Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2008, 05:06:15 ös
Yanıtla #30
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Gülen' in daha önceki ismi neymiş ki Sn. Lux_e_Tenebris?

Bakıyorum da fısatları kaçırmıyorsunuz :) İsimi cismi önemli değil.Önemli olan nurlu kişiliği.Bunu karalamaya güç yetmez.

:D :D :D

Mart 21, 2008, 05:17:01 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Bakıyorum da fısatları kaçırmıyorsunuz :) İsimi cismi önemli değil.Önemli olan nurlu kişiliği.Bunu karalamaya güç yetmez.

Değiştirdiği ismini merak ettim. Yoksa benim kendisini karalamak gibi özel bir çabam yok Sn. Aslı. Sizin düşüncelerinizede saygı duyuyorum.

Mart 21, 2008, 05:21:09 ös
Yanıtla #32

Kisi v cemaati hakkindaki bilgilerinizin kaynagini ogrenebilrmiyim?
Spes mea in Deo est

Mart 21, 2008, 06:44:59 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Kişiler hakkında konuşulması taraftarı değilim lakin bahsi geçen şahsın Hocasının bir lafı vardır tam nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama sözün teması şöyle idi; " Eğer karşındaki kişinin seviyesine gelemediysen onu eleştirme" 10 yaşında Kur'an ı hatmetmiş 14 yaşında vaaz vermeye başlamış onlarca ülkede okullar açtırıp Türkçeyi dünya dili yapma iddiasına girişmiş Dünya Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyen ve bir ülkenin başbakanın arkasında olduğu bile iddia edilebilecek bir şahsın adını nasıl yazıldığı v.b. şeylerin tartışılması bence şahsa haksızlık olur eleştireceksek bile daha ele alınır şeylerl eleştirmeliyiz  Sayın crazyphysics'in dedikleri bence bu konudaki en mantıklı cümleler.

Ayrıca Fethullah GÜLEN şahsın ilk tek ve son adıdır ve bir takma isim değildir.

Mart 21, 2008, 06:48:30 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

bukadar savunabiliyorsanız videolarda söledikleri sizin için normal mi peki?

Mart 21, 2008, 09:24:14 ös
Yanıtla #35

Kişiler hakkında konuşulması taraftarı değilim lakin bahsi geçen şahsın Hocasının bir lafı vardır tam nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama sözün teması şöyle idi; " Eğer karşındaki kişinin seviyesine gelemediysen onu eleştirme" 10 yaşında Kur'an ı hatmetmiş 14 yaşında vaaz vermeye başlamış onlarca ülkede okullar açtırıp Türkçeyi dünya dili yapma iddiasına girişmiş Dünya Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyen ve bir ülkenin başbakanın arkasında olduğu bile iddia edilebilecek bir şahsın adını nasıl yazıldığı v.b. şeylerin tartışılması bence şahsa haksızlık olur eleştireceksek bile daha ele alınır şeylerl eleştirmeliyiz  Sayın crazyphysics'in dedikleri bence bu konudaki en mantıklı cümleler.

Takma isim denilmemistir, dikkatli okuyunuz.

"10 yaşında Kur'an ı hatmetmiş 14 yaşında vaaz vermeye başlamış onlarca ülkede okullar açtırıp Türkçeyi dünya dili yapma iddiasına girişmiş Dünya Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyen ve bir ülkenin başbakanın arkasında olduğu bile iddia edilebilecek "
Hmmm... Her sey Turkiye icin yani ::) Turkceyi yazarken Turkce'yi yazsaydiniz ;) Bu arada Turkce olimpiyatlari takdire sayan bir sey olsa da o kadar buyutulecek bir sey degil. Zira Turkce'ye verdikleri onemi biz burada goruyoruz ;) Turkce yarismalari icin sponsor arayisinda olduklari afisleri, tanitim programlari vs. noktalama ve imla hatalari ile dolu ;) Bence siz de bir kisiyi kac yasinda Kur'an'i (bunu dogru yazmissiniz ;) ) hatim ettigini baz alarak degil de yapilanlar ve niyetler olarak incelerseniz daha objektif olmus olursunuz diye dusunuyorum. Bir ulkenin basbakaninin arkasinda oldugu iddia edilebilecek demissiniz :) Bu cumle cok uzerinde durulabilecek bir cumle aslinda. Bir cok degisik acidan yaklasilabilir.
Spes mea in Deo est

Mart 21, 2008, 10:15:15 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Takma isim denilmemistir, dikkatli okuyunuz.

"10 yaşında Kur'an ı hatmetmiş 14 yaşında vaaz vermeye başlamış onlarca ülkede okullar açtırıp Türkçeyi dünya dili yapma iddiasına girişmiş Dünya Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyen ve bir ülkenin başbakanın arkasında olduğu bile iddia edilebilecek "
Hmmm... Her sey Turkiye icin yani ::) Turkceyi yazarken Turkce'yi yazsaydiniz ;) Bu arada Turkce olimpiyatlari takdire sayan bir sey olsa da o kadar buyutulecek bir sey degil. Zira Turkce'ye verdikleri onemi biz burada goruyoruz ;) Turkce yarismalari icin sponsor arayisinda olduklari afisleri, tanitim programlari vs. noktalama ve imla hatalari ile dolu ;) Bence siz de bir kisiyi kac yasinda Kur'an'i (bunu dogru yazmissiniz ;) ) hatim ettigini baz alarak degil de yapilanlar ve niyetler olarak incelerseniz daha objektif olmus olursunuz diye dusunuyorum. Bir ulkenin basbakaninin arkasinda oldugu iddia edilebilecek demissiniz :) Bu cumle cok uzerinde durulabilecek bir cumle aslinda. Bir cok degisik acidan yaklasilabilir.

Şimdi imla olayına girersek bundan siz zararlı çıkarsınız eski mesajlarınıza binayen diyorum :) ve gereksiz yerlere sapar konu ayrıca eğer Türkçe'ye verdikleri değeri burda görüyoruz derken beni kastettiyseniz ben onlardan değilim bazıları gibi deneme amaçlıda olsa hiç içlerine girmedim benim ki dışarıdan bir bakıştı sadece yaptıkları etkinlikleri olumlu olarakda nitelemedim sadece etki-tepki açısından irdeledim kişileri ve oluşumları değil mantaliteyi eleştirdim.

Mart 23, 2008, 03:26:07 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kur'an kurslarının amacı nedir sayın Aslı?  Kur'an'ı içeriğiyle öğretip idrakini sağlamak mı,yoksa her kursun bağlı olduğu gurubun kendi yorumuna göre yaşam biçimini empoze etmek mi?
   Bu arada  Gülen'in dershanelerindeki beyin yıkama faaliyetleri  konusunda sessiz kalmışsınız;benim kızım bu konuda bayağı yönlendirmeye maruz kaldı.Hatta dershane bittikten sonra da bir müddet  kızımı aramaya devam ettiler "ablaları". >:(

Mart 23, 2008, 04:40:19 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Kur'an kurslarının amacı nedir sayın Aslı?  Kur'an'ı içeriğiyle öğretip idrakini sağlamak mı,yoksa her kursun bağlı olduğu gurubun kendi yorumuna göre yaşam biçimini empoze etmek mi?
   Bu arada  Gülen'in dershanelerindeki beyin yıkama faaliyetleri  konusunda sessiz kalmışsınız;benim kızım bu konuda bayağı yönlendirmeye maruz kaldı.Hatta dershane bittikten sonra da bir müddet  kızımı aramaya devam ettiler "ablaları". >:(

Sn. seteney, yanlış anlamayınız ama neden bilerek gönderdiniz kızınızı? Eğer özel bir durum ise, şimdiden affınıza sığınırım.

Saygılarımla,

Mart 23, 2008, 06:07:00 ös
Yanıtla #39

Sn. seteney, yanlış anlamayınız ama neden bilerek gönderdiniz kızınızı? Eğer özel bir durum ise, şimdiden affınıza sığınırım.

Sayın Seteney; öncelikle Size hak verdiğimi belirtmeliyim.

Saygılar.

Sevgili Blossom; izninle araya girmemi hoş görürsün :) aynı durum benim de başımdan geçtiği için, şöyle belirteyim; Üniversite Hazırlık Aşamasında bahsı geçen Dershaneye ben de gittim. Ancak şunu açıklıkla ifade edebilirim ki; Olayın Boyutunu ancak aralarına girerek öğrenebilirsin. (!)

Doğal olarak bir başka dershane yoktu da ona mı gittin diyeceksin?

Sevgili Kardeşim; inan bana olayı hiç bu denli korkunç ve dehşet olarak düşünemezdim. Sadece bir Öğrenci olarak bana gereken Dersleri verme gayesiyle gittim. Yoksa sahiplerinin düşüncelerinin, fikirlerinin benim için herhangi bir önemi yoktu ki!

Her neyse kısaca ifade etmem gerekirse orasının ya da bu amaçla kurulan dershanelerin bir Eğitim Yuvası değil, tam tersine Beyin Yıkama Yuvası olduğu kanaatine vardım. Neden çünkü fikir ve inanç empoze etmekten başka bir amaç taşınmamaktadır. Artı kendi gözlerimle görüp buna tanık olduğum için kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyen bir yapıya sahip olan bir kişi olarak kendi gözlemlerimden yola çıkarak bu şekilde bir açıklama gereksinimini duydum. Ha fikir empoze ederek taraf toplamak adına birtakım girişimlerde bulundukları da cabası ancak ben yine de kendi İnanç Sistememim gereği İnancımı Kendimde, Yaşantımda Geliştirdiğimden onları hiçbirşekilde sorumlu tutmuyorum. Asıl sorumlu kişiler kendi kaderlerini başkalarının ellerine rahatlıkla bırakan kişilerdir. Bunun için de bu bir tercih meselesidir ve bu yüzden de her zaman söylediğim gibi daima da söyleyeceğim => ''Her Koyun Kendi Bacağından Asılır''......   

Sevgiler;)
« Son Düzenleme: Mart 23, 2008, 06:10:28 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.