Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çirkinim diye üzülmenize gerek yok  (Okunma sayısı 4172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2008, 10:11:20 ös
  • Uzman Uye

Çirkinim diye üzülmenize gerek yok
Leyla'nın Mecnun'u haklı çıktı... 15.05.2008 00:37Sevginin gözlerde saklı olduğunu söyleyen uzmanlar, çirkin olduğuiddia edilen Leyla için, "Onu bir de benim gözümden görün" diyenMecnun'u haklı çıkardı. Neden Angelina Jolie kadar güzel değilim, yada Brad Pitt kadar yakışıklı değilim diye hayıflanmanıza gerek yok.Yapılan yeni bir araştırmaya göre ne kadar çirkin olursanız olunsevgiliniz sizin fiziksel kusurlarınızı görmüyor. Hollanda'da Groningen Üniversitesi tarafından yapılan araştırmasonuçları eşlerin sevgililerin ya da eşlerinin gözünde güzelliğigördüğünü ortaya çıkardı. Uzmanlar, insanların sevgililerini, eşleriniolduklarından daha güzel görmelerinin nedeninin güzelliğin gözlerdesaklı olmasıyla ilgili olduğunu belirtti.

YILDIZ GİBİ GÖRÜNÜYOR

Profesör Richard Wiseman başkanlığında yapılan çalışmada 93 denektensevgililerinin ve kendilerinin güzelliklerini ölçmeleri istendi.Çiftlerin birçoğu kendilerinin kusurlarını yazarken, sevgililerine enyüksek puanları verdiler. Uzmanlar kadınların da erkeklerin departnerlerinin fiziksel hiçbir kusurlarını görmediklerini belirtirkenaynı cömertliği kendilerinde uygulayamadıklarını kaydetti. Wiseman,partnerlerin eşlerini bir Hollywood yıldızı kadar güzel gördüklerini,bunun karşısındaki kişiyi ilahlaştırmanın ötesinde aşktankaynaklandığını ifade etti. Wiseman, çiftlerin sevgililerinin çokgüzel ya da yakışıklı olduklarını düşünmelerinin kendilerini iyihissettirdiğini de söyledi.

ÇÖLLERE DÜŞTÜ

Bütün bu araştırmalar halk arasında yıllardır söylenen bir hikayeyianımsattı. Bir gün bir adam Mecnun'u görmüş ve başka bir yerde deLeyla'yı görmüş. Sonra Mecnun'a yaklaşmış. 'Ya Mecnun, bu Leyla okadar da güzel değil. Kara kuru çirkin bir kız' demiş. 'Bunun uğrunamı çöllere düştün' demiş. Mecnun bunları söyleyen adama şöylesöylemiş: "Sen Leyla'yı bir de benim gözümle gör."

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ BULUNDU

Bilimadamları, birçok yönüyle genetik programlanmanın getirdiğimutluluk duygusunun sonradan da öğrenilebilen bir vasıf olduğunubildirdi. Araştırmaya göre herkes biraz çabayla mutlu olabilir.İsveç'teki DN Gazetesi'ne demeç veren mutlu olmak üzerine araştırmalaryapan Kaliforniya Üniversitesi'nin Psikoloji profesörlerinden SonjaLyubomirsky, "Birçok insan mutluluğun parayla, evlilikle, sağlıklaalakalı olduğunu düşünür. Fakat durum bunlardan ibaret değil" dedi. Lyubomirsky, "275 bin kişi üzerinde mutluluk testi yaptık vemutluluğun formülünü bulduk. Önemli olan, günlük hayatımızdaki ufakhadiseleri, mutlulukları değerlendirmek. Başka insanlara karşı iyilikdüşünmek, iyi olmak ve elindekiyle kanaat etmek" diye konuştu.

Mayıs 17, 2008, 02:18:45 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu bir problem değil ki!  Aşk ve sevgi internet kadar yalan bir dünya... Gerçek zaten göz içindedir... Bu sevginin değil, doğruluğun ışığını oluşturur. Evimdeki köpeğim de sevgi ile bana bakar ancak; onu sevdiğim de yada şeker verdiğimde :) yani olay menfii bir durum. Kısaca;

Paranız var ise herşey güzeldir... yok ise herşey berbat görünür... Açık ve net yani :)

Mayıs 17, 2008, 02:22:33 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

"Mutluluğun formülünü bulduk. Önemli olan, günlük hayatımızdaki ufakhadiseleri, mutlulukları değerlendirmek. Başka insanlara karşı iyilikdüşünmek, iyi olmak ve elindekiyle kanaat etmek" diye konuştu.

Moral degerlerin hamili...

Aralık 17, 2008, 02:00:02 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

seven insan gerçekten kusurları göremiyor.

Aralık 17, 2008, 04:48:58 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Bahsi geçen konu, Stendahl tarafından 'amour crystalisé- yüceleştirilmiş aşk, (ya da maşuk daha doğru olabilir), kristalize edilmiş aşk' olarak formüle edilmiştir.

Saygılarımla.

Aralık 22, 2008, 11:56:40 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sevgilisi olduktan sonra problem yok belki ama sevgilisi olana kadar neoalcak...
Ya cirkinliginden oturu hıc sevgilisi olmazsa...
Ulkemizde gerci boyle bir problem oldugunu sanmıyorum sorum diger ulkelerdeki cirkinler icin  :D
Sevgiyle Kalın
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...