Sayın Popperist ,
Sivil Toplum Örgütü 'nün özelliği , bünyesinde hiyerarşi olmamasıdır ve üyelerinin gönül birliğiyle yararlı bir amaç uğruna bu örgütü kurmalarıdır . Kuruluş amacı kültürel , politik , sosyal , hukukidir. ;İkna ve eylemlerle çalışan , kar amacı gütmeyen kuruluşlardır. Meslek Odaları , sendika , vakıf , dernekler sivil toplum örgütüdürler. Resmi kurumlardan bağımsız çalışır.
Bu tanımlamalara göre Nur Cemaati bir sivil toplum örgütü değildir. Çünkü üyeler arasında askeri disipline benzer bir hiyerarşi vardır. Kendi içinde yaptırım uygular , fişlenme , dosyasının tutulması vs. gibi... Toplanma amaçları gönül birliği gibi gözükür ancak değildir. Yeni katılan kuzucuklar , üniversite kazanıp hukuk , tıp , mühendislik gibi saygın ve puanı yüksek fakültelere girmektir idealleri ancak ailesinin ne parası vardır ne gücü ; okulların kaşısındaki ışık evine teslim edilir yavrucak...Kalacak yer , yemek , ders çalıştırıp öğreten abi ve ablalar... Karşılığında yapması gereken bellidir ...Namazı kaçırmayacak , her namazdan sonra tesbehat , Kuran mealinden daha çok risale okunup ezberlenecek...Evin imamı ne derse yapılacak , ordu ve Atatürk nefreti aşılanacak ...Suudi Arabistan topraklarının ne kadar değerli ve kutsal topraklar olduğuna , Arapça 'nın önemine değinilecek...Peygamberden sonra en çok feto sevilecek ama taparcasına ; videosunu seyrederken ağlamalısın filan yani..
Her neyse böyle bir teşkilatın amacı bellidir : Federe İslam Cumhuriyeti kurmak ; Arabistan 'dan sonra ABD 'nin ikinci en iyi dostu olmak ...Toplum yararı değildir amaç , laik Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığıdır ...Arada bir ABD 'den fetva veren edepsiz , terbiyesizce orduya saldırmaktadır...ABD 'de çiftlikte krallar gibi yaşamaktadır... İmanlı saf halkımız bunu sorgulayamayacak kadar amadır ki ; ABD hükümeti bu adamı neden besler , neden büyütür , neden korur , neden kollar , neden destekler...
Şimdi artık , kimse bana cemaat sivil toplum kuruluşudur demesin...Çünkü değildir ...Çünkü ülkemizin faydasına çalışmamaktadır.
Saygılarımla