Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ruh Çağırma  (Okunma sayısı 6778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 14, 2018, 01:35:19 ös

Uzun süredir parapsikoloji üzerine araştırmalar yapmaktayım. Ruh bilimi de bunlardan biri.

Bu konuda severek takip ettiğim bir kişi de sayın Ata Nirun.

Ata Bey, ‘gerçek’ ruh çağırma celselerine katıldığını ve neler gördüğünü muhtelif programlarda anlattı, nitekim ‘Ruhlar’ diye de bir kitabı mevcut.

Sayın Ata Nirun, rahmetli Dr. Bedri Ruhselman’ın çalışmalarından da bahsetmiş, hatta dönemin bir çok siyasi figürünün de bazı celselere katıldığını, Dünya üzerinde de hâlâ böyle çalışmaların yapıldığını söylemişti.

Benim 2 suâlim var.

1) Aramızda gerçek anlamda bir ruh çağırma celsesine giren var mı? Giren varsa şahit olduklarınız neler?
2) İzmir’de böyle bir çalışma yapan yer var mı? Varsa bir adı var mı? Nasıl ulaşabilirim?

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2018, 02:23:57 ös Gönderen: Adonai »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 14, 2018, 03:41:15 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ata Nirun'u bilmem ama kendisinin astroloji dersi aldığı, Bülent Kısa'nın maji ekolünü devam ettirdiğini öne süren Ozan Güner ile bu işlerle içli dışlı olduğum dönem iletişim kurmuştum. Kendisi ya agnostik bir birey her gün fikri değişebiliyor yada ben yanlış anlamış olsam gerek. Kendisine maji hakkında büyü sorduğumda kişisel terapi olduğu etki etmediği söyleniyor fakat Bülent Kısa ölüm büyülerinden bahsediyor. Bin türlü şeyle birbirine bağlı olan bu ağlar içerisinde bende ruh çağırma üzerine deliler gibi çalıştım fakat sonuç nedir?

Bir HİÇ.

Bulursanız lütfen banada söyleyin şu ruh çağırmayı 2 senem heba oldu, bu işle uğraştığını söyleyen insanların kitaplarına gitti paralarım  :D
Tuhaftır ki sayın Ozan Güner'de Rotary kulübü üyesi ve büyükada'da ücret karşılığı 30 yaş üstü kişilere büyü dersi veriyor.
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2018, 03:48:30 ös Gönderen: Novayst »

Kasım 14, 2018, 03:56:50 ös
Yanıtla #2

Sevgili Adonai,

Dr. Bedri Ruhselman’ın kurmuş ve devamında Sn. Ergün Arıkdal'ın idaresinde olan "Ruh ve Madde Derneğinde" çeşitli ruhsal medyomluk denemeleri yapılmaktadır.

Bu medyomsal denemelerden biri hakkında konuşmayacağım ama size aynı derneğin "Ruhlar Arasında" kitabını alıp okumanızı tavsiye edebilirim.

Bu kitapda, insanın ölümden önce, ölüm anında ve öldükten sonra deneyimlerinin paylaşımlarını okuyabilirsiniz. Bir nevi ruh ile iletişime geçme diyebilirsiniz.

Kısaca "Ölmüş birinin ruhu ile ilgili medyomsal bağlantıları" bulabilirsiniz.

Saygılarımla.
“Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!”

Kasım 14, 2018, 03:59:45 ös
Yanıtla #3

Ata Nirun'u bilmem ama kendisinin astroloji dersi aldığı, Bülent Kısa'nın maji ekolünü devam ettirdiğini öne süren Ozan Güner ile bu işlerle içli dışlı olduğum dönem iletişim kurmuştum. Kendisi ya agnostik bir birey her gün fikri değişebiliyor yada ben yanlış anlamış olsam gerek. Kendisine maji hakkında büyü sorduğumda kişisel terapi olduğu etki etmediği söyleniyor fakat Bülent Kısa ölüm büyülerinden bahsediyor. Bin türlü şeyle birbirine bağlı olan bu ağlar içerisinde bende ruh çağırma üzerine deliler gibi çalıştım fakat sonuç nedir?

Bir HİÇ.

Bulursanız lütfen banada söyleyin şu ruh çağırmayı 2 senem heba oldu, bu işle uğraştığını söyleyen insanların kitaplarına gitti paralarım  :D
Tuhaftır ki sayın Ozan Güner'de Rotary kulübü üyesi ve büyükada'da ücret karşılığı 30 yaş üstü kişilere büyü dersi veriyor.

Benim de elimde kocaman bir ‘sıfır’ mevcut  :). Ancak gerçek bir celseye girdiğimde sıfır bir’e dönebilir. Ama sanırım hayat boyu böyle bir şeye canlı şahit olamayacağım.

Ama şahit olursam ‘izin verilirse’ burada paylaşırım.

Sevgiler sayın Novayst.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 14, 2018, 04:03:00 ös
Yanıtla #4

Sevgili Adonai,

Dr. Bedri Ruhselman’ın kurmuş ve devamında Sn. Ergün Arıkdal'ın idaresinde olan "Ruh ve Madde Derneğinde" çeşitli ruhsal medyomluk denemeleri yapılmaktadır.

Bu medyomsal denemelerden biri hakkında konuşmayacağım ama size aynı derneğin "Ruhlar Arasında" kitabını alıp okumanızı tavsiye edebilirim.

Bu kitapda, insanın ölümden önce, ölüm anında ve öldükten sonra deneyimlerinin paylaşımlarını okuyabilirsiniz. Bir nevi ruh ile iletişime geçme diyebilirsiniz.

Kısaca "Ölmüş birinin ruhu ile ilgili medyomsal bağlantıları" bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

İlahi nizam ve kainat’ı okumuştum. Bu kitabı yeni duydum. Bilgilendirme için teşekkürler. Bize de okumak düşer artık  :)

Sevgiler sayın Melchizedek
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 14, 2018, 04:21:59 ös
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

Ozan Güner hakkında çok eleştirel yazılar okuduğumu hatırlıyorum.

Okült bilimlerde uygulamalara çok yeni giriş yapan biri olarak daha büyük üstatları takip etmenizi tavsiye ederim.

Eğer bu tarz bilimlere ilginiz varsa öncelikle majikal bir ekol seçmeniz daha sonra o yolda ilerlemeniz gerekmektedir.

Örneğin batı mistisizminde Golden Dawn sistemini takip edebilirsiniz.

Kasım 14, 2018, 09:25:35 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Okült bilimlerde uygulamalara çok yeni giriş yapan biri olarak daha büyük üstatları takip etmenizi tavsiye ederim.

Eğer bu tarz bilimlere ilginiz varsa öncelikle majikal bir ekol seçmeniz daha sonra o yolda ilerlemeniz gerekmektedir.

Bülent Kısa, Ozan Güner, Ata Nirun bu adamlar bu işten para kazanan kişiler. Bir milyarder çıkıp majisyen çıksa dişimi kırardım fakat adamların geliri gideri bunlar üzerine kurulu. Bülent Kısa iyiki yaşamıyor yoksa oda şimdi bu dijital mantra, eğitim bilgisi satan Ozan Güner'in Tragna işinde bulunacaktı ve hayranı olan çoğu kişi saf gibi paraları yatıracaktı. Bülent Kısa'nın ölmesiyle Ozan Güner eskisi kadar fazla hayran bulamıyor. Bunun dışında Aleister Crowley'e özendiklerini kim inkar edebilir ki? Aiwass ile Saki arasında yada onu bulmaları üzerine (Ozan Güner'in iddiasıdır ki Saki'yi kendisi bulmuştur ilk, yaşayan şahidi Ata Nirun) başlarından geçen hikaye ile Aleister Crowley arasında fark göremiyorum. Ozan Güner'in internet üzerinden Aleister Crowley'e dair sayfaları takip ettiği ise bilinen bir şey. Ata Nirun isimli beyfendi ise Karanlığın Çöküşü filmini izleyip oradaki bazı kurgu olayları gerçekte "şu yüzden oldu, mucizedir, seçilmiş insandır Hitler" gibisinden anlatarak, yazarak ünlüleşmiştir. Zaten öyle ölüleri çağırabilse insanlar Arkeolog olur Arkeolojik çalışmalardan köşeyi dönerlerdi ölüler sayesinde kazı yapılacak yer, define falan bularak.

Saygılar...

Kasım 14, 2018, 10:06:58 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Çok iyi bilmediğim bir konu, gerçekten bilgisi olanlardan bir şey öğrenmek istiyorum ; parapsikoloji müspet ilim olarak kabul edildi mi?.
    Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 14, 2018, 10:19:17 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok iyi bilmediğim bir konu, gerçekten bilgisi olanlardan bir şey öğrenmek istiyorum ; parapsikoloji müspet ilim olarak kabul edildi mi?.
    Saygılar-sevgiler.

Geneli Nitellik üzerine kurulu olduğu için Müspetliğini yitiriyor çünkü çok fazla Parapsikolog olduğunu söyleyip bilimsel deney yapmayan sadece kurgu yapan kişiler var. Parapsikoloji olarak benim kabul ettiğim şey ise aşağıdaki deney tarzı çalışmalardır;
https://www.youtube.com/watch?v=yUhQU6qislc

Kasım 16, 2018, 03:02:52 ös
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *

Bülent Kısa, Ozan Güner, Ata Nirun bu adamlar bu işten para kazanan kişiler. Bir milyarder çıkıp majisyen çıksa dişimi kırardım fakat adamların geliri gideri bunlar üzerine kurulu. Bülent Kısa iyiki yaşamıyor yoksa oda şimdi bu dijital mantra, eğitim bilgisi satan Ozan Güner'in Tragna işinde bulunacaktı ve hayranı olan çoğu kişi saf gibi paraları yatıracaktı. Bülent Kısa'nın ölmesiyle Ozan Güner eskisi kadar fazla hayran bulamıyor. Bunun dışında Aleister Crowley'e özendiklerini kim inkar edebilir ki? Aiwass ile Saki arasında yada onu bulmaları üzerine (Ozan Güner'in iddiasıdır ki Saki'yi kendisi bulmuştur ilk, yaşayan şahidi Ata Nirun) başlarından geçen hikaye ile Aleister Crowley arasında fark göremiyorum. Ozan Güner'in internet üzerinden Aleister Crowley'e dair sayfaları takip ettiği ise bilinen bir şey. Ata Nirun isimli beyfendi ise Karanlığın Çöküşü filmini izleyip oradaki bazı kurgu olayları gerçekte "şu yüzden oldu, mucizedir, seçilmiş insandır Hitler" gibisinden anlatarak, yazarak ünlüleşmiştir. Zaten öyle ölüleri çağırabilse insanlar Arkeolog olur Arkeolojik çalışmalardan köşeyi dönerlerdi ölüler sayesinde kazı yapılacak yer, define falan bularak.

Saygılar...

Konu ruh çağırmak, ata nirun gibi bir şeyken, konu nerelere gelmiş. Hayret verici.

Bülent Kısa hakkında yazdıklarınız gerçeği yansıtmıyor. Yani size sorarım, siz kimsiniz? Bülent Kısa gibi birini kalkıp bilgisizliğinizin ürünü olan bu fikirlerinizle yargılamak? Bilgisizliğin de bir sınırı olmalı. Bülent Kısa hariç diğerlerinin öğrettikleri konusunda maddi beklentileri var, doğru! Binlerce liraya sistem satmak isteyenler var, doğru! Bilmediği konularda biliyormuş gibi anlatan, Seminerlerden dünya kadar paralar kazananlar var, doğru!

Bülent Kısa öğrettikleri, aktardıkları hiç bir zaman maddi beklenti içine girmemiş, çok değerli bir şahsiyetti. Onunla karşılaşan spiritüel konuda arayışları olan herkese yardım etmiştir, yol göstermiştir hiç bir karşılık beklemeden.

Bülent Kısa, bir büyücüydü ve yaptığı çalışmalar karşılığında maddi beklentileri olmuştur. Bu konuda yargılamak bize düşmez. Ancak Bülent Kısa'yı diğerleri ile aynı kefeye koymak düşüncesizliktir. Hakkında dirhem kadar bilgi sahibi olmadığınız birini bu tür şeylerle suçlamayınız.
אור