Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "DALİC YIKTI GEÇTİ"  (Okunma sayısı 1400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2018, 02:32:39 ös
  • Uzman Uye

Geçtiğimiz günlerde gazetemin spor sayfasından bir başlık bu " Dalic Yıktı Geçti" başlığı.
       Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta dünya futbol şampiyonası müsabakaları sona ermiş ve şampiyona Fransa'nın şampiyonluğu ile sonuçlanmıştı.
       Bu dünya kupasında final oynayarak büyük bir başarıya imza atan Hırvatistan Milli Takım Teknik Direktörü Zlatko Dalic ülkesindeki siyasilere yönelik çok ağır bir mektup yazmış. 51 yaşındaki teknik adam, isim vermeden kupada maç kaçırmayan Cumhur Başkanları Kolinda Grabar Kitaroviç'e de yüklenerek, "Tüm siyasilere sesleniyorum, üzerimizden prim yapmayın. Halkımızı sefalet ve umutsuzluk cehennemine iten sizlersiniz" ifadelerini kullandı.
      Dalic, mektubunda "23 milyon Euro civarında alacağımız primi de çocuk kurumuna bağışlayacağız. AB.nin en fakir ülkesiyiz. Kötü ve daha önce organize suça bulaşmış kişiler başımızda. Halkımızın çoğu temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda. Sağlık sistemi çökmüş , adalet büyük sermayeyi ve yolsuzluklarını aklamakla meşgul. Binlerce kilometre sahilimiz olsa da hiç deniz görmemiş çocuklarımız var" sözlerine yer vermiş.
      Bu haberi okuyunca aklıma Dalic'in anlattıklarının yabancısı olmadığım geldi. Dalic'in anlattıklarını ben de biliyordum neden acaba ?. Yoksa yaşadığım ülkedeki gerçeklere de mi dokunmuştu Dalic.
      Kişileri severiz veya sevmeyiz. Bu o kadar önemli değil. Önemli olan ülkende yaşananları görebilmek, ülke insanının dertlerine, sıkıntılarına, mutsuzluklarına (Tabii mutluluklarına da) ortak olabilmek, onları dile getirmektir. Dalic'in bunu en iyi şekilde ve tam zamanında yaptığına ve en yüksek perdeden sesini duyurduğuna inanıyorum.
       Şimdi Dalic ile ülkemiz teknik adamlarını bir karşılaştıralım bakalım, hangileri daha milliyetçi, hangileri daha cesur ve halkının sesini en yüksek perdeden dile getirebiliyor.
       Senelerce Milli Takımımızın başında olup bir arpa boyu yol alamayan, bilmem kaç bin nüfuslu uyduruk, kaydırık takımlara elenip primler için bir birlerinin gözlerini oyanlarla kıyaslayalım Dalic'i.
       Ben yürekten kutladın DALİC'i, milliyeti ne olursa olsun benim için halkının kahramanları arasına girmiştir. Dilerim ülkem de de böyle düşünebilen teknik ADAMLAR çıkar.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 24, 2018, 02:58:16 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir insanın kendi ülkesinin sorunlarına duyarlı olması güzel birşey.Buna dobra konuşmasıda dahil.Madem durum bu kadar vahim bir avrupa birliği ülkesi için,biz neden avrupa birliğine girmeye çalışıoyorsak anlayabilmiş değilim.
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör