Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: “Günde beş vakit ibadethaneye gidip de…”  (Okunma sayısı 6959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 06, 2019, 07:57:07 ös
  • Uzman Uye

“Günde beş vakit ibadethaneye gidip de…”
Lütfü Oflaz eleştirilere yanıt verdi.

https://odatv.com/images/2019_11/2019_11_06/gunde-bes-vakit-ibadethaneye-gidip-de-06111950_m2.jpg?v=1573051802

06.11.2019 
Hükümete yakın Akit gazetesinin adının Vakit olduğu dönemde, Lütfü Oflaz da gazetenin yazarları arasındaydı. Lütfü Oflaz’ın geçen hafta Independent Türkçe’de kaleme aldığı “Müslümanlar çocuk üretme fabrikalarıdır; bu fabrikalar savaşta bile çalışır” başlıklı yazı tepkilere neden olmuştu.

Lütfü Oflaz konuya ilişkin bugün yeni bir yazı kaleme aldı. Oflaz yazısında Suriyelilerin yılda resmi rakamlara göre 187 bin çocuk yaptıklarını ifade ederek, “O yazıda Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Yemen’e kadar Müslümanların savaşta bile hız kesmeden çocuk üretmelerini de sorguladım. Bakıp besleyemeyeceği kadar çocuk üretip o çocukları sefilliğe, eğitimsizliğe, açlığa ve de açlıktan ölüme mahkûm eden zihniyete karşı çıktım” dedi.

Oflaz yazısında devamında, Japonların, Hıntlilerin ve Çinlilerin inanışlarına dikkat çekerek, şöyle yazdı:

“Bakın ‘Güneşe tapıyorlar’ dediğiniz Japonlar, bilim, teknoloji üretmekte dünyada en önlerde bulunuyor. ‘İneğe tapıyorlar’ dediğiniz Hindistanlılar, bilgisayar yazılımcılığında, bilişim alanında dünyada başı çekiyor. Yine bu Hindistanlıların Uzay Araştırma Kuruluşu, Ay’a uzay aracı yollayıp Ay’da su aramaya girişiyor. ‘Buda’ya tapıyorlar’ dediğiniz Çinliler, başta bilim, teknoloji olmak üzere birçok alanda dünyanın en gelişmiş ülkesi ABD’yle yarışıyor.

Hıristiyanlar, Yahudiler, Şintoistler, Budistler, Hinduistler, Deistler, Ateistler bilim, teknoloji üretmek için kafa yoruyor, çaba sarf ediyor. Bisikletten uçağa, televizyondan cep telefonuna, bilgisayardan robota ve de yapay zekaya kadar insanların hayatını kolaylaştıran her şeyi onlar bulup insanlığın hizmetine sunuyor. Hastalıkları teşhis ve tedavi eden tıbbi araç gereçleri, hastalıklara derman olan ilaçları onlar bulup insanlığın hizmetine sunuyor. Müslümanların ise onlar gibi bilim, teknoloji üretip insanlığın hizmetine sunamaması beni rahatsız ediyor.

İstiyorum ki, Müslümanlar da onlar gibi bilimde, teknolojide ileri gitsin.

Müslümanlar da insanların hayatını kolaylaştıran, insanları sağlığına kavuşturan araç gereçleri bulup insanlığa hizmet etsin.

İnsanlığa hizmet etsin ki, Müslümanlığı insanlık aleminin gözünde yüceltsin. Başkaları işi yapay zeka yapmaya vardırırken, insan gibi robotlar yaparken, uzayda yaşam alanları kurarken, Müslümanlar onları seyretmesin. Müslümanlar dendiğinde insanlık alemi, “Onlar bilim, teknoloji üretmezler; sadece çok çocuk üretirler” demesin. İstiyorum ki Müslümanlar cehalet bataklığından kurtulacak, cahiliye devrine son verecek zihinsel devrimi gerçekleştirsin. Bunu yapabilmeleri, sarsılıp kendilerine gelmeleri için iğnelemek yetmiyorsa, çuvaldızı batırıyorum.”

Yazısının devamında da eleştirilerine devam eden Lütfi Oflaz, kendisine yönelik “Müslüman düşmanı” suçlamasına da karşı çıkarak şöyle yazdı:

“Günde beş vakit ibadethaneye gidip de yılda bir vakit bile kütüphaneye gitmezsen, cehalet bataklığından kurtulamaz, cahiliye devrine son veremezsin.

Ömür boyu dua okuyup da ömür boyu bir kitap bile okumazsan bilimsel, teknolojik buluşları gerçekleştiremezsin.

Cehaletten kurtulmadıkça, cahiliye devrine son vermedikçe, bilimsel, teknolojik buluşlar yapamadıkça da insanlığa hizmet edemezsin.

İnsanlığa hizmet edersen, insanlık aleminin gözünde Müslümanlığı yüceltirsin.

İşte böyle düşündüğüm, böyle yazdığım için, kimilerince ‘Müslüman düşmanı’ olmakla suçlanmaktayım.

Eğer Müslüman düşmanlığı yapmak buysa, evet ben Müslüman düşmanıyım!

Yazın en büyük harflerle, en iri puntolarla…

Bu yazar Müslüman düşmanlığına devam ediyor hâlâ!”

Odatv.com

Doğru söze  ne denir lakin anlayana ibretlik bir yazı .Müslümanların üstünde Ölü toprağı var .Hurafe de 1 numarayız . Peygamber şöyle demiş , yok yemeği şu elle yermiş, vs Lakin onun Sosyal bir İnsan elindekini paylaşan ,Haksızlık karşısında susmayan o DEVRİMCİ Kimliğini kimse görmek istemiyor .Hakikaten biz Müslümanlar bu kafayla devam edersek her şey bize  müstahak ...
Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2019, 08:03:15 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 08, 2019, 09:52:56 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Buradan bende iki olayla meseleye katkida bulunayim.

1. Tarihin birinde bir cenaze namazinda imam "Her türlü şerden ve şerliden sen bizleri muhafaza eyle yarabbi. Bilhassa okumuşların şerrinden bizi muhafaza eyle yarabbi" diyor ve arkasindaki devlet erkani " amiiiiin" diyor.

2.  Deniz Gezmis asilmaya götürülürken ailesine bir mektup yazar ve mektubun sonunda su cümleyi yazar "   kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum, kendisine özellikle tembih et, onun bilim adamı olmasını istiyorum; bilimle uğraşsın ve unutmasın ki bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir. "

Gerisini sizin takdirinize birakiyorum.

Kasım 08, 2019, 10:34:52 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alıntı
"Her türlü şerden ve şerliden sen bizleri muhafaza eyle yarabbi. Bilhassa okumuşların şerrinden bizi muhafaza eyle yarabbi"

Ne diyeyim ; ALLAH bildiği gibi yapsın o yobazı .Rahmetli bitiremedi bu soysuzları ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus