Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar için Akasya Ağacı ve Akasya Motifleri'nin önemi nedir?  (Okunma sayısı 11417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2017, 09:05:24 ös
Yanıtla #10

ADAM,Defne,egdir ağacı ile ilgili sizin paylaşımıniz dikkatimi çekmişti.Mason sözlüğü konusuna girdiğini bilmiyordum.Masonlukta ezoterik bir yapı olduğunu için içine girmeden ve bu konu ile ilgili fazla bilgi  mevcut olmadığı için ister istemez Sayın Risus,paylaştığı video ve online paylaşımlardan fikir edinmek yoluna gidiyoruz.Bu konuda Mason Locaları kaynakları, kitaplari mevcutmu?Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 27, 2017, 09:21:18 ös
Yanıtla #11

Değişik anlamlar yüklenebiliyor.Kisisel ve gazete kaynaklarından öte Sayın Risus'un,paylaştığı videodaki Mason Ustadi Remzi Sanverdi'nin verdiği bilgi  daha bilgilendirici.Bu konu ilgimi çekti.Ama detaylı bilgi olmadığı için kısa kısa paylaşımlarda nekadar gazete kaynakları Bilgi niteliğinde olsada sanırım yetersiz bilgi verebiliyorlar.Adam sizin bilginizin doğruluğundan şüphem olmadığı için yorumunuzda haklısınız.İlerki zamanlarda  Masonlar locasi ,sözlük ve terimlerle ilgili bizlere kitap olarak kaynak sunabilirler.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 27, 2017, 11:21:23 ös
Yanıtla #12

Çok karmaşık bir durumu yok ki.Akasya ortasında çürümez bir gövde ve ∞... Gece geldiğinde,geçmişe ve zekaya hürmeten solundan eğilen dalları ve  ∞... Gündüz olduğunda; Güneş'e,akla,geleceğe hürmeten sağından dikleşen/yukarı bakan dalları ve ∞...Bu döngüde Sadece Ay,bir bayan zerafeti ile beyaz geceleri yaratır.

Ne mevlevi dönüşündeki tarzdan fazla; ne de Baphomet'in duruşundan eksik...∞
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2017, 11:35:57 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Nisan 28, 2017, 10:49:26 öö
Yanıtla #13
  • Yeni Katilimci
  • *

Ezoterizmdeki Akasya bitkisi ile bildiğimiz parkları bahçeleri süsleyen Akasya ağacı aslında birbirinden farklı bitkiler gibi bir bilgi kırıntısı var sanki zihnimde, şimdi tekrar baktım emin olamadım, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.  Saygılar