Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ya Sev Ya Terket, me lutfen  (Okunma sayısı 12326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 18, 2007, 08:18:40 ös
  • Ziyaretçi

Turkiyede yasayan insanlarin o ulkeyi sevmesi zorunlumudur?
Sevmiyorlarsa hala orda olma nedenleri nelerdir?
Yurtdisinda yasayan insanlarin Turkiyeyi sevmesi mumkun degil mi?
Sevmeyenler terkederse kalanlarla o ulke ne olur?
Ya Sevmek yada Terketmek Mi zorundayiz?

bunu sadece ulke olarak dusunmeyin. aileniz, arkadaslariniz, bulundugunuz cevre icinde dusunebilirsiniz.

Şubat 21, 2007, 11:26:48 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bence terketmek gereksiz. Belli bir mesafe koyulabilir, veya bir uzlasma yapilabilir. Ama hic te memnun degilsen ve uzlasmaya da yanasmiyorsan, artik bir soz soyleme hakkini yitirmissin demektir.

Mart 02, 2007, 09:44:11 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bence sevmek zorundayız çünkü türkiye dediğimiz sadece bir toprak parçası ve insanları birbirlerinden ayıran anlamsız sınırlar değilmidir.
sevilmeyen bir şey varsa oda rejim yada sosyal bozukluklar olabilir. böyle bir durumdada ben terk etmekten değil düzeltmekten yanayım.

Mart 02, 2007, 09:58:07 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bence sevmek zorundayız çünkü türkiye dediğimiz sadece bir toprak parçası ve insanları birbirlerinden ayıran anlamsız sınırlar değilmidir.
sevilmeyen bir şey varsa oda rejim yada sosyal bozukluklar olabilir. böyle bir durumdada ben terk etmekten değil düzeltmekten yanayım.

Sevme zorunlulugu yoktur ama en azindan Sayma zorunlulugu vardir.  Sonucta bu bir ulke, bir vatan. Sen istiyorsun diye duzenini, isleyisini senin zevkine gore duzeltecek degildir. Calismalar ,uzlasmalar yapilir,. Onun sonucunda cikani da begenmiyorsan, o zaman sorun sende demektir. (SEN den kastim siz degilsiniz, genel anlamda bir hitaptir)

Turkiye dedigimiz basit bir TOPRAK PARCASI dediginiz anda siz o topraklarda yasamayi haketmiyorsunuz diye dusunurum. Madem oyle baska basit toprak parcalari da var. Sinirlari kanla cizilmemis yerler de var!
« Son Düzenleme: Mart 02, 2007, 10:03:31 ös Gönderen: fbracer »

Mart 02, 2007, 10:15:00 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

benim kesinlikle ne bu ülkeyle nede başka bir ülkeyle sorunum yoktur.
ben bu ülkedeyim burda yaşıyorum sadece bir toprak parçası dedim ve bir topraktanda nefret etmek çok anlamsız. basit demedim

Mart 02, 2007, 10:18:12 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

benim kesinlikle ne bu ülkeyle nede başka bir ülkeyle sorunum yoktur.
ben bu ülkedeyim burda yaşıyorum sadece bir toprak parçası dedim ve bir topraktanda nefret etmek çok anlamsız. basit demedim
Saniyorum anladim. Karisikligin sebebi sanirim sizin ULKE kavramini toprak olarak gormeniz. Ben ayni fikri tasimiyorum, dusuncenize de saygim var.

Mart 02, 2007, 10:26:20 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

soruyorum size nazilerin yahudilere yapmış olduğu olabilir ama benim bugün almanyayı sevmemem sice iyi bir davraniş olurmu? üstelik almanlar defalarca özür dilerken

Mart 02, 2007, 10:58:46 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

soruyorum size nazilerin yahudilere yapmış olduğu olabilir ama benim bugün almanyayı sevmemem sice iyi bir davraniş olurmu? üstelik almanlar defalarca özür dilerken
O kisiden kisiye degisir. Eger sizin Almanya'yi sevmemenizin sebebi hala o eski kafanin (Nazi kafasinin) devam ediyor olmasi ise sevmemeniz hakli olur. Ama siz gunumuz Almanya'sinin gecmisle ilgisi olmadigini kabul ettiginiz surece sevmemeniz tabiki anlam tasimaz.

Konu Turkiye'den acildigi icin ve Tukriye'de sizin bahsettiginiz (yapmis oldugunuz gibi) tabulari yikici bir dusunce yapisi soz konusu degil.  Zira Turkiye'yi sevmeyen agacindan topragindan dolayi sevmemezlik degil, bir cikar, bir gecmis ugruna sevmemezlik yapiyor.

Mart 02, 2007, 11:11:13 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Türkiye de bazı olaylar yaşanmış olabilir ama bunun tek sorunlusu ise halk içerisinde bazı kışkırtıcı kesim değilmidir. insanlar ölmüştür ama sorunlusu T.C. değil türk halkı içinde bazı kesimlerdir.
Bu tür saldırılar Rumlarada,ermenilerede yapılmıştır ülke yasaları demiştir azınlığı yok edin.
bu yüzdende ülkeyi sevmemek anlamsız.
Bu gün ırkçılık sadece yahudilere yapılmıyor,İnsan olan herkes bu konudan rahatsız belkide sınırları bu yüzden sevmiyorum.

Mart 02, 2007, 11:24:29 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Türkiye de bazı olaylar yaşanmış olabilir ama bunun tek sorunlusu ise halk içerisinde bazı kışkırtıcı kesim değilmidir. insanlar ölmüştür ama sorunlusu T.C. değil türk halkı içinde bazı kesimlerdir.
Bu tür saldırılar Rumlarada,ermenilerede yapılmıştır ülke yasaları demiştir azınlığı yok edin.
bu yüzdende ülkeyi sevmemek anlamsız.
Bu gün ırkçılık sadece yahudilere yapılmıyor,İnsan olan herkes bu konudan rahatsız belkide sınırları bu yüzden sevmiyorum.

Sadece MAALESEF olarak cevap verebiliyorum. Sonucta bu tarz seyler kurcalana kurcalana belli amaclar dogrultusunda insanlari nefret derecesine goturuyor.