Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Baphomet  (Okunma sayısı 76169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 17, 2017, 01:18:44 öö
Yanıtla #70
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu Umberto Eco'nun Prag Mezarlığı romanını aklıma getirdi. O kadar baktım, yanlışım varsa düzeltin, kimse değinmemiş... Dikkat Spoiler!  Romanda yetenekli noter çalışanının hünerleri üzerinden Baphomet de, Sion Protokolleri de çok güzel açıklanmış.
no one

Mayıs 18, 2017, 09:01:35 ös
Yanıtla #71
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Romanlar kurgudur. Gerçekler bakımından güvenilir değildir.
Ciddi, belgelere dayanan araştırmalara güvenilebilir ancak.
Umberto Eco takdire şayan bir edebiyatçıdır. Araştırmacı değildir. Bu nedenle yazdıklarının çoğunun kurgu olduğunu bilmek gerekir. Dan Brown adlı yazar gibi.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 18, 2017, 09:25:23 ös
Yanıtla #72
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yanlış anlaşıldım. Hata yaptım. Daha özenli yazmalıydım. Prag mezarlığı "tarihi belge" değildir. Bu başlıkta değinilen kimi konular, kişiler Eco'nun romanında yer almaktadır.
no one

Temmuz 25, 2017, 07:25:28 ös
Yanıtla #73

Romanlar kurgudur. Gerçekler bakımından güvenilir değildir.
Ciddi, belgelere dayanan araştırmalara güvenilebilir ancak.
Umberto Eco takdire şayan bir edebiyatçıdır. Araştırmacı değildir. Bu nedenle yazdıklarının çoğunun kurgu olduğunu bilmek gerekir. Dan Brown adlı yazar gibi.

Umberto Eco bir göstergebilimcidir aynı zamanda... Göstergebilim de ciddi araştırma gerektiren bir konudur. Bu yüzden aynı zamanda araştırmacıdır kendisi.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana