Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org avatarları bize ne anlatıyor?  (Okunma sayısı 5658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 07, 2008, 02:19:15 ös
  • Ziyaretçi

Efendim bu konuyu neden açtım biliyorsunuz sembolizm,gizemcilikle ilgili yeni yayınlar çıkıyor ve bunlar bizlerin ilgisini çekiyor.Hem iyi vakit geçirmemize,hem de beyin cimnastiği yapmamız sağlıyorlar.
Masonlarda sembolizmi kullanıyor aklıma şöyle bir soru takıldı bu sitenin semboller neresinde olabilir.Tabiki aklıma avatarlar geldi.Sn.Mason burda bize bir oyun oynamış olabilir mi?Avatarları incelemeye başladım çok iyi bir gizemci sayılmam ama çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istedim.Avatarları masonlar.org avatarları kısmında bulabilirsiniz.

tn 3DO441 no lu avatar burda bir göz küçük bir şeytan tarafından sonuna kadar açılıyor.Burda bize anlatılmak istenen bilinçli ve bizleri devamlı kötülüğe iten saf kötülüğü göstermek olarak düşünüyorum.Düşüncelerimizi,bakışlarımızı,aklımızı karıştıran bizleri canlılara zarara iten düşmanın farkına varmamızı isteniyor.

tn 2004-09-10 172613 nolu baykuş avatarı,baykuş felsefenin ve antik yunanda bilgeliğin semboludur.Baykuşla bizlere içsel yaşamımızın dinamiklerimizi geliştirmemizi ve bilgiye önem vermemizi öğütlüyor.Aynı zamanda başka bir çıkarımda baykuşların gece ve çok sessiz avlanmaları yapılan işlerde çok gizli ve sessiz olunmasını öğütlüyor.

tn 418 8786-lg Beyaz kafalı siyah kartal bu özellikle konulmuştur.Kartalın figuru evrenin ulu mimarının semboludur.Göklerin yegane hakiminin.Beyaz başlı olması temiz düşüncesinin saflığın ışığın semboludur.Evrenin Ulu Mimarinin aydınlık fikirlerine dikkat çeker,ilk ışığı bulan o dur.O na muhtaç olduğumuzu belirtir.Vucudunun siyah olması insanlık için,canlılar için Işık sahibinin yas tuttuğunu belirtir,siyah yas demektir aynı zamanda gizem manasına da gelir.

tn 4902356-sm yine burda beyaz elbiseli sigara içen bir adam görüyoruz.Beyaz elbisesi aydınlanmış kişilerden olduğunu gösterir.Sigara içmeside efkarlandığını bu yolda çok acılar çektiğini dunyadaki adaletsizliğin,acıların onu mutsuz ettiğini belirtir.Çünkü aydınlanmış kişinin dünyaya karşı sorumlulukları vardır.

tn untitled6 Yumurtadan çıkmış çoçuk bu sembole çok önem verin,bu masonik eğitim sonucu kişinin bir masum çoçuk olmaya doğru gittiğini usta olduğunda bu eğitimi bitirerek yumurtasından çıkacağını belirtir.Masonik öğreti kişiyi bir hayvanın yumurtasını koruduğu sevdiği gibi sarmıştır.

tn 3D-80 Sol kulağı açık maymun,Maymun insanı simgeler evrim teorisine inanmıyorlar tabi orda aklın gelişimine vurgu yapılıyor.Sol kulağının görülmesi ise insan gelişiminin duygularla yoğrulmuş bilgiden bunun vicdana işlemesinden kaynaklanacağını savunur.Çünkü kalp soldadır,bu yüzden maymunun sol kulağını görüyoruz.

tn 2930353-lg Palto giymiş üşümüş çoçuk buda bize masonlukta güneş ışık sembolunu açıklar,Daha önce bunu kartal figurunde açıklamıştım.Bizler Evrenin Ulu Mimarının ısığıyla aydınlanırız.Ondan uzak kalırsak güneşten nasıl uzak kaldığımızda üşüyorsak aynı o şekilde üşürüz,manasına gelmektedir.Bu ister kaderin bir oyunu olsun isterse biz bilerek bir hata yapalım ışıksızım manasına gelir.

Bu simgeleri Profil kısmından girerek bulabilirsiniz.Sizlerde yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz,konuyla ilgili bakalım bizlere Sn.Masonlar yardım edecek mi?

Eylül 07, 2008, 04:21:27 ös
Yanıtla #1

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 07, 2008, 06:28:41 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn.Masonun site yöneticimizin avatarını yorumluyorum :)

Görüldüğü üzere bir düşünürün veya bir gurunun ellerini hafif yukarıyı doğru göstericek şekilde bağladığını ve duruşununda hafif öne doğru eğilmiş olduğunu görüyoruz.

Hafif öne doğru eğilmesi saygıyı göstermektedir biz soru soranlara bir selamlamadır aslında karşısındaki insana hürmet ettiğini belirtiyor.Aynı zamanda tevazu belirtisi..Bilgisini hissettiriyor.

Ellerini bağlaması kendine yaklaştırması düşünerek cevap verdiği izlemini uyandırmış parmaklarını dudaklarının altında birleştirmesi söz söylemede çok dikkatli olduğunu gösterir.Yine farkedilirse elleri sol tarafına yakın vucudunda kalbin olduğu yere yakın tutmuş bu da soruları içtenlikle cevapladığını gösteriyor.

Parmaklarının üçgenin ucunu oluşturacak şekilde birleştirmesi ve bunun göğü işaret etmesi bir çeşit duadır.Hem cevap verirken yanılmak istemiyor yardım diliyor hem de bunu bir hizmet anlayışı içinde yaptığınıda gösteriyor.Maneviyatla ilişkisini bu şekilde kurmuş oluyor.

Tabi düşünürün siyah giymesi ona bir gizem katmış.Beyaz saç sakal da çalışmayı olgunluğu vurguluyor.

Çok güzel seçilmiş bir avatar.. Beni okuduğunuz için teşekkürler. :) Saygılarımla
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2008, 06:31:38 ös Gönderen: amurdad »

Eylül 07, 2008, 07:06:06 ös
Yanıtla #3

a evet benim de en cok begendigim avatarlardan biri :) cunku olgun ve egitimci yonunun bulundugunu resmeden guzel bir avatar. Saniyorum ki Bayanlarin ilgi alanina daha cok boyle olgun, nitelikli, kisilikli ve egitici  faktorleri olan Baylar girdiginden populer safhada diye dusunuyorum.

Saygilar... 

Eylül 08, 2008, 08:28:44 öö
Yanıtla #4

Bu arada Sevgili Amurdad; hazir yeri gelmisken sizin avatarinizi da beni yorumlamak isterim :) tabi musaadenizle,

Aslan guclu ve yalnizligi simgeler ve saniyorum ki kendinize buyuk bir guven ve ayni zamanda da cesur bir kisilige sahip olmaka birlikte cogunlugun tersine kendi ayaklarinizin uzerinde durabilecek bir yapiya sahipsiniz. Yaniliyor muyum?   

Eylül 08, 2008, 09:46:57 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn.Sevil Hanım
 Avatarım hakkındaki yaptığınız yorum doğru.Cesur,iradeli olmaya ayrı bir özen gösteriyorum,yoğun güven duygularımda hayat felsefemdeki,hiç bir canlıya zarar vermeden gidilecek her yolun insanı doğruya eninde sonunda çıkaracağını düşünmemden geliyor,yalnızlık konusunda da çok haklısınız.Yeteri kadar arkadaşım olmasına rağmen kendimi yalnız hissettiğim doğrudur.Zaten bu dunya denen yolda her insan biraz yalnız değil mi?..

Sizin Avatarınıza bir şeyler yazmak isterim sanırım Gladyatör filminden alınan bir sahne.Ve Kralın kızı rolundeki bayan doğru mu?

Eylül 08, 2008, 10:01:18 öö
Yanıtla #6

Sn.Sevil Hanım
 Avatarım hakkındaki yaptığınız yorum doğru.Cesur,iradeli olmaya ayrı bir özen gösteriyorum,yoğun güven duygularımda hayat felsefemdeki,hiç bir canlıya zarar vermeden gidilecek her yolun insanı doğruya eninde sonunda çıkaracağını düşünmemden geliyor,yalnızlık konusunda da çok haklısınız.Yeteri kadar arkadaşım olmasına rağmen kendimi yalnız hissettiğim doğrudur.Zaten bu dunya denen yolda her insan biraz yalnız değil mi?..

Sizin Avatarınıza bir şeyler yazmak isterim sanırım Gladyatör filminden alınan bir sahne.Ve Kralın kızı rolundeki bayan doğru mu?

Yorumlarimda isabetli olusuma sevindim ve avatarim hakkinda soylediginiz sey dogru :)