Şeytan diye bir kavram yoktur. Şeytan Tanrının yokluğudur. Tıpkı sıcağın olmadığı yere soğuk dediğimiz, doğrunun olmadığı yerde de yanlış dediğimiz gibi.
Bana göre Tanrı tek değildir. Her insanın içinde bir Tanrı parçacığı vardır. Yere düşen birini kaldırmak, ihtiyaç sahibi birine elini uzatmak tanrısal eylemlerdir. Önemli olan içinde ki Tanrı parçacığını keşfedip nasıl beslediğindir. Bu parçacığı keşfeden insanlar mutlaka buluşarak sinerji oluşturacaklardır.
İnsan içinde ki tanrıyı korusun:)))
Sayın 38;
Form'daki diğer tespitleriniz ve bu konu başlığındaki tespitiniz; harikulade.Sizin görüşlerinize yakın görüşler besliyorum zannederek bu cümleyi kullandığımı sanmayın.Yazılarınızda, ahengin tonları ve tınıları var.Bu form'da bulunan farklı görüşlerdeki İnsanlar olsakda, bir ahenk şeklinde fikirlerimizi suna biliriz.zincirin halkaları ayni renk olmak zorunda da değil.
Formda gördüğüm "AMA" benzeri cümleler ile başlayan yorumlar bitmiyor."AMA" zaten "A" ile başlar; "A" ile biter.Sonu,cıkışı,yapıcılığı ve takım ruhu yoktur.Örnekleme yapar isek:
- Atatürk Türkiye'yi kurtardı; ama sarhoştu.
- Allah kainatı yarattı; ama savaşlar vb şeyler oluyor.
- Darvin evrimi fark etti; ama maymunlara şarap içittiriyordu.
-Lev Tolstoy,tarihlere yön verebilecek kitaplar yazdı; ama tren garında zatüreden öldü.
vb,vb,vb bitmek bilmeyen macro düşüncelere cımbızlı "AMA" lar ile saldırılar yığını...
Bu tip bakışa sahip canlılar ile iletişim kurulabilir mi?
Negatif "AMA" lara örnek verir isek:
-Motorsiklet almak istiyorum; ama kaza yaparsın.
-Dışarı cıkmak istiyorum; ama canlı bomba patlayabilir.
-Evde oturalım; ama debrem olabilir.
-Uçağa binelim; ama düşebilir.
Bu cıkmazı aşa bilmek için,ayni düşüncelere sahip olmak zorunda olmasakda; bütünleyici-tamamlayıcı; düşünceyi bir üste cekebilecek algıya terbiye ye ve takım ruhuna sahip olmamız gerekmez mi?."Kollektif konuların tartışılmasında, bireysel ama'lar yaratıp,konularda cıkmazlar oluşturmama gerekliliği yokmudur"?.Kısaca: Diyologların,aynen sizin bakış acınızın doğrultusunda gelişmesi gerekmez mi? Ben böyle düşünüyorum.
Saygılar
![Mutlu :)](https://masonlar.org/masonlar_forum/Smileys/ACinBlack/smiley.gif)
Sevgiler