Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden yanlış tanınıyorsunuz?  (Okunma sayısı 7473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 16, 2011, 12:33:06 öö
  • Aktif Uye

Güneydoğu da görevli bir dostum bana sürekli bu yeni oluşumları övdü, peki dedim mason tanıyormusun diye sorduğumda 'tanıyorum, onlar dinsiz, kendi kapalılıklarında kendilerine çalışırlar' dedi. Bu lafına gerçekten çok üzüldüm. Bu tür insanlara karşı bilemiyorum nasıl bir tutum sergileyeyim. Tahminimce siz umursamazsınız bile.   
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 16, 2011, 01:21:40 öö
Yanıtla #1

Bu konuda kendi görüşümü şöyle açıklamak isterim;
Bir takım sırlara sahip herhangi bir kurum mutlaka bir takım iftiraların ve anlamsız teorilerin de kurbanı olacaktır. Belki garip örnekler olacak ama, ülkemizde(Türkiye'de) lavaboda 20 dakika dursanız "Tuvalette yarım saattir ne yapıyordun? ehehe" ; sokakta bir kızla beraber görünseniz "Oo kız arkadaş mı yaptın, yengenin adı ney?" gibi tepkilerle karşılaşabiliyorsunuz. Yani sürekli varsayımlara dayalı çıkarım yapmayı seviyoruz. Bunlar da genelde ya belden aşağı, ya da fantastik olaylara bağlanmaya çalışılıyor.
Bu bahsettiğim şeyin sebebini de içsel olaylara bağlıyorum. Kişisel başarısızlıklarımızı, yenilgilerimizi kabul edemiyor ve hep bir günah keçisi arıyoruz bence. Bu günah keçisi bazen bir arkadaşınız, bazen sınıf öğretmeniniz; bazen de masonluk ya da başka bir kurum oluyor. Hedefin ne olduğu önemli değil; yeter ki ufak bir açığı bulunsun.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ekim 16, 2011, 08:34:02 öö
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Felix Steiner çok güzel söylemiş de, burada elbette o mecazi anlamdaki açık verme olayından çok, somut olarak kapalı oluşun etkisi var. O da şöyle:

Bazı dinlerde bir başka dinle aynı çatı altına girmek günah, mekruh, kötü, aşağılık, berbat bir şey sayılır. Nitekim bir İslâm ülkesi sayılan Osmanlı Devleti'nde de durum böyleymiş. Zaten bu toplum içinde ve bu toplum ile birlikte, bu toplumun ayrılmaz bir öğesi olan Hıristiyan ve Yahudilerin azınlık sayılması, o zamanlardan kalma . (Bu da ilginçtir ha: İnançsız ya da Ateist olanlar azınlık sayılmamış, Müslümanlara eş tutulmuş ama Hıristiyan ve Yahudiler öyle sayılmıştır.)

Bir Müslüman bir başka dinden olan bir kişiyle aynı çatı altına girmez; giremez. Herkes kendi toplumu ile kandi çatısı altına girer. (Acaba bundan ötürü mü mason mabetlerinin tavanı yıldızlarla süslü ve bu açık gökyüzünü simgeliyor?)

Bizimkilere göre Hıristiyan ve Yahudiler isterlerse aynı çatı altına girebilirler. Onlar bizi ilgilendirmez. Fakat bizim insanımız yani Müslüman olması gereken kişi de o çatı altına girerse, Hıristiyan ya da Yahudi olamayacağıına göre, o dinsiz, kitapsız ve Allahsızdır.

Masonun bu şekilde tanımlanışı, sözlük ve ansiklopedilerimize de girmiştir. Oysa Batı ülkelerinde yani Masonluğun çok daha yaygın olduğu yerlerde böyle bir tanım göremezsiniz. Bunu sadece Katolik yobazlarıı söyleyebilir çünkü onlara göre tek din vardır ve Katolik olmayan her kişi zaten Tanrı'yı yadsımıştır.

Durum böyle olunca, belki bir okulda biraz öğrenim görmüş hatta belki üniversite bile okumuş ama yeterince aydınlanamamış bir kişi elbette masonlar için öyle diyebilecektir. Demektedir de...

Hep söylenir: "Masonlar bu konuda bir şeyler yapsın."

Hiç söylenmez: "Masonlar bu konuda ne yapsın?"

Bunun yanıtı "Kendilerini topluma doğru tanıtsınlar." gibi olacaksa sormalı "Nasıl?"

Bakın, bu forumda bir başka başlık altında birinin ya da bir topluluğun çok pahalıya mal olduğu açıkça belli kitaplarının, şurada burada bedava dağıtıldığından söz edilmişti, daha dün ya da önceki gün. O kitapların hepsi açıkça Masonluğa karşıdır. Kuşkusuz bu etkinlik o kadarla da kalmamaktadır. İnternete girin "Masonluk" yazın. En başta onların sitelerini görürsünüz.

Bunu anımsayarak, bir kez daha sormak gerek: "Masonlar ne yapsın ve o yapacaklarını nasıl yapsın?"

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 16, 2011, 12:52:11 ös
Yanıtla #3

Masonluk, sıradan insana, anlayamadığı sorunlara karşı bir çözüm olarak kafa rahatlığı sağlıyor. Özellikle küresel olayların, masonların veya buna benzer kapalı oluşumların tezgahı olduğu düşünülüyor. Bir de zaten insanlar böyle şeyleri seviyor. Senaryo çok sağlam çünkü. Kendilerinden farklı olan birileri var ve bunlar büyük ihtimalle kötüler. Çünkü geçmişte de kötü olarak görülmüşler. Üstelik bilinmiyorlar. Bu ortamda tek bir kişinin, herhangi bir ezoterik örgüte suç atması, bu söylentiyi dalga dalga çoğaltacaktır. İnsanlar bilinmeyen şeylerin "bilinemez" kalmasını istemezler. Bunun yerine sağlam bir senaryoyu tercih ederler. Doğru olsun olmasın, kanıtı olsun olmasın, bunlara bakılmaz. Senaryo eğer uygunsa, kafadaki soru işaretleri, insanı heyecanlandıracak derecede kaldırılmışsa, bu komplo teorisi, artık onun hayatına anlam katan şeylerden biri olup çıkar. Hatta adeta inanç olur. "İyi" bir mason örneği daima görmezden gelinir.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Ekim 18, 2011, 09:34:17 ös
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Geçen televıyozdan izledim. Ömer Çelakıl da hatta programda araştırmacı 4-5 yazar toplanmıs hepsıde felaket senaryolarından bahsediyolardı.
Hatta içlerinden biri Masonlar hakkında 27. dercede tanrıya inançta kalkar buna gerçek aydınlanma denir Masonlukta dedi Masonluk sapkınlıktan başka bişey deildir kutsal sövelyelerın zamanından başlayıp daha sonra değişerek Şeytana tapıcılığa kadar gelmişlerdir.^30. dereceden sonra Kabala ve seytanla iletişime geçmek için trans maddeleri öğretilir.Dünyayı seytanın gelişine hazırlamak için çalışmaktaıdırlar.Fakat bu şeytanla ilişki 30. derecede açıklandığı için diğer rütbedeki Masonlar bu durumdan Haberdar deildir.Masonizim siyonızım bu araştırmacı yazarlara göre aynı kefededilerler ve hatta masonlara yahudilikten kopma yahudi koruyucuları dıyen bile oldu.Garip araştırmacılardan biri yahudi hayranı ıdı hristyan hayranı ıdı bız muslamanlar hep acı cekegız dedı.onlar ayrıcalıklı allahu teala bunu soyluyor.Ziegest diye bi belgesel var. Bilmem izlediniz mi ? Onu izliyorum Hristayanlık ve dinler hakkında yeni şeyler sölüyor.Rockefellerllar hangi toplulukta ise yeni dunya duzeni kuruyolarmıs.Cip takıcaklarmıs bıze :D  Ben bir müslümanım yada ole sanıyorum.
Şimdi bu kadar söylemden sonra soracağim soru şu: Neyi doğru biliyoruz ki ? Yukarıdaki iddalarada yanıt verin lutfen Sürcü lisan ettiysek kalp kirdiysak affola
.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 19, 2011, 08:12:30 öö
Yanıtla #5
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Orta Çağ ve biraz da sonrasında bir kişi ya da kurum hakkında bir iddiada bulunuldu muydu, o kişi ya da kurumun bunun yanlış ya da yalan olduğunu ileri sürmesi durumunda yanlışlığı ya da yalan olduğunu kanıtlaması gerekirmiş.

Uygarlık gelişince  artık iddia sahibine düşer olmuş iddiasının doğruluğunu kanıtlamak. Nitekim günümüzde bu tüm uygar ülkelerde böyle. (Türkiyemizde aylardan beri süregelen hatta yılları bulmuş suçlamasız tutuklamalar,  sonra iddialar ve yargısı sonuçlanmamış yüzlerce kişi üzerindeki yaptırım istisna galiba. Burada konumuz politika değil ama söze böyle girince şu yaşadığımız garip ve biraz da ağlanası olguya  değinmeden geçemedim.)

Demek oluyor ki, kendilerini araştırmacı olarak ortaya koyan o kimselerin bu iddialarının doğruluğuna inanılabilmesi için, dediklerini kanıtlamaları gerekiyor. Axatırıcı olanak tanınmış, belki bir başka açıdan kendilerine güvenilmiş olması yetmiyor.

Ben derim ki: Kanıtlayamazlar çünkü böyle şeylerin hiçbiri yok. Bunların tümü uydurmaca, yalan, palavra, safsata.

Bunun üzerine siz şimdi benden mi isteyeceksiniz bu dediğimi kanıtlamamı?

Bir an için diyelim ki forum kuralları buna bir engel getirmiyor. Olmayan bir şey kanıtlanmaz ki.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 19, 2011, 09:37:36 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Valla ustadım var ve ya yok orası sizi igilendirir.'' İnsalık hakkında kötü sapkın düşünceleri olanlara Allah(C:C) 10 katı felaket versin''.Ben Mason kötüdür iyidir. Onun peşinde deilim zaten dikkat çekmek istediğim konu dünyada o kadar çok bilgi kirliliği varki müslümanlar arasında bile bir namaz kılışında 5 çeşit var benim bildiğim gördüğüm  sadece türkiyede 15 aşkın şıh seyh islam alimi var.Hristiyanlık deseniz keza ole ortaçağ döneminden sonra fransız ihtilalı ile Bir çok Hristayanlık mezhepleri ve yada grupları ortaya çıktı Yahu di kardeşlerimiz hakkında bilgi sahibi deilim.Mezhep durumları nasıl nasıl ınanışları var Krosher dışında hiç birsey bilmiyorum.Benide çok ilgilendirmiyor açıkcası naptıkları Allah dualarını kabul eylesin.Yalın bilgi yalın inanç yok artık dunyada herkez herkez hakkında bişiyler söluyor bişeyler yapıyor.Herkez de en ıyısının kendısı olduguna ınanıyor. Bi Örnek vereyım bi cematten mesela Gülen Cemati kendi koydukları adla Hizmet (ALLAHA HİZMET) öle diyorlar.allahrızası için yapıyoruz.Benim başımdan geçen bir olay bir müslüman olarak benide fazlasıyla üzdü.                   İstanbula gittim bir iş için orda  Bir abi ile tanıştım olay 2007 de oluyor ismini hatırlyamıyorum. abimizi tarikat inancı gereği ehlibeyttendi  onunla sohbet etmek ımkanımız oldu. Oo dedım sen ehlibeytten sin ha ne güzel dedim. Hımm dıyerek şaşırdı. Sen dedi nerden biliyorsun ehli beyti  dedimki akrablarım var  ehlibeytten bızımkkılerı gittiler iran kum şehirnde bile kaldılar eğitim için dedım.Çok hosuna gitti senı mezhep ne Falan ben dedim Hanefiyim Hoca Efendının grubuyla Yani Hizmetle ara sıra sohbetlere katılıyorum.Ya dedi onlar bizi sevmez !! Allah !! Allah Neden? dedim.severler ya dedım olurmu ole sey yok dedi sevmez şimdi Hizmettede rütbe var.Rütbesi yüksek abilerden gittim birinin yanına sordum muaviye olayında nedıyorsunuz yezıt olayında nedıyorsunuz?Ehlibeyt hakkında hoca efendi nediyor.dediki aldıgım sonun yanıtı aynen sole Yezit de Muavıye bizdendir.Yabana atmamak lazım.Ehlibeyttende de uzak dur.Hoca efendımız onları İslamın kıç kısmana hatta anüse benzetir. Ciddimisiniz Hocam dedim.
evet dedi.O gün bugundur hiçbir İslamı gruba Hizmet dahil sohbete muhabbete gitmiyorum.Burda dıkkatı çekmeyı ıstegım konu şu Nasıl bır egodur ki insanlardaki   bole kendı  dın kardesşlerı hakkında bole konsuyorlar dunya gıt gıde kırlenıyordu bırıncılıgı beyaza verdıler Beyaz kalın dostlarım surcu lısan ettıysek kalp kırdıysak affola Sonuc Muslumanlar bıle kendı ıcınde dogru tanınamazken sizden dogru tanınmanızı beklmıyorum Mason kardeşlerım

Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 19, 2011, 06:23:43 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Daha önce de belirttiğim gibi sırf risaleyi nurdan 3 cemaat çıkmış. Hepsi kendini tanıtıyor. Benim bir fikrim olacak yanlış tanınmamak için ama çekiniyorum söylemekten. Zaten mason kardeşlerin de aklına gelmiştir bu fikir. Kendimi yeterli gördüğümde açıklarım. Tartışırız.

Ekim 19, 2011, 07:36:42 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

ozelden msj atınız lutfen

Temmuz 06, 2013, 10:21:15 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Halkla iç içe olmak, onla bütünleşmek. Bir söz var çok seydiğim en iyi gizlenme ortada olmaktır. İnsanların önem verdiği yardımlaşma gibi bazı değerlerini, din zorlamasıyla değil, insan olmanın sorumluluğu gereği olduğu açıklanmalı.