Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Baphomet  (Okunma sayısı 76174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2013, 09:35:58 ös
Yanıtla #50
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğru tabi. Hem bana göre tapsalarda bu gayet normal karşılanmalıdır. Çünkü kimsenin inançlarını eleştirmemek gerekir.Bir müslümanım...veya bir hristiyan...yada bir yahudi...ve Tanrıya inanıyorum...''fakat bu bana onların inançlarını sorgulama,eleştirme hakkı tanımaz.

Küçük bir not ekleyeyim dedim sadece.

Herkese saygı ve sevgilerimle.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Nisan 21, 2013, 07:58:45 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

Bazı masonlar Bephomet'e bazıları ise Lucifer'e ınanır. Bu tıpkı onlar için bir siyaset gibi birşey.

Nisan 21, 2013, 08:02:02 ös
Yanıtla #52
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Agony,

Bu bazı masonlar dediğiniz, hangi masonlar oluyor.Kayanakçası ile sunar mı sınız rica etsem ?

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Nisan 21, 2013, 08:04:05 ös
Yanıtla #53
  • Aktif Uye

Bazı masonlar Bephomet'e bazıları ise Lucifer'e ınanır. Bu tıpkı onlar için bir siyaset gibi birşey.

Masonların Lucifer'e inandığını neye dayanarak belirtiyorsunuz ? Paylaşırsanız, öğrenmiş oluruz.
Adequatio intellectus et rei

Nisan 21, 2013, 08:07:27 ös
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Bazı mason loncaları derken, masonik loncaların farklı birer düşünceleri yoktur Sayın Arais.
Örnek olarak Grand Lodge of Ohio ABD desem?

Nisan 21, 2013, 08:34:52 ös
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Uzman Uye

katılırım bu söze lakin sadece şöyle masonlar luciferin var olduğuna inanırlar.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 21, 2013, 08:38:00 ös
Yanıtla #56
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Şöyle masonlar derken Sn. Karahan???
Live long and prosper.

Nisan 21, 2013, 08:45:27 ös
Yanıtla #57
  • Seyirci
  • Uzman Uye

masonlar luciferin var olduğuna inanırlar demek sadece

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 21, 2013, 08:45:49 ös
Yanıtla #58
  • Aktif Uye

Lucifer kim, Baphomet kim sizce Sayın Agony ? diye soracağım ama kendisi selamsızlardan herhalde, cevap bile vermedi..

Ben açıklayayım, Baphomet, Antik Mısır kültü'nde Bereket Tanrısı olarak bilinir, Hristiyanlık inancında ise Lucifer, Şeytandır. Lucifer'in Türkçe karşılığı Şeytandır. Ne yani, İslamcılık, Şeytan'ın yani Lucifer'in varlığına inanmıyor mu , Kutsal kitapta Şeytan'ın yani Lucifer'in var olduğu yazmıyor mu ?

Ayrıca tekrar soruyorum : Hangi kaynakta, Masonların Lucifer'e inandıkları yazıyor, bilmiyorum. Açıklanırsa öğreneceğim.
Adequatio intellectus et rei

Nisan 21, 2013, 08:50:36 ös
Yanıtla #59
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.melina

Açıklamanız güzel ve doyurucu olmuş sorduğunuz kaynak ise meşhur adnan hocadır bu anlattıkları onun bilgileridir,sn.agony de muhtemelen oradan öğrenmiştir .

EDMUND BURKE