Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Devletin En Üst Katında Masonlar  (Okunma sayısı 16940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2015, 04:20:21 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Devletin en üst katında ki Masonlar bir vatandaşı neden ilgilendirir hiç anlamıyorum. Demirel, Bayar ya da bir başkası Masonmuş değilmiş bize ne?
Yıllardan beri Atatürk Mason mu değil mi bu konuşuluyor. Bu tartışmaya Masonlarda dahil.

Tanıdığım birinin Mason olduğunu duymak beni O'nun adına sevindirir. Ama kendisinden hizmet beklediğim bir vekilin Mason olup olmamasıyla ilgilenmemek gerekir. Varsa insanlığa bir katkısı-Masonluk adına veya değil-paylaşalım, ancak şu Mason şu değil diye tartışmak, bana dedikodu yapmak gibi geliyor.

Mart 06, 2015, 04:53:23 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Ersin Baltalı doğru ve güzel söyler... Ayrıca bir de soru sorar. Devletin en üst katındaki Masonlar bir vatandaşı neden ilgilendirir?

Komplo teorilerine kesin kez prim verilmekte olan ülkemizde, böyle düşünen masonluk karşıtı kesime göre, bir Mason devletin üst katlarında bulunmamalıdır çünkü bir Mason bu kişilere göre dinsiz, Türkiye'nin kuyusunu kazan, makyavelist, züppe ve semitist bir kişidir. Bu nedenle ülkeye zarar getirir.

Mason olduğundan şüphelenilen bürokratlar için Meclis'te soru önergeleri verilmekte ve cevaplanmaktadır. Düşünsenize vekiller işlerini güçlerini bırakmışlar, şu mason mu, bu mason mu diye önergeler hazırlıyorlar. Onur duyulması gereken bir statü resmen suçlama yapılmak için kullanılmakta. Bu sadece şimdi böyle değil, eskiden de böyleydi. Yoksa neden Demirel'den mason olmadığını kanıtlayan belge istenilsin? Burası işte böyle bir ülke.

Ben şu sıralarda bu işin nereye gittiğini de az çok tahmin edebiliyorum. Sublimal algı yönetimi çok güzel uygulanıyor. 3 ayrı dizide vatansever Türkler, Tapınak Şövalyeleriyle savaşmakta... Bu diziler Kurtlar Vadisi Pusu, Ertuğrul Diriliş ve henüz su yüzüne çıkmış olmamakla birlikte Filinta. Sonuncusu hakkında belki yanılıyorumdur. Ülkemizde halkımızın çoğu Tapınakçılar denildi mi direk masonlarla özdeşleştirme yapmakta. Geçen gün izlediğim Diriliş'de kullanılan bazı sözcükler nedeniyle haklı olduğumu bir kez daha düşündüm. Detayları bu konu başlığının konusu değil.

Devletin üst katındaki Masonlar, bilgisiz bir vatandaşı bu nedenle ilgilendirir. Çünkü o vatandaşın görevi bir masonun devlet kademelerinde bulunmasına engel olmaktır. Böylece güya kutsal bir amaca hizmet etmektedir.

Verilmek istenilen mesaj şu: Bu Tapınakçılar Masonlarla aynıdır. Günümüzde de gezegende egemenlik kurma, ülkeyi yok etme çabası içerisindedirler. Bunlara mahal vermeyelim.

İşte bu nedenle koskoca Osmanlı Sultanı'nın altını kazan, Filinta'nın kötü adamı banker Zaharyas'ın evinin zemini damalıdır, etrafta sütunlar vardır.

Live long and prosper.

Mart 06, 2015, 05:26:04 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Spock'un eklemesi şahane!...

Zaten bizim ülkemizin insanı, Masonluğun ne olduğu ile ilgilenmiyor. Mason olan sıradan insanlarımızla da ilgilenmiyor. Fakat bir ünlü kişi, örneğin bir sinema oyuncusu, ya da bir politikacı, bir üst düzey devlet memuru mason ise, onun için bu çok ilgi çekici bir durum.

1935 yılında Ankara'da, Masonluk açısından en önemli kişi kimdi?

İşte bu sorunun yanıtını İlhami Soysal'ın kitabında bulamazsınız. Çünkü kimseyi pek de fazla ilgilendirmezdi o ünlü mason. Çünkü o ünlü bir masondu, üstaelik çok değerli bir insandı fakat çok kişi tarafından tanınan değeri tartışılır bir ünlü değildi. İlhami Soysal'ın kitabını yazarken elinin altına aldığı belgelerde de adı geçmiyordu herhalde. (Bu konu belki bir başka başlığın konusu yapılabilir.)

Süleyman Demirel ile bağlantılı konulardan söz edilirken; Süleyman Demirel'e o belgenin verilmesini sağlamış olan kişi kimdi?

Bunu da İlhami Soysal'ın kitabında göremezsiniz çünkü bilmiyordu.

Zaten Süleyman Demirel politikaüya soyunmamış olsaydı, belki Türkiye'de onun adını pek az kişi duyacak, onu pek az kişi tanımış olacaktı. Herkes ondan çok "türlü çeşitli" biçimlerde söz etti ama her nedense hiç kimse ne kadar esaslı bir üniversite öğretim üyesi olduğundan söz etmedi. (Belki bir yerde birisi yazmıştır; ben bilmiyorum.)     

Masonların birçoğu bile Masonluğun Tapınak Şövalyeleriyle bir yerde iç içe olduğunu sanıyor çünkü zahmet edip Tapınak Şövalyeleri üzearine araştırma yapmamış, bilgi edinmemişler. Dahası, yüksek derecelerden birinde gerçekten de keçi kesilmekte olup olmadığını soran masonlar varmış. 

Masonlar bile kendi kurumlarıyla bağlantılı böylesine bir bilgisizlik içinde yüzerken, dışarıdakilerden başka ne bekleyebilirsiniz?   

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 26, 2015, 01:09:06 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Büyük düşünmek dendiğinde,büyük amaçlar doğar.(Dünya kardeşliği, Dinler ittifakı)
Bu büyük amaçlar, ileriye dönük hamlelerle uzun vadeye yayılarak işlenmesi gerekir.
Mevzuya bu iyi niyetle yola cıkanların aksine,Gercek aslında her seferinde ayrıntılarda gizlidir.
Kısaca, İyi niyetlerle büyük düşündürülenler,Asıl gercekliğin labirentinde koybolada bilirler..

« Son Düzenleme: Aralık 26, 2015, 01:44:09 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 10:48:24 öö
Yanıtla #14
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonların ülkeyi yok etmeye çalışmayı düşünceleri kadar saçma akılsızca bir düşünce yoktur. Açıkçası insanların önyargılarıylada ilgilenmiyorum. Çünkü doğru olanı biliyoruz ve sürekli böyle saldırılara maruz kalmak çok üzücü. Gücü aldıkça zaten daha göz kamaştırıcı olup ve antiempatiyi kırmış olucaz.
Saygılar ...
Using Tapatalk

Aralık 27, 2015, 06:12:50 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Neden kimse KÜBA örneğini görmüyor.
Saygılar ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 27, 2015, 07:33:53 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Türkiye'de Masonluk kategorisindeyiz. Konu gidişatı da kısmen bunu destekler nitelikte ama Küba örneğini ülkemizde görebilmek için çok uzun yıllar gerektiğini söylemek de konudan çıkmak sayılmaz.

Hatalı ve 'güdümlü' bilgiler ile kirlenmiş zihin, masonların amaçları konusunda tahminler yürütür. Ve bir gün eureka! Hakikati(!) keşfeder. Dinler ittifakı mason projesi!

Bu kafa çok kirlenmiş bir kafa. Ülkemiz bu kafadan kaynıyor. Hatta bundan sitede de var.
Sorsanız kavas dedim der. Temizlenmesi zaman alır.