levent Kırca çok başarılı bir sanatçıdır, asıl fatih altaylı ile ilgili konuşmak lazım. Türk televizyon tarihinde kendi kanal - programında düşürüldükçe düşen bir gazeteci - sunucu - programcı - haberci . Altaylı o kadar aciz durumlara düştü ki, Sevgili Levent Kırca'ya söz hakkı vermeyecek, canlı yayında hakaret edip bağırıp çağıracak kadar kontrolünü kaybetti. Netice itibari ile, nasıl bir 'adamcık' olduğunu kendi ağzıyla itiraf etti :)

Aslında bence Fatih Altaylı bunu bile bile yapıyor. Yani Levent Kırca'yı özellikle programa çağırdığını düşünüyorum ki daha çok reyting alsın. Böyle bir polemik oluşacağını biliyordu. İyi rol yapıyor, orası ayrı. :)) Bilir misin ünlü yazar Peyami Safa da bir dönem yazdığı gazetede bir başka mahlas ile kendini eleştiren yazılar yazıp, kendi ile polemiğe girermiş ve bunu senelerce sürdürmüş. Bu senelerde de en çok satan gazetelerden biri olmuş ki sırf bu polemiği takip etmek isteyen insanlar nedeniyle. Bu tarz şeyler insanları çekiyor. Çünkü birinin başka birini ezdiğini görmek herkesin hoşuna gidiyor, aşağılanan kendileri olmadıkça. 
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2013, 11:43:42 ös Gönderen: Melina »
Adequatio intellectus et rei