Masonlar.org - Harici Forumu

Masonluk Bilgidir. Bilimdir. Ilimdir. => Milletler Tarihi => Tarih => Misir => Konuyu başlatan: sun - Kasım 10, 2006, 07:47:05 ös

Başlık: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 10, 2006, 07:47:05 ös
Piramitler hakkında söylenmeyen kalmadı ve hala sırrı açıklanamadı ama benim inandığım saydığım bir profosorün açıklaması kısaca şu;

Mısırlıların teklonojisi gelişmişti ve bundan dolayı maddenin hem eksi (-) hem de artı (artı) ağırlığını keşfetmişlerdi. Yani taşları 0 ağırlıkla yerleştiriyorlardı. Kısacası bu iyi peki neden teklonoji günümüze kadar gelmedi diyeceksiniz. Dünyada şuan atom bombası biyolojik silahlar var. O zaman da vardı ve atom harbi oldu ve dünyada çok az kişi kaldı. Dünya tekrar kedini yeniledi.

Bencede bu atom harbi yakın gelecekte olucak ve en başa tekrar döneceğiz.

Yorumlarınızı bekleyorum...
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Kasım 10, 2006, 07:59:35 ös
Aciklama bana birazcik kurgu gibi geldi. Madde, anti madde'den bahsediyorsaniz degisik bir boyuta gider tartisma. Atom harbi ve diger harplerden sonra teknoloji hic kaybolmadi, aksine ilerledi. Son yuzyila bakarsaniz ne kadar buyuk teknolojik adimlar atilmis oldugunu, basit bir mekanizmanin gunumuzde ne kadar gelismis versiyonlarinin kullanildigina sahit olacaksiniz.

Atom harbi yuzunden teknoloji kayboldu da, geri kalan butun tarihi eserler, kaynaklar nasil ayakta kaldi?
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: MASON - Kasım 11, 2006, 04:11:32 öö
bende ilginc bir yorum oldugunu dusunuyorum. elbette nelere inanacaginiz sizin tercihinizdir yanliz bana inanmasi biraz zor bir teori olarak geldi.

ama suda bir gercek, piramitler ile ilgili hala bircok sey acikliga kavusturulabilmis degil. bu yuzden, bu konuda nelerin dogru oldugunu belirlemek biraz zor.

colun ortasinda 3 tane uzaydan bile gorulebilen piramit yapiyorlar ve bunlarin iclerinide labirent gibi dizayn ediyorlar. kulaga imkansiz geldigi icin, baska fikirler dusunduruyor.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 12, 2006, 08:55:49 ös
Tahmini olarak m.ö.(millattan önce) 3000 yılında yapılan eski krallık döneminde yapıldığı zannedilen cize piramitleri keos, kefren ve mikerinos isimleriyle firavun tarafından yapılan piramitlerdir. Bu 3 piramit dünyanın en büyük piramitleridir.
Cize piramitlerinin diğerlerinden farkı içlerinde yazı olmaması ve nasıl yapılmadıklarının hala ispatlanamaması. Cize burda gizemli esrarlı anlamındadır.
Yazı yok resimler var sadece içinde. Piramitler sadece mısıra özgü değildir. Güney America da azteklerde yapmışlardır. İlerlemiş teklonojimize rağmen şuan bile keos piramiti yapılamamıştır. M.Ö 3000 Yıl evel yapılan piramiti günümüzde yapamıyoruz. Tanrının Arabaları (yazar Dnikel türkçe okunuşu ile yazdım ismi orjinalini hatırlayamadım )adlı kitabı hatırlayın orda bir mağrada çizilen resimlerde uçaklar vardı. Ama kanatlı değildi kanat yoktu. Danikel atom harplerinin olduğuna dair kayalar üzerinde kesin izler olduğunu söylemektedir.
Keos piramitinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünya arasındaki mesafeyi veriyor. Piramitin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam 2 eş parçaya bölüyor. Bu çok ilginç bir şey . Taban çevresinin yüksekliğinin 2 katına bölünmesi pi sayısını veriyor. 3,1416 SAYISINI VERİYOR. Piramit tam olarak dünyanın merkezinde bulunuyor. Öyle bir noktadaki Çevresinden bir paralel çıkarsak bu denizleride karalarıda 2 eş parçaya bölüyor. Piramitin çok çalışkan işçileri yani diyelim çok çalışkan işçileri olağan üstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını düşünürsek piramitteki 2.5 milyon taşın 250 bin gün yani 664 yılda tamamlanması gerekir. Bu da olağan üstü bir çalışmayla. Ancak piramit 20 ile 30 yıl arasında bitmiştir. Herşey olağan üstü.Taşların herbiri 20 tondur. Bu taşların temin edilecek yerler yüzlerce km uzaklıktadır.Bu taşların henüz tam olarak nasıl getirdikleri bilinmemektedir. Piramit kimin adına yapıldıysa yılda 2 kez güneş girer doğruğu ve tahta çıktığı günler. Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları bulan 12 kişi kanserden ölmüştür. Bu da şu bilgiyi ortaya çıkarır m.ö. 3000 yıl evvel atom biliniyordu. Mumyaları dokunacak kimseleri cezalandırmak amacıyla radyo aktid madde koymuşlar. Yani kesinlikle bundan 5000 yıl evvel atom bombası radyoaktif bombalar, ranyoaktivite biliniyordu. Piramitin içinde radar gibi aletler çalışmamaktadır. Piramitin içinde süt bir kaç gün taze kalır sonunda ise bozulmadan yoğurt haline gelir. kirletilmiş su arıtılmış olarak alınabilir. Birkiler daha çabuk gelişir. İçinde belirli miktarda bekletilen su yüz losyonu olarak kulanılabilir. Yemek artıkları hiç koku yapmadan mumyalaşır. Piramitin içleri yazın soğuk kışın çok sıcak olur.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 12, 2006, 09:10:57 ös
En başta yaptığım yanlış size açık net ve ayrıntı belirtmemem. O yüzden size saçma geldi şimdi ki düşüncelerinizi merak ediyorum. Şimdi ki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Tüm yazığım bilgileri araştırabilirsiniz hepsi gerçek bilgiler.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: MASON - Kasım 12, 2006, 11:02:30 ös
sanirim bilim teknik dergisinin eski bir sayisinda vardi bunlar bende okumustum. kulaga inanilmaz ama gercek gibi geliyor. guzel bir arastirma yapmissiniz tesekkurler.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 12, 2006, 11:11:33 ös
Bunlar bilim adamları tarafından kanıtlanmış bilgilerdir ama yanlış olması çok düşük ihtimal bile olsa var.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 12, 2006, 11:16:14 ös
Küçük bir hatamı gödüm keos değil o piramitin ismi keops özür.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: MASON - Kasım 13, 2006, 09:04:20 öö
Cize de Giza olmasi lazim sanirim. Guzel bir arastirma olmus.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Kasım 14, 2006, 05:11:15 ös
Bunlar bilim adamları tarafından kanıtlanmış bilgilerdir ama yanlış olması çok düşük ihtimal bile olsa var.
Yazdiginiz cogu seyi ben de okudum, ve dogru olduklarina inaniyorum. Beinm ilk mesajda karsi ciktigim, atom bilgisinin veya diger olaganustu olaylarin olup olmadigi degil, bir atom savasi sonunda teknolojinin kaybolmus oldugu idi. Ihtimal var fakat gercekci gorunmuyor. Hatta bu ihtimalleri uzaylilara da cekebilriz. Ellerinde boyle bir teknoloji olan bir uygarlik hafiza silme yontemleri de kullanmis olabilir. Bu da bir teori :)
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Kasım 25, 2006, 11:02:47 öö
Hafıza silinmiyor atom harbinden sonra insan düşünce yeteneyini kaybeder.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: MASON - Kasım 25, 2006, 11:06:52 öö
anlayamadim. son yazdiginizi biraz daha aciklarmisiniz?
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Aralık 01, 2006, 07:21:24 ös
Hafıza silinmiyor atom harbinden sonra insan düşünce yeteneyini kaybeder.
Ok, peki butun dokumanlardami siliniyor? Sonucta onceden olmus bir atom harbi (sizin teorinize gore) tekrar yaratilabiliyorsa, kalan (eger kalmissa) dokumanlar da okunabiliyor olmasi lazim.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: MASON - Aralık 02, 2006, 10:07:32 öö
Alıntı
Piramit yapımında çalışan işçiler köle değil bilakis özel seçilmiş iyi işçilerdi. Yeni bulunan kazılarda işçilerin yaşadığı kent ortaya çıktı. Bulunan hayvan kemiklerine göre çok iyi beslendikleri görülmüş.

