Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: EVRİM VE DİN ÇATIŞMASI ve (mason kardeşliğin birleştiriciliği)  (Okunma sayısı 3881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 06, 2013, 10:28:27 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

EVRİM VE DİN ÇATIŞMASI
Evrim doğal hareketlerin zaman ve mekan etkileşimiyle en uygun formun devam edebildiği bir biyolojik olay peki din bunu inkar eden bir ahlaki sistem
evrimin tarifini birdaha okuyun bir cok ihtimalden en doğru olan yapılaşma hayatına devam ediyor peki okadar görüş çatıştıktan sonra şu an hangi iki görüş sağ DİN VE BİLİM peki bu sağ kalabilen yok olmayan iki görüş doğal secimin ayakta kalabildiğinin anlamı değilmi. EVRİM VE DİNi bir klan mason kardeşliği değilmi

peki bunuda ekleyin eğer evrimin sonucu artan zekamızla ürettiğimiz gücü savaşta kullanıp kendimizi yok etmemizi hangi ahlaki kural engelliyor din kendini yok e den bi toplum bilim yapabilirmi peki din bilimle beraber var olabilmemizin tek sebebi (melinda nickli kardeşim lütfen daha acıklayıcı somut yazılar olarak görüşlerini yazarmısın)
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 06, 2013, 10:35:02 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sen neyi okuduysan yanlış okumuşsun.Bence bir daha oku.Sonra tartışalım.

Temmuz 06, 2013, 11:20:06 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

okumak değil genel bakışın ve bilginin parca parca değilde bir bütün olduğunda anlam kazanan bi isim olduğunu kişisel görüşlere ve karşıt görüşlerle gündemini genişlete bildiğinde anlarsın arkadaşım okumadım
yarattım ve düşündüm
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 07, 2013, 12:10:22 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın GOASISG konunuzdaki bilgiler eminim bir şeyler anlatmaktadır.Ben anlamakta zorluk çektim ,yaratıp düşündüğünüzü bizlere biraz daha kavratırmısınız, şahsen ben içeriği pek anlamadım ve anlamaya ihtiyacım var.

Teşekürler...

Temmuz 07, 2013, 12:20:33 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tabiki arkadaşım evrimi din inkar ediyor ama aslında inkar etmesi evrimin en büyük kanıtı bildiğiniz gibi
bir cok tanrı inancı ve görüşü bilmin yabbozları cözdükçe tektanrılı dinlere kadar indirgenmiştir görüldüğü gibi evrim 2 olasılığı bırakmıştır din ve bilim doğal çatışma sadece iki görüşün temelselliğinde hayat bulmuştur peki din olmasa bilim nasıl olmazdı bildiğiniz gibi benlik arayışı toplumsallıkla daha ilerler ve hukiki yaptırımın olmadığı çağlarda dini kurallar bir toplumu toplum yapan kurallardır koperniğin kim olduğunu araştırısanız görüşünü yayabilmesinin tek sebebinin papaz olarak görev yapmasıdır ve bir cok daha örnek görebiliriz ana temayı anladığından eminim yazımdaki devrik cümle şeklinden özür dilerim
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 07, 2013, 01:43:40 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sanırım BT istemedende olsa seni kırdım görüşlerimden ziyade bir yorumumun sonundaki ibare canını sıktı
umarım bilginin ve görüşün eşdeğerinin insana ve varlığa duyulan saygıdanda geldini biliyorsundur
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 07, 2013, 01:50:35 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Valla  bravo ne kadar basitmiş dimi?Biz de burada forumda senin gibi her şeyi çözmüş bir yiğidi bekliyorduk.Hoşgeldin.

alaycı tavrın anlamaya calışmaktan ziyade insani duygularla hırsın tepkiselliği ,sıkıntını direk anlatırsan  kendini beğenmişliğin görüşleri çürütmek gibi bi etkisi olmadını anlata bilirim
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 07, 2013, 01:51:11 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASISG,

Konunuzun biraz daha açıklayıcı olmasını bekliyorum ki burada bu konuyu açıkça tartışıp, konuşup, tezler üretebilelim.

Kullandığınız cümlelerde ki hataları düzelttiğiniz de bu sorunların kalkacağını düşünüyorum.

Saygılar.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Temmuz 07, 2013, 01:55:52 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn ARES

anlatım dilimin yazıya dökülmüş halinde imla hatalarının olduğunu bilincindeyim ama burda bazı kişilerden gördüğüm tavır buranın bazı eksiklikler içinde olduğunu düşünmeme sebep oldu saygı sınırının eksik olduğu yerde bilginin paylaşımı mümkün değildir cümlenin bitişinden sonuna kadar 9 cümleyi aklında tutamayanın konunun mantalitesini anlamaya imkanı yoktur hafıza 9 sıradan ard arda gelen anlamı manalaştıramaz
yazdıklarımı dikkatli okursanız bi cercevede buluşa biliriz
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