Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: REENKARNASYON ( ENKARNE )  (Okunma sayısı 14116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2008, 03:48:14 ös

İnsanoğlunun doğumuyla başlayan ve ölümüyle biten yaşamında istenilen düzeye gelememesi halinde bir sonraki yaşamı için yeni bir beden alarak yeniden dünyaya gönderilir.

Peki bu düzey nedir? Bedensel ve Ruhsal Düzey olarak bir bütün olarak görüp irdelememiz gerekmektedir. Nasıl ki Bedensel Gelişim söz konusuysa Ruhsal Gelişim de!!

Nasıl ki Bedenen birtakım değişimler yaşıyorsak, birçok aşamadan, devreden geçiyorsak aynı şeyleri Ruhsal olarak da yaşıyoruz. Ama çoğumuz hala bunun farkında değilizdir.

İnsanoğlu olarak yaşadığımız, gördüğümüz ve karşılaştığımız olumlu ve olumsuz bütün olaylar bizlere bir ders vermek amacıyla Yaratıcı'mız tarafından planlanmıştır. Çıkarmamız gereken mesajları alabilmek ve kendi yaşamımızda bilincine varmamız gereken gerçeğine ulaşmamız gerekir.

Bunun için Ben Kimim?, Bu Dünyaya Niçin Geldim? sorularını kendinize sorduğunuz an Enkarne olayına birebir şahit olursunuz. ve tabi araştırırsanız da....

Enkarne bizler için bir şanstır, çünkü Yaratıcı'ya Ulaşmamız için belirli bir olgunluğa erişmemiz gerekiyor ki bundan en önemli kastım; Ruhsal Olgunluk!!!

Ruhsal olarak birçok süreçten geçerek aldığımız Bilgi sayesinde bir üst aşamaya geçmemiz mümkündür.

Neden Bilgi? Çünkü Ruhsal Açlığımızı Gidermenin Tek Yolu Bilgi alımını sağlamaktır. Ancak bu şekilde Ruhsal Doyuma ulaşmamız mümkündür. Peki hangi Bilgiler? Evrende sayısız Bilgi mevcutken bizler için önemli olan Bilgileri nasıl seçebilir ve Doğru olanlarını alabiliriz?

Bedensel olarak acıkıp yemek yiyorsak Ruhsal açlığımızı da Kendi Ruhsal İhtiyacımızı Karşılayan Bilgileri almak zorundayız.

İnsanoğlunun Kusursuz bir şekilde Tanrı'ya Dönmesi'ni Sağlamaktır. Bedenen değil Ruhsal Kusursuzluk mümkündür: Ruhsal Olgunluk Düzeyi = Üst İnsan Konumu = Kamil İnsan Statüsü

İşte taa ki bu seviyeye gelinceye kadar sürekli Enkarne olmak zorundayız. Gelinen son noktaya vardığımız an ise Enkarne olmaktan kurtulabiliriz. 

İsabell GEORGİA

« Son Düzenleme: Nisan 03, 2008, 10:54:17 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 02, 2008, 03:55:27 ös
Yanıtla #1

:)Aklıma gelmişken belirteyim; bu Sitede ( Masonlar. org ) isabell nickini kullanan Arkadaşımla isim benzerliğinden dolayı karıştırılıyormuşuz, maalesef! Bundan duyduğum rahatsızlığı dile getirmek adına buradan bir açıklama yapma gereksinimini hissettim.

Bu karışıklığı düzeltmek adına yalnızca Masonluk Sitesindeki isabell nickini kullanan kişinin ben olmadığımı ilk ve son kez burada açıklıyorum.

Ancak İsabell GEORGİA Benim :) 

Saygılar.
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2008, 04:10:46 ös Gönderen: Sevil »

Nisan 02, 2008, 04:12:30 ös
Yanıtla #2

Bu konu ile ilgili ikinci bir baslik daha gordum ikisi de aktif.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=4307.msg32272;topicseen#msg32272

Fikirlerimizi hangi baslik altinda belirtecegiz?
Spes mea in Deo est

Nisan 02, 2008, 04:19:54 ös
Yanıtla #3

Bu konu ile ilgili ikinci bir baslik daha gordum ikisi de aktif.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=4307.msg32272;topicseen#msg32272

Fikirlerimizi hangi baslik altinda belirtecegiz?

Evet, Sayın Mason Lux_e_Tenebris; gördüğünüz üzere Ölüm Sonrası Yaşam ile Reenkarnasyon ( Enkarne ) İsimleri farklı olduğundan Görüşlerimi bu Başlık adı altında yazmayı istedim. Sizce ne gibi bir mahsur oluştu? Onu pek anlayamadım. Açıklarsanız Sevinirim.   

Nisan 02, 2008, 04:52:59 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevil abla cım sinirlenme. Bende mesajı okudum kötü niyetle yazılmış bir mesaj değildi sayın Lux_e_Tenebris in mesajı.

Bu arada sana bir soru daha soracağım.

Enkarne olunca (daha öncede bir çok kez geldiysek) diğer hayatlarımızı neden hatırlayamıyoruz? Bunun cevabını öğrenebilirmiyim?
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 02, 2008, 05:03:22 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bir mahsur olustugunu soylemedim. Daha once uye olmus oldugum forumlarda bunun gibi ayni konuyu isleyen fakat isimleri farkli olan basliklara "topic kirlenmesi" adi verilir. Bu forumda yeni oldugum icin degisik uygulamalari bilemeyebilirim de bu kirlenmeye katki yapmamak icin hangi basllikta paylasmam gerektigini sordum. Herhangi birinin kapris yapacagini dusunememisim, kusura bakmayiniz.

Gorunuse gore fikir paylasmama gerek yok, size iyi eglenceler.

Sn. Lux_e-Tenebris,

bahsetmiş olduğunuz kirliliği önlemek adına site kuralları içerisinde bir hüküm bulunmaktadır. MASONLAR.ORG FORUM KURALLARI VE UYELIK SÖZLEŞMESİ  (http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=1172.0) 'nin FORUM KURALLARI bölümünün 3,4 v 11. maddeleri bu kirliliğin önlenmesi için koyulmuş kurallar...  üye olunmakla peşinen kabul edilen bu kurallar ne yazık ki üyelerin geneli tarafından okunmadığından dolayı bu tarz hadiseler vuku bulabilmektedir.

Sevgi ve Saygılarımla.

Nisan 02, 2008, 05:08:28 ös
Yanıtla #6

Sn. Asli ve Sn. SkullG aciklamalariniz icin tesekkurler.

Spes mea in Deo est

Nisan 02, 2008, 10:12:34 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Aynı konular yada benzer konular açıldığında ve hatta bunu ben yaptığımda dahi (farkında olmadan yada forum içinde arama motorunu yanlış kullanmam hasebiyle) açtığım konunun hemen silinmesini talep ediyorum. Sevgili Sevil; kızmışsınız ama Sn. Aslı' ya katılıyorum, Sn. Lux_e_Tenebris' in söylediği sözlerde tenkit edici bir anlam yok. Derseniz ki ben öyle anladım, anlayış farkıdır saygı duyarım. Ama siz kendiniz demiyor muydunuz gereksiz polimiklere girmeyeceğim diye, bu biraz öyle olmamış mı? Sizin her türlü eleştiriyi olumlu alacağınızı ifade etmenize sığınarak, neden Sn. Lux_e_Tenebris' in Mason olmasını hitabınıza kattınız? Ben ister istemez acaba bir ima mı var diye düşünmeden edemedim. Forumda ki (bana göre) istinasız HERKESİ eleştirme hakkımız var, saygı sınırlarını zorlamadıktan sonra.
Sn. skullG, sözleşmeyi hatırlatmanız iyi olmuş. Teşekkür ederim kendi adıma, benim merak ettiğim insiyatif ne kadar fazla kullanılabilir madde ihlallerinde? Fazla insiyatif zarar vermez mi forum saygınlığına? Bu ihlalleri bende yapıyorsam, cezama herzaman hazırımdır ve bunu Sayın adminede ifade etmişimdir. Sevgili Sevil size değil sözüm ve sorum Sn. skullG' ye değil sadece, muhatabı olabilecek herkese.

Saygılarımla,

Nisan 02, 2008, 10:25:57 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Mesela; Forum Kuralları bölümünün 11. maddesi der ki:

11.   Ayni başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici (ajitasyona yönelik) konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir,gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

Şimdi karşılaşılan bu durumda yapılacak işlem konu başlığının, Sayın adminler tarafından alınan kararı ile, silinmesidir. Üyelik iptali, bunu mütemadiyen (yada hemen hemen mütemadiyen) tekrarlayan üyeye uygulanacak bir sonuç olacaktır. Sadece sonuç çıkarıyorum, bilmişlik olarak algılanmasın. Bu durumda silinmesi gereken üyelikler yok mudur? Bende yapıyorsam bunu, hakediyorumdur zaten...

Saygılarımla, 

Nisan 03, 2008, 08:50:13 öö
Yanıtla #9

Enkarne olunca (daha öncede bir çok kez geldiysek) diğer hayatlarımızı neden hatırlayamıyoruz? Bunun cevabını öğrenebilirmiyim?

İnsan bir şekilde Evrimini tamamlamak için bu Dünyaya gönderilmişse ki bu da Reenkarnasyon Zincirine bağlı olarak gerçekleşmişse / gerçekleştiriliyorsa geldiği her Yaşamda almak istediği mesajı alacak ve yeniden Bedenlenmek için bir Yaşama Hazırlanacaktır. Bu ne zamana kadar devam edecek (?) Ruh'un ilerleyiş safhasının sona erişine kadar (!)

İyi Paylaşımlar;)     

« Son Düzenleme: Nisan 03, 2008, 10:59:15 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »