Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Özgür Masonlar Büyük Locası  (Okunma sayısı 31170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2011, 04:58:29 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Bu locanın kapısını çalıpta içeri kabul edilen kişiler deneyimlerini buraya yazarsa ben de onları ziyaret etme cesaretini kendimde bulabilirim.
« Son Düzenleme: Mart 10, 2011, 05:01:46 ös Gönderen: Cin Ruhi »

Mart 10, 2011, 05:29:46 ös
Yanıtla #11

Kapı açılmasına açılır da, "buyrun, neden gelmiştiniz" diye sorulduğu zaman, "şöyle bir bakacaktım" denmez ki!

Forumda defalarca yazıldı aslında. Bu binalar, sorulara cevap bulunabilecek yerler değildir. Kapı açıldığında karşılaşacaklarınız büyük ihtimalle, Mason olmayan görevliler olacaktır. Onlar da, neyin söylenip neyin söylenmemesi gerektiğini tam bilemedikleri için, genellikle Masonlardan daha ketum olurlar.

Binalara gidip öğrenilmek istenen şey nedir gerçekten anlamıyorum ben, kimse kusura bakmasın . Burada aldığınız cevapların hiç birisini orada alamayacaksınız. Küçük bir ihtimal, oradaki bir Mason, gel gezdireyim içeriyi der (ben buna pek ihtimal vermiyorum, ama bakarsınız olur). Görecekleriniz zaten internette fazlasıyla var.

Görmek istediğiniz bir toplantı ise, çalışmakta olan, yani toplantı halindeki bir Locaya girilmesi kesinlikle mümkün değildir.

Hatırlatmakta fayda görüyorum. Oradaki görevlilerin önceliği içeridekilerin güvenliklerini sağlamaktır. Dışardakilerin meraklarını gidermek değil... İsrail'e ölüm diye bağıran bir meczubun silahla binaya daldığı, İsrail protestosunda konsolosluk bulamayıp Mason Locasına siyah çelenk bırakıldığı, yumurta atıldığı bir ortamda yaşıyoruz. Lütfen gerçekçi olalım.

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Mart 11, 2011, 02:17:52 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Tamam ben de merakımı burda gidermeye çalışayım.

Kasım 28, 2011, 05:20:05 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Bu Ozgur Masonlar Buyuk Locasinin Turkiye'de bu kadar az sayida uyesi olmasinin sebebi nedir acaba?,

Tesekkur ederim...

Kasım 28, 2011, 11:10:21 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Bu Ozgur Masonlar Buyuk Locasinin Turkiye'de bu kadar az sayida uyesi olmasinin sebebi nedir acaba?,

Tesekkur ederim...

obediyans'ın meşru olmamasından dolayı

Kasım 29, 2011, 09:02:00 öö
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında bugüne dek ayrıntılı ve kayda değer bilgi içeren bir şey yazılmamış.

Benim de dikkatime değmemiş her nedense...

Sayın abezethibou sıkı bir araştırıcı. Bu konu üzerinde bir şey söylemeden önce araştırmıştır diye düşünüyorum. En azından Özgür Masonlar Büyük Locası'nın internetteki resmi sitesini ziyaret etmiş ve oradaki bilgileri incelemiştir, değil mi? (Ben o sitede yazılmış olanlara ilişkin eleştiriler yazmıştım bir zamanlar bu forumda.)

Dolayısıyla Sayın abezethibou'nun bu büyük locayı gayri meşru olarak nitelemesinin gerekçesi de bu bilgiye dayanıyordur sanırım.

Bunun üzerine bir şeyler söylenebilir ama önce bu konudaki teyit alınmalı.

Teyidin gerekçesi daha da mutlu eder bizi.

« Son Düzenleme: Kasım 29, 2011, 09:07:09 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 30, 2011, 12:01:09 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Hatırlarmısınız bir başlıkta demiştim ki bir dostumuz vardı mahvil üyesiydi demiştik. O başlıkta söyle demiştim o abimiz ile kitap takas ederdik hatta bir aralar bana antimasonik kitaplardan da verdi demiştim Hatırladınız mı? O antimasonik kitapların aklımda kalan isimleri Tapınakçılar Siyonistler ve Masonlar, Tapınakçıların Hazinesi gibi şeylerdi. Kitaplar bana antimasonik gelmişti çünkü antimasonikti. Veya bir masonun azından çıkmamıştı sanki.. Hangi çılgın mason tutup da kitabına öylesi bir isim koyar ki entrikalara karşı entrikalar yok dünya çevresinde dönen masonik entrikalar. Bir mason bunu kendisine diyebilir mi? Masonluk kökeninde entrika barındırır diyen biri mason olabilir mi? Olsa olsa mason locasının kapısından kovulup paraezoterik cemaat kurdum ben diyen biri olabilir.
Resmi internet sitesine birşey demiyorum zaten orada yazanları belkide zilyon kere kısa paçalı pantolon giyerken okudum. Tutupda o kurumu aman ne devasa içerik sunmuşlar bize diyerek yukarılara çıkartamam. Zaten üstat bildirgeleri de bayıcı yok dünyada iki kol var yok bilmemne. Afferin yıldızlı pekiyi bölünmeyi anladık sizin marjinal katkınız nedir demek gelmiyor mu içinizden. İki fransız bulup sohbet etmek mi? Liberal mason olduklarına bile şüphe ile bakıyorum. O entellektüellikteler mi? Bil külliyat taraflarından ortaya konulmuş mu? Az piskopatsanız külliyat takası yapan kurumlar var. Bu arkadaşların eski büyük üstatlarının külliyatlarını kitapcılarda bulmak mümkün. Onda da siyonizm nedir deniyor.
Japonların en kötüsü ikinci dünya savaşında texasta yaşandır. Ne japondur nede amerikalı.Kendisine yer yer amerikalıyım arkadaş ben der sonra da bunlar bize füze attı diye laf sokarlar. Japon oldukları günlerde ise kot pantolon giyerler. Aha işte öyle. Kot pantolon giyen japon durumu bu yer yer amerikalı oluyor.
Şöyle söyleyeyim, masonluğu ben de o denli taklit ederim ki 40 sorunun 30unda falso vermeden geçer yürürken farklı imzamı atarken bile vay anasını kim bu kudüs prensi diyebilirsiniz. Ama en azından kot pantolonlu japon değilim. Taklide luzum yok. O nedenle aaa burda kulup var karizma diyen araştırmamış kişiler üye oluyor. Takdiri olsa bir obedians tarafından külliyatı da zamanla oluşur tutup altardaki boş kağıda bakıp iç çekmezler oraya thomasın calculusunu koyarlar ne bileyim.

Kasım 30, 2011, 08:28:30 öö
Yanıtla #17
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Özgür Masonlar Büyük Locası ile bağlantılı olarak bilgilerimizi burada birbirimize aktaralım, tartışalım.

Ben bu konuda bildiklerimin tümünü aktarmadım. Gerekmedi diye. Nitekim Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası hakkında da Kadın Mason Büyük Locası hakkında da biloddiklerimin tümünü aktarmadım. Gerekmedi çünkü. Soran olursa aktarılır.

Bu başlık altında Sayın Abezethibou'nun yazdıklarını ise, kusura bakmasın, anlayamadım.

Bu arada,. adını verdiği kitapların nasıl olup da antimasonik olduğunu da anlayamadım. (Sanki başlık konusu dışı gibi ama o kitapların Özgür Masonlar Büyük Locası ile dolaylı bağlantısını kuruyor galiba Sayın Abezethibou, yazarından ileri.)

Şimdi nedir bu büyük locanın durumu, onu anlayalım.

Kasım 30, 2011, 11:36:24 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Buyrunuz anlatınız sayın Adam hangi çalışmalara imza atmışlar ve bu çalışmaların meyveleri de nelermiş. Bildiğiniz ve anlatmakta imtina ile kaçındığınız ve kimsenin sormamasından ileri gelerek anlatmadığınız nedir? Bence yazdığımı anlamamanız tecahül ü  arif olmuş. Ama haklı yanlarınız var yazar çok kof okurken bayıyor. Bunu o kuruma yüklemek belki de anlamsız. Her nesil birönceki neslin önüne geçmelidir. Yeni katkılar ortaya koymalıdır.

Aralık 01, 2011, 08:24:11 öö
Yanıtla #19
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Konu dışına çıkıldığı, bireyselleşmeye yönelme olduğu ve ne denilmek istendiği bence anlaşılamadığı için bu başlığa devam etmek anlamsızlaştı.

Ben burada bırakıyorum.

Moderatörler isterse bu iletiyi silebilir.