Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tij uzaklaştırma  (Okunma sayısı 9534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2016, 05:08:47 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij örnekleme yaparken elma ile armut u bir örnek vermiş. Konu hdp lilerin dokunulmazlığı iken alakasız bir şekilde aklına bu adam gelmiş. Olay bu aslında bencede ceza almasını gerektirecek bir durum değil.

Sn
Tij dostum bu hdp liler meclisten atılması ısrar ediyorum.Sonunda bunların sanada zararı dokundu.Bırak inadı savunma şunları.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 14, 2016, 06:03:52 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Sevgili karahan´a iki acidan cevap vermek lazim.

1. Demokrasi ve insan haklari acisindan. Bu dokunulmazliklari kaldirilmak istenenler acisindan.

2. Bu dokunulmazliklari kaldirmak isteyenlerin ülkeyi götürmek istedikleri yön ve noktalar acisindan.

Ikinci nokta konusundaki görüslerimi daha önce baska basliklar altinda yazdim tekrar etmek istemiyorum.

Birinciye gelirsek; bu konuda gercekten demokrasiye inanmis bir insan olan ve ülkemin aydinlik yüzlerinden biri oldugunu düsündügüm Erdal Inönü´nün 1994 te DEP´li milletvekillerinin dokunulmazliklarinin kaldirilmasi sirasinda söylediklari ile cevap vermek istiyorum

Alinti:

Zararlı fikirlerin söylenmesinden korkulmamalı’

“İlke ve pratik açılarından bu dokunulmazlıkların kaldırılmasının yanlış olduğuna inanıyorum. İlke açısından: Her zaman savunageldiğim bir ilke, düşünce özgürlüğünün, demokrasinin ve daha genel olarak insan yaşamının temel bir niteliği olduğudur. Bu bakımdan düşünce suçu diye bir şeyin demokrasilerde olmaması gerektiğini, zararlı fikirlerin de söylenmesinden korkulmamasını, zararlı fikirler söylenmeden, hangi fikirlerin doğru ve yararlı olduğunun anlaşılmayacağını, bu yapılmadan sağlıklı fikirlerin toplumca içtenlikle benimsenemeyeceğini, her zaman ve fırsatta öne sürdüm. Dokunulmazlıkları kaldırılması önerilen milletvekillerinin sözle ve yazı ile açıkladıkları fikirlerine hiç bir şekilde katılmıyorum, bu fikirler yanlıştır, zararlıdır, gerçeğe uymayan, yorumlarla doludur. Ama milletvekillerinin bu yanlış fikirleri söyleme olanağını zorla ortadan kaldırırsak, bu fikirlerin yanlışlığını vatandaşlarımıza gönül rahatlığı ile kabul ettiremeyiz. Pratik açıdan: Hepimizin ortak amacımız olan vatanın bütünlüğünü koruma davasına bu dokunulmazlıkların kaldırılması nasıl katkı yapar? Yararları mı, zararları mı daha fazla olur? Hem kısa vadeli, hem uzun vadeli bütün olası etkileri düşündüğümde zararın, yarardan daha çok olacağını görüyorum.”

Alinti bitti.

Haziran 14, 2016, 06:06:21 ös
Yanıtla #22
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Üyeler

Alıntı olup olmamasının yada sayın Tij'in niyetinin ne olduğunun hiç bir önemi yok.Bizim için önemli olan içerik ve üsluptur.Bu paylaşımı masonlar.org'a bir masonlar.org üyesine yakışır bulmuyoruz bulmayacağız da. Neden derseniz zaten forum yönetimi olarak kötü niyetli kişileri forumdan süresiz uzaklaştırmak tayız. Sayın Tij'in durumunda süresiz olarak bir uzaklaştırma olmadığına göre iyi niyeti tarafımızca anlaşılmış demektir. Siz cezaya gerek olmadığını varsayın fakat sizleri buradan bir kez daha uyarıyorum. Bu tür paylaşımlarda bulunan üyenin ceza alması kaçınılmazdır.

Hedeflediğimiz bir kalite ve üslup var. Bu üslubun dışına çıkanlar  için belirtiyorum ki cezai yaptırımlarla karşı, karşıya kalacaktır. Çal kalem davranmayarak yazacağınızı iki kere düşünerek yazar ve yazdıklarınızı kontrol ederek paylaşımda bulunursanız bu tür durumlar ile karşılamayıp ne, cezanın gerekli ve gereksizliği nede, sizden gelen bir şikayeti değerlendirmek zorunda kalırız.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 14, 2016, 06:23:30 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Arais

Su ceza konusuna kafam hiç basmadi. Sn.Tij in paylaşımı cezalik bir tarafı yok.Bu konu demoklesin kılıcı gibi tepemizde dolasmasida hiç hoş değil.

Masonlar.Org forum sitesi en başında fikir ve düşünce özgürlüğüne önem verir , insanlar bu forumda bu düşünceleri insanlar özgürce paylaşır.

Böyle basit şeyler ile ceza odunu kullanılmaz. Demiyecektim ama sn.peacewings isteğinde haklı moderasyon bu konuda hata yapmıştır. Hatadan dönmek te bir erdemdir bencede sn.Tij den 15 gün yazma özgürlüğü alindigi için özür dilemeli ve bu hatada ısrar etmemelidir.

Sn.Tij belli bir yaşta insan burada o yazıda küfür yoktur.
Masonlar.Org  forum sitesi hata yaptık deme Erdemine sahiptir.Aksi masonluga terstir.
Kaldıki sn.Spock ta bir mason dur ve karardan ikna olmamıştır.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 14, 2016, 09:09:00 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Arais söylemleriniz buradaki ceza durumuna gerekçe olmuyor maalesef .Konuyu çok dar irdelediniz.
.Sn Spock bu durumu çok güzel ifade etti. aklın yolu birdir .konuyu bu şekilde irdeliyip kapatmak lazım.
Yetki ve yasakların gelişi güzel keyfi kullanımıda kabahattır. sizde abardıgınızın farkındamısınız?

Haziran 14, 2016, 09:18:59 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Yukarıda sayın Tij'in yazdığı iletiyi paylaştık. Şunu bile dese;

Şu şu şahsın da dediği gibi ''milletin..''

belki söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, ancak dokunulmazlıklar kaldırılıyor diye yapılan ŞAHSİ bir yorumdur alıntı filan değildir, bunu anlayabileceğinizi düşünüyorum. O mesajda ne birisinden alıntı olduğu belirtilmiş, ne atıfta bulunulmuş. Sayın Tij düpedüz dokunulmazlık kaldırılmasını ülkenin dezavantajı olduğunu vurgulamak için küfürlü ifade kullanmıştır. Bu ifadeyi ister başkası söylesin ister söylemesin sayın Tij bu ifadeye katılarak bunu kendi deyişiyle forumumuza aktarmıştır ve ceza almıştır.

Yönetim kararları hiçbir zaman tek başına verilmez. Hele ki ceza konularında yönetimin kabul etmesi ve sayın MASON'un onayı gerekir. Yönetim, ne demek istediğinden ziyade ne dediğine bakar.

Sayın Arais'e yüklenilmesine anlam veremiyorum açıkçası. Sanki sayın Arais karaları tek başına veriyor da keyfi ceza veriyor gibi üstelemeniz neden?
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 14, 2016, 10:05:14 ös
Yanıtla #26
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın peacewings özür dilenmesini başka bir paylaşım yüzünden istemiştir. Sayın karahan anlayamamanız bu sanırım yazılanları dikkatice okumayıp. Söylenenlere bakarak karar vermenizdir ki bu açıkca belli söylemediğim seyler üzerinden tarafıma haksız bir suçlamada bulunuyorsunuz. Ben sayın Tij düşüncelerini ifade edemez diye bir cümlemi kurmusum yada sayın Tij dışında birinin neden bu şekilde düşünüyorsun bu şekilde düşünemezsin gibi bir tavırmı sergilemisiz. Olay başka yönlere çekilmekte bunun birazda bilinli yapıldığına inanmaktayım bu vesile ile  tartışma ''Adhominen'' bir tavır almıştır.

Ceza sebebi sudur. İçerik olarak küfür. İçerikte küfür var mı yok mu ? Küfürlü alıntının masonlar.org ta ne işi var.  Yeni yeni adetler yeni yeni kurallar cıkarıyosunuz kendi kendinize peacewing, in yanlış anlamasına kapılarak. Küfürlü içerik masonlar.org ta alıntı olarak paylasılır gibi bir savınız varsa umarım yoktur. Sizleri yanlış tanımısız demektir.

Bunca zamandır burada hiç bir sey anlatamamisiz demektir. Sizlere hiç bir konuda onderlik ve örnek birisi olamasım demektir. Böyle bir düşünce varsa En kısa zamanda istifamı veririm görevimdem ben üye harici dostlarıma burada örnek olamıyor. Haklarını savunmadıgım gibi bir düşünce varsa hemen yarın istifa ederim. Bu vesile ile yazılanları tekrar okuyup karırınızı bana tekrar özelden bildiriniz sayın üyeler.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2016, 11:32:14 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 14, 2016, 10:42:27 ös
Yanıtla #27

Mevzu; Al Capone'nin davasına döndü: Sayısız cinayet, soygun, adam kaçırma vb... suçu var iken; "vergi kaçakçılığı" suçundan hapis yattı sadece.

Sayın Tij'in suçuna kurumsal bir ambalaj bulma sevdası niye ? Yönetim de olan bir üye için,gayri ciddi; hatta saygısızca bir üslup kullandı deyin; olsun bitsin.Bu davranışı örnek teşkil etmesin, "bizler siz fikirlerinizi sunabilesiniz diye bu hizmeti veriyoruz.Ufakta olsa bir saygıyı ve sevgiyi hak ediyoruz" demek cok mu zor?
3 sayfadır top cevriliyor; kimse saf değil.
Sen Özelsin

Haziran 14, 2016, 10:50:09 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dikkatinizi çekmek isterim, sayın Tij, argolu kısmı zaten açık açık yazmamış, noktalama kullanmış ve bu sözün kendisine ait olmadığını, alıntı olduğunu da uzun uzadıya yazmak yerine tırnak ("") içerisine almıştır. Tırnak içerisine alınan bir yazıyı tekrardan alıntıdır diye belirtmeye gerek yok, zaten tırnak işareti sadece alıntı cümlelerde kullanılır. Tırnak içerisindeki cümleyi lütfen sayın Tij'e mal etmeyelim.
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Haziran 14, 2016, 11:26:58 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konu aslında masonluğun bir uygulamasının ne kadar doğru yapıldığını göstermektedir...

Localarda siyasetin uzak tutulması... Nasılda forumdaki birçok üye girdi birbirine ve konu yavaştan kişiselleşmeye başladı üstüne...

Olayı güzelce bir analiz edelim. Burada bir aktarımın içerisinde kötü bir küfür mevcut ve aynen aktarılmış...

Bu konu ile ilgili Masonlar.org 'a üye olurken kurallar mevcut ve karşılığında yaptırım uygulanacağı gayet belirtilmiş. Yani bunları bilerek siteye üye olan kişi  kurallara uygun davranmaz ise yapılacaklara razı olmalıdır.

Bu kurallar Arais veya Risus tarafından konulmadı. Siteyi kuran masonlar tarafından hazırlandı. İster demokratik görün ister görmeyin buraya üye oldunuz ise bu kurallara razı gelmek zorundasınız.

Bu web sitesinin amacı nedir ? Masonluğu birinci elden masonlar tarafından tanıtılmaya çalışması... Aynı zamanda bu site hiçbir kuruma da bağlı değildir. Tamamen bireysel girişimler ile hayatını devam ettirmektedir.

Şu anda sitede 13 üye görünürken 123 ziyaretçi vardır. Bu ortalamanın da pek altına düşmüyor hani... O ziyaretçiler isteseler üye olabilirler ancak olmamayı tercih ediyorlar. Bu onların konuları okumalarına engel değildir.

Ben kendi adıma bireysel olarak siyasi kargaşa içerebilecek konuların site içi huzursuzluk yaratabileceği için uzak durmasından yana oldum. Bu istek beni bağlar. Eğer bu sitenin sahibi ben olsa idim veya yönetimde sözü geçen biri olsa idim kesinlikle bu bölümün veya içeriklerin olmasına karşı çıkardım.

Cengiz inşaatı da HDP'yi e diğer partileri de öğrenmek isteyen sosyal medyadan fazlasıyla öğreniyor zaten... Ne gerek var burada tartışmaya...

Bilir misiniz ? Anadolu da siyaset nasıl yapılır ? Anlatayım. Hatrı geçen bir aşiret ağası en az 3-4 akrabasını milletvekili seçimlerinde partilere sokmaya çalışır. Ancak hepsini aynı partiye sokmazlar dağıtırlar. Neden ? Bu ülke de neyin ne zaman değişeceği belli olmaz... Biri garanti cepte olsun hep... Bu yıllardır devam etmiştir...

Siz sanar mısınız meclisteki 4 parti birbiri ile kedi köpek gibi her vekil birbirine düşman... Akşamları Ankara'daki üst düzey denecek restoranlarda farklı parti vekillerin bir araya gelerek yaptığı sohbetleri bir duysanız tepkinin sadece halk tabakasında olduğunu anlardınız...

Futbolda buna benzer 22 adam koşar bir sahada top peşinde... Millet birbirini keser... Ancak o oyuncunun yanına gitsen güvenliğe şikayet eder beni rahatsız ediyor uzaklaştırın diyerek...

Burası memleketin kurtarılacağı yer değildir... Burası dokunulmazlıkların akibetinin karar verildiği devlet organı olan yer değildir. Burasi ülkenin bağımsızlığına karar verileceği yer değildir... Burası masonlar.org ve amacı bellidir. Sitenin sağ üstü köşesinde gayet belirgin yazmaktadır.

Hatırlar mısınız ? Gezi parkı eylemleri burada yazan birkaç makale yüzünden bazı medya kuruluşları tarafından masonların üzerine yıkılmaya kalktı... Öyle değil mi ?

Değerli Arkadaşlar Bakınız;

Burada anladığım kadarı ile (lütfen yanlış ise düzeltiniz) üyelerden Tij bir makaleyi buraya aktarmış ancak içeriğinde küfür geçtiği için ceza almıştır. Şimdi makaleyi buraya getiren üye içeriğinde buna dikkat etmeliydi ve o bölümü forum kuralları gereği çıkarması gerekirdi. Yapmamış belki gözünden kaçtı belki de önemsemedi... Ancak yönetim önemsemiş belli... Ceza vermiş...

Masonluk bir düzen kurumu ise; bu siteyi de masonlar kurdu ise kusura bakmayın arkadaşlar o kurallara uyacaksınız...

Belki, bu küfür olayı iki üye arasında olmadığı için ceza fazla geldi ise biraz daha makul bir ceza düşünülebilirdi. Ancak bu kuralların ihlal edilmediği anlamına gelmiyor... Bu benim bireysel fikrimdi...

Şu denebilir... Ceza fazla idi... Yersiz idi... Yanlış idi... Bunun yoluda basittir. Sitenin Arais ve Risus harici asıl kurucu bir üst yönetimi mevcuttur. Gerçekten mevcut moderatörlerin düzeni sağlayamadığını fevri davrandığını ve tarafsızlığı ihlal ettiğini düşünüyorsanız üst yönetime rapor ediniz. Değerlendirsinler efendim. Tanıtığım kadarı ile yönetimde gayet çözüm odaklı insanlar mevcut ve terbiye ile nezaket sınırları aşılmadığı sürece her şikayet koşulsuz olarak değerlendirilecektir emin olabilirsiniz...

Ben kendi adıma bir siyasi partiye üyeyim ve gayet yeri geldiğinde gerek parti başkanına gerek üst yönetime hata gördüğümde çok güzel şikayetimi de etmeyi biliyorum. Dediğimi yaptırmayı da...

Siyasetin yeri siyasi partidir arkadaşlar... Eğer sabıka kaydınız yok ise kendinize en yakın siyasi partiyi seçip üye olabilir, yükselebilir hatta genel başkan bile olabilirsiniz. Buna etnik kökeniniz veya dininiz engel olmaz hiç merak etmeyin... Ancak siyaseti buraya getirmek görüldüğü üzere kalplerin kırılmasından öteye birşey getirmiyor. Gidin bir partiye üye olun sabaha kadar tartışın hatta sandalyeler havada uçussun (Merak etmeyin sandalyeler plastik fazla acıtmaz:) Zaten öyle olmasının amacı odur. )Masonluk hiçbir partinin egemenliğinde olmamıştır ve olmayacaktır. Masonların dahil kendi siyasi anlayışları onları bağlar kurumu ilgilendirmez...

Herhangi bir makale facebook, twitter veya instagram kullanılarak paylaşılabilir. Bu küfürde içerebilir, müstehcen görüntülerde içerebilir. Hatta bunlardan ötürü kullanıcı cezada almayabilir. Ancak burası masonlar org ve görüldüğü üzere kurallar oldukça sıkıdır. Üye olarak kalmak istiyorsanız üst yönetimin hazırladığı kurallara uymak zorundasınız...

Ben bireysel olarak her ay ortalama 2-3 gün sürmesine rağmen bıkmadan bu sitenin tamamının yedeğini alıyorum. Ortalama 12-16 gb arası değişen bir büyüklüğü oluyor... Neden ? İçindeki bilgileri önemsiyorum... Site kapanırsa eğer içindeki bilgiler yine elimin altında olsun ve kaybolmasın diye...

Eğer bu sitenin varolması önemsiyorsanız lütfen buradaki paylaşımlara özellikle siyasi içeriklere dikkat edelim en az 3 kere düşünelim...

Son olarak ben diyorum ki; Sn. Moderatörler tarafından Sn. Tij'e paylaştığı içeriğinde küfür olduğu için ceza verilmiş ise moderatörler haklıdır. Kurallara uygun cezalandırma yapılmıştır...

Ancak Moderatörler ile Sn. Tij arasında bireysel bir çatışma var ise ve bunun ışığında Moderatörler buna dayanarak haksız bir ceza uygulamış ise Moderatörler ceza almalı ve Sn. Tij'den özür dilenmesi sağlanmalıdır... Bırakalım Sn. Tij ve başka üyeler var ise moderatörlerden şikayetçi ise üst yönetime Sn. MASON ve yöneticilere nezaket kuralları çerçevesinde şikayette bulunsunlar ve kurucular bir karar versinler...

Dilerim bu tartışma daha uzamaz...

« Son Düzenleme: Haziran 14, 2016, 11:34:59 ös Gönderen: proxima »
Concordia Res Parvae Crescunt