Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ahmet Kaya  (Okunma sayısı 29711 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 27, 2009, 02:03:35 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

apoyu çok özlediğini haykırıyor.
http://video.google.com/videoplay?docid=5402108882860823285&ei=vlAcSq60B56U2wLuk8SwAw&q=ahmet+kaya+apoyu+%C3%B6zledik

Arap paçavrasını övmesi;
http://www.dailymotion.com/video/x3uhrj_ahmet-kaya-turban-ile-ilgili-konusm_politics

Özyurdumu özledim diyor merhum.. Neresi bu özyurt?

Benim bildiğim, tüm dünyada bilinen ve asıl olan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına "TÜRK" denir. Ama merhum diyor ki "kürdüz ölene kadar, kürdüz sonuna kadar" adama sormazlar mı; kardeşim sen özyurdunu özledin de.. Neresi bu özyurdun? Söylediğine göre sen kürtmüşsün ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına biz Türk diyoruz ve Türkiye "Türklerin" özyurdudur. Ama sen kalkmışsın ben Türkiye'de yaşıyordum özyurdum Türkiye ama ben kürdüm nidaları atıyorsun. Demek ki sende bir art niyet var yada birileri seni çok güzel kandırmış.

Kürt kökenli bir çok dostum oldu. Hiçbiri Türklüğünden ödün vermedi vermez de. Bu ödünü verenlerin, "verdirenlerin" amacı farklı.

Saygılarımla,

Mayıs 27, 2009, 05:34:10 ös
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

KEŞKE OLMASAYDI Ahmet Kaya Bölümünün tamamı

vakti olmayanlar için özellikle şu bölüm ;

10 dakikam bile yok daha kısa bir özet var mı diyenler için

« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2009, 05:50:27 ös Gönderen: skullG »

Mayıs 27, 2009, 06:17:09 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayatta olsa idi , bu başlık altında yazacak pekçok şey vardı daha. Ama artık kendini ifade etme, yanlışlarını telafi etme ,yapıp-etmelerinden üzüntü duyma ve kendini savunabilme olanakları kalmamış bu şahsın görüntüleri  karşısında duygu olarak çok kızgın , tavır olarak nötr kalmayı yeğliyorum.

Saygılarımla 
Quality has no fear of time ..

Mayıs 27, 2009, 06:22:16 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Hikayesini ve eserlerini takdir ederek takip etmiş olmama rağmen,son zamanlarda,ilk zamanlardaki samimiyetini yitirdiğini ve sevenlerinin birkısmına haksızlık ettiğini düşünüyorum.Huzur içinde yatsın.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 27, 2009, 06:58:56 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Bugun Ahmet Kaya her gecen gun daha iyi anlasiliyor. Totalitarizme baskaldirdigi, kendi fikirlerini butun cesaretiyle ve yuregiyle haykirdigi icin onunde saygiyla egiliyorum. Huzur icinde yatsin. Uzerine yildizlar yagsin.

Mayıs 29, 2009, 10:21:01 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Bay Mason lütfen insanları birşeyle itham ederken, bunun hangi sözlerde olduğunu belirtiniz. Lütfen hangi inançlara hakaret ettiğimi ve hakaretlerimi yazarmısınız. İnanın çok merak ettim. Ben bu konuya 2 video ekledim ve 2 cümle yazdım.
Cümleler;
1. cümle; Apoyu özlediğini belirtiyor
2. cümle; Arap paçavrasını övüyor

Hangisi hakaret, bunu belirtin ki ben de bir daha yazmayayım, hangisinin hakaret olduğunu bilemezsem ne yazmayacağımı da bilemem. Eğer videolardan rahatsız olduysanız lütfen onu belirtin bir daha eklemeyeyim.

1. cümlem hakkında; Videoyu izlerseniz dostu özledik falan diyor sürekli, sonrasında da apoyu özledik diyor.
2. cümlem hakkında; İlgili videoyu izlerseniz türbanı övüyor. Yani Arapların başına taktığı paçavrayı övüyor. Paçavranın ne anlma geldiğini bilmiyorsanız TDK'nun sözlüğüne bakabilirsiniz.

saygılarımla

Sayin M.Akyol,

Inanclara hakaret etmenize tolerans gosterildi. Devam etmemenizi rica ediyorum.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2009, 10:25:06 öö Gönderen: M.Akyol »

Mayıs 29, 2009, 12:28:39 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Bence öyle bir sanatçıydı ki ki, en uzun saçlı, en rockçı zamanlarımda bile rakının yanında muhakkak bir "kum gibi" istettirirdi. Hala daha da sıkılmış değilim. Hele ki olaylı bir akşamın ardından "hop trinanirinom da cop trinanirinom" hatırasına sahip olduktan sonra terapi gibi gelmişti.

Kürtçe kaset çıkarmak istiyorum dediğinde destek vermiştik, fakat sonradan ortaya çıkan bu videolarla uzun süre dinlemek istememiştim. Benim gözümde makro ya da mikro boyutta milliyetçilik düşüncesi içinde yeşerdiği toplumlara her daim zarar verme potansiyeli bulunan bir düşüncedir hala. Yani ben ezilmiş halkların milliyetçiliği daha farklı tutulmalıdır gibi bir görüşe de sahip değilim. Ancak herkesin herkesi özleme hakkına saygı duyuyorum. Herkesin herkesi özleme hakkını eleştirme hakkına da saygı duyuyorum. Ne de olsa bu tarz yorumlar benim için Ahmet Kaya, İlkay Akkaya, Cem Karaca gibi sanatçılar hakkında görüşlerimi değiştirmiyor. Hatta birazcık bilenler için yeni öğrenilen şeyler de değil. Eğer gerçek veya tüzel kişiliklerin hataları ya da kendileriyle çelişkileri ve bizim onaylamadığımız hareketleri yüzünden bir anda onlarla tüm ilişkimizi koparmak gerekecekse, bu ülkede bence TSK dahil olmak üzere sevilecek birisini bulamayız.

Bir de sayın Akyol, sürekli olarak forumda "Arap saçmalığı", "Arap paçavrası", "Arap x'i" şeklinde konuşurken biraz daha dikkatli olmanızı öneririm. Araplar, Türkiye'de de var olan etnik gruplardandır ve üyelerimizden birisi örneğin Urfa'lı bir Arap olabilir. Ayrıca kafanızdaki "Arap" kavramı ile Dünya'daki Arap kavramı arasında çok fark olduğunu belirtmek isterim. Belki de arabanıza, motorunuza ya da bir otobüse atlayıp şöyle bir Halep-Şam-Beyrut turu yapmalısınız. Özellikle Beyrut'u bir görün. Şu anki Arap dünyası konuştukları Arapça'ya kadar bölgesel çok farklılıklar gösteren ülkelerden oluşuyor.

Bir de kesinlikle eleştiri amacı olmayan ama merak ettiğim konuyla alakasız bir sorum var. Ben sanırım Arap ülkelerinden türban resmi görmedim hiç. Türkiye'deki biraz Türkiye'ye özgü gibi geliyor bana. Gerçekten böyle miydi, tam bilemedim şimdi...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mayıs 29, 2009, 03:44:31 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Ahmet Kaya değerli bir sanatçı idi.Hakkında basın çok yazdı,çizdi.Herkes birşeyler söyledi ama ben sadece sanatına yazmak istiyorum.Her şarkıyı,her türküyü,her ağıdı ayrı bir güzel okuyan,kendine has dolgun sesiyle sevdiğim bir sanatçı idi.Duygularını hep şarkıları ile ifade etti.Yıllarca kulaktan kulağa taşınacağına da eminim şarkılarının.Ben dinlerken hep duygulanırım.Dinlerken hiç sıkılmam ki kimi şarkılarını tekrar tekra dinlerim.Kendisini saygı ile anıyorum.Bu arada Yusuf Hayaolğlunu da unutmamak gerek.Çünkü bir çok okuduğu eser  Yusuf Hayaloğluna aittir.Yusuf Hayaloğlunuda sevgi ve saygı ile anıyorum

Mayıs 29, 2009, 04:31:54 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bay veritas

Arap saçmalığı dediğim yazıyı alıntılarmısınız?

Bir de sayın Akyol, sürekli olarak forumda "Arap saçmalığı", "Arap paçavrası", "Arap x'i" şeklinde konuşurken biraz daha dikkatli olmanızı öneririm.

Çok merak ediyorum bunları nereden ve neye dayanara söylüyorsunuz. Sizi bilmem ama Araplar çok akıllı bir millet. Benim kimseyi aşağıladığım falan yok, siz bence benim yazılarımı dikkatli okuyunuz.

Ayrıca kafanızdaki "Arap" kavramı ile Dünya'daki Arap kavramı arasında çok fark olduğunu belirtmek isterim.

Not: Konuya odaklı yazı yazmama rağmen, bazı üyeler ve bazı adminler kişisel ithamlar yaparak, bana cevap hakkı yaratıyorlar. Örnek vermek gerekirse biz Bay Veritas ile şimdi bura da bir münazara yapsak 3-4 mesaj, bir site görevlisi diyecek ki kişisel iletiler silinmiştir. Lütfen baştan silin ki ben de kişisel ithamlara cevap vermek zorunda kalmayayım.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2009, 04:36:01 ös Gönderen: M.Akyol »

Mayıs 29, 2009, 05:31:50 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Özür dilerim sayın Akyol, siz Araplar hakkında kötü bir şey söylemediniz haklısınız. Sizi itham da etmiyorum, bence de bir münazara ortamı daha doğmasın. Ben yanlış anlamışım, Arap saçmalığı gibi bir şey de söylememişsiniz. Eminim bir gün bir Arap kalkıp da Türk kültürü Arap kültüründen ayıklansın, geleneklerimize aykırı dizileri yayınlamayalım, baş açıklığı gibi Türk adetlerinden kurtulalım falan derse; bu sizi hiç gocundurmaz.

Konuya odaklı yazı kavramını biraz derinleştirmek gerekirse, Ahmet Kaya'nın bir demecinde bahsettiği şeyi "Arap paçavrası" olarak nitelediniz. Ben de buna karşılık sözgelimi bir Fransız'ın şalvar için "Türk paçavrası" demesi halinde bu sözünde bir halka yönelik bir aşağılama olmadığını sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo