Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şırnak çatışması  (Okunma sayısı 7757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2007, 11:01:46 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Türkiye ısrarla K.Irak a çekilmek isteniyor bir senaryo yazılmış Türkiye nin rol sırası geldi K.Irak a seçimden önce girilmesi için çok bastırıldı siyasi otoritelerin halkı gaza getirip oy toplamak ve kahramanlık yapması için biçilmiş kaftandı ama olmadı bu da kritik bir dönemde olmuş kritik olduğunu söylemenin abesle iştikal olunacağı bir olay her ülke kendi kartını oynuyor ama tekrar söylüyorum bu topraklarda ki bu çaptaki olaylar hükümetlere ve şahıslara endeksli değildir bunu bu toprakların geçmiş 300 yılına bakarak anlayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2007, 11:06:16 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 08, 2007, 11:18:50 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

13 askerimiz şehit oldu bu gece, 13 eve ateş düştü. Hepsine rahmet diliyorum.
işte buna üzülüyorum
çok üzüldüm :(
bu tür olaylar neden olur insanın neşesini kaçırıyor :(
ben gidiyorum sonra görüşürüz herkese esenlikler diliyorum.

Ekim 09, 2007, 01:39:08 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ekim 11, 2007, 11:40:00 öö
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Yılmaz ÖZDİL'in 09.10.2007 tarihli yazısı

Derin üzüntü...

30 Haziran, 3 şehit.

Başbakan, Genelkurmay Başkanı’na başsağlığı telgrafı gönderdi,
"Derin üzüntü duydum, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet,
şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dilerim"
dedi.

4-9 Temmuz, 2 şehit.

Başbakan, Genelkurmay Başkanı’na başsağlığı telgrafları gönderdi,
dedi.

12-16-17 Temmuz, 5 şehit.

dedi.

*

22 Temmuz...

Durmak yok, telgrafa devam.

*

26-29 Temmuz, 2 şehit.

dedi.

1 Ağustos, 3 şehit...

Başbakan, Genelkurmay Başkanı’na başsağlığı telgrafı gönderdi, "3
askerimizin şehit olmasından derin üzüntü duydum, aziz şehitlerimize
Allah’tan rahmet, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri
mensuplarımıza başsağlığı dilerim" dedi.

2 saat sonra, şehit sayısı arttı.

Başbakan, Genelkurmay Başkanı’na ikinci başsağlığı telgrafı
gönderdi, "5 askerimizin şehit olmasından derin üzüntü duydum, aziz
şehitlerimize Allah’tan rahmet, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri
mensuplarımıza başsağlığı dilerim" dedi.

4-7 Ağustos, 4 şehit.

dedi.

17-19-24-29 Ağustos, 6 şehit.

dedi.

18-25-26 Eylül, 5 şehit.

dedi.

6 Ekim, 1 şehit.

Başbakan, Genelkurmay Başkanı’na başsağlığı telgrafı gönderdi,
"Derin üzüntü duydum, aziz şehidimize Allah’tan rahmet,
dedi.

*

7 Ekim 13... 8 Ekim 2 şehit daha.

dedi.

Ekim 11, 2007, 02:43:36 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

evet,hükümet bu konu da çok yetersiz kaldı da,asker ne yaptı peki..

Gerektiğinde ülkenin kendisiyle ilgisiz tüm mes'elelerine burnunu sokan,bu yüzden de dağdaki bir avuç terörist i alt etmeye vakit bulamayan askerde de,suç aramak gerekmiyor mu..?

Ve neden sürekli,suçu birilerine atmak yerine,çözüm üretmiyoruz..?
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2007, 02:46:21 ös Gönderen: hiario »

Ekim 11, 2007, 03:53:36 ös
Yanıtla #15

evet,hükümet bu konu da çok yetersiz kaldı da,asker ne yaptı peki..

Gerektiğinde ülkenin kendisiyle ilgisiz tüm mes'elelerine burnunu sokan,bu yüzden de dağdaki bir avuç terörist i alt etmeye vakit bulamayan askerde de,suç aramak gerekmiyor mu..?

Ve neden sürekli,suçu birilerine atmak yerine,çözüm üretmiyoruz..?

İyimisin sen? Teröristle çatışan zaten asker. Tehlikenin olduğunu son 1,5 yıldır bağıra çağıra söyleyen asker. Cumhuriyetin değerlerini korumaksa eğer bu burun sokmak değil burnu büyüklere uyarı vermektir.  Ayrıca o bir avuç terörist dediğin devlet kuracak nerdeyse. Çözüm kuzey ırak'a girmekse bunu asker daha önce de söylemişti zaten. Şu saatten sonra askerdi hükümetti bilmem kimdi artık yapıcı olmak lazım.
ars longa, vita brevis...

Ekim 11, 2007, 04:12:59 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

olayı sadece askeri operasyonla bitirilecek bir durum olarak görmek ve diğer boyutları dışlamak 23 yıldır süregelen bir durum ortaya çıkarmıştır. terörle mücadele sadece kaç terörist kafasına sahip olunduğunun hesabına bağlanırsa sorunun çözülemeyeceğini yaşanan süreç en açık biçimiyle bizlere gösterdi.

