Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Mason Locasına Nasıl Üye Olabilirim ?  (Okunma sayısı 19802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2020, 10:53:09 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Herkese iyi akşamlar dilerim, bir mason locasına üye olmak istiyorum fakat bu konu hakkında ne yapabileceğim ile ilgili bir fikrim yok... Sizce nasıl bir locaya üye olabilirim ?

Mart 06, 2020, 11:15:09 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Mart 07, 2020, 07:56:40 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Herkese iyi akşamlar dilerim, bir mason locasına üye olmak istiyorum fakat bu konu hakkında ne yapabileceğim ile ilgili bir fikrim yok... Sizce nasıl bir locaya üye olabilirim ?

Forumu okuyarak mason olmanın gerekliliklerine sahip olduğunuza inanıyorsanız, üstat derecesindeki mason tanıdığınıza niyetinizi sebepleriyle belirtin.
Sizi tanıyor ve belirttiklerinizle beraber onun da düşüncesi uygun olduğunuz yönünde ise sizi yönlendirecektir.

Bunun üzerine genellikle "mason tanıdığım yok ki" diye cevap verilir. O durumda başa dönerek mason olmanın gerekliliklerini yerine getirip getirmediğinizi sorgulayın. Çünkü bu şartlar yalnızca yaş ve benzeri şeyler değil, toplum içinde tutum ve çalışmalarıyla kendini göstermiş olmak gibi zaten forumda çokça anlatılmış konulardır.

Kardeşim sayın alikrdvt mason olmak istemiyor, sadece bir mason locasına üye olmak istiyor. Senin de ince bir şekilde değindiğin gibi, ikisi birbirinden farklı sanki...

Mart 20, 2020, 06:21:52 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın alikrdvt, yukarıda iki kardeşim uzun uzun yanıtlamışlar, birkaç öneride de bulunmuşlar. Konuyu biraz daha derinlenlemesine inceleyecek olursanız iki farklı kavramdan bahsediliyor. Bunlardan biri bir mason locasına üye olmak, ki bu bir dernek üyeliğidir, ikincisi ise mason olmak. İşte durum burada biraz değişiyor. Sevgili Anarchosa açıklamış, gereklilikleri yerine getirmekten bahsetmiş, peki bu gerekliliklerin ne olduğu hakkında araştırma yaptınız mı? Geri dönütünüzü bizlerle paylaşırsanız biz de sorularınızı yanıtlamaya çalışırız.
In lumine tuo, videbimus lumen....

Kasım 14, 2020, 07:54:50 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın alikrdvt, yukarıda iki kardeşim uzun uzun yanıtlamışlar, birkaç öneride de bulunmuşlar. Konuyu biraz daha derinlenlemesine inceleyecek olursanız iki farklı kavramdan bahsediliyor. Bunlardan biri bir mason locasına üye olmak, ki bu bir dernek üyeliğidir, ikincisi ise mason olmak. İşte durum burada biraz değişiyor. Sevgili Anarchosa açıklamış, gereklilikleri yerine getirmekten bahsetmiş, peki bu gerekliliklerin ne olduğu hakkında araştırma yaptınız mı? Geri dönütünüzü bizlerle paylaşırsanız biz de sorularınızı yanıtlamaya çalışırız.

Lütfen kusura bakmayın, aradan baya zaman geçti ve ben hala buralardayım, Mason locasına üye olduktan sonra elbette Masonluğun hissiyatını yaşamak isterim. Mason tanıdığım var istersem rica edebilirim, belki hemen mason locasına üye olabilirim, lâkin önemli olan doğruyu ve doğruluğu aramak, en iyi şekilde kendini Masonluğa hazırlamak olduğunu düşünüyorum, sizlerle daha yakından tanışmak isterim, sevgilerimi iletirim.