Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonların 1950'den sonra Türkiye'ye ve halkımıza ne yararı olmuştur?  (Okunma sayısı 8278 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 29, 2008, 03:05:25 öö
  • Uzman Uye

mason dostlar benim merak ettiğim mesela Shrine masonlar hastaneler yapmışlar.Bu da sadece bu forumda gördüğüm.

Belliki masonluk diğer ülkelerde belli başlı yararlı şeyler gerçekleştiriyor.

Bizim ülkemizde neler yaptınız ve neler yapıyorsunuz.

Benim bildiğim kadarıyla burslu öğrenciler okutuyorsunuz.Peki başka?

Ocak 30, 2008, 02:55:43 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

en azından buna evet yaptık ama siz göremiyorsunuz veya görememişsinizdir diye de bilirisiniz.
ama evet yapmadık, yapamadık, evet haklısınız,evet haklısınız biz diğer ülkelerdeki masonlardan geri kaldık gibi cevaplarda verebilirsiniz.

Ama sakın Masonluğu eleştirmeyin kendinizi eleştirin çünkü ben görüyorum ve araştırıyorum ki başka ülkelerde çok güzel çalışmalar var.ilk mesajımdaki örnek gibi.

Ocak 30, 2008, 10:55:39 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin M.Akyol,

Geleneklerimize (ornegin yaptigimiz yardimlari soylememek) daha saygili olmanizi isterdim. Ancak bu anlayisi gostermediginiz icin her ne kadar istemedende olsa bazi yapilanlar hakkinda bilgi vermek isterim. Yuzlerce erkek ve kiz ogrencilere verilmis olan burslari zaten saymaya gerek yok.
Bu antimasonik yaklasimda olan sitede ise bizlerin yaptigi bir yardim ile ilgili bilgi bulunuyor.
http://www.otuken.net/arsiv/haber/2001/yikilan-okul-masonlar-halk-icine-cikmaya-basladi.html

Bu orneklerden sonra size bircok yardim derneklerinin yonetim kurullarinda Masonlarin oldugunu ve yine basta cocuk esirgeme kurumu olmak uzere bircok yardim dernegini Masonlarin kurdugunu soyleyebilirim.
http://www.mason.org.tr/index.php?Itemid=40&id=38&option=com_content&task=view
http://www.tesviye.org/sayi59/59_beyazeldiven.htm
Kisa bir arastirma ile kolaylikla bulunabilecek olan bu sonuclardan sonra sanirim tatmin olmussunuzdur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 31, 2008, 01:40:59 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sn Mason
1. si verdiğiniz ilk internet sitesi mahkeme kararıyla kapatılmış inanalısı güç bir internet sitesi.
2. si diğer iki link için çok teşekkür ederim merakımı giderdiniz.Umarım yararlarınız artar.
3. sü "Bu orneklerden sonra size bircok yardim derneklerinin yonetim kurullarinda Masonlarin oldugunu ve yine basta cocuk esirgeme kurumu olmak uzere bircok yardim dernegini Masonlarin kurdugunu soyleyebilirim." katılmıyorum size çünkü bu çok genelleyici birşey.
Örneğin Atatürkçü Düşünce Derneğine ben ne yararınız var desem onlarda bana üyelerimiz başka dernek ve vakıflarda yönetici derse bu mantıklı birşey olmaz bu dediğiniz aynen bu.Ben size neler yapıyorsunuz diyorum siz bana Çocuk Esirgeme Kurumu diyorsunuz.
Örneğin Çocuk Esirgeme Kurumu kurucuları içinde eğer başka bir derneğede üye olan biri varsa o dernekte Çocuk Esirgeme Kurumunu bizmi kurduk diyecek.

Ayrıca Mason dostların kurduğu birşeyi biz kurduk diye benimsiyorsunuz ama sosyolog Ziya Gökalp'in Türkçülük düşüncesinide biz Türkiye'de başlattık diyemiyorsunuz bu neden acaba????
nedense bu soruma cevap da vermiyorsunuz.

Ocak 31, 2008, 09:31:29 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ocak 31, 2008, 09:52:46 öö
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin M.Akyol,

Soylediklerinize kismen hak veriyorum.

Alıntı
1. si verdiğiniz ilk internet sitesi mahkeme kararıyla kapatılmış inanalısı güç bir internet sitesi.
Siteyi gezmedigim icin bilemeyecegim. Fakat linke girdiginizde gereken bilgi cikmaktadir.

Alıntı
Örneğin Atatürkçü Düşünce Derneğine ben ne yararınız var desem onlarda bana üyelerimiz başka dernek ve vakıflarda yönetici derse bu mantıklı birşey olmaz bu dediğiniz aynen bu
Haklisiniz. Fakat benim ifade etmek istedigimi farkli yone cekmissiniz. Ben (Beyaz Eldiven gibi), Masonlar tarafindan kurulmus yada Masonlar tarafindan desteklenen, bir yonde Masonlara bagli yada onlarin kollarindan biri olan derneklerden bahsetmek istemistim.

Konuya farkli yorumlar elbette getirebilirsiniz. Ancak amacimiz; kapilarimizi sonuna kadar acarak, butun gizliliklerimizi, yaptigimiz yardimlari ve ozel faaliyetlerimizi ortaya dokmek degil, Masonlugu merak eden yada karsit dusuncede olan kisilere genel ve olabildigince fazla bilgi vermektir. Sorunuza verdigim cevabin, ilk cumlesine yeteri kadar dikkat etmediginizi dusunuyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 01, 2008, 02:45:00 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sn Mason.

Saygılar

Şubat 09, 2009, 04:28:08 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Nekadar saçma bir soru ve konu. Ama Masonluğun önce Mason olanı aydınlattığını, sonra da etrafını aydınlattığını ozamanlar öğrenememişim. Yani Masonluk aslında kişisel birşey, kişi önce kendisini geliştirmeye uğraşıyor, zamanla çevresindekiler aydınlanıyor.

Ben bu konuyu açarken maddesel yaklaşmışım yani elle tutulur, gözle görülür ama herşey madde olmadığını anladım.

Temmuz 15, 2013, 02:57:33 öö
Yanıtla #8
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Nekadar saçma bir soru ve konu. Ama Masonluğun önce Mason olanı aydınlattığını, sonra da etrafını aydınlattığını ozamanlar öğrenememişim. Yani Masonluk aslında kişisel birşey, kişi önce kendisini geliştirmeye uğraşıyor, zamanla çevresindekiler aydınlanıyor.

Ben bu konuyu açarken maddesel yaklaşmışım yani elle tutulur, gözle görülür ama herşey madde olmadığını anladım.

Sayın Mozart bir sene sonra nasıl da değişmiş ? Kendine nasıl da kızmış ! Ön yargılar hakkın da kopyala yapıştırsız bir sonuç ve mesaj içeriyor bu başlık.

Sevgilerimle
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.