Piramiti yapan kisilerin cok OZEL kisiler oldugu konusunda bende hemfikirim. Cok OZEL kisilerdi. Elit bir kesimdi bence.  :)

Alıntı
Piramitlerin yapıldığı zamanlarda Nil nehri bunların yakınından geçiyordu. Bazen nehrin karşı tarafında serap görüntüsü oluşuyordu. Bu kutsal bir olay olarak görülüyordu. Bu görüntüde piramit ters bir şekilde durur. Piramiti sivri ucu aşağı gelecek şekilde ters çevirdiğinizde aslında yapının buna göre inşaa edildiğini görürsünüz. Tavandaki basamaklar bulunmasının nedeni de budur. Firavun hazinesi ve kayığı da bu pozisyonda en tepeye gelir( Normalde yerin altındadır). Sonuçta Firavun uyanıp kare şeklindeki uçuş pistinden taşıtına binip Ra'ya gidebilecektir.

cok ilginc bir teori. ilk defa duyuyorum ama dogru olabilir. mantikli.

Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Aralık 02, 2006, 02:53:23 ös
Atom harbinden sonra düşünce yeteneğini kaybeden insanlar ortaya çıkıyor dolayısıyla hafızalarıda silinir. Sonra dünya tekrar yenilenme sürecine giriyor. Kusura bakmayın vaktim olmadı sorunuza cevabım uzun sürdü.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Aralık 02, 2006, 02:57:41 ös
Atom harbinden bahsediyoruz dokumanlar sizce kaybolmayabilir mi ? Rusyada şuan dünyayı 3 kez yok edebilecek atom bombası var. kalanlar da micro organizma ve benzeri şeyler. Geçen yıllarda 250 bin yıllık bozulmamış insan organizması bulundu. denizin bir kaç bin yerin altında.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Aralık 03, 2006, 09:17:13 öö
ben 250 bin yıllık insan demedim. Mikro oranizma. İnanması şuan güç olabilir ama ileride inanması çok kolay gelicek.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Aralık 04, 2006, 09:13:24 ös
Atom harbinden bahsediyoruz dokumanlar sizce kaybolmayabilir mi ? Rusyada şuan dünyayı 3 kez yok edebilecek atom bombası var. kalanlar da micro organizma ve benzeri şeyler. Geçen yıllarda 250 bin yıllık bozulmamış insan organizması bulundu. denizin bir kaç bin yerin altında.
Saniyorum bir yanlis anlasilma soz konusu. Kalbolmama ihtimalinden degil Kaybolma ihtimalinden bahsediyoruz. Geri kalan bircok seyin kurtulmus olup ta sadece belli bilgilerin/bilincin/ogretilerin vb. kaybolmus olmasi ihtimalinden.  Hafizalari silecek kadar kuvetli bir atom harbine piramitlerin nasil dayamnis olabilme ihtimalinden (zira atom bombasi bayagi yikici bir guc)

Saniyorum daha once de sormustum, atom harbinden kastiniz madde-anti madde kavrami ise o ayri bir konudur  .
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Aralık 04, 2006, 09:32:47 ös
Ne biliyoruz belki piramitler sadece iskelet. Atom harbinden sonra geri kalan sadece o gördüğümüz piramitlerdir belkide...
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Aralık 04, 2006, 10:13:26 ös
Belki, ama saniyorum konu biraz gercek disi olmaya basladi.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: sun - Aralık 04, 2006, 11:32:14 ös
Ben en başlarda piramitlerin özelliklerini yazmıştım sizce akıl alabiliyormu onların o piramitleri yaptıkları, günümüzde japonya yapmakta zorlanırken o zaman mı adamlar yaptı o piramitleri. Yada bir ihtimal uzaylılar yaptı. İsterseniz başa dönüp bir bakın tek bir taşın kaç ton olduğu yazıyor ve bir çok şey bence iyi okuyun. Priska söylediğin benim söylediklerime ters düşmüyor belki o zamanın hükümdarı atom harbinden bilgileri sağlamak amaçlı yapmış olabilir. sence nasıl yapmışlar bu piramitleri hiç bir fikrin var mı ?
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: fbracer - Aralık 05, 2006, 06:09:15 ös
Ben en başlarda piramitlerin özelliklerini yazmıştım sizce akıl alabiliyormu onların o piramitleri yaptıkları, günümüzde japonya yapmakta zorlanırken o zaman mı adamlar yaptı o piramitleri. Yada bir ihtimal uzaylılar yaptı. İsterseniz başa dönüp bir bakın tek bir taşın kaç ton olduğu yazıyor ve bir çok şey bence iyi okuyun. Priska söylediğin benim söylediklerime ters düşmüyor belki o zamanın hükümdarı atom harbinden bilgileri sağlamak amaçlı yapmış olabilir.  sence nasıl yapmışlar bu piramitleri hiç bir fikrin var mı ?
MASON kardesimin vermis oldugu cevaba katiliyorum. Efes harabeleri, pantheon vb. de zamanina gore yapilmasi cok zor yapitlar fakat sonucta yapilmislar. Eger cok detaya ve teorilere girersek, uzaylilarin bile yapmis oldugunu iddia edenler var. Soylediklerinize katilmiyor degilim, sadece atom harbi teorisi bana mantikli gelmedi o kadar. Sonucta fikir alis verisi yapiyoruz. Elimizdeki mevcut bilgilerle, onerilerimiz teoriden oteye gidemiyor malesef. Umarim bir zaman gelir de(ve biz hayatta oluruz) kesin kanitlara ulasabiliriz. O zamana kadar her ne dersek diyelim, baska teoriler de ortaya cikacaktir, ve bu teorileri kanitsiz ne cokertebiliriz ne de onaylayabiliriz.
Başlık: Ynt: Piramitler
Gönderen: Fraternis - Nisan 01, 2007, 04:49:29 ös
İlginç bir şey okumuştum piramitlerin yapımına tepeden başlanmıştır diyordu bu nasıl oluyor bilemiyorum ancak ilk koyulan parçanın en tepedeki üçgen olduğunu düşünmek dahi hayret verici bununla birlikte pramitlerden önce belkide M.Ö. 12.000-16.000 lerden beri burada medeniyet olduğu ve Sfenksin pramitlerden çok daha önceki bir zamanda inşa edilmiş olduğu görüşü vardır.

