Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa  (Okunma sayısı 20856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 30, 2008, 10:45:25 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Sn. Akyol'dan özür dilerim, kendisine gelen bir e-postayı bizle paylaştığını ilk seferde görememişim malesef. Birilerine dil bilgisi dersi vermeye kalkarken, okuduğumuzu anlayalım dersini atlamışım sanırım. Fakat yine de bu e-postayı aynı fikirde olduğunu belirterek, aynen paylaşmış, bu sebepten yazımda bir düzeltme yapmıyorum. Ard arda iki mesaj atmaktan hoşlanmasam da bu mesajımın içeriği üsttekiyle farklı olduğundan ayrı bir mesaj olarak göndermek istedim.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 31, 2008, 05:07:14 öö
Yanıtla #11

Film galasından itibaren tartışmalar başladı daha da çok tartışılacak gibi görünüyor.

Zamanla tıpkı su nasıl yolunu buluyorsa toplumunda Atatürk ve Türk Devrimleri hakkındaki düşünceleri yolunu bulacaktır. Demokrasi bir sürectir.Atatürk çağının ilerisindeydi evet şimdi çağın gerisinde kalan insanlarımızında onun ilkelerine ulaşma zamanı gelmiştir. O  Talat Paşa'nın düştüğü hataları görmüş, Enver Paşa gibi Napolyon benzeri bir diktatörlük kurmak istememiş ve Türk Halkının hakettiği sistemin Cumhuriyet-Demokrasi olarak belirlemiştir. Ancak sistemler bölgesel ve oradaki halkın kültürel evrimine göre farklılıklar gösterecektir.Nasıl ki Fransız Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti birbirinden farklıysa yada İngiltere'de demokrasi varken Krallık devam ediyorsa toplumdan topluma anlayış farkları olacaktır. Bu kimin daha çağdaş olduğunu belirtmez. Bugünde bize türlü numaralarla A.B.D sistemine geçiş talepleriyle geliyorlar düşünmüyorlarki adı üstünde onlar birleşik devletlerdir.Çok farklı ülkelerden gelmiş pek çok ülkenin vatandaşıyken yeni bir devlet kurup onun vatandaşlığına geçmişlerdir. Bilmiyorlar mı? A.B.D parlementosunda konuşulan dil İngilizce'dir, her ülkenin kendi resmi dili vardır. O halde neden bu ikicilik neden farklı dil arayışları mademki beraber tek toplum oplarak yaşıyacağız tek dil tek bayrak neden birilerine yetmemektedir? Burada maksat beraber yaşamak mı yoksa yeni bir devlet kurmak için ön ayak yakalamak mı? Biz tarihimizde çok ayrılık çok özerklik ardından gelen bağımsızlık gördük,bugün bize ısıtılıp getirilen federasyon talepleri Kuzey Irak'la birleşmenin ön adımı olmayacak mı? Birbirimize yalan söylemeyelim insanların arasına dsüşmanlık sokmayalım yada o kadar yürekli iseler bazıları terör yerine gelin meydan savaşı yapalım. İnsanlar bir düşünsün bu topraklarda bu ülkeyi kurtarmak için hepimizin dedesi ölmedi mi? Dedesi o gün başka devletlerle iş birliği yapıp kendi çıkarlarını düşünen, bugünde kendi çıkarına göre haraket edenler beni anlamıcaktır. Ancak beraber savaşan beraberlik için bağımsızlık için birbirine tutunan cephede ekmeğini kanını paylaşan insanların torunları Türk, Kürt, Çerkez, Laz,Tatar, Musevi, Ermeni, Arap, Rum kökenli olsa da atalarının canıyla koruduğu bu topraklarda diyebilmeliki Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Tıpkı geçmişimizde olduğu gibi yine düşmanlar ve ayrılıkçılar vardır, demokrasi kalkanına bürünüp yine parçala böl siyaseti gütmekte olan gruplar bu dönemde irtica gruplarıyla birleşmiş başımıza türlü belaları getirmeye hazırlanmakta iken dönüp bakacağımız rehber yine Atatürk'ten gelen Gençliğe Hitabe'dir.Onun kişiliği, nerden geldiği, kimlere ne yaptığıyla ilgilenilebilinir ancak bize yarar getirecek olan bunlar değil, Türk halkına verdiği ve gençliğe emanet ettiği ilkelerdir.Onun bizden başka kimsesi yoktu evet bugünde yalnız sadece 70 milyonun sevgisi kadar yalnızdır.Biz Atamıza sahip çıkmazsak maalesef her dönem yeni bir Atatürk çıkmadığı için kurtarıcı bekliyecek zor durumlara gireceğiz. O bize yolu gösterdi bizim birarada bu toplumun değerlerine ve Türk Devrimleri'ne sahip çıkmamızı ancak bu yolla tekrar Kurtuluş Savası dönemi öncesine düşmekten korunabiliceğimizi düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2008, 05:10:16 öö Gönderen: Fraternis »

Ekim 31, 2008, 11:02:45 öö
Yanıtla #12

sn. Fraternis ,
 Bu konuyla ilgili söylenilebilecek daha birçok söz var ancak niyetiniz ve düşünceniz ,yazınızda o kadar iyi anlaşılıyor ve bu ülke insanının "anlaması-benimsemesi" gerekeni o kadar iyi özetliyor ki noktayı bana göre siz koyuyorsunuz .
 Ellerinize yüreğinize sağlık !

Bilgi , en kutsal güçtür !

Kasım 01, 2008, 10:07:09 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Baykal, CHP kesimi "mustafa" filmini beğenmemişler. Daha yüceltilerek gösterilebilirmiş. Daha heybetli gösterilebilirmiş.

Neden?

Mustafa Kemal'in boyu 1.60 ise eğer sen bunu 1.90 gösteremezsin. Tarihte olan şeyleri olmamış gibi gösteremezsin.
Mustafa Kemal'in sesi kısık ve inceyse sen bunu çok kalın ve karizmatik bir ses olarak gösteremezsin; Allah yaratmıştır bir şey diyemeyiz diyerek geçip gitmek gerek!.!

Can Dündar'ı tebrik etmesini bilmek lazım. Bu gösterim bir belgeseldi, o  yüzden aktörlük falan beklenmemeli! Bir belgesel olarak dört dörtlük! Ve ayrıca Can Dündar'da önceden belirtmişti bu belgesel onun kişisel hayatını anlatmaktadır.

Mustafa Kemal'de bir insandır. Onu putlaştıran, ilahlaştıran CHP'lilerdir.

Onlara göre Mustafa Kemal hiç eleştirilemez, Mustafa Kemal'in kusuru yoktur. CHPliler kendileri gibi böyle düşünmeyenlerede direk şeriatçı, yobaz, Cumhuriyet düşmanı olarak bakarlar.

Saygılarımla.

Kasım 02, 2008, 10:00:12 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Kod: [Seç]
Baykal, CHP kesimi "mustafa" filmini beğenmemişler. Daha yüceltilerek gösterilebilirmiş. Daha heybetli gösterilebilirmiş.
Neden?
Mustafa Kemal'in boyu 1.60 ise eğer sen bunu 1.90 gösteremezsin. Tarihte olan şeyleri olmamış gibi gösteremezsin.
Mustafa Kemal'in sesi kısık ve inceyse sen bunu çok kalın ve karizmatik bir ses olarak gösteremezsin; Allah yaratmıştır bir şey diyemeyiz diyerek geçip gitmek gerek!.!

Sayın Kaan,

Türkiye nin emperyalizmin (cia)yemlediği ağazı salyalı yobaz takımı tarafından yönetildiği ve kuşatma altında olduğu bu hasas dönemde bu ülkenin en büyük ve bütünleştirici değerinin insani yönü hakkında (bugünkü şartlarda öne çıkarılması gereken bundan daha önemli bir çok yönü olmasına rağmen) film yapmak ve bu filmde çaktırmadan Ata ya giydirmek ve bu yolla yeni yetişen nesilin kafasında bu değeri yok etmeye çalışmak sizi rahatsız etmemiş olabilir ama bir çok gerçek Atatürk çüyü ziyadesi ile rahatsız etmiştir.Tepki bundandır.

Satılık ve hain Can Dündar a gelince.Bu tip daha önce beğenilen Atatürk belgeselleri yaptığı için özenle seçilmiştir.Atatürk ü zihinlerde küçültme oyununun ilk hamlesidir.

Alıntı
Mustafa Kemal'de bir insandır. Onu putlaştıran, ilahlaştıran CHP'lilerdir.

Evet insandır ama sıradan bir insan değildir.Bugün ülkemizde Atamızın milyonda biri basirette bir yönetici varmıdır?Ozaman onun sıradan olmadığını vurgulamak yerine sıradanmış gibi göstermek niye?

Alıntı
Onlara göre Mustafa Kemal hiç eleştirilemez, Mustafa Kemal'in kusuru yoktur. CHPliler kendileri gibi böyle düşünmeyenlerede direk şeriatçı, yobaz, Cumhuriyet düşmanı olarak bakarlar.

Olaya şöyle bakalım.Yani adaletli bakalım.

Sayın yönetim ve admin aşağıda yazdıklarımı oldukça yumuşatarak yazacağım buna rağmen sile veya sansürlerseniz gerçekten çok üzüleceğim ve hakkınızdaki düşüncelerimi gözden geçireceğim.Saygım azalacak.

Bu ülkede neden muhammed in insani yönünü anlatan bir film çekilmez?Bu topraklarda muhammed in mirasını alan ve onun gibi davranan Hüseyin Üzmez ve Çankaya da oturan gibi tipler varken böyle bir belgeseli çekmenin tam zamanı değilmidir? Bu satılık Can Dündar Atamızın içkisini ,yabancı bir bayanla ve bayanlarla olan(yetişkin yaştaki bayanlar 9 veya 14 yaşında değil) ilişkilerini deşeceğine sıkıyorsa birde şu muhammedin cocuk sevgisi hakkında veya savaş esirlerine yaptırdiği muamele hakkında bir belgesel hazırlasın.Bu topraklarda yaşayan çocukların Atatürk ün insani yönünü bilmek haklarıda muhammedin insani yönünü bilmek hakları değilmidir?

Ülkeyi binbir güçlükle kurtaran Ataya dümdüz gideceksin elin arabına ki bize zaradan başka bir getirimi yoktur saygıda kusur etmeyeceksin.Oh ne ala memleket.HAINLIKTIR BU. ENTELLİK DEĞİLDİR.

Saygılarımla,

Kasım 02, 2008, 12:55:37 ös
Yanıtla #15

sn. Darkside ,
 "Mustafa" filmi hakkında söylediklerinizde büyük ölçüde hemfikiriz ancak Hz. Muhammed konusunda söyledikleriniz sanki tartışılmaz bir gerçekmişçesine yazılmış . Size anlatılan ve sizin de inandığınız Muhammed ile benim veya başkalarının inandığı Muhammed karakteri farklı olabilir ve
ne acıdır ki gerçeği zamanda geri gitmeden bilemeyiz . Zamanda geri gidemeyeceğimize ve Hz. Muhammed konusunda bugüne dek süregelen
farklı görüşler olduğuna göre herkes inanmak istediğine inanacaktır . Sizden ricam ;yeryüzündeki semavi dinlerden birinin peygamberi sıfatı ile saygı gören bir insan hakkında ,ona saygı duyanların kişiliklerine hakaret etmemeniz adına daha dikkatli konuşmanız . Hz. Muhammed hakkında siz istediğinizi düşünebilir istediğinizi söyleyebilirsiniz ancak söylenebilecek başka görüşlere de fırsat bırakır ifadeler kullanmanızı sizden rica ediyorum.

Bir notu da düşmek istiyorum : Hz. Peygamber'in ve İslam'ın üzerinden nemalanan ,İslam ya da inançla alakası olmayan " o'cular ve bu'cular " kendilerine saygı beklemesinler hiçbir zaman ! Çünkü bu ülkenin kurucusu ve önderi MUSTAFA KEMAL'dir ! O'na hakaret etmeyi ve O'nu yapmadığı hatalarla suçlama haddini  kimse kendinde bulamaz ; BU ÜLKE MUSTAFA KEMAL ve MİRASÇISI TÜRK HALKININDIR !

Kasım 02, 2008, 01:49:27 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın dogudanesen,

Benim derdim muhammed değil.Bu satılık şerefsizler biraz da muhammed i inceleseler diyorum.Sıkıyorsa diyorum.Muhammedin çocuk sevgisi tartışılmaz bir gerçekmişcesine ortaya çıksa diyorum.Bunu niye yapmıyorlar da Atamızla uğraşıyorlar diyorum.İslam ın filmini çekenin ***********da Ata ya hakaret edene **********biri neden çıkmaz diyorum.Soruyorum bunları kendime

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2008, 02:57:40 ös Gönderen: aramis »

Kasım 02, 2008, 10:28:46 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Kimseye "bu satılık şerefsizler" diyerek hitap etme hakkınız yoktur. O kadar seviyesiz, o kadar kendi kafasında yaşayan, o kadar yobaz, o kadar karanlık düşünceli bir insansınız ki sözlerinize cevap vermek gereksiz yere adenozin trifosfat sentezlemek, gereksiz yere vücuttan fosfor harcamak aslında... Yine de insan sormadan duramıyor; Mustafa filminden memnun kalan benim gibi satılık bir şerefsizin Hz. Muhammed'i incelemediğini nereden biliyorsunuz? Hz. Ayşe ile olan evliliği hakkında fikirleri olmadığını nereden biliyorsunuz. Bu filmi desteklediğim zaman neyi, nereye satmış oluyorum? Bu kadar mı ucuz sizin fikriniz, hangi fiyata satılıyor? Bu filmin hangi sahnesinde Atatürk'e dümdüz gidilmiş? Hangi sahnesinde "elin Arabı"na saygıda kusur edilmemiş?

Çok zekisiniz, çok Atatürkçüsünüz ya... Hani diyorum, okusanız diyorum, adam olup o İslam filmini de siz çekseniz diyorum. Neyin, neyi, nasıl "sıkıp sıkmadığıyla" hiç ilgilenmiyorum. Vatanınızı en çok siz seviyorsanız, görevinizi de en iyi yapsanız diyorum. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanınızda mevcuttur hali hazırda, elin Arabından korkacak değilsiniz ya.

Siz gerçek Atatürkçü bey, umarım evrim yolunda tekamülünüzü tamamlayana kadar bir daha sizi kendime muhatap almak zorunda kalmam. Yolunuz daha uzun görünüyor. İnsanlara hakaret edip edip de altına sahte bir "saygılarımla" yazmayı da kendime yediremediğimden, bu üslubum nedeniyle site yönetiminden gelecek her türlü cezayı kabul ediyor, itiraz etmeyeceğimi beyan ediyorum. Fakat sizin de açık hakaretleriniz sebebiyle gereken yaptırıma maruz kalacağınızı umut ediyorum. Hoşçakalın bay kötü şair...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Kasım 02, 2008, 10:30:27 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın Darkside, Hz. Muhammed konusu sizin sorununuz; çekilip çekilmemesine bir şey diyemem ama "Mustafa" belgeseli bir politik film değildir. Can Dündar, bu belgeselin sadece Mustafa Kemal'in kişisel hayatını anlatan bir belgesel olduğunu söylemiştir; ondan dolayı belgeselde Mustafa Kemal'in rakısı, korkuları, çocuklukları, yalnızlığı, annesinden ayrıldığındaki duyguları anlatılmıştır.

Önemli olan bu tür belgesellere, sırf Atatürk'ü yüceltmiyor diye, hakaret etmek, Atatürk'ün heykkelerini koruyup kollamak değildir; önemli olan onun insanlığından ders almaktır ve dediklerinden.

Şekil yoktur, mana vardır der Hz. Mevlana...

Saygılarımla.

Kasım 03, 2008, 12:09:04 öö
Yanıtla #19

Filme dayanamayıp bugün ben de gittim .
 Can Dündar istediği kadar filmde insan Atatürk'ten bahsettiğini iddia etsin ;filmde sinsice o kadar fazla politik mesaj veriliyor ki "iyi niyet"ten söz etmek imkansız . Ben kesinlikle siz ya da biz diye bir ayırım yapmayacağım ancak "Mustafa" filmi ne gerçek adına ne de "İnsan Atatürk" adına değerlendirilebilecek bir proje değil . Tıpkı yabancı birinin gözüyle hazırlanmış ve önyargılı batı gözüyle gösteren bir BBC belgeseli ...