Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadin Imam  (Okunma sayısı 4992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2017, 01:05:03 öö
Yanıtla #10

Kadin İmamin arkasinda Namaz kılmak sünete uymaz diye biliyorum.Ama donem değiştiği icin peygamberler yaşasaydi bu duruma ne derlerdi? Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2017, 02:00:24 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 01, 2017, 01:26:59 öö
Yanıtla #11

Kadin İmamin arkasinda Namaz Kılmak Sünete uymaz diye biliyorum.Ama donem değiştiği icin peygamberler yaşasaydi bu duruma ne derlerdi? Saygılarımla.

Muhakkak ki, aynadaki yansıyan yüzlerinde güller açtığını görürlerdi...

Kendi çağlarındaki her zihne uygun şekilde iç içe geçmiş perdeli anlatımlarındaki asıl gerçeğin nuruna bir adım daha yaklaşıldığına sevinirlerdi sanırım.

Sevgiler

« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2017, 01:38:04 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Temmuz 02, 2017, 05:07:18 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Belkide islamda. özellikle sunni islamda, kadin ilk defe cocuk dogurma makinaligindan ve mutfak mikserliginden cikarilip tam da olmasi ve oldugu yere konuluyor.

Müslümanliga güzel seyler katacaktir. Tabiki örümcek kafali yobazlar ve erkek egemen sistem bütün gücüyle bunu bastirmak icin elinden geleni yapacaktir.

Yapmayada basladilar zaten.

Alinti.

Kadın imam bakanlar gibi korunacak

Kadın ve erkeklerin birlikte ibadet ettiği caminin kadın Seyran Ateş'e ölüm tehditleri nedeniyle koruma verildi. Seyran, Erdoğan'ın caminin kapatılmasını istediğini söyledi.

DÜNYA- Almanya'da kadın ve erkeklerin birlikte ibadet ettiği Berlin'deki İbn-i Rüşd Goethe Camii'nin kurucularından Seyran Ateş'in ölüm tehditleri alması üzerine 24 saat koruma tahsis edildiği bildirildi.

Die Welt am Sonntag gazetesi, Ateş'in yaklaşık yüz ölüm tehdidi aldığını ve bunun üzerine Federal Emniyet Teşkilatı'nın kendisine 24 saat koruma verdiğine yer verdi. Gazetede, kadın ve erkeklerin birlikte ibadet ettiği ve kadınların da başları açık ibadet edip vaaz verebildikleri liberal cami nedeniyle Ateş'e federal bakan düzeyindeki kişilere verilen seviyede koruma sağlandığı belirtildi.
https://www.artigercek.com/kadin-imam-bakanlar-gibi-korunacak

Bitti.

Temmuz 02, 2017, 06:12:10 ös
Yanıtla #13

İslamiyet hoş görü dinidir.Değişen din degildir.İnsanlarin yaşayış biçimi ,fikirleri ve dünyaya bakışlarıdir.Her dinde kitaplarında değişim olmasada reform olur.Yenilikler , değişimler mevcuttur.Hadisler, kitaplar değişmediği surece  yasam sekline dini ritüeller değişebilir.Namazi bayanda kildirabilir.Neden olmasin.Cennetin dort büyük kadını yokmu?HzHatice,Hz.Meryem,Hz.Asiye,Hz.Fatma..Kadin evliyalarda vardi? Makam olarak okadar yukselmistiki  Hz.Rabia.Dinlerle,mezheplerle alakası yok.İslam dini Bedevi,harici,Vahabilik,sialik,isid türü zihniyet degildir.Baski ve zorbalikla din olmaz.İslam dini özgürdür.İnsanlara insan sevgisi ,rab sevgisi, kardeşliği,evrenselligi sunar.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 02, 2017, 10:01:09 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Buyuk ıhtımal Hiçbir şey.. O kadar çok peygamber var kı hangısını dınleyeceksın? Bunu sadece Islamda değıl dığer dınlerde de görmek ısterım..

Kadin İmamin arkasinda Namaz kılmak sünete uymaz diye biliyorum.Ama donem değiştiği icin peygamberler yaşasaydi bu duruma ne derlerdi? Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Temmuz 03, 2017, 06:52:18 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Umarım tamamen yenilikçi ve rönesans aşığı üyelerimiz HKEMBL 'na kadın üstad da istiyordur.  :)
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2017, 06:54:38 öö Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Temmuz 03, 2017, 01:21:24 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Neden olmasın? Belki bir gün bakarsınız oluvermiş. Ama bu ne zaman gerçekleşir kestirmek  zor. Günümüzde hiç bir alanda kadın erkek diye bir ayırım yapılmıyor (burada radikalleri dışarda olarak tutuyorum). Şahsen bayan bir üstadı görmeyi isterdim.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 04, 2017, 08:33:19 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

İstanbul'un fetihi öncesi  malum tartışma bizim şimdiki tartışmaya benziyor ve yeni bir konuda açılmıyor .Yazık ... 
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 04, 2017, 08:50:05 ös
Yanıtla #18

Bu konu insanların hassas noktasi.Birakalim kim nasil ibadet ediyorsa oyle etsinler.İnsanlar tercihlerimde özgürdür.Kimisi erkek hocayla namaz kilmak istiyorsa oyle olsun.Saygi duymak lazim.Konuda kapansin.Dini tartismalar insani hic bir noktaya goturmez.Sadece farkli dusunceleri ortaya çıkartir.Saygilarimla

Temmuz 05, 2017, 06:39:18 ös
Yanıtla #19

Toplumlar, çağlar boyunca kapitalist ve Komünist gibi isimler ile adlandırılan sosyal-siyasi yönetim biçimlerine sırası ile geçiş yapmışlardır.Bu siyasi eylemlerin adları her ne kadar farklı farklı isimlendirilsede,somut yapı kapitalist ve Komünist düzenlerin sonsuz tekrarından ibarettir.

Kapitalizim ve Komünist düzenler, kendi çağlarının gereksinimlerine göre, sürekli bir devinim ile yer değiştirirler.Kapitalizim, yozlaşmasının son evresinde, komünist anlayışa; komünist anlayış ise, yozlaşmasının son evresinde, Kapitalizime dönüşür.(Yaşadığımız çağ Kapitalist bir çağdır, ve 180 yıl civarı bir tarih sonunda,komünist türevi bir çağa girmemiz muhtemeldir.Semavi dinlerdeki kollektif bilincin, mehdi vb.kurtarıcı bekleyiş sebebi de bundandır.)

Yaşanılan çağ kapitalist bir yapıda ise,zengin azınlık içinden biri ve ya birileri cıkar,ezilen çoğunluk hakları üzerinden devrim başlatır.Yeni yapı nasıl adlandırılırsa adlandırılsın,ana yapısı Komünistlik ile benzerlik taşır.

Geçmiş tarihlerde kapitalist düzenlerinden Komünist düzenlere geçiş döngüsü peygamberler aracılığı ile gercekleşmiştir.Zengin azınlık arasından cıkan bir peygamber, çoğunluk olan ve ezilen kesimi kurtarma,mal eşitliği,mal paylaşımı gibi kavramlar ile yönlendirmiştir.Tarif ettikleri yaratıcı figürüde Komünist bir yapı taşır.

Sorgulanamaz otorite,tek tip toplum,mal paylaşımı vs.

Eski çağlardaki kapitalist düzenlere örnek: Babil,Mısır,Roma vb.Bu dönemlerde göze çarpan, yaratıcı karakterlerin halk üzerinde baskısı az olduğu gibi,özgürlüklerin sınırsız ve ezilen köle sınıfının da çokluğudur.Her birinde, Komünistlik benzeri ateşi,bir peygamber tetiklemiştir.Yakın çağlarda bu devrimsel dönüşümler eski masalsı yapılarını kaybederek ve ara ara iç içe girerek devam etsede, yazımın üstünde tekrarladığım gibi,bu hikayenin sonsuz tekrarı, kapitalist ve Komünistliktir.

Kısaca: Peygamberler ilahi oldukları kadar da ezilmişlerin yanındaki devrimcilerdir.

O yüzden,her tiran tarzı bir dogma'ya devrimsel bir baş kaldırışın ardında, bir ilahilik ve bir peygamberin göz yaşı vardır.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2017, 07:03:11 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin