Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Herhangi Bir Basvurudan Once Bilinmesi Gerekenler  (Okunma sayısı 6468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2011, 02:28:54 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Masonlar.org dahilinde herhangi bir goreve basvuruda bulunmadan once bazi hususlarin bilinmesinde fayda var.

1- Masonlar.org Yonetim Yapilanmasina gore Yonetim Ust Kurulu sadece taninmis Masonlardan olusmaktadir. Bu goreve bir haricinin yapacagi basvuru kabul edilmez.
2- Diger gorevler icin ilgili baslikta gerekli butun bilgiler verilerek, belirtilen adrese form gonderilmelidir.
3- Masonlar.org sitesinde ustleneceginiz herhangi bir gorev sizi Mason yapmaz. Mason olmaniz konusunda kisisel bir yardim da saglamaz.
4- Verilen gorev hicbir neden gosterilmeden herhangi bir zaman geri alinabilir.
5- Gorevinizden dolayi girebildiginiz ozel bolumler hakkinda harici bolumde bir paylasim yapamaz, diger uyeleri bilgilendiremezsiniz. Gorevinize ait ozel bolumdeki veriler, o bolumde kalmalidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 30, 2018, 05:37:01 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Bu ne kendini beğenmişlik böyle? Siz masonlara bu yakışıyor mu?
Bu şartlarınıza göre Atatürk ve Albert einstein'i almayacağınzı garanti.
Kendi içinizde biraz tartışın bence. Özgür beyinler sınır ve paye derdinde koşmaz.
Öyle olsaydı, bu gün adınız mason olmaz. каменщик veya masonnik falan olurdu.
Her ne olursanız olun, Mustafa Kemal ATatürk'e bir borcunuz ve ödemek zorundasınız. Hemen çalışmaya başlayın ve Mustafa Kemal Atatürk adını yayın.
bırakın masonluğu, size hiç bir şey sağlamaz. Bırakın hangi ırktan veya hangi dilden konuştuğunuzu.
"Ey cahil, Türk bir ırkın adı değildir, Türk, adamların birliğidir". adam kelimesi Türk dünyasında kadın içinde kullanılır insan anlamına gelir.
İki adam vardı dediğinizde bu iki kadın da anlamına gelir. Adam, insan demektir TRÜK dünyasında.
Sizden rica ediyorum, lütfen bldiklerinizi karşıma koyun, bende bildiklerimi koyacağım, kimin kazandığı önemli değil, neyi bilmediğimiz önemli.

Ekim 30, 2018, 06:11:06 ös
Yanıtla #2

Bu şartlarınıza göre Atatürk ve Albert einstein'i almayacağınzı garanti.
Kendi içinizde biraz tartışın bence. Özgür beyinler sınır ve paye derdinde koşmaz.
Öyle olsaydı, bu gün adınız mason olmaz. каменщик veya masonnik falan olurdu.
Her ne olursanız olun, Mustafa Kemal ATatürk'e bir borcunuz ve ödemek zorundasınız. Hemen çalışmaya başlayın ve Mustafa Kemal Atatürk adını yayın.
bırakın masonluğu, size hiç bir şey sağlamaz. Bırakın hangi ırktan veya hangi dilden konuştuğunuzu.
"Ey cahil, Türk bir ırkın adı değildir, Türk, adamların birliğidir". adam kelimesi Türk dünyasında kadın içinde kullanılır insan anlamına gelir.
İki adam vardı dediğinizde bu iki kadın da anlamına gelir. Adam, insan demektir TRÜK dünyasında.
Sizden rica ediyorum, lütfen bldiklerinizi karşıma koyun, bende bildiklerimi koyacağım, kimin kazandığı önemli değil, neyi bilmediğimiz önemli.

Sayın MASON’un yazdığı yazıyla bu yazınızın ne alakası var anlamış değilim sayın mubuti. Bildiklerimizi dökelim derken, ‘ben daha bilgiliyim’ diye saçma bir yarışa girmekteki amaç nedir? Mustafa Kemal’in bu konuyla ne alakası var? Mustafa Kemal hakkında hiç bir masonun kötü söylemde bulunduğuna şahit olmadım ben açıkçası. Yani kısaca yazınızın ne demek istediğini anlayamadım sayın mubuti.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ekim 30, 2018, 06:17:02 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ayrıca zaten kurallar ve şartlar maddeler halinde belirtilmiştir. Yeni bir ortama girince de hemen sizi yönetime aldıkları ya da almaları gerektiği belirtilmiş ki burada da öyle olsun. Kendini beğenmişlik ile alakası yok sadece hassas bir yer ve bilgili kişiler tarafından yönetilmek hak eden bir yer.
Saygı ile..

Ekim 30, 2018, 06:23:30 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Alıntı

Hakaret vari bu konuşmayı tasvip etmediği öncelikle belirtmek istiyorum .Yazınızdan Antimasonik bir izlenim oluştu bende ,burada   seviyeli bir üslüp  vardır dikkatinize sunarım .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 30, 2018, 09:57:37 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

şimdi sn @Mubuti atatürkün bu konuyla alakası nedir ve sn MASON'u bu kelimleri neden söylüyorsunuz lütfen net bir açiklama verirmisiniz? yani sizin bunu demenizin açıkçası bana göre sn MASON 'a ve mason localarına
hakaret!

Ekim 30, 2018, 10:21:01 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bunun yanı sıra Cumhuriyet düşmanlarıyla onlara cevap vereyim derken affalayıp farklı bir cehalete düşen insanların yorumlarını internette görmek midemi bulandırdı. Gönül ister ki ulu önderimizin seveni de sevmeyeni de ilim irfan sahibi, aklıselim bireyler olsun.

"Cumhuriyet 95 Yaşında.." konusuna yaptığım bu yorum tamda size hitap ediyor @Mubuti, herhangi bir siyasi kuruluş olsaydık bu yaptığınza provakatörlük derdim ama bu yaptığınıza sadece çocukluk demekle yetineceğim...