Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598826 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 15, 2011, 02:36:43 ös
Yanıtla #400

elçi ile bu email uzerinden gorusbilirsiniz. gizli_bilgile@...

:D

Görüşelim mi gerçekten sevgili Mason Kardeşim?? :D
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Ağustos 15, 2011, 03:57:15 ös
Yanıtla #401
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

elçi ile bu email uzerinden gorusbilirsiniz. gizli_bilgile@...

:D

Görüşelim mi gerçekten sevgili Mason Kardeşim?? :D

:D Görüşeceksek beraber görüşelim mi Mustafa Kemal Kardeşim :D

Ağustos 22, 2011, 05:20:34 öö
Yanıtla #402
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

"Sayın Yetkili:

Bu satırları, sorumluluk sahibi bir T.C. vatandaşı olarak kaleme alıyorum. Çılgın veya deli değilim.

Ben, Tarihin yaşanmadığına inanıyorum. Öyle inanıyorum ki, Dünya tarihi 19. yüzyılda başladı.

Çin Seddi, Piramitler, Eski Eserler, Antik Heykeller, ve eski uygarlıklardan kaldığına inanılan tarihi eserler binlerce yıllık değildir.

Hepsi Kireç Taşı ve “Horosan Harcı” kullanılarak yapılmıştır.

Bu konu Dini değil, Dünyevi bir gerçekliktir.

Öyle anlaşılmaktadır ki:
İnsanlar olarak Dünya’ya inmeden evvel, Dini Kaynaklarda “Ruhlar Alemi” denilen bir yerde herkez hayatta idi. Bu Ruhlar Aleminde, 2 güç çatışmakta idiler: Çünkü Yüce ALLAH’ımız Yüce ALLAH’ımız olmakta idi.  Bu gerçekleşirken, parazit bir yapı’nın – bir oluşumun (diğer güç – ‘İblis’) da hayata geçmesi ve güçlenmesi ihtimali ortaya çıktı.

Bunun önüne geçebilmek için, Dünya Hayatı ve İnsanlar, insanlar olarak yaratıldılar.

Çünkü İblis (‘Lucifer’), Dünya’da insanlarla beraber taş devirlerini yaşamak istemedi, ve belli bir teknoloji’nin Dünyaya indirilmesini talep etti. İşte bu teknoloji ve ilim-bilim, 200 senedir Batı Dünyasına indirilmektedir. İblis, insanlığın belli bir tarihçesi olmasını da talep etti.

Yüce Allah, ruhu olmayan etten-kemikten mamul insanlar yaratmıştır. Bu insanlar çalışarak ve belli insan üstü güçlerin de yardımı ile, Çin Seddi ve Piramitler başta olmak üzere, bilinen bütün tarihi eserleri ve kalıntıları inşa ettiler. Bu ruhu olmayan insanlar, ilk insanların (200 sene evvel) ebeveynleri oldular.

TARİH YAŞANMADI

Dünyamız 200 sene yaşındadır.

Peygamberler ve Kutsal Kitaplar Gerçek dışıdır.

Fakat, gerçekte Peygamber ve Sahabi olması gereken şahıslar günümüzde bu Dünya’da bizimle beraber yaşamaktadırlar. Rivayete göre de, Peygamberlerin hepsi birbirine akraba’dır, ve kimsye muhtac olmadan hayatlarını idame ettirebilmektedirler.

Biz, üzerinde çok çeşitli uygarlıkların yaşamış olduğu iddia edilen bir ülkede yaşıyoruz

Asla var olmamış bir Mimar Sinan’ın eserleri incelenerek, bu eserler hakkında bilgi sahibi olmak icabeder.

Sonuç İtibarı İle:
İblis’in yakın zamanda vefat ettiği anlaşılmaktadır (üzgünüm)

Dünya’da hayat, 200 sene evvel başlamıştır.

Türklere 3 kıtaya yayılmış bir imparatorluk verilmişti

Türkler bunu 100 senede ellerinden çıkardılar

Lütfen araştırınız

Selam ve Saygılarımla
C... C....
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 22, 2011, 05:25:39 öö
Yanıtla #403
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

S... N... ismindeki kisi tarafindan Sorun Bildirimi konusunda asagidaki mesaj gonderilmistir

"shalom.
may you send an activation number to [email protected]
"

S... N... ile bu email uzerinden gorusebilirsiniz. [email protected]
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 22, 2011, 05:45:46 öö
Yanıtla #404
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Çünkü İblis (‘Lucifer’), Dünya’da insanlarla beraber taş devirlerini yaşamak istemedi, ve belli bir teknoloji’nin Dünyaya indirilmesini talep etti. İşte bu teknoloji ve ilim-bilim, 200 senedir Batı Dünyasına indirilmektedir. İblis, insanlığın belli bir tarihçesi olmasını da talep etti.

Iblis tas devirlerini cok sikici bulmus...
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Ağustos 28, 2011, 12:37:01 öö
Yanıtla #405
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

d... t... ismindeki kisi tarafindan Reklam Teklifi konusunda asagidaki mesaj gonderilmistir

"masonları ben dısturbete benzetiyorum ama şunu bilin ilüminate halen active ve su anada kaldıgım şehirde üyeleri var halen hepsini biliyorum ve aralarına sızmışdurumdayım ve ne yaparlarsa haberim olur "

d... t... ile bu email uzerinden gorusbilirsiniz. het-hunter@...

Ağustos 28, 2011, 01:18:42 öö
Yanıtla #406
  • Aktif Uye

Nasıl bir Dünyada yaşıyorsak, herkezin nerdeyse bir dünya görüşü oluyor. Kimsenin ortak bir düşüncesi yok şu dünyayla ilgili.
Aslında çok garip. 7milyar insan varsa dünyada 7 milyarda farklı görüş var neredeyse dünyada.

Biri diyor uzaylılar, biri diyor firavunlar, biri aslında diyo dünya kare,biri diyor japon balıkları aslında çin settini yaptı,
biri diyor'' biz insan değiliz ki'', biri diyor''atalarımız maymundu'',biri diyor Allah bizi kandırıyor, biri diyor allah yok ki,
biri diyor yerin altında yecüc mecüc, biri diyor, o yecüc mecüc masonlar, biri diyor ruh yok,biri diyor kalp yok,
biri diyor din yok,biri diyor kara delik,biri diyor tüm insanlar ölsün,biri diyor azalalım,biri diyor mehdi,biri diyor o çıktı ki,
biri diyor,öyle bir şey yok ki, biri diyor zombi,biri diyor inlimunati,biri diyor cennet,biri diyor huri

ya...çoğaltıcaktımda ömrüm yetmez diye korktum...
çok renkli bir dünyada yaşıyoruz... çeşit çok...seçenek çok
Benim anlamadığım, bu kadar kafa karışacak ne var... herşey göründüğü gibi işte...
Saygılarımla

Ağustos 28, 2011, 01:24:30 öö
Yanıtla #407
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vatandaşın biri "TARİH YAŞANMADI" demiş.

Elbette bunu söyleyen kişi bu anlayışı sadece kendi düşüncelerine dayandırarak söylemiyordur. Bir kaynağa dayandırıyor olması gerek. Çünkü oturup düşünülerek akla gelecek bir şey değil gibi.

Burada daha çok komik e-postaların yayınlandığını göz önünde bulundurarak söylüyorum bu sözümü.

Bunun neresi komik? Bilemiyorum belki komiklik olsun diye koymamışsınızdır. Ama sonuçta bu kişinin inancı değil mi? Belki biraz absürd bir inanç ama sonuçta bir inanç. Neden bu e-postanın buraya koyulmuş olduğuna anlam veremedim.

Ha bütün e-postalar buraya koyuluyorsa tamam. Ya da ne bileyim alakasız tüm e-postalar buraya koyuluyorsa ona da tamam. Ama yok, insanı daha çok güldüren e-postalar buraya koyuluyorsa; "Eleştirim Var!"

Ayrıca bu vatandaşın e-postası bana mükemmel bir fikir verdi. Her kimse teşekkür ediyorum. :)

Ayrıca Sn. Hacamat dünyayı çözmüş görünüyor. Tebrik ederim valla. Işığı arayıp durmak yerine "Yettiği kadar" felsefesi hoşuma gitti.  :D

Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Ağustos 28, 2011, 02:53:02 öö
Yanıtla #408
  • Aktif Uye

Her şeyin aslında göründüğü gibi olduğunu, bir gün belki sizde farkedersiniz.
sayın MMT bende onu diyorum onca lafların arasında ışığı nerden bulacaksınız? biride diyor ışık...
bak ve gör işte sayın MMT en güzeli.
size sayın skullG demişti bir yazıda ''sıfırla kendini'' diye. sayın MMT bende ona benzer bir şey diyim.
sıfırlayın bir kendinizi.
Saygılarımla

Ağustos 28, 2011, 09:43:28 öö
Yanıtla #409

1 saatten fazla oldu okuyalı. Şimdi yeni bitirdim :)
Bir pazar sabahı bu kadar gülüp de, aynı zamanda değişik insanların bakış açılarını gördüğümü hatırlamıyorum. :)
Sn.Mason iyi ki paylaşmışsınız bu yazıları.

En komik bulduğum tehditler:
- Özel Harekat Daire Başkanlığı'na şikayet ettim sizi, görürsünüz...
- Facebook'ta 25.000 kişilik sayfam var bütün masonları adam toplayıp yok edeceğiz...
tarzında tehditlerdi :D

Ama genel olarak insanlarda, bu foruma üye olmanın insanları "Mason" yapacağı ve "Mason"luğun hayat kurtaran bir kapı olduğu zannı var.

Saygılarımla.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana