Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: psişik yeteneği olan üye var mı ?  (Okunma sayısı 51355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 30, 2011, 10:05:04 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba,
Parapsikoloji hakkında internette çok sayıda bilgi var, merakım şu aranızda özel yeteneği(psişik yeteneği) olan birisi var mı ?

Saygılarımla,
418

Temmuz 31, 2011, 01:26:49 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sizin tanıdığınız psişik yeteneği olan biri var mı?
sayın 418 bu nasıl soru böyle? Hani her gittiğiniz yerde soruyorsanız bir şey demiyorum da. Burası ile alakası ne anlayamadım? Parapsikoloji bir bilim dalı değildir. New age ve 2012 uydurmadır. Kıyamet uydurmadır. Bundan 200 yıl sonra insanlar bu hikayelere çok güleceklerdir eminim. Kehanet yeteneği olanlara psişik yeti diyorsanız bilemiyorum, gerçi öyle bile olsa zaten dünya tarihinde 3-5 kişiyi geçemiyorlar. şiptın ana, baba vanga(vanga nine), nostradamus dayı. Merak ediyorum, hadi buldunuz, sonuç ne olacak? Ne düşüneceksiniz? Ne isteyeceksiniz?

Giyotin severliğimle...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 31, 2011, 09:20:43 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sizin tanıdığınız psişik yeteneği olan biri var mı?
sayın 418 bu nasıl soru böyle? Hani her gittiğiniz yerde soruyorsanız bir şey demiyorum da. Burası ile alakası ne anlayamadım? Parapsikoloji bir bilim dalı değildir. New age ve 2012 uydurmadır. Kıyamet uydurmadır. Bundan 200 yıl sonra insanlar bu hikayelere çok güleceklerdir eminim. Kehanet yeteneği olanlara psişik yeti diyorsanız bilemiyorum, gerçi öyle bile olsa zaten dünya tarihinde 3-5 kişiyi geçemiyorlar. şiptın ana, baba vanga(vanga nine), nostradamus dayı. Merak ediyorum, hadi buldunuz, sonuç ne olacak? Ne düşüneceksiniz? Ne isteyeceksiniz?

Giyotin severliğimle...
Sayın Prometheus,

Tanıştığım oldu, eliyle insanları devirebiliyordu bana denemesini istedim müsbet bir bilimle uğraşan biri olarak, birşey hissetmedim desem yalan olur ama beni deviremedi... bir çok devlet bu tarz konulara para yatırması ve araştırma yapması beni olabileceği konusunda düşündürdü, ama o olay harici gerçek hayatta yanyana geldiğim biri olmadı.... eminim bir mantıklı açıklaması vardır olayın bilemiyeceğim fakat gerçekten ilginç bir deneyimdi benim açımdan....
kıyamet hakkındaki görüşüm şu dünya bir süre sonra insan oğluna yetersiz kalacağı inancındayım yada savaşlar sonucu yok olma ihtimali var buda kıyamet zaten....
medyumluk kehanet vs... ilginç konular fal bile baktırmıyorum gerçek hayatta ama belgesellerini seyretme imkanım oldu ve dediğiniz gibi nostradamus dayı herzaman doğru sonuçlar söylemedi yanlışları yanıldığı ve yanlış hesaplamaları var kendisinin....
işin soru kısmına gelince konu parapsikoloji başlığı altına açıldı :) ve bir çok yazı var bu tarz yeteneği olan birini bende şahsen var ise merak ediyorum....
bir çok forumda konu var kimse yeteneğinden bahsetmiyor ... bu konu hakkında üniversitelerde branşlar açıldı ödenekler ayrıldı....
ben şahsen öyle birşey var ise bile şuanki teknoloji insan beyni ve teknolojisi hakkında çok az birşey bildiğini düşünmekteyim , o yüzden kesin birşekilde bu konu hakkında konuşmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyim....
bundan seneler evvel kuantum fiziği kanunlarını bilen yoktu , şuan o kuantum fiziğindeki gariplikleri hesaplayan bir bilim dalı mevcut....

Saygılarımla,
418

Ağustos 01, 2011, 10:37:57 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim var :) bazı insanları gözümde büyütebiliyorum :D
Her şey bir adımla başlar...

