Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Japonların Yaptığı Havaalanı !!  (Okunma sayısı 5704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2007, 01:54:28 ös
  • Ziyaretçi

Kasım 10, 2007, 01:55:17 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

[COLOR="Red"]... yorumsuz[/COLOR]

Kasım 10, 2007, 02:18:16 ös
Yanıtla #2

Sevgili Alpacino; merak ettiğim birşey var, birincisi bunu neden sohbet bölümüne aldığın, bir diğer söylemim ise; Japonların bunu bu şekilde yapmalarının temelinde mutlaka akıllıca bir neden yatmakta çünkü Japonlar bilindiği kadarıyla çok zeki bir ırktır.  Ama çok güzel bir paylaşım :) 

Sevgilerimle
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2007, 02:32:33 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 10, 2007, 04:21:11 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Başka açabileceğim topic bulamadım o yüzden buraya açtım :) Neden denizin ortasına yapmışlar dersen; Yer ve Mekandan tasarruf diyebiliriz :)

Kasım 10, 2007, 04:47:04 ös
Yanıtla #4
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Sevil Hanim,

zeka bir irka degil, sadece bireylere mahsustur. Japonyanin tarihcesine, cografyasina ve felsefelerine bakinca teknolojide neden bu kadar ileride olduklari anlasilir.

Adamlarda toprak yok, okyanusun üzerinde kendilerine yasam yeri acabiliyorlar. Biz yasamin kaynagi olan toprakta yasam yere acamiyoruz.

Sevgi ve Saygilarimla
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Kasım 10, 2007, 05:07:55 ös
Yanıtla #5

İşte ben de bunu demek istedim ya Sayın Anatolic; bu da gösteriyor ki imkanları yeri geldiği zaman zorlamak gerekiyormuş. Yani demekki olunca oluyormuş!

Aslında çoğumuz rahata alışmış tembel yaratıklarız. Ve yapamadığımız şeylere hemen bir isim buluruz tabi bunun da en güzel adı 'bahane'; öyleki yaşadığımız coğrafyada söylediğiniz gibi değerlendiremediğimiz bir sürü işe yaramayan ya da daha doğrusu işletilemeyen ham topraklarımız var.

Japonya bize gerçekten güzel bir Örnek teşkil etti. 

Saygılarımla
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 28, 2008, 12:47:26 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sn. Alpacino paylasiminiz icin teskkürler, bende Japonlardan baska birseyler ekliyim
mesela Japon yada normal cep tel. kullanilmiyor. Nasil mi ? Sadece görüntülü konusma yeteginen sahip yada kisacasi UMTS gibi hizli bilgi aktarma sistemleri olan cep telefonu kullaniyorlar ve bizim SMS yada MMS onlarda kullanilmiyor onun yerine e-Mail i kullaniyorlar. Yada cep tel. araciligi ile camasir bulasik makinesini acip kapayabiliyorlar . Ve bu gibi gündelik yasamlarinda daha hizli ve teknolojik bir toplum olarak ilerlemelerine devam ediyorlar. Bu arada bir gun Japonya ya gitmek isterseniz normal Cep Tel. calismadigi icin hava alanindan Tel. kiralaya bilirsiniz ama ücretleri biraz fazla, yani gidip ordan bir tel. satin alirsaniz daha iyi olur ...

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2008, 12:51:05 öö Gönderen: zebex »

Mart 12, 2009, 07:24:22 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Gerçekten çok güzel paylaşım japonlar dünyanın en zeki insanlarıdır bana göre helal olsun onlara demek ihtiyacları var ve toprak az olduğundan böyle bir şeye kalkışmışlar tebrikler.