Bence sorulması gereken şey kim yaptı nasıl yaptı değil neden yaptı ? olmalı.

Bir insan uzaydan görülebilecek bir nesneyi neden yapar? bu insanlar uzay hakkında ne kadar bilgiye sahiptir ya da uzaydan görüleceğini bilerek mi yaptılar ?

Tüm bunlara verilen cevaplar düşünüldüğünde aklıma Star Gate ( yıldız kapısı ) adlı film geliyor.

Son zamanlarda Mars yüzeyinde Sfenks başına çok benzer bir silüyet bulunmuş ben google dan bulup izlemiştim video olarak Nasa yayınlamış. Bu bir film senaryosu değilse peki o zaman nedir ? yalnızca tesadüf mü ? yoksa birileri gelip bunları yaptırdı ve tekrar geldikleri yere mi döndüler zaman henüz çok genç bir kavram tartışmalı hala nasıl işlediği bilinmiyor. Galaksiler arası gidilemezken yıldızlarda zaman nasıl işliyor ? kimbilir belki bu sorularında yanıtları bulunabilir.

Bence bu mimari yapıları pekala dünya insanı yapabilirdi. Ancak bu mimariyi tasarlaması ve uzaydan görülebilecek şekilde inşa etmesi kayıp uygarlık Mu ya atfedilen pramit mimarilerinin çok daha öncesi olduğu düşüncesine kapılmama sebep oluyor sanki dünya dışı birileri '' Biz Burdaydık '' demek istemiş biri İmzasını atmış ve gitmiş.

Mitolojileri düşünürsek Mitolojik Tanrılar insan benzeri ancak daha üstün vasıfları barındırıyor insanlar bunları Dağlarda ya da Gökyüzünde yaşıyor olarak biliyor neden uzaydan gelmiş olmasınlar.

Film sektörü yazarlar ve bilim adamları için bulunmaz nimet Mısır Maya Nakal Grek Mezopotamya neredeyse hepsi aynı zamanda aynı tarzda gelişmeye başlamış ve benzer unsurlar bugünde görülebilir durumda.


Saygılarımla.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: Hamlet - Nisan 01, 2007, 05:42:24 ös
oncelike ne yazikki soylenenlerin hepsi teoride kaliyor gercek ve kanitlanmis olan bir bilgi yok bu cok uzucu diyecegim.

Alıntı
Bence sorulması gereken şey kim yaptı nasıl yaptı değil neden yaptı ? olmalı.
bence hepsi olmali. cunku, Kim,Nasil, Neden sorularindan herhangi birini bulabilirsek, digerini bulmamiz daha kolaylasir. Neden sorusuyla digerlerinin degeri ayni bence.

Alıntı
Bir insan uzaydan görülebilecek bir nesneyi neden yapar? bu insanlar uzay hakkında ne kadar bilgiye sahiptir ya da uzaydan görüleceğini bilerek mi yaptılar ?
ya uzaydan goruluyor dediklerine bakma. marstan gorunmuyor sonucta. atmosferden cikip biraz daha duz devam ediyosun oralardan gorunuyor iste. yani bence cok ta oyle, Uzaydan Gorunuyor demeye gerek yok. ama misirlilarin uzayla ilgili bilgileri konusunda sana katiliyorum. astroloji ile derin olarak ilgilenen belkide ilk topluluk onlardi. tanrilarindan, zamanlarina ve yasamlarina kadar herseyi uzayda ve yildizlarda buldular. bu biraz ilginc haklisin.

Alıntı
Son zamanlarda Mars yüzeyinde Sfenks başına çok benzer bir silüyet bulunmuş ben google dan bulup izlemiştim video olarak Nasa yayınlamış. Bu bir film senaryosu değilse peki o zaman nedir ?
bence film senaryasudur. bu zamanda artik komplo teorileri o kadar fazlalastki , insanlar resmi yerlerden yapilan aciklamalara bile kolay kolay inanamiyor.

Alıntı
yoksa birileri gelip bunları yaptırdı ve tekrar geldikleri yere mi döndüler
Korkutma bizi. yok oyle seyler... :D

ayrica piramitlere yukardan baslama olaylari cok ilginc geldi bana. dogru olabilir bir isket yapip yukardan baslamis olabilirler. hatta bana gore, yukardan baslamalari (mimari olarak) daha kolay. ama ben buna acikcasi piskopatlik derim. hangi insan oglu boyle birsey icin yuzyillarini verir yaa..

Alıntı
sebep oluyor sanki dünya dışı birileri '' Biz Burdaydık '' demek istemiş biri İmzasını atmış ve gitmiş.
Abartma. Oyle birsey yapacak olsalar, direk dunyanin yarisini alir giderlerdi. Alin size imza diye :D

Belkide yapmislardir?????????
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: Fraternis - Mayıs 07, 2007, 11:12:57 ös
Piramitlerin içinde altın , gümüş gibi maddi değeri olan eşyaların yanında kimbilir belkide bin yılların mirası olan bilgilerde saklanmıştı.

Bir teoriye göre piramitlerin iç yüzeyi gibi dış yüzeyide hieroglif yazılar içerdiğidir. Birde temelinde bulunan odadan ve bu odada bulunan kutsal emanetlerden bahsedilir. Hiram Abif efsanesine kendi yorumunu getiren Christian Jaqu Hiram Usta ve Süleyman Peygamber adlı kitabında Sur şehrinden getirtilen Hiram Ustanın aslında Mısır 'ın en üst rahiplerinden eğitim görmüş kendiside üst derecelerden bir kişi olduğu ve Mısır 'dan kutsal emanetleri alıp önce Sur diyarına oradanda Süleyman Peygamberin hizmetine gittiğini , Süleyman Mabedinin temellerine bu kutsal emanetleri yerleştirdiğinden bahsetmiştir.

Saygılarımla.
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: GölGe - Ağustos 17, 2007, 11:59:36 öö
Sn. Mason'un piramiti yapan işçiler hakkında söyledikleri çok mantıklı aslında ama aklımın ermediği nokta şu Obi dostum sen ne dersin bu konuda sence işçiler yani elit ve üst sınıf işçiler birden bire nasıl ortadan kaybolur bence bunun üzerinde biraz konuşalım sen ne dersin
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: GölGe - Ağustos 17, 2007, 12:02:03 ös
ve bir de şu kutsal emanetler hakkında bence hala piramitlerin içersinde bir yerlerde saklı duran çok özel şeyler var valla korkmasam yani mısırın lanetinden gidip ziyaret ederdim ama hani farklı bir amaçla gittiğim için lanetlenmekten korkuyorum değil mi obi dostum  :D :D :D ;)
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: GölGe - Ağustos 17, 2007, 05:21:51 ös
Sn. Mason'un açıklamasına ilişkin olarak söylemimde çok ciddi bir yaklaşım sergilemiş olduğum ancak forum üzerinde bunun herhangi bir yanlış anlaşılmaya yönelik algılanmasına en küçük bir sebebiyet tarafımca elimde olmadan istemim dışında gerçekleşmişse ''ÖZÜR DİLERİM'' Sayın Mason
saygılarımla
Başlık: Re: Piramitler
Gönderen: GölGe - Ağustos 22, 2007, 10:02:28 ös
piramitler yaşamın başladığı ve bittiği yer ha çok ilginç