Ağustos 02, 2011, 12:38:06 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

O'na dua ederken, beni dinlediğini hissediyorum. Sanki bir bağlantı oluşuyor birden.

Ağustos 02, 2011, 01:52:13 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Rusya'da ve Türki Cumhuriyetlerde üniversitelerde bu gibi konularda eğitim veriliyor diye duymuştum. Objektif adlı haber programına Türki Cumhuriyetlerden gelen biri çıkıp gökyüzündeki bulutları elleriyle bionenerji uygulayarak bir araya toplamıştı. Seyircileri uzaktan itip düşürüyordu. Bilimsel alt yapısını bilemiyorum fakat psişik güçleri olan insanlar var.

Yine dini kaynaklarda Hz. Muhammed'e süikast için bakışı kuvvetli birinin kullanıldığı, gözleri güç kazansın diye günlerce bağlanıp Hz.Muhammed cuma hutbesinde ayaktayken gözlerini açınca Cebrail A.S.'ın inerek Hz.Muhammed'in omuzundan aşağı itip oturttuğu ve adamın bakışıyla mescit duvarının yıkıldığı rivayet ediliyor. Cuma hutbesinde ayaktayken imamların aniden oturup biraz sonra tekrar kalkması da bu nedenle sünnet olarak kalmış deniliyor. Nazar kavramı konusunda nazar insanı mezara hayvanı kazana koyar diye atasözleri oluşmuş.

Bionerji ve reiki ile ilgilenen arkadaşlarım vardı onlardan gördüklerimi masaj yaptığım kişilere uygulamıştım bir süre. Fıtık nedeniyle ağrıdan kıvranan kişilerde etkili olduğunu görmüştüm. Fakat bu gibi ilimler bilinçsiz yapılınca yapana ciddi zararlar verebilir. Yani reikicilerin değindiği gibi evreni saran sonsuz bir enerji var ve bu enerjiyle kontakt kurarak insana dokunulursa şifa verir; fakat kişi bu enerjiyle kontakt kuramadan başka insana dokunursa kendi hayat enerjisini dokunduğu insana aktararak ileride sağlık sorunları oluşabilir diye inanıyorlar.

Saygılarımla.

Ağustos 02, 2011, 04:25:20 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

ben bu tarz şeyleri şarlatanlık içinde kullanıldığı inancındayım, benim deneyimim hristiyan bir ingiliz pastordu bunu deneyen beni deviremedi ama bi enerjiye benziyen bişi hissettim, bununda dinle ilgili olduğuna inanmıyorum hristiyanlığa inanan biri değilim, bu tarz şeyler doğu kültürlerindede var, ben o tarz şeylere inanmıyorum kulaktan gelme yok şeh şunu yaptı yok bunu yaptı vs... şehler uçmaz müritler uçurur diye bir söz var bu tarz şeylerin mübala olduğunu düşünüyorum...
belki  doğuştan bu tarz yeteneği var adamın herhangi bir dine inandı o yeteneğinide o şekilde kullandı bunun dinle ilgisi olduğunu düşünmüyorum....
üniversiteler gibi müsbet kurumların para ayırdığını okuyunca bu tarz şeyleri araştırdım eskiden internet ortamında, bir bilgiye görede istihbarat örgütleri kullanmak için özel adamlar kullandığı söyleniyor yada hitlerin psişik güçleri olan budist tarzı inanca sahip rahipleri olduğunu söyleyenlerde var ama malesef düzgün bir kanıtın olmadığını düşünüyorum bu konularda, yani adam durup dururken reset atmış gibi yere düşmesi ayaklarının boşalıp düşmesi ilginç...
bu adam müslüman oldum peygamber milleti düşüren güç verdi vs.. şeklinde konuşsa, kendisi tarikat kursa bide kitap yazsa alın size yeni bir akım mucizesi olan şeh....

Saygılarımla,
418

Ağustos 02, 2011, 05:07:24 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu ve bununla bağlantılı konularla ilgilenen dostlara bir iki önerim var.

Her şeyden önce konuları ve uygulamaları birbirine karşıtırmamaya özen göstermenizde yarar vardır.

Burada din ya da dinsel inanç, bilim ya da bilimsel gözlem birikimi, hurafe ya da uydurmaca olayını birbirine karşıtırmamak gerekir.

Bu başlıkta kullanılmış olan "psişik yetenek" terimi bile yanlış aslında. Bununla denilmek istenen nedir? Telepati mi, telestezi mi, telekinezi mi, radyokinezi mi, biyoenerji uygulaması mı, kuantum mekaniği uygulaması mı?

Bu bağlamda bilinenler, yapılanlar, anlaşılanlar, anlaşılmayanlar vardır. Bazıları tıpla bağlantılıdır bazıları alternatif tıpla. Bazıları tıpla bağlantısızdır. Bazısı doğrudan bilim alannına girer bazısı okült sayılır. Bu arada siz bazısını okülk sanırsınız ama değildir; bilimsel açıklaması vardır ama açıkça ortaya konulmamıştır.

Sayın 418'in dediği gibi bu işlerin içine bol miktarda şarlatanlık da girer. Ancak konu ayakta duran bir kişiyi ona hiç dokunmadan yere düşürmekse, bu pek büyük bir sorun değildir, ben bile yapabilirim, nasıl yapıldrığını pratikte öğretebilirim ama isterseniz burada yazarak anlatmam çünkü bu doğrudan deneyimle edinilen bir pratiktir. Bel ağrısından yakınıyorsanız ve bu sinirler ile bağlantılı bir olay ise, belki temassız masj yöntemiyle size yardımcı olabilir ve ağrınızı giderebilirim ama bu ancak o an için geçerlidir; eğer fıtığınız şişmiş ve omurilik içinde sinirlere baskı yapıyorsa bunun çaresi ya çok esaslı bir yer jimnastiği ile bel adalelerinizin iyice güçlenmesini sağlamak ya da ameliyattır; buna nörolog değil, nöroşürjist karar vereibilir.

Kuartz, ametist, malahit, bakır sülfat (göztaşı), magnetit gibi kristalli oluşumların kullanımı üzerinde de bilimsel açıklamalar vardır. Bunlrın öyle psişik konularla bağlantısı yoktur.

Tüm bunların ötesinde acaba psişik yetenek deyince beşinci boyuta geçebilme olgusundan mı söz ediyorsunuz?... Bu bağlamda hayli zamandan beri forumumuzda görünmeyen Sayın Prenses Isabella'nın profiline girerek onun birkaç yıl önce yazmış olduklarını okumanızı öneririm. İlginçtir.

Benim bu gibi konulardaki bilgim ve ilgim nedir?

Yoktur.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 02, 2011, 06:25:45 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Fizik bıranşını bitirmiş biri olarak şunu rahat bir şekilde söyleyebilirimki, quantum fiziğinin kesinlikle uzaktan yakından psişik yada doğa üstü birşeyle ilgisi yoktur, fakat bu tarz konuları malesef kuantum fiziği ile özleştirmeye kalkan insanlar bulunmakta piyasada bir çok bu konu ile ilişkili malesef kitaplar mevcut bu kitaplar yerli ve yabancı yazarlar tarafından işlenmiştir,
bu işin ilmini yapmış adamlar bilirlerki, kuantum fiziğindeki belli belirsizlikler vardır bunların temel nedeni bizim kullandığımız matematik ve ölçüm aletlerden kaynaklanmasıdır, bu kaynaklanan ölçüm hatalarını minimal hale getirmek için teoriler geliştirilmiştir ve yüksek matematik kullanılmıştır... kuantum teorisi bilindiği gibi hemen kabul görmemiştir, kabul görmesi için bir teorinin bile, somut birşeyler olması gerekmektedir, Sayın Einstain'ın teorisi gereği güneş tutulması incelenmiştir ışığın yerçekiminden bükülme olayını ve buna bağlı yıldızlardan gelen ışığın ağır bir kütleden geçerken sapmalarını Sayın Einstain matematiksel olarak ifade etmiştir....
Kuantum fiziği çok geniş bir konudur bu konuya üniversitedeki öğretim üyelerin bile vakıf olması zordur, en ufak bir terim için senelerini harcayan bilim adamları vardır...
burda değinmek istediğim nokta nedir bu tarz konuların kesinlikle alakası yoktur, fakat bu işin imini yeterli yada yetersiz düzeyde okumuş kişiler, bu teoremlerin bazılarını psişik yada farklı canlıları açıklamaya kadar götürmüşlerdir, bu kötü birşey değildir, sadece o yorumdur, kuantumdaki bir olaya hitaben, bide fizik bıranşında en ilgi çeken kavram kuantum fiziğidir insanları kendisine çeker, bunu açıklamamda Sayın ADAM'a bir cevap niteliğinde değildir kuantum fiziği ruhlarla yada farklı konularla ilgilenmez.... mikroskobik alemle ilgilenir maddedir temel ilgi noktası ve etkileşimi....
ilerde belki bilimsel olarak açıklanır biz ruhu lab. ortamında yakaladık üzerinde deney yapıyoruz tarzında yada tahtalı köye bir delik açtık herkez istediğini ziyaret edecek tarzında o zaman ilişkilenebilir....

Sayın ADAM ,

konularda boğulmak yerine, böyle bir deneyim geçiren arkadaşları dinlemek daha doğru gibi geldiği için yazdım , benim hiç bir konuya ön yargılı bakma gibi bir durumum yok, bir hükümet bir olay hakkında özel grouplar oluşturup para harcaması yapıyorsa demekki birşey vardır...
bence geçmişte yaşamış insanlar en az şuan yaşayan insanlar kadar zeki olduğunu düşünüyorum , yer yüzünde bir çok din var binlerce belki milyonlarca, mahallenizdeki bir kişi kendini peygamber ilan ettiğinizi düşünün, adamla dalga geçmeye başlarlar, o dalga geçen adamın eliyle işaret ettiği kişinin düşüp bayıldığını düşünün ?? sonra adam geri gelecek bana saygısızlığından düştü yaratacı çarptı vs.. yada kendisi ....
sonra ne olurdu sanırım adamın peygamberliği tescillenirdi yada cadı denilip yakılır bilemicem.... eğer araştırma yaparsanız maya kabilesi çok zeki bir kabileydi , matematikle uğraşırdı, yaptıkları takvim hala konuşuluyor, bu kadar pozitif bilimle uğraşan bir kabilenin insan kurban etmesi çok ilginçtir....
aslında bu başlık hepsini kapsayan genel bir başlık yani bir kişide bir özellik varsa bunu yandallar içinde ele alına bilir bir durum .... o yüzden bu başlığı açtım.....

Saygılarımla,
418

Ağustos 03, 2011, 12:03:24 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Şarlatanlık konusunda sayın 418 ve sayın ADAM'a katılıyorum. Malesef sadece bu tip ilimlerde değil pozitif bilimde de şarlatan çoktur.

Bu tip metafizik ilimler her bünyenin kaldıramayacağı şekilde bazı insanlar açısından  tehlikeli olabiliyor. Kendimden örnek vermem gerekirse bir psikiatri kliniğinde masörlük yaparken hastaların üzerinde masaj anında dua ve bionerji tekniklerini denemiştim. Hastalar benden aşırı derecede memnundular.  2 ay sonra fiziksel ve psikolojik olarak bir kaç senede zor toparlanacak kadar kötü hale gelmiştim. Daha sonra insanın kendi hayat enerjisini aktarma tehlikesi olduğunu öğrenince uygulamayı ve masörlüğü bıraktım.

Benim dikkatimi çeken alternatif tıbba dayalı bu tip metafizik ilimlerde örneği vücuttan aktığı hayal edilen enerji  kanalları veya meridyenler pozitif tıbbın ispatlayamadığı için  anlam veremediği kavramlardır. Fakat bu meridyenler üzerinde doğru ve uzman ellerde çalışılınca akupunktur veya akupressür masaj teknikleriyle mucizevi tedavilerle karşılaşmak mümkündür. Mucizevi dememin nedeni örneğin pozitif tıbbın başa çıkamadığı iltihaplı romatizma gibi sorunları akupunkturla yıllarca süren tedavi sonucunda tamamen çözebilmek mümkündür.

Anadolu kültüründe de el alma olayı var. Şimdilerde yok tabiki bu yok olan bir adet oldu. Örneğin benim rahmetli teyzem maneviyatı çok kuvvetli bir kadındı ve kanser tarzı hastaları bile dua okuyarak iyileştirirdi. Fakat ücret hediye gibi şeyler almazdı.

Bu gibi kişiler üzerinde yapılan bilimsel deneyler var mıdır bilemiyorum. Bu konuda meraklı ve araştırmacı arkadaşlara sormak lazım.

Saygılarımla.