84 Eruh baskınıyla birlikte devletin resmi ağızlarının yorumları hiç değişmedi "bir avuç çapulcu", "küçük özal bile yeter" vs. ve her ölümün ardından "derin üzüntü duyuyoruz" "akan kan yerde kalmayacaktır" "kararlılıkla üstüne gideceğiz" "bu eylem bizim birlikteliğimizi ve terörle mücadeledeki azmimizi arttırdı" vs.

dahası var çeki düzen vermek için devletin bombalar attığını, baskınlar yaptığını, köyler boşalttığını vs. bugün bunları yapanlar "korkusuzca" ve "fütursuzca" açıklayabiliyorlar.

dahası var bu ülkede terörle mücadele adı altında, bir bölgenin yaşayanlarını hepsine terörist gözüyle bakılması, kimi oluşumların kürtler hakkındaki kabul edilemez görüşler serdetmesi ve bunun kimi kesimlerce kabul görmesi sonucu olay daha bi anlaşılmaz ve çözülemez duruma doğru ilerlemekte.

evet girelim, çünkü artık "öç alınmazsa çocuklar bile birden büyüyebilir"... 13se 130 kelle alalım 13.000 füze atalım kandil dağını yer ile yeksan edelim, sınırın 20 km. ilerisinde karakollar kuralım, hatlar çizelim, olağanüstü hal ilan edelim, toplumun tatmin olması için bu gerekliyse durmayalım yapalım, çıkabileceksek girelim... ya sonra?... sonra ne olacak?... BARIŞ mı?... bizim tabirimizle kuzey ırak'da onların tabiriyle ırak kürdistanındaki inşaat işlerini türk firmaları yapmıyor mu? o bölgede 17.000 yurttaşımız ekmek kazanmıyor mu? bölgeden 5 milyar dolarlık bir ticaret kazancımız yok mu? e doğru tabi üç beş çapulcu, pabucumun cumhurbaşkanı talabani, bi tarafımın artığı barzani...

ya sonra?... kuzey ırak'ın her santimetrekaresini bombaladıktan onbinlerce mehmeti oraya yerleştirdikten sonra, "bilmem nerede teröristlerin açtığı ateş sonucu..." veya "teröristlerin yerleştirdiği mayın sonucu..." ya da "pusuya düşürülen askerlerimizden..." diye başlayan haberlerle karşılaştığımızda ne yapacağız? o zaman nereye girmeyi düşüneceğiz?

terörle mücadele yalnızca kolluk tedbirleriyle yapılamaz. terörle mücadelede kendi yurttaşlarını fişleyerek, onların haklarını sınırlandırarak vs. ile de sonuca ulaşılamaz... askeri/kolluk tedbirlerinin yanında başka ne yapmamız gerekir diye düşünmenin de vakti geldi galiba... yoksa biz bi 24 yıl daha geçiririz bu olguyla...

sevgi ve saygılarımla.

Ekim 11, 2007, 04:17:11 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Alıntı
terörist dediğin devlet kuracak nerdeyse

Devlet mi kuracaklar..?

Bırak Allah aşkına,zaten pireyi deve yaptığımız için,bu hale geldik bu konuda..

Hudson Enstitüsünün düzenlediği toplantıyı da bir kez daha araştırmanı tavsiye ederim..

ve ben koskoca Türk ordusunun ( Ki teknolojimiz hiçte küçümsenecek derecede  değil,evet medyada silahlarımız İsrail'den,Amerika'dan geliyormuş gibi gösterilsede,ASELSAN da sebebi bilinmeyen nedenlerle öldürülen ((intihar süsü verilerek)) Türk mühendisleri,az şey başarmadılar),, BİR AVUÇ teröristle başa çıkamayacağına inanmıyorum..

Bu devlet kuracak dediğin adamlar,karınlarını köylüden zorla yiyecek alarak doyuruyorlar.

Evet,silahların seri numaraları,her ne kadar Amerika nın bu işte parmağı olduğunu göstersede,bizim amacımız da malesef bu terörü bitirmek değil..

Alıntı
Şu saatten sonra askerdi hükümetti bilmem kimdi artık yapıcı olmak lazım.

elbette,haklısın,daha önce de dediğim gibi,suçlu aramak yerine çözüm üretmek gerekir.

Ekim 11, 2007, 04:34:43 ös
Yanıtla #18

pire deve meselesini çoktan geçtiğine inanıyorum ki benim inançlarımla değil olay kara kuvvetleri komutanı bile artık aynı tehlikeden bahsediyor olay bir avuç denecek kadar küçümsenecek olay değil yarın biz ırakta karşımızda peşmergeyi bulacağız ve ağır silahlarıyla hakiki çatışmalar olcak elbette ordumuz son derecede güçlü fakat barzaniyi saf dışı edemedikten sonra terör tam gaz devam eder. ayrıca ırak'ta çatışırken o teröristler gelir yine kızılayda taksimde bombalar patlatırsa nolcak ne kadar önlemimiz var. asla küçünsenmeyecek bir durum var.
ars longa, vita brevis...

Ekim 12, 2007, 07:57:09 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Bu gün istihbarat örgütlerinin konuyla  sorumlu bürolarının  hükümete ve kurumlara önerisi K.ıgraga girilmemesidir...K.ıgraga yapılacak sınır ötesi bir operasyonda türkiyenin gerek global ,gerekse bölgesel anlamda mualif ve düşman yelpazesi genişleyecektir.Genişleyen düşman yelpazesine karşı alınacak olagan üstü tedbirlerse bölgesel yönetime seçimler öncesi eski oy potansiyelini kazandıracak ortam şartlarını ve propaganda fırsatlarını verecektir....Tabi bu olayın yanlızca görnen boyutu. Diger boyutlardaki yorumlamaya gelince bu kısım yazılan senaryonun  küçük bir ayrıntısı olarak kalıyor.
  Türk silahlı kuvvetlerinin  K.ıgrakta dogacak silahlı güç boşlugundaki payına gelince ,bölgesel ve kısıtlı denecek boyuttaki görüntüsü haricinde, çok geniş ve hükümetlerin politikaları ile degil büyük dünya düzeni ile alakalandıracak stratejilerle iç içe bir yapıda oldugu açık olarak görünüyor...